Generálova dcera

• Německo The General's Daughter (více)

Můžete se vydat správnou cestou, špatnou cestou, anebo můžete zvolit cestu vojenskou. Teď záleží na tom, jakou z nich si zvolí armádní vyšetřovatel Paul Brenner, který se na vojenské základně Fort MacCallum snaží objasnit vraždu přitažlivé kapitánky. Madeleine Stowe hraje Brennerovu spoluvyšetřující případu - coby armádní poradkyně pro případy znásilnění. Je to "hra na kočku a myš, kdy váš odhad na to, jak to skončí, bude totálně vedle." (Magic Box)

maxi6

...........Tvůrci filmu a hlavně scénarista se vydali zcela jiným směrem, než nám chce sdělit knižní předloha. Přesto, že do hlavních rolí nasadili hvězdné jména, ještě neznamená kvalitní podívanou. Zde působí hodně hraně, moc okatě, někdy až komicky. Travolta hraje sebe, nebo Brennera? Jeho humorně jízlivé a machrovsky vložené narážky, i dialogy ostatních jsou místy křečovité, nevhodné, mají na rtech diváka vyvolat chvilkový úsměv? Pokud to byl úmysl, je tam zcela zbytečný a celkové napětí tříští a nemístně polevuje. Snímek je precizně ozvučen a po hudební stránce to nemá chybu................. ()

Anderton

Priblblosť filmu je zjavná už pri prvom pohľade na plagát. O zlých filmoch sa síce dobre píše, v tomto prípade ale na to nemám energiu. Travolta chcel mať asi už herecký kľud, tak sa snažil podobnými úlohami kariérovo zakopať. Videl som to pred desiaimi rokmi a keď mi to už vtedy pripadalo nezvládnuté, dnes by bol dojem asi ešte horší. ()

Ulrich

Jó tehdá mohl ještě Travolta hrát machra, který umí člověka uzemnit jak dobře mířeným pravým hákem, tak i trefně odcitovanou právnickou direktivou, aniž by to vypadalo směšně. Simon West se po Con Airu stále ukazoval, jako nadějný režisér žánrových filmů a i Generálova dcera se mu podle mě celkem povedla. Sice nejde o nikterak vyjímečný thriler - ale, rozhodně jde o prvotřídní řemeslo. ()

kingik

Sotva armádní vyšetřovatel Paul Brenner dokončil nebezpečný případ překupníka zbraní, je odvolán k dalšímu zločinu. Na vojenském cvičišti bylo nalezeno nahé tělo zavražděné ženy, připoutané k zemi stanovými kolíky. Jedná se o dceru velitele posádky, která na základně vyučovala metody psychologického boje. Paul má pouhých 36 hodin na to, aby našel vraha. Stopy ho zavedou až do sadistického doupěte. John Travolta v jedné ze svých dalších dobrých rolí. Klady: John Travolta si poradí i v akčních scénách + film se z akčního thrilleru posouvá nenápadně i do jiných žánrů + kvalitně vyvedené akční scény + napínavé pátrání po vrahovi + originálně zachycené vojenské prostředí + nechybí dobré zvraty v ději. Zápory: dramaturgická nevyváženost - slabší záporák - filmu se nedaří dostatečně seriozně nahlížet na politický stav v americké armádě. Mé hodnocení: 70% ()

andrii

Oběť dezerce a degradace základny /po/slušnosti, základního lidského citu. Svědka, společníka hříchu. Ctná slečna, "Červená lucerna," uštědřila podpásovku pásu cudnosti tím, že se obnažila a, s prominutím, položila do klína několika prominentů, do nezřízené VIP intimity, svou temnou, tělesnou i duševní 13. komnatu. ()

• Filmový zámek se nachází v Granthamu v Anglii a je majetkem Evansvillské univerzity. (Karlos80)