U The Lodger bych uvítal, kdyby se jednalo o podlé matení diváka záměrně předkládanými falešnými stopami než o takhle jednoduše čitelnou hru, kdy je od začátku vše jasné a člověk pouze sleduje, kdy a jak to praskne. Díky kvalitnímu vizuálu a zajímavému hlavnímu hrdinovi se to sleduje příjemně, ale já jsem tady až moc postrádal nějaký moment, který by mě překvapil, vyvedl z míry, šokoval či prostě jen přiměl k něčemu jinému než nevzrušivému sledování dění na obrazovce. Slušné 3*.(15.7.2013)

Opravdu fascinující jak mě tento film překvapil. Viděl jsem spousty filmů o Jacku Rozparovači , a tak jsem si myslel že zas se bude opakovat to samé co jsem viděl před tím. V tomhle filmu to tak chvíly sice bylo , ale pak se to rozjelo na dost koukatelný film , který jsem projel od začátku až do konce se skvělou náladou , protože se mi tenhle film zdál jako film bez jediné chybičky , i herecké obsazení se mi dost líbylo. Ke shlédnutí: https://m.youtube.com/watch?v=-Vk0LtNJ7o8(9.4.2016)

Výborně obsazený horor bez špetky napětí. Přesto funguje na výbornou a to především díky hlavní postavě. Všechny postavy se dají vychválit ale právě Laird Cregar je bez problému všechny zastíní. Na místě je možná srovnání s filmem Bluebeard ze stejného roku. Oba stojí především na projevu hlavního hrdiny, zatímco ale Modrovous nemá mimo titulní postavy prakticky co nabídnout, Lodger vyniká zajímavým a lehce záhadným dějem a především působivým závěrem.(10.6.2010)

Tento film se objevuje v nejrůznějších seznamech nejlepších noirových filmů, i když svým zasazením do Anglie 19. století to moc noir není, neboť atmosféra Londýna té doby je poměrně dosti odlišná od asfaltových džunglí amerických velkoměst 40. a 50. let 20. století. Některé noirové prvky však zcela určitě obsahuje, to bez debat. Jedná se tedy spíše o horor inspirovaný událostmi kolem záhadného Jacka Rozparovače a zároveň o remake Hitchcockovy němé klasiky z roku 1927. To byl asi hlavní kámen úrazu, protože jsem tak nějak celý film čekal, že se to nebude moc lišit a trochu jsem se nudil. Nicméně v druhé polovině se příběh začal ubírat zcela jiným směrem, což bylo moc dobře. Laird Cregar je vynikající. Více podezřelého člověka vybrat už snad nemohli. Navíc to mělo dost dobrou atmosféru a skvostný konec.(12.2.2012)

Brahmův THE LODGER je již třetím zpracováním stejnojmenné novely. Brahmova verze byla později natočena ještě jednou pod názvem MAN IN THE ATTIC. --- Lepší než Hitchcockův THE LODGER to není, ale není k tomu daleko; nasvětlení a kompozice některých záběrů mi vyráží dech. A propos kdo mi vysvětlí, proč film není řazen mezi noir? Přitom právě tady by se noirovci měli co učit.(6.10.2010)

• - George Sanders hral inšpektora Warwicka aj v britskej verzii z roku 1932. Jeho meno však nebolo uvedené v titulkoch. (beso74)

• - Film bol síce natočený v roku 1943, do kín sa však dostal až o rok neskôr. (beso74)