Romanticky film v krystalicky cistem slova smyslu. Z nenapadne usmudlane kacenky se stane noblesni dama a vezme si milionare, wohooo. K tomu hraje tezce oldschool retro hudba a herecky A-team zlate ery hollywoodu. Tohle je bez pochyby jeden z tech filmu, u ktereho se zeny v depresich cpou cokoladovou zmrzlinou. Z meho pohledu ale pomerne nudna a az prilis klasicka a nezajimava podivana s prekvapive velmi nizkou davkou chemie mezi herci, ktera si alespon udrzuje vsechny tradicni kvality rezie Billyho Wildera. 5/10(2.7.2010)

Zlatá Audrey v božskej róbe od Givenchy (* naviac). Milé, ohromne vytvárajúce francúzske klišé, La Vie En Rose- ovské. Humphrey čiastočne sympatický ale v Casablance ma bral viac. I keď je trošku starý na danú rolu, no stále menej než Gary Cooper v Love in the Afternoon. Zapamätám si film aj s francúzskym kuchárom. Celkovo fajn, pobaví ale asi sa neuloží v pamäti na večnosť.(13.11.2010)

Sabrina je typická role pro Audrey Hepburn. Opět ji ztvárnila s neskutečným půvabem a noblesou. Z jejích pohledů ta ženskost, naivita a romantika doslova čiší. Wildův snímek je příjemnou podívanