Generálova dcera

• Německo The General's Daughter (více)

Můžete se vydat správnou cestou, špatnou cestou, anebo můžete zvolit cestu vojenskou. Teď záleží na tom, jakou z nich si zvolí armádní vyšetřovatel Paul Brenner, který se na vojenské základně Fort MacCallum snaží objasnit vraždu přitažlivé kapitánky. Madeleine Stowe hraje Brennerovu spoluvyšetřující případu - coby armádní poradkyně pro případy znásilnění. Je to "hra na kočku a myš, kdy váš odhad na to, jak to skončí, bude totálně vedle." (Magic Box)

snake

Ve filmu nevidím nic jiného, než obyčejný thriller s prostředí americké armády (bohůžel hvězdy a pruhy mě doopravdy neberou) . John Travolta mně přijde zcela toporný, ostatně jako v 90% jeho filmech.Režie není ničím zajímavá a k tomu mě tyto filmy připadají všechny stejné.Jo a "movie",Tomb Raider je sice sračka ale aspoň s kapkou originality a špetkou humoru.Tento film nemá ani jedno. ()

Cortyx

vyborne krimi z vojenskeho prostredi. Paradni zakonceni ( kdyz jsem videl poprve tak jsem netusil ze to takhle dopadne) ()

george82

Zajímavé a ožehavé téma. Tohle Travoltovi docela sedlo, ale celkově to trochu ztratilo s přibívajícími minutami dech. ()

PlayEasy

Tento film pro nás překvapivě nezapadl do přívalu béčkových detektivek, ale naopak svým originálním a stylovým pojetím z ní vystoupil. Přesto hvězdné obsazení s poměrně toporným Travoltou v čele (snad až na Cromwella a Woodse) nefunguje, no režisér nás v napětí taky nedokázal udržet v napětí  a dostala nás hláška ve zdejším obsahu "váš odhad bude totálně vedle" :-) Buď jsme teda géniové jako Hercule Poirot či Sherlock Holmes nebo je tento film pěkně očekávaný ;) 60% ()

johnsnow

Podarená detektívka s celkom slušnými zvratmi, zaujímavým rozuzlením a jednou dobrou akčnou scénou ktorá ale prebehne už v prvých minútach. 4* ()

seba

Spíše průměrný thriller. Travolta ujde, ale uniforma mi k němu příliš nepasuje. Naprosto nejzajímavější postava na malém prostoru je James Woods. ()

Petr59

Tento film není jednoduché hodnotit. Má výrazná pozitiva i negativa, i když v konečném výsledky pozitiva o něco málo převažují. Začnu tím, co se mi nelíbilo, nebo mi moc nesedlo. Já filmy s Travoltou moc neznám, ale vím, že jde o slavné jméno. Nevím, jak hraje v jiných filmech, nicméně tady mě neoslnil. Výkony většiny ostatních herců byly o dost lepší. Proč? Travolta nemá a ani se nesnaží mít žádné charisma, nepůsobí jako inteligentní vyšetřovatel. Namísto toho působí jak z nějaké komedie, je nechutně arogantní, jeho způsob mluvení zavání kromě arogance i hloupou drzostí a hraním si na někoho - kdo si může všechno dovolit. Žádný respekt, žádná skromnost, žádný takt, žádné vychování, jen drsné a drzé řeči arogantního vojáka. V jiném filmu by se to snad i hodilo, koneckonců toho arogantního drzouna zahrál skvěle. Ale tady to patří k silným negativům. Do této role bych obsadil někoho, kdo umí zahrát charismatického a asertivního vyšetřovatele. Takže Travolta to nezvládl.... Dále to vyšetřování bylo samotné zvláštní, nepřirozené, divné. Chvílemi to působilo zmateně... No a teď pozitiva. I když Travolta to absolutně nevychytal, tak výkony většiny ostatních herců mě naopak celkem oslnily. M.Stowe mi sedla nejen svým vzhledem, ale také svým výkonem. Charismatický byl i James Cromwell a jiní. Herecké výkony tedy nadprůměrné a většinou i sympatické. Prostředí nic moc, ale každopádně bylo originální. Příběh byl velmi dobrý, promyšlený. Díky nečekaným zvratům, mlžením o pravdě průběhu vraždy a dobré atmosféře, se podařilo tvůrcům mě napínat, až do úplného konce. Je to nepředvídatelné, překvapující, nutí vás to přemýšlet a sledovat děj, nenudí, tajemné a napínavé. Takže z toho pohledu mírně nadprůměrný thriller. ()

nash

Generálova dcera je poctivě odvedenou prací. Napínavý thriller, při kterém sem se vůbec nenudil. Travolta je fakt borec. ()

TesterX

Vybornemu scenari pomahaji perfektni dialogy, ktere ani trochu nenudi a jsou predevsim vtipne a to diky Travoltovi, ktery se sve postavy zhostil opet dokonale. Zklamal me jen zdlouhavy a neprilis sokujici konec. Je to za 3 a 1/2 *. ()

veverysiak

Myslím, že toto je tá správna Johnyho poloha, aj keď verím tomu, že kopec moviefans boli pri úvodných titulkoch obozretní a podozrievaví, súc poučení z nemála prešľapov pri jeho experimentovaní s charaktermi, v ktorých sa zbytočne utápal, určite mu k zvýrazneniu pomohol zaujímavý príbeh, ktorý sa síce dal rozvinúť aj pútavejšie a thrilerovitejšie, ale takto aspoň nechal ukázať, čo v Johnym je, ostatné obsadenie je tiež na úrovni, ale v podstate mu hrá komparz, a tak si ho môžeme v pomerne dlhej stopáži slušne vychutnať, takže 80%. ()