Generálova dcera

• Německo The General's Daughter (více)

Můžete se vydat správnou cestou, špatnou cestou, anebo můžete zvolit cestu vojenskou. Teď záleží na tom, jakou z nich si zvolí armádní vyšetřovatel Paul Brenner, který se na vojenské základně Fort MacCallum snaží objasnit vraždu přitažlivé kapitánky. Madeleine Stowe hraje Brennerovu spoluvyšetřující případu - coby armádní poradkyně pro případy znásilnění. Je to "hra na kočku a myš, kdy váš odhad na to, jak to skončí, bude totálně vedle." (Magic Box)

Macik

Hodně jsem se na tenhle film těšil,ale po úvodní scéně jsem zjistil,že už jsem ho viděl. Úplně jsem na něj zapomněl a to si myslím hovoří za vše.... ()

dehlie

myslím si, že mierne podcenované krimi z vojenského prostredia. u mňa jeden z najlepších travoltových snímkov. ()

lareinna

Očakávanie napätia v plných dúškoch nie veľmi odporúčam, ale na druhej strane je to skvelý film 90 rokov minulého storočia :), ktorý má výbornú myšlienku a dobrú zápletku. Celý ten želaný efekt dotvára samozrejme hlavne Johny Travolta svojou mohutnou osobnosťou a krehká a pekná Madeleine, ktorá mu pomáha s vyšetrovaním vraždy. Americká armáda v plnej kráse, do istej miery zatienená špinavosťami a zastieraním skutočnej pravdy nakoniec očistí svoje krásne "americké meno“ vďaka vojakom ako je napríklad Johny, ktorý sa neváha kvôli pravde a spravodlivosti postaviť aj vysokej vojenskej a politickej šarže – generálovi. ()

Ulrich

Jó tehdá mohl ještě Travolta hrát machra, který umí člověka uzemnit jak dobře mířeným pravým hákem, tak i trefně odcitovanou právnickou direktivou, aniž by to vypadalo směšně. Simon West se po Con Airu stále ukazoval, jako nadějný režisér žánrových filmů a i Generálova dcera se mu podle mě celkem povedla. Sice nejde o nikterak vyjímečný thriler - ale, rozhodně jde o prvotřídní řemeslo. ()

helloween93

Efektní, rychle plynoucí thriller s vojenského prostředí se sympatickým obsazením. Rozhodně jeden z těch zábavných filmů, ve kterých probíhá vyšetřování ve vojenském prostředí. Určitě stojí za to zkouknout. ()

MickeyStuma

Snímek je druhým počinem režiséra Simona Westa, který úspěšně debutoval akčním snímkem ´Con Air´ (1997), který fanoušky akčního žánru prostě bez servítků zaujal. Tímto svým druhým počinem se přesouvá do vod sice méně bombastických, ale to neznamená, že se nejedná o nic zajímavého. Ba naopak. Snímek je natočen na základě románu Nelsona DeMille ´The General’s Daughter´, v němž tajný vojenský policista a detektiv praporčík Paul Brenner, který jako poddůstojník patří mezi vyšetřující vysoce postavenou elitu, musí proniknout do uzavřené vojenské společnosti, aby zjistil, kdo zabil jednoho z nich a proč. A přesně řečeno jde o ženu. Napínavý a dějově vysoce sofistikovaný detektivní příběh z vojenského prostředí osloví především diváky, které zaujal už obdobný snímek režiséra Roba Reinera ´Pár správných chlapů´ (1992). Diváky nad příběhem přemýšlející však tentokrát může svou myšlenkou rozdělit na dva tábory. A jde právě o ženy v armádních službách. Vyznívají tu sympatie k odvaze a odhodlání žen vstoupit do armády i za cenu toho, že musí čelit skrytému boji mnoha mužů s tímto skutkem nesouhlasících a nebo se ženy naopak obviňují z jejich vlastních problémů, které si do služby přinášejí tím, že jsou upřímné a odvážné? No, záleží na úhlu pohledu. Každopádně se děj v psychologické retrospektivě zužuje kvůli vysvětlení své složitosti v ukazování krásné ženy sloužící v armádě jako oběti. Jedná se o plně smysluplný thriller, kde nejde jen o zábavné filmové shlédnutí. Tady se námět dotýká hodně žhavé problematiky, která v reálném světě jen tak nevychladne. O to víc je poplatný, alespoň prozatím, v každé době. ()

Torgal

Tento film by bol lepší, ak by nebolo neprehľadného vysvetľovania motívov a pozadia vraždy. Ináč celkom ok. 6+/10 ()

TommyGun89

Příjemné překvapení se skvělým Travoltou. Zápletka sakra dobrá a ten konec, noo lahoda... vřele doporučuji se podívat. ()

Tomo

Tohle mělo velký potenciál, vojenské prostředí je sexy, škoda že většina postav se chová a mluví jako po lobotomii. ()

ER

Víte co je horší,než znásilnění? Tak se podívejte na film,který velmi emotivním způsobem odkrývá "hrůzy"zrazené a zhrzené dcery. Této tragédii "generálovy" dcery dá vyniknout vojenské prostředí,které je samo o sobě hodně degradující,plné "vymytých"mozků,kde lidské měřítko soudnosti dostává jiný charakter. Vojenská čest je pro mnohé více,než zákony,čest a spravedlnost.To je řešení po vojensky(dcero,mám tě rád,ale zapomeň).I vyšetřovatel Paul Brenner (John Travolta) dostává na výběr.Jeho volba je v první chvíli jasná,vše bude řešit po vojensky.Intrikářské prostředí (skvělé "psycho" verbální přestřelky mezi Jamesem Woodsem a Travoltou cit:"teď,když jsem zjistil,jak jsme oba chytří,můžeme pokračovat")a postupné odkrývání pravdy však mění jeho názor a Brenner se vydává na správnou cestu.Na jejím konci se střetává s tvrdou vojenskou doktrínou generálova pobočníka a generála samotného (James Cromwell-jak ten ty role nepříjemných postav zvládá-mňam).Brenner až teď chápe,kdo vlastně zavraždil generálovu dceru.Pokud se rozhodnete pro sledování filmu vězte,že taky pochopíte,že znásilnění nemusí být znásilněním a vrah vrahem.Vynikající výkony Johna Travolty,Jamese Woodse a Jamese Cromwella vás o tom určitě přesvědčí.A těm,kdo by tomu nevěřili,jsou určeny první řádky závěrečných titulků-generál Campbell byl odsouzen za.....ale fakt se na to raději podívejte. PS.U tohoto filmu téma přebíjí pár drobných režijních nedostatků,proto těch 5 hvězdiček.Hold,nejsem takový tvrďák. ()

Henry Morgan

průměrná detektivka, kde indicie a důkazy tak nějak připlujou a divák ani neví jak. Travolta je sice spontání, drzý a zábavný, ale role detektiva mu jde asi tak jako role padouchů. takže nic moc na hlavní roli. ()

zberatel

Dalsi film ktory zaradujem k svojim oblubenym... neovplyva genialitou scenara, bombastickou hudbou ani specialnymi efektami... Jednoducho som si ho oblubil, ci uz k voli Travoltovej postave, alebo mozartovej carmina burana ktora ked zaznie skvele sa hodi do sceny... ()

Acrobat

...alebo cestu zla a človek ani nevie že žije. Nenamietam nič voči pekelne nudnému názvu filmu. Lebo vlastne na konci to všetko pasuje. A do seba zapasuje po zvláštnej formálnej réžii Westa, ktorý si teda servítku na pôsobenie žien v armáde neberie pred ústa. Kde by si sa zaradil, aby si mohol vylízať peknú seržantku ? Desivé nitky, a tak trochu perfektné poodhalenie možných spôsobov tutlania v armáde, výborne odkrýva suverénne skvelý (i keď miestami prehrávajúci) Travolta, ktorému žiaľ za partnerku dali nevýraznú Madeleine, ktorá len čumí a čumí. Skrátka a dobre. Armáda je na kolenách, Travolta vie svoje, vrah vlastne nie je vrah, Freud mal pravdu a generál je zlosyn aj s celou na fleky zasadenou kompániou. Príjemne zhnusený pocit z filmu, ktorý sa vymyká klasickej detektívke. A navyše obsahuje aj jeden z najlepších dialógov (Travolta-Woods). (videné 17.11.2019, CT2 archív) ()