Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

Zombi

Že to bude až taková nuda a promarněná šance, to jsem vážně nečekal. Je vidět jak by to chtělo být dalším Bondem či MI a startem nové série, ale je to vlastně tak nezajímavé, nevtipné a málo akční (akce navíc celkem slabá), že bych byl hodně překvapen, kdyby někdy vznikl další film, nejvíc jsem ale překvapen že tohle natočil Ritchie. ()

mira007

Guy Ritchie naservíroval se svoji partou takový průměrný akčňák sice na steroidech za pěkný peníze,ale nic víc než jen jako fajn tisíckrát viděná oddechovka, ale ten suprzávěr, včetně titulkové scény tomu dává třešničku na dortu. ()

bobstock

Gratuluji, scénáristům se povedlo přivést na plátna snad nejnudnější verzi filmového superšpióna. Tenhle propadák jsem pouštěl na 4x jak mě to nebavilo.. 20% ()

Brejlil

Je to takové... No, trochu kočkopes, který neví, co chce. Komedie? "Vážně" míněná špionážní akční žánrovka? Film baví, Statham těžce v pohodě, zbytek herců solidní. Snad až na Hartnetta. Myšlenka nebyla špatná, ale scénář si nakonec překombinovaností podkopl stoličku a Ritchie na režisérské sesli zrovna asi zapomněl na svůj drajv, kterým by dokázal všechno zamaskovat. Hugh Grant si opět s chutí zahrál gaunera "se zlatým srdcem". A co bych si vlastně měl stěžovat? Pobavil jsem se a film asi ani větší ambice neměl. Přesto jsem po dvou předchozích Ritchieho peckách trošinku zklamaný. ()

TheSpearCZ

Hodně vlažný Guy Ritchie. Příběhově tuctová záležitost, projede se spousta zemí, což bude vždycky cool, ale celkově nemám nic, co by mě nějak oslnilo a mohl bych to vyzdvihnout. Statham si tu klasicky uhraje svoje, ale paradoxně je tu spíše v pozadí za Aubrey Plazou, která vyčnívá, ale žádný odvar to není. Potěšila jediná scéna s Hugh Grantem a jeho satelity. Člověk by ani neřekl, že tohle je Ritchieho film. Čisté 3* ()

Illy

Pokaždé když Guy Ritchie natočí film tak je to pro mě svátek. Až na pár zaškobrtnutí je to pro mě vždycky pecka. Mám rád jeho styl a ano - mám rád i propadnuvšího Artuše. Bohužel, v tomto případě to vypadá že si při natáčení Guy Ritchie vzal sám od sebe dovolenou. Jeho rukopis, vypointované scény, vizuálně nápaditá kamera, výběr hudby ... Tak to všechno tam nehledejte. Sem tam nějaký záblesk, ale spíš mi přišlo že po celou dobu na jeho židli seděl  pomocný režisér a GJ se někde šťoural v nose.  Tohle je prostě jenom absolutně průměrný snímek. Škoda. ()

Eterninox

Guy Ritchie na autopilota. Sem tam dobře zasazený fór nebo drsná akce, ale povětšinou překvapivě rutinnérské ze strany všech zúčastněných. Dost to sice zachraňuje poslední akt s hereckým koncertem Hugh Granta, ale i tak je Ruse de Guerre nejspíš Ritchieho nejslabší a nejméně osobitý film. 60% ()

Flopik

Výnimočne sa zhodnem s kolegami, nie je to zlý film ale prišlo mi, že Guy ide tak na pol plynu. Má to skvelé nápady, dobre natočenú akciu ale nič prevratné. Herecky je to samozrejme skvelé, Statham ako inak ale užil som si sexi Aubrey a Grant si kradol priestor pre seba. Samotný film začne v podstate hneď na začiatku, ale celé je to také, že niečo sa deje a vám je tak nejak jedno o čo ide. Všetko ako keby nebolo dotiahnuté dokonca a finále je toho dôkazom. Len rýchlo ukončiť a poďme ďalej. U mňa za 4*. ()

rexino

Asi najslabší Ritchie za posledné roky. To stále znamená nadpriemerná filmarčina... ale po jeho posledných dvoch filmoch má predsa len človek iný štandard. Jason stále funguje, Aubrey pre mňa prekvapivo top a Hugh Grant u Ritchieho snáď nemôže sklamať. Hračky s kamerou a klasický hudobný doprovod z posledných Ritchieho filmov sú tu prítomne tiež. Lenže príbeh je prekombinovaná špionážna hračka s primitívnou pointou a záverom, ktorého napätie fungovalo u mňa iba na pol plynu. Ako oddychovka na jedno pozretie fajn. ()

MiniMinion

Guy Ritchie nelenil a po ani ne dvouleté pauze přichází s novým filmem. Měl jsem relativně nadějná očekávání, protože špionážní akci jsme od něj dostali naposledy před 8 lety v podobě Krycího jména U.N.C.L.E., bohužel ale očekávání naplněna nebyla. Jason Statham je Jason Statham, Hugh Grant je charismatický jako vždy, Aubrey Plaza je tradičně zábavná, jenže film jako takový je po scénáristické stránce neskutečně nezajímavý, neoriginální a okoukaný. Tento příběh jsme již viděli mockrát, jen vždy oblečený v jiném kabátě, a dokonce i Ritchieho kouzlo se tak trochu vytratilo. Stále tu však přeci jen je nějaký ten jeho typický humor, Alan Stewart má dobré nápady co se práce s kamerou týče, akce je přijatelně zpracovaná, a divák se nenudí. Bohužel však ve výsledku nejde o nic jiného než průměrnou špionážní komedii, kterou už jsme viděli mockrát. Svůj účel však splňuje, a nesnaží se být ničím větším než zábavným odlehčením. 7/10. Více zde. ()

HokejovySvaz

I když Guy jede na půl plynu, tak stejně vyprodukuje něco velmi zábavného. Patří to sice k slabším kouskům jeho tvorby, nicméně musí se mu nechat, že má zkrátka tohle řemeslo v malíku a když ho k tomu doplňují skvělí herci, z nichž nade všema vyčníval Hugh Grant, tak to nejde nemít rád. Aubrey tady měla neskutečné gegy u kterých jsem se fakt zubil, jako puberťák, co čerstvě vyšel ze základky. Jelikož jsem s ní nikdy nic předtím neviděl, tak nedokážu úplně odhadnout, jestli je tohle pro ní typické nebo to je jenom specialitka tohohle filmu, ale jak jsem řekl, kdykoliv otevřela pusu, tak to bylo absolutní zlato. Statham je tady klasický tvrďák s kamenným ksichtem (narozdíl od Rozhněvaného muže přeci jenom o něco odlehčenější), který tady je prakticky jenom aby zabil a při nejlepším během toho ještě setřel pár lidí. A postava Dannyho, kterého si střihnul Josh Hartnett je ukázkový příklad toho, jak udělat komediální prvek správně. I když tam je primárně jako prostředník a takový vtipkující doplněk, tak tam aspoň díky bohu není dopočtu a actually něco v tom filmu udělá. Jediné, co zamrzí je, že zde neuvidíme Guye se urvat ze řetězu a je to spíš taková jeho oddychovka. Největší dravost, alespoň co se týče kamery, jsem uzřel v samotném závěru filmu, ať už se bavíme o zpomalovačce, first personu nebo o ''GoPro'' kameře v pohybu. Jinak klasický standard. Jak říkám, Guyova oddechovka, která ale je pořád naprosto zábavná. Nic geniálního, nic světoborného, ale herecký ansámbl + úžasně napsané dialogy + Guy Ritchie a jeho zručnost = skvělá zábava, ke které se milerád v budoucnu vrátím znova. ()

dannyyy

Guy Ritchie je prostě talent a záruka skvělé podívané! Bojové scény se Stathamem vždy sleduji s nadšením, jako malé dítě, které si rozbaluje dárky. Hugh Grant hodně pomohl k zábavnosti filmu a jeho poslední scéna, kde ukazuje kdo je tady šéf, byla parádní tečka. Za pokračování bych se vůbec nezlobil. ()

warrenur

Genericky pozlatkovy akcak so sablonovitym obsadenim, charizmatickym zloduchom - hoci Hugh Grant je podla mna jediny, ktory tu naozaj hra a ten jediny tu stoji za zmienku. Prve dve tretiny filmu nie su vynimocne, ale potom nasleduje takmer nepretrzita akcia, ktora ma svoje "chvilky".  Aubrey opat dostala standardny priestor a obcas si to tu hlaskuje - "Why don't we all retire to the cocktail master?" "haha, that's what you usually call me, minus the tail" Heh "Now, that you sucked it dry..." :) a podobne. Jason je opat cisty klon svojich predoslych roli, ale aspon choreografia nebije do oci. Ako som spomenul vyssie, Grant, vacsinu filmu a atmosfery, ak sa o nej da hovorit, taha takmer sam. Slabsi priemer, ktory dviha az zaverecna tretina. 45% ()

Punkey

Dlouho jsem přemýšlel, jestli je to na 3 nebo 4 hvězdičky. První půlka je celkem mdlá. Více mluvení než akce, což by nevadilo, ale nezaujme to. Ve druhé půli, kdy se akce pořádně rozjede už to má grády. Jason Statham postupuje vpřed a kosí enemáky, kdy mu více než zdatně sekunduje Bugzy Malone, kterého jsme již mohli vidět v Ritchieho předešlém snímku Gentlemani (2019) a Aubrey Plaza. Nejlepší výkon ovšem podal Hugh Grant v roli egoistického a neúprosného miliardáře a zprostředkovatele nelegálních obchodů. Především za druhou půli, kdy snímek znovu popadl dech, dávám 4 hvězdičky ovšem se vztyčeným ukazovákem. ()

Bozvav

Klasický akční film, který se bral poněkud vážněji, než měl a místy byl dosti fádní. Na to, kolik v něm bylo akce a přestřelek chyběl draw a nějaké to vtažení diváka do děje. Stejně jako humoru, toho bylo také pomálu. Nicméně díky skvělému obsazení a geniálnímu hereckému výkonu Hugha Granta a Joshe Hartnetta jsem se  docela bavila. Statham nepředvedl nic, co bychom od něj už neviděli stokrát, za zmínku stojí i výkon Aubrey Plaza. Jako celek spíše průměrná záležitost, které by možná prospělo o 10 minut kratší stopáž. Za mne 65%. ()

panvasik

Tohle se mi líbilo, bylo to zábavné a v rámci možností i trochu originální. Praktický to je klasická špionážní akčňárna, kterou všichni v dnešní době známé. Pořád se mi od Ritchieho líbil víc Rozhněvaný muž rovněž se Stathamem. Ale film neztrácí tempo umí být i vtipný. Nemá Guye Ritchieho moc následovaného, tak moc nemůžu posoudit jestli to je z jeho strany lepší nebo horší film, ale doporučuji, protože, když bych měl mluvit za sebe v kině nás bylo 15 :) 6,5/10 ()

BOURQUE

Po väznejšom a komornejšom Wrath of Man, režisér G. Ritchie vyrukoval s filmom Fortunova hra, ktorý má pomerne jednoduchú koncepciu a dobre vypočítateľné postavy. Snímok, ktorý jednoznačne nesie na sebe známky dnes už klasických filmov režiséra, ale zároveň je veľmi odľahčený. Zopár dobre napísaných dialógov, full kontakt boj s Jasonom Stathamom, a záverečný (pomerne) úderný monológ v podaní Hugha Granta. Štvrtú hviezdu však nedávam, pretože jednak záverečný boj dvoch protivníkov nie je epický, po druhé chýba skutočne prekvapivý a nečakaný zvrat v príbehu (prípadne v jeho smerovaní). Každopádne však daný snímok je slušným doplnkom do repertoáru Guya Ritchieho. Svoju novodobú klasiku však neprekonáva. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023