Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

DJ Kritik

Ritchie a Statham si jednoducho hrajú svoju hru. Spolu im to klape a sú v tom dobrý. Je to film, kde akciu sprevádza jednoduchý humor v podobe podpichujúcich hlášok a tak nejak aj grimás. Akcie sú dobre skoordinované a celkovo film nepôsobí lacno. Mňa to bavilo sledovať. ()

Domineus

Pomerne slušný a aj napriek skoro dvojhodinovej stopáži celkom svieži film. Vzhľadom ku castingu Jasona Stathama bolo v podstate hneď jasné, akým smerom sa bude film uberať, no vôbec mi to nevadilo. Tých akčných scén tu za mňa nebolo prehnane veľa, ako tak vtipných momentov sa naopak našlo pomerne dosť a aj zvraty boli použiteľné. Je ale pravda, že občas som sa v tom už začal trochu zamotávať a bolo toho moc. To vyvrcholenie s Hughom Grantom ma ale presvedčilo o tom, že si to štyri hviezdy zaslúži. 75% ()

Pete

Spíš povedená parodie na nemožné Mise, než jedna z nich. Chybí tu kaskaderské kousky tahouna Cruise, zápletka není tak propracovaná, takže tím víc je vidět, jak je debilní. Bavilo mě to, ale zítra už si nevzpomenu ani na jedinou scénu - vypadaly všechny tak trochu lacině, na malém prostoru. Ritchie se stejně jako obvykle vyžívá hlavně v deklamovaných proslovech svých ujetých postav, než v nějaké velkolepé akci. ()

lektvar

Tak nefungujucu chemiu a v tomto pripade medzi ze uplne vsetkymi hercami som este nikdy nevidela. Asi najslabsi Ritchie pre mna 🥺 ()

jokino

Občas zafungovala nejaká "drsná / vtipná" hláška, nad nedotknuteľného Stathama v tomto smere nie je a celé sa to snažilo rozprávať nejaký príbeh, či snáď vyzerať "cool" a "drsniacky", no pre mňa to vyzeralo presne naopak. To, o čo sa to evidentne snažilo, proste nefungovalo. Povrchne vzaté bez ničoho, umelé.. ()

xzajox

Bohužiaľ, len lepší priemer. Statham je, ako vždy cool, ale IMO keďže nehral sólo rolu, nemohol to celé efektívne ťahať svojim štýlom. Film mal veľa slabších momentov, no napriek tomu sa to dalo pozerať. Herci vo vedľajších rolách tiež hrali dobre, takže vyslovená nudo to nebola. K scenáru tiež nemám výhrady, možno som akurát úplne nepochopil, prečo tam zahrnuli Ukrajincov... V skratke ale OK, len si myslím, že Statham vyniká v one man show typu "John Wick vs. the world", a od tohto som to mylne očakával. Napriek tomu slušné 68% - 3* ()

cerdax2

Nebyly to spatne stravene necele dve hodiny, byla tam legrace i akce, ale cele to vyznelo nemastne neslane, byt Jason je porad stejne drsnej a Hugh stejne slizkej :). 65% ()

blondboss

Guy Ritchie už ukázal, že sa vie celkom vyšantiť v podobnom žánri a pri Stathamovi stavil na starú dobrú klasiku. Urobil síce dobre, nakoľko jeho charizma stále funguje, ale dejovo je to podľa mňa len taký priemerný žánrový odvar, ktorý vás nijakým výrazným spôsobom neukotví do kresla a ktorý vyšumí z hlavy pomerne rýchlo. Ja osobne som sa miestami dosť nudil. 60 % ()

xxmurphyxx

Sem tam nejaká ľahko nadpriemerná akčná scéna, sem tam nejaká vtipná hláška, nenudilo, vcelku zabavilo, no aj tak sa nemôžem ubrániť pocitu, že to bolo dosť málo na Ritchieho. Ale čo čakať od predlohy s plochými charaktermi, otrepaným príbehom a absenciou nejakého wow efektu alebo poriadneho plot twistu. Obsadenie je stávka na istotu, tam ťažko hľadať chyby, ale jednoducho, kde nič nie je ani smrť neberie. Na nejakého no name režiséra super výkon, ale na Ritchieho veľmi slabý priemer. ()

wowylgu313

Zasloužených 65% ale víc bych to asi nepřeháněl ... Jason předvedl jak už známe svojí show i když v tomto kousku už trochu slabší odvárek. Obsazení zde bylo víc než dobré. No jinak co víc rozebrat? Taková klasická jednoduchá akčňárna se špetkou humoru. Na dnešní rok žádné veliké bum. Jednosměrný nijak okořeněný příběh, kde první polovina byla místy i nudná a upovídaná a až ta druhá se pořádně rozjela. Hodně známých/starých tváří udělalo své. Až na konci jsem si uvědomil že tam nebyla doslova ani kapka krve :D akce a nějaké ty efekty by se našli... ale prostě takový ten malinkato lepší průměr no. ()

DonBraso

Musím napsat, že tohle je sotva malinko lepší průměr. Guy měl evidentně touhu natočit něco co běží hodně na Netflixu a natočil přesně to, že je to úplně bez větších pompézností. Že je to i vcelku nuda?No i je. Hlavně to běží tak neustále systematicky stejně, že už si říkáte, že ten Ritchie si dělá prdel. Všechny akce běží tím, že máte na uchu někoho a vy podle něho přesně děláte to co už slyšíte. Občas to okořeníte něčím svým a takhle jdete od místu k místu a je konec. První hodina ani není některak akční, to začne až v samém konci, kde Statham trochu si zastřílí. ale neustále Vám přijde, že je toho všechno málo. Nějaká ta honička, která je slabá. Hugh Grant to trochu rozbourá a jedině v jeho přítomnosti nějak  malinko buduje scénář otěže, aby vzápětí parta jela jinam, protože tam bude ten či onen. Bohužel nějaký svérázný humor zde taky nečekejte. Prostě to nějak zkousnete, hmmm dobrý a radši si půjdete pustit nějaký lepší akčňák.55% ()

Mamutol

Často jsem se ztrácel v záplavě jmen a nekonečných keců o ničem. Akce je na úrovni nějakého seriálu a finále je poněkud odbyté. Fakt je to hodně užvaněný a chápu, že to někoho může nudit. Obsazení je zajímavé, Stathama mám celkem rád, ale tohle je na Gáje Ričího těžký průměr. ()

Plaque

No, asi to nebude medzi Guy Ritchie top 5 filmami, nebude ani medzi top 10, ale zase voľba medzi Hornou Dolnou a týmto, je asi úplne jasná, či? ()

Facerr

Úplně v pohodě kousek, který sice do kolen nepošle, ale vyložené nenudí. Potenciál Stathama sice trochu nevyužitý (vlastně jde v jeho kariéře o jeden z těch slabších kousků), ale aspoň si zkusil něco trochu míň superhero roli. Na druhou stranu Plaza zase excelovala. ()

imaginer21

Ritchie, neRitchie, tohle byla až příliš sterilní jednohubka. Nad průměr ji vytáhla zejména vtipně napsaná a fakt hravě podaná postava Hugha Granta (ten se v těhle nejednoznačných slizských antigonistech fakt našel). Statham tradičně chlápkem, kterého nechcete nas*at, a nemálo pozornosti si právem krade rošťácká Aubrey Plaza. Do kina jsem šel za nějakou vizuální nápaditostí kameramana Alana Stewarta (na jednodušší scénář jsem byl připraven), ale ani toho se mi moc nedostalo. Suma sumárum, z kina jsem odcházel spíš zklamaný, neboť podobnou věc jsem mnohokrát dostal od Netflixu a potenciálu velkého plátna tentokráte moc využito nebylo. 65 %, a to hlavně díky vytříbeným dialogům, opravdu zdařilému soundracku a bezstarostnému grázlovi Hughu Grantovi (jeho replika o penězích a štěstí, které přinášejí uvolněnost, zjevně nebyla jen pro film). P.S. Když vydržíte odsledovat titulky, potěší vás, jak moc se na filmu podíleli čeští tvůrci. ()

david141474

No kde bych začal, nejdřív s tím, že nesnáším když má bus zpoždění a ještě mám před sebou příšerně dlouhou řadu na popcorn. Obě věci mě dnes potkali, takže jsem přišel do sálu pozdě a prošvihl jsem určitě velmi zajímavej začátek. Takže jsem byl obrán pro mě důležitých 5-7 minut filmu. No tak jsem nakonec došel do sálu a vypnul jsem hlavu. Děj byl zajímavej, ale ten začátek tomu chyběl, ale i tak jsem se zorientoval. Postavy jsou zajímavý, ale vede Orson Fortune ztvárněný Jasonem Stathamem. Herci jsou taky skvělý a opět všechno táhne Statham na svých bedrech. Soundtrack je skvělej, zazněl i jeden velmi známej americkej song, který sice znám, ale vůbec si nemůžu vzpomenout na jeho název. Akce byla skvělá. Střih byl pěknej. A kamera byla neuvěřitelná, Alan Stewart by měl dostat nějakou cenu, za nejlepší kameru. Byl to solidní zážitek z kina, byl by však lepší, kdyby bus neměl zpoždění a fronta na popcorn by nebyla tak příšerně dlouhá. 8/10 Skvělá Stathamovka se skvělou kamerou. (Olympia - 8.1.2023) ()

Grimaldi

V prvních dvou třetinách trochu uspěchaná snaha o bondovku, která ale dá spíš vzpomenout na negativní věci z filmu Krycí jméno U.N.C.L.E. Naštěstí to opravdu hodně zachraňuje akcí naplněna poslední půlhodina, kdy se ke slovu dostanou helikoptéry, auta, zbraně a rakety. Navíc konečně dostane Hugh Grant prostor opravdu zazářit, což doplněné o hodně fajn soundtrack potěší. Pokud někdy vznikne pokračování a tvůrci už nikdy nenechají Jasona Stathama na plátně běhat, rád u toho zase budu. ()

ElisR

Operace Fortune je sázka na dobrou komedii. Ostatně, když někde hraje Jason Statham, je to víceméně záruka kvality. Hugh Grant byl ve své roli famózní, zápletka super...Akční scény se taktéž povedli..Skvělý film, na který se v budoucnu ještě určitě ráda podívám. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023