VOD (1)

Po brutálnom vražednom útoku zahynie vo vlastnom dome celá rodina - žena s manželom a dieťaťom. Julie je investigatívna reportérka a je prirodzené, že chce zistiť, kto a prečo vyvraždil rodinu jej sestry. Onedlho po tragédii kúpi dom bohatý výstredný muž a odvezie so sebou celú miestnosť, v ktorej došlo k masakre. Julia sleduje jeho stopy do dediny New English, kde ju víta viac-menej priateľské staršie obyvateľstvo. Reportérka sa pokúša objasniť skutočné dôvody vyvraždenia sestrinej rodiny, ale sama uviazne v osídlach miestneho kultu zla. A ide jej o život... (TV JOJ)

Trailer

Psychor

Jakožto hororový expert hned úvodem podotýkám, že Abattoir rozhodně nelze považovat za oddechový horor určený laickému hororovému publiku. Koneckonců, kdo se pozdní tvorbou D. L. Bousmana podrobněji zabývá, tak bude jistě souhlasit, že známky obyčejnosti bychom v ní hledali spíše výjimečně. A Abattoir je přesným protikladem obyčejného hororu. "Abattoir, horor noir," mohl by po pár úvodních minutách nejistě zarýmovat divák. Bousmanova inspirace je zřejmá, avšak snímek se postupně vyprofiluje v dovedně poskládaný multižánrový horor, jenž si navíc uchovává dojem jakési časové neurčitosti. Oceňuji na něm vskutku originální námět, lehce mrazivou atmosféru v průběhu celé délky stopáže, herecký výkon Daytona Callieho, kameru a především závěrečnou 20-minutovku, v které nám Jebediah Crone otevře brány svého strašidelného domu. Vytkl bych naopak pomalejší tempo v úvodních dvou třetinách filmu, na kterém má podíl až přílišná snaha o kriminalistické zpracování příběhu. Abattoir však jako celek působí opravdu velmi vyzrále a já tak po udělení čtyř hvězd už netrpělivě vyhlížím Bousmanovy následující projekty. ()

pornogrind

No tak nevím buď jsem mimo já nebo ten film. Tohle bylo prostě divný a moc mi to nesedlo. Možná zaujal trochu začátek pak ale přišla těžká nuda z který mě alespoň na chvíli probudila moje oblíbenkyně Lin Shaye. Potom už stačilo nějak přežít a vydržet do finále, který mě sice neuspokojilo ale i tak to aspoň vytáhlo na hodně slabý 2hvězdy. ()

xxmartinxx

Hele, já Bousmana chápu. Já chápu tu potřebu, kterou cítí po režii všech těch špatných dílů Saw, potřebu se předvést, dát do filmu všechno. Bohužel právě proto to nefunguje. Ty exhibice a manýry nepodepřené scénářem po chvíli působí směšně a je vidět jen hodně marné snahy. Výsledek je skoro nesnesitelný. ()

Hoyt

Tak tady se mi Bousman parádně trefil do vkusu. Příběh o jednom tajemném městě s dá se říct fantasy zápletkou a sympatickou hlavní hrdinkou a hlavně skvěle podivně zahraným záporákem já můžu. Ostřejší začátek sice docela zmate ale celkově to prostě funguje skvěle. Škoda jen, že prostřední pasáž malinko pokulhává. ()

JASON_X

Vizuálně povedený kousek, dobře natočený, s hezkou buchtou v hlavní roli a s pár zajímavými vedlejšími herci (mezi které určitě nepočítám rádoby marlowovského kašpárka s pistolkou). Ale co je platná estetika, když v podivně zašmodrchaném ději jsem občas docela plaval? Tedy řeknu to narovinu - včera jsem u toho usnul a dneska to dokoukal, takže vina je možná částečně na mojí straně. A ne že bych to nepochopil, zase takovou bramboračku v hlavě nemám, spíš mě to nebavilo, nudilo. Od maníka, který mj. natočil tři (dobré) díly Saw jsem čekal trochu něco víc. A film, který mě uspí, si třetí hvězdu nezaslouží! ()