Generálova dcera

• Německo The General's Daughter (více)

Můžete se vydat správnou cestou, špatnou cestou, anebo můžete zvolit cestu vojenskou. Teď záleží na tom, jakou z nich si zvolí armádní vyšetřovatel Paul Brenner, který se na vojenské základně Fort MacCallum snaží objasnit vraždu přitažlivé kapitánky. Madeleine Stowe hraje Brennerovu spoluvyšetřující případu - coby armádní poradkyně pro případy znásilnění. Je to "hra na kočku a myš, kdy váš odhad na to, jak to skončí, bude totálně vedle." (Magic Box)

Kozlowski8

Vyšetřování vraždy na vojenské základně, do kterého se John Travolta společně s Madeleine Stowe zakousnou způsobem, který pro ně může mít tvrdé následky. Není to totiž jen taková "obyčejná" vražda. Právě Travolta je jedním z hlavních tahounů snímku ( na rozdíl od Stowe, která je spíš nevýraznou příkrasou). Podstatný je ale výborný scénář, z něhož vše vychází. Náramně zábavná a poutavá podívaná. 80%. ()

xander

Nadpriemerný kriminálny triler, ktorý by bol bez Johna Travoltu o triedu slabší. Pretože je to už stokrát vydený príbeh v hviezdnom balení. James Woods je zaujímavý aj na menšom priestore, tak ako James Cromwell, ale Madeleine Stoweová a Timothy Hutton sú príliš nevýrazný. Nieje v tom príliš akcie , je to priemerne napínavé, ale celkom dobre sa na to pozerá. ()

sue2008

Když film týkající se vyšetřovaní ve vojenském prostředí, tak jedině 'A few good men'. Generálova dcera ani zdaleka nedosahuje kvalit tohoto snímků a navíc mi přišla v mnoha místech pořádně přitažená za vlasy...hlavně závěrečný přehled fotografii jsem opravdu nepochopila... ()

flouny8

Výborný thriller z vojenského prostředí. Tady snad zafungovalo úplně všechno, scénář, režie, žádný hluchý místa nebo předěli s debilníma dialogama, výběr herců...Po dlouhý době lahůdka. ()

Puchyr

Průměrný snímek, Samotný scénář je průměrný, ovšem záleží na tom jak se to padaří ztvárnit na plátně a hlavně kým. Příběh mě od začátku zaujal a trocha toho správného krimi napětí tam byla. Zajímavé je i prostředí vojenské základny, kde máte pocit, že se nic stát nemůže. Je ale naprosto jasné že tahounem a motorem filmu je Travolta díky němu se mě film nejen zaujal, ale i posadil a dokonce nepustil. I průměr se dá prožít nadprůměrně a dobrý začátek na lodi a neobvyklý závěr,,, Ten se mi líbil. Stylová je i atmosféra základny, všude přítomné lží, strachu a nejistoty,, k tomu dobré soudtracky a Travolta co sype jednu hlášku za druhou 70% s trochou pochopení a nadsázky i klidně 75% Rozhodně nedělá thrillerům ostudu. ()

A161729

Dnes jsem poletech viděl znovu a je zajímavé film je pořád velice dobrýa nevyčpěl. Nelze nic říct proti němu téma zápletka a opravdu excelentní Travota. ()

Rathe

Ačkoliv se mi John Travolta v hlavní roli vůbec nelíbil (jemu snad slušela jen ta role v Pomádě, protože žádný akční film s ním se mi nelíbí), tak příběh sám o sobě ve vojenském prostředí je velmi zajímavý. Film zajímavě poukazuje na to, že se podle pozic rodičů určuje, jak by se jejich děti měli a neměli chovat. A samozřejmě tyto děti chtějí tato "pravidla" porušovat. ()

BStone

Solidní kriminálka z prostředí gumových hlav, kterým záleží více na kariéře než na životě. Výborný John Travolta a nádherná Madeleine Stowe. 70% ()

Tempter

Asi největší problém (už tehdy) do budoucna, bude najít kvalitní námět a ten přetavit v kvalitní scénář. A k "moudru" nějakého toho generála v závěru filmu, že v armádě není pozice, kterou by nemohla zastávat žena? No, vždy budu radši chránit svůj dům s deseti kvalitně vycvičenými chlapy, než s dvaceti špičkovými bojovnicemi. V boji to tak prostě je... ()