Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

panPatejl

Skvělý krvesajský napínák o rozjíždějící se nákaze ZUBID-20. Kdyby tak měli na palubě Blejda nebo aspoň Samuela. Ti by s každým studenokrevným zubatcem vymalovali okýnko, ani by nemuseli najet na hrbol. Jediná hořká pachuť zůstává z "českého" teroristy Jurije, který ale mluví ukrajinsky... Tragičnost omylu podtrhuje to, že se celý film natáčel v Čechách a v závěrečných titulkách jsou půlka jmen našinci. Absolutně tedy nechápu jak se mohl takový fuckup prozombit až na netflusácký stream. Obrovská ostuda pro všechny zúčastněné. Kdyby to nebyla taková pecka srazil bych za to hodnocení, ale bylo to tak dobrý že to nejde. ()

ŠpetaMarek

Velmi slusne becko, ktere ma napady a spad. Chtel jsem dat 4*, ale pri sledovani zaverecnych titulku jsem naznal, ze jde pravdepodobne o nejlepsi CESKY zanrovy film od revoluce. ()

Knor

Netflixu se povedlo uvařit nevídanej mix upírskýho hororu a dramatu o únosu letadla. Zní to hrozně debilně, ale kupodivu to není vůbec špatný. Dobře natočeno, má to tempo, velmi dobrou prokrvenou akci a spoustu napínavejch momentů. Možná bych vytknul 2hodinovou délku na takovej typ filmu, ale díky našlapanýmu obsahu se to dá v pohodě vydržet. ()

Mamlas

Celkem nezajímavý a monotónní film o křepčení upírů v letadle. Hlavně druhá půlka byla velmi vyprahlý shit. Dětské role ve filmech neurčených pro děti mě vždy odpuzují a zpřítomnělý chlapeček byl obzvláště otravnou součástí této zhovadilosti. (22%) ()

SAINTS

Myšlienka filmu ktorú nám predstavuju tvorcovia je úžasne absurdná a slubuje úžastnú žánrovu zábavu.Samotný film dokaže svoj slub často aj dodržat. ()

johnsnow

No musím povedať, že strach z toho, že to bude v uzavretom lietadle ma desil ale tá inovácia vyzerala zaujímavo. A podarilo sa. Napínavé to bolo, aj napätie to malo. Záver celkom nečakaný a slušne prekvapivý. Síce jednohubka ale vydarená. ()

petrik11

Tak som sa pomerne tešil. Ale dobrý mohamedánko v rámci multikulti mi túto radosť pomerne skalil. A bolo to aj dlhé. A navyše celé také nepresvedčivé. Za mňa také priemerné dielko. ()

instageek_cz

Wow. Tak po dlouhé době mě nějaký film dostal tím, že byl úplně jiný, než jsem očekával. Podle synopse a traileru jsem myslel, že půjde o typický akční béčkový horor, kde banda smrtelníků, byť třeba i špičkově vytrénovaných, narazí na „něco“ mnohem mocnějšího, než jsou oni sami. Jenže to jsem nevěděl, že KRN netočil žádný americký klipař, ale Němec Peter Thorwarth, který tomu všemu dodal neskutečně artový feeling. Takže dostáváme porci evropského děsu, kde se ošklivým lidem na ošklivých místech dějí ošklivé věci, a hraje do toho ponurá hudba, která by se neztratila ani v nějakém srdcervoucím dramatu o drogově závislých teenagerech umírajících v ulicích Berlína nebo tak něco. Film má dvě hodiny a zhruba v polovině stopáže si člověk říká, co se tam jako ještě může dít dál, možnosti se zdají být vyčerpány. Jenže tady fakt nejedeme podle hollywoodských šablon, scénář hází hlavním postavám pod nohy nikoliv klacky, ale klády, a všechny nové a nové průsery dávají smysl, nepůsobí vynuceně. Je to horor jak má být, bez laciných lekaček. Hlavním prvkem hrůzy tu je samotná atmosféra, která diváky doslova přimrazí do sedaček, respektive gaučů. Škoda, že tohle nebylo v kinech! Vizuálně je to naprostá špička, a to jak pokud jde o úžasné speciální efekty (maskéři zase jednou dokazují, že sebelepší CGI jejich práci nikdy nebude rovno), tak o režii, která nás drží napjaté od začátku až do konce. Parádní výkony předvádí také herci, každá postava je jiná, výrazná, a i hajzlové jsou tu docela sympatičtí. Vypíchnout můžu Alexandera Scheera, jehož psychopat Eightball by z fleku mohl být „reálnou“ obdobou Jokera! Famózní je Peri Baumeister, hlavní hrdinka, coby matka dítěte, která prochází ve všech směrech neskutečně složitou, drásavou proměnou. A přesně taková jsou i rozhodnutí, která musí dělat. Bravo, její výkon je nejen efektní, ale má i obrovskou hloubku.Za mě tedy standing ovation! Doufal jsem v zábavný horor, ale dostal jsem vynikající film. Hodnocení: 9/10   PS: Recenze na další filmové novinky a jiné zajímavosti najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

adamix

A presne takto sa majú striedať žánre (akčný, horor, katastrofický a dráma). Netflix a vlastne aj samotní Nemci ma vážne prekvapili. Od roku 2007 tu takáto podarená upírska záležitosť ešte nebola. Dlho som zvažoval o plnom hodnotení... ()

Hemlock

Na hororovou produkci Netflixu je to solidní nadprůměr. Hlavně oceňuji nápad a stísněné prostory letadla celkově filmu dodávají ten správný drive - škoda jen, že to nebyla větší řezničina, ale jako oddechovka na večer dobrý - 60%. ()

Ivec

Upiriády. Tie nemám rád. Nikdy ma toto téma neoslovovalo,ale.... 30 dní dlhá noc s Harnetom urobila pokrok. A že je to sakra dávno. A podívaj sa svete! Ďalší skvelí koncept. Možno budem SPOILOVAT tak bacha. Ale upír, žena,a "nie" záporák,proti teroristom v medzinárodnej airolinke nad pacifikom? Veď jediné čo ma napadlo bola otázka: čo ste to fajčili, keď ste to písali??? Každopádne má to spád. Zopár trhlín,ale všetko, čo to má mať to má... Môžem iba odporučiť fanúšikom žánru.. ()

PlysovyMacko

Film začne ako klasický únos lietadla, to by ale nesmela byť na palube upírka. Slušný námet, ktorý za začne topiť v krvi a násilí, keďže na upírov budú premeneni aj unoscovia lietadla. Je to celkom neprehľadné, že kto sa bije s kym, ale treba vyzdvihnúť masky, hlavná hrdinka vyzerá ako čistý nosferatu. ()

Pitryx

Tak já jsem měl to velké štěstí, že jsem nečetl zdejší komentáře a ani nic jiného. Takže jsem do toho šel zcela nepoznamenán vědomostmi, takže jsem byl velmi příjemně překvapen. Sice tohle téma není moje parketa, ale tady to bylo připostrčeno tak nějak nenásilně. Herci byli ucházející, logika tu občas haprovala, ale já jsem se bavil a proto hodnotím v té vyšší kategorii.  70 %  ()

jokino

Velmi mi to pripomenulo "30 days of night", na ktorom som bol v tom čase aj v kine a veľká spokojnosť bola. Bolo to síce podstatne temnejšie a drsnejšie, než toto, ale aj toto malo svoje grády a "čaro". Opäť spokojnosť za mňa.. ()

Kitulinecka

Jsem opravdu ráda, že jsem si dopředu nic nezjišťovala a myslela si, že půjde o klasický únos letadla. Haha. Sice nápad stylem - uděláme film o něčem, co ještě nikdo neudělal...ale fungovalo to velmi dobře. Ano, několik béčkových scén a stereotypů - jakože jeden únosce musí být ten pitomec, co to vše zkazí, tam bylo. Ve druhé polovině jsem se ale několika situacím musela i zasmát. Celkově moc dobrý akční hororový thriller a super překvapení. ()

xxmurphyxx

Trošku nadhodnotím a dám za štyri aj keď najviac by to asi vystihlo tri a pol. Tri by bolo z môjho pohľadu málo, keďže film má svoje kvality a naviac filmov s upírskou tématikou zas tak veľa nie a súhlasím s tými, čo napísali, že tento počin je asi najlepší od roku 2007, kedy vyšlo 30 Days of Night. Film má zaujímavý nápad ohľadom hlavnej hrdinky a pasovalo mi aj umiestnenie do stiesneného priestoru lietadla v oblakoch, kde prakticky nie je žiadna možnosť úniku. Film sa zrejme inšpiroval Kórejským zombie klenotom Train to Busan, ktorý ale dokáže lepšie pracovať s klaustrofóbiou a zdanlivo bezvýchodiskovou situáciou obmedzeného priestoru. Tu film miestami trošku strácal na tempe a dravosti. Pozitívne hodnotím vzhľad nosferatovských upírov a výber hercov do svojich úloh. Najmä McTavish, Scheer, Purcell, ktorý bol ale žalostne málo využitý, Baumeister či Moller. Flashbacky boli dobre zakomponované do deja, nepôsobili rušivo a mali riadne mrazivú atmosféru. Palec hore hlavne za hľadanie manžela v dome. Dej bol občas trošku zmätočný, ale zase nič, čo by rušilo a nútilo sa diváka zamýšľať nad dierami  v scenári. Film je dosť dlhý vzhľadom na žáner a preto trošku zamrzí kratšie finále. Ten stred filmu sa mohol orezať o pár nadbytočných scén a viac sa povenovať finálnemu stretu v lietadle, kde si to priam pýtalo extra krvavé jatka. Ale v celku spokojnosť. Akurát aby som nezabudol ešte jedna menšia výčitka, ktorá mi tu až tak moc nevadila, ale aj tak som ju zaregistroval a mohla sa spracovať inak. Bieli sú tu zase za teroristov a svine a dobrácky moslim za záchrancu. K tomu celý ten plán teroristov, hodiť to na moslimov v lietadle mi smrdel zbytočným ústupkom mimovládkam , ktoré sa už musia jebať do každej sféry kultúrneho, politického či sociálneho vyžitia. ()