Generálova dcera

• Německo The General's Daughter (více)

Můžete se vydat správnou cestou, špatnou cestou, anebo můžete zvolit cestu vojenskou. Teď záleží na tom, jakou z nich si zvolí armádní vyšetřovatel Paul Brenner, který se na vojenské základně Fort MacCallum snaží objasnit vraždu přitažlivé kapitánky. Madeleine Stowe hraje Brennerovu spoluvyšetřující případu - coby armádní poradkyně pro případy znásilnění. Je to "hra na kočku a myš, kdy váš odhad na to, jak to skončí, bude totálně vedle." (Magic Box)

gogos

Solidně obsazený krimithriller se suše hláškujícím Travoltou, solidní zápletkou a fůrou patriotismu. Film rozhodně ničím nenadchne, ale zároveň ani nemá čím urážet... Slabší 3* ()

FilmFan24

Výborný John Travolta v kriminálním thrilleru z vojenského prostředí, kde platí trochu jiná pravidla než v civilním prostředí. Nápaditá kamera a zajímavý hudební doprovod C. Burwella pomáhají dotvořit hustou atmosféru... ()

Derek

vynikajuci vykon slusne rozbehnuteho travoltu (stale slapajuceho na vlne uspechu z pulp fiction) v klisovitej kriminalke ktora je kostrbato prekombinovana ale uzasne nakrutena. westov druhy film po con air je opat nabity energiou a presiaknuty atmosferou juzanskych bazin. zial po tomto filme to s nim uz islo iba dole z kopca... ()

Skip

Nejedná se o nějaký dokonalý film, na který by se dalo koukat často opakovaně, a přesto to není nijak hloupé a nekoukatelné. John Travolta hraje s gustem a přesvědčivě, bez nějakého přehrávání. Ostatní mu sice spíš sekundují, ale dělají to dost dobře. Tohle kriminální drama z prostředí vojenské základny se mi dost líbilo...a za nějaký čas se určitě kouknu znova, i když to bude až po mnohem delší době než u jiných filmů. ()

kalap

Vraj cti otca svojho, ale takého otca, by som nechal pretiahnuť do prdele celou rotou vojakou. Ale ktohovie, možno by sa mu to aj páčilo. ()

Martin741

Slusny film so scenarom o vysetrovani vrazdy vo vojenskom prostredi. Dialogy su na urovni, vyborni herci ako Travolta, James Woods a Madeleine Stowe zaistuju filmu odo mna 67 % ()

Jino

Tenhle thriller mě dostal, velmi příjemné překvapení. Travolta je perfektní a i když podle ostatních to není dobrý film, já ho mám rád. ()

Skleena

Tak nízké celkové hodnocení si film snad ani nezaslouží. Nevím proč, ale mně osobně opravdu sednul. Travolta, ač jeho pozdější herecké výkony (holt pomáda byla jenom jednou) díru do světa neudělaly, v tomhle snímku předvedl to, co bohatě stačilo k úspěchu - přišlo mi, že se všemi těmi ramenatými pohledy s mírným úsměvem "do blba" mu prostě role sedla jak prdel na hrnec. Co na mě ale opravdu zapůsobilo, byl scénář - nikterak složitá kostra, nabalovaná o stále nové skutečnosti, činící všechny ty "do té doby jasné pachatele" zas jen pouze podezřelými, byť všemožně do kompletního příběhu zainteresované, mi prostě dokonale sedla. Snad jen režie místy pokulhávala. Škoda. Filmy z vojenského prostředí nikterak nevyhledávám, ale tady bylo od všeho tak akorát. A James Cromwell zahrál výborně. Smůla jen, že se Travolta propůjčil i Zelenému Peklu. ()

bourec

Znovu hodně nedoceněná věc. Ale mě to baví. DVD mám sice bez titulků, což mě vždycinky nasere, ale prostě tenhle klenot z konce milénia s mým oblíbencem Travoltíkem musím trochu nadhodnotit. 90%. ()

Wormboy

Priemerna drama z vojenskeho prostredia, ktora je sice znacne predvidatelna, ale aj napriek zbytocnej dlzke je vcelku napinava a zabavna. John Travolta je vsak naozaj velmi dobry. ()

PROCESOR

Zajímavý snímek, který mě překvapil. Tím, jak jsou amíci posedlí svou vlaječkou a hrdinnými generály. Tak bych řekl, že i dost odvážný. Snímek mapuje ambiciozního generála, který zvažuje po ukončení hvězdný kariery u vojáčku o vstup do politiky.Film je nadčasový tím, že né každý 4x hvězdičkový generál či politik co má moc a lidi se mu klaní, musí být i slušný člověk.. No nechci nic prozrazovat, kdo to snad neviděl, ale je zřejmé, že když sundá uniformu tak je jistě otec, který chce pro svou dceru jen to nejlepší, jako všichni normální. ()

Juto

Zaujímavý príbeh, kde klamstvo je základ. Film má výborné napätie. Vyšetrovanie má spád a vôbec nenudí. 7/10 ()

majo25

Skôr ide o krimi z vojenského prostredia než o mysterióznu drámu. Tvorcovia chceli za každú cenu zaujať, preto predkladajú také vybičované veci ako surové znásilnenie, ženy v armáde, prepojenia na najvyššie vojenské miesta atď. Travolta v roli drsného i drzého vyšetrovateľa s hláškami, ktorému prakticky nerobí nikto prekážky a je preto otázkou času, kým komplikovaný prípad vyrieši a vysoké šarže obvniní. Nezaujme, ale ani neurazí. Až natoľko ma to nevtiahlo, čakal som aj viac akcie či prepracovanejší trilerový záver, ale zasa kvalita spracovania je nadštandartná, očakávané (polo)zvraty sa vydarili a dej vyslovene nenudil. ()

otík

Slušně situovaný i odvyprávěný příběh generála, jehož dcera je nalezena mrtva a znásilněna na vojenské základně. Rozjíždí se pátrání, které je více než životu nebezpečné. Dobré napětí i úsporný herecký projev Travolty. ()

fantoci

Kriminální film z vojenského prostředí ze kterého jsem vlastně moc nepochopil o co jde. Asi moc americkou mentalitu nechápu. Docela by mne zajímalo, zda-li jsou lidé v reálu skutečně v běžné mluvě tak sprostí, jako postavy příběhu. Řekla by snad někdy neznámá krásná blondýnka, která se živí jako vojenská psycholožka, neznámému muži - důstojníkovy, jako odpověď na otázku čím se živí, či, co dělá. - "Seru se lidem do mozku." - Já myslím, že ne, ale pro diváky je to takové atraktivní. I Travolta se ve své roli nechoval tak, jak by se choval vyšetřovatel v reálu, či v evropském filmu. Jinak film je koukatelný. ()