Generálova dcera

• Německo The General's Daughter (více)

Můžete se vydat správnou cestou, špatnou cestou, anebo můžete zvolit cestu vojenskou. Teď záleží na tom, jakou z nich si zvolí armádní vyšetřovatel Paul Brenner, který se na vojenské základně Fort MacCallum snaží objasnit vraždu přitažlivé kapitánky. Madeleine Stowe hraje Brennerovu spoluvyšetřující případu - coby armádní poradkyně pro případy znásilnění. Je to "hra na kočku a myš, kdy váš odhad na to, jak to skončí, bude totálně vedle." (Magic Box)

andrii

Oběť dezerce a degradace základny /po/slušnosti, základního lidského citu. Svědka, společníka hříchu. Ctná slečna, "Červená lucerna," uštědřila podpásovku pásu cudnosti tím, že se obnažila a, s prominutím, položila do klína několika prominentů, do nezřízené VIP intimity, svou temnou, tělesnou i duševní 13. komnatu. ()

farmnf

Hudba je velmi vkusná, kamera na jedničku. Co se tady vlastně soudruzi skrývá? Hloupý militantní příběh úchylky z Army USA. Zaprcatělý tělnatý Travi na to ale příjde, nebojí se ničeho a obviní kdekoho. Salutoval jsem po shlédnutí i větráku na hajzlu. Kámoš z Chicaga mi píše, že se na to tam asi vysere. Má toho fašismu a pochodování s vlajkami už plné zuby. Tento film dokládá, že nelže. ()

lennyd

Poklidnou noc na jedné poklidné americké námořní základně přeruší hrůzný nález. Uprostřed základny je nalezena žena! Nahá žena! Na tom by ještě nebylo až tak nic divného, kdyby ta žena nebyla mrtvá. Znásilněná. A ještě navíc tou ženou byla dcera generála Campbella. Vyšetřovatelé Paul Brenner (John Travolta) a Sara Sunhillová (Madeleine Stowe) se vydávají na nezvyklé vyšetřování. Na jedné straně všichni tlačí, aby byl pachatel hrůzného činu odhalen, na druhé straně vše (díky otci oběti) podléhá přísnému režimu utajení... Simon West si po výborném akčním Con Airu střihl jednu námořní detektivku (ve stylu seriálu JAG), nicméně nepřináší oproti zmíněnému seriálu nic navíc. Zápletka je sice docela zajímavá, ale postupem času se stává stereotypní, a díky nepříliš výrazným hercům (jak John Travolta tak i Madeleine Stowe mohou být nahrazeni s kýmkoliv jiným bez nějaké ztráty pro film) i trochu nudí. Sice divák čeká, jak to všechno dopadne - ale po závěrečných titulcích film zcela vyšumí.. ()

shantim

Docela zajímavý příběh vyšetřování vraždy uvnitř vojenské základny. Zajimavý ovšem jen napolovic, protože podobných detektivek (včetně těch seriálových) bylo natočeno již mnoho. 65% hvězdiček ()

JohnSmith

Dalo by se říct,že je to průměrná detektivka se zajímavým obsazením.Podstatné je prostředí, ve kterém se odehrává.Pro někoho může být odpuzující,pro jiného zase přitažlivé.Pro mě bylo přitažlivé, proto hodnotím nadprůměrně ()

Ravi

Dobrý námět, jen co je pravda. Avšak film je moc dlouhý na to, aby Vás po celý čas nenudil, což je škoda. Má své dobré i špatné stránky. Najdete tu překvapivé rozuzlení, neotřelé prostředí, nevyvážené herecké výkony a odfláknutou hudbu. Pokud máte rádi styl dialogů ala "Con Air", prosím, já ne. Mezi žánrovými kolegy jeden ze zdařilejších filmů. 60% = 3/5 ()

manonfire

Travoltu moc nemusím, ale tohle je fakt dobré.....mimo jiné proto, že ta herecká sestava je komplet sakra výběrová. Skvělej Woods, Cromwell a jestli mě někdo fakt dostal ,tak famózní Clarence Williams III.80% ()

spikey1

Silná látka o vojenské šikaně. Travolta rve film jak to jen jde, ví že mu jde o kariéru a dost to na něm celé stojí. ()

Aqualung

Myslím ,že pan Travolta nezklamal a odvedl perfektní výkon.Podíváme-li se na příběh nenajdeme nic převratného, nebo fascinujícího.Jde o obvyklou detektivku, která je řešena krok po kroku obvyklým způsobem.Racionální kroky Travolty a jeho pomocnice,tu a tam něco akční omáčky.V tomhle film jistě nenudí.Ale zajímavé je, alespoň pro mne,prostředí ve kterém se děj odehrává.Tady vstupuje do hry fenomén armádních vztahů, a to jak formálních tak neformálních.Tak jako v každé lidské činnosti se i zde projevuje sexus a dává jí zajímavou příchuť.Nejde o fenomén ženy v armádě, ale o projev toho, co uvádím v předchozí větě ve vzájemné komunikaci mezi vojáky.Vše je zatlačeno a usměrněno a ženská ovládá svým typickým způsobem vše.A jak skončila je evidentní.Tohle nějak nejde a vražda není řešením. Neuvádím zde vůbec fenomén slušnosti ten tu vůbec není ani míra, a ta byla překročena snad ve všem.A bizarnost vojenského řešení-tedy zametání pod koberec až do hořkého konce, kdy to už dál nejde.....Slušný film. ()

PALINO

Za posledné roky som si už pomaly aj odvykol očakávať od mnohých filmov JOHNA TRAVOLTU kvalitu, ale GENERÁLOVA DCÉRA tvorí práve jednu z tých výnimiek. SIMON WEST natočil film rutinne, ale v tomto prípade by som to považoval skôr za plus a jeho réžia sa s pomerne zaujímavým scenárom pohrala dostatočne dobre na to, aby sa z GENERÁLOVEJ DCÉRY stal zábavný a dobrý film. P.S. Hudba počas úvodných titulkov nemá chybu. ()

Loki_Six

"Well, possible motives for murder are profit, revenge, jealousy, to conceal a crime, to avoid humiliation & disgrace, or plain old homicidal mania. Right there in the manual." ()

iXtr3m3

Vysoko kvalitná "JAG-ovská" military kriminálka. Obsadenie tomu veľmi pomohlo, Travolta si to strihnul dosť drsne a neoblomne a oproti nemu mená ako James Cromwell či James Woods, výborné. V časoch JAG-u fakt vydarená vec. ()

wosho

Hodně přitažené za vlasy. Děj je jak z jiné planety kde žijí bytosti na bázi křemíku, protože takto se nechovají lidi a nedělají takové kraviny-byť to beru jen z pohledu Evropana a né Američana. No a díky příběhu a nic moc scénáři je celý film nedotažený, zdlouhavý a nudný. Režie je profesionální, ale nezáživná. Travolta místo soustředění na hraní, se soustředil na koblihy v cateringu. Celkově mě Generálova dcera stačila na jedno podívání a dost. ()

Paity

Čtyři hvězdy jsou spíše za odvahu natočit zase nějaký film čistě z vojenského prostředí. I když zápletka je až moc sexuální a zbytečně komplikovaná, John Travolta odvedl dobrou práci. ()

Haymar

Zajímavé krimi (lehce říznuté akčním žánrem) z vojenského prostředí s překvapivou pointou. Podobných filmů je jako šafránu, Generálova dcera se navíc může pochlubit dobrým scénářem a výborným Honzou 3-Voltou ()

mirkaaa

Výborný thriller z vojenského prostředí a výborný John Travolta. Dalo by se říct, že celý film stojí a padá na něm. Děj je napínavý a nepředvídatelný, a až ke konci filmu nám dojde, jak to vlastně bylo. Zjistíme, že skutečným vrahem není ten, kdo generálovu dceru zavraždil, ale někdo jiný, kdo ji zavraždil už mnohem dříve (tím také dostáváme odpověď na otázku: Víte co je horší, než znásilnění?). ()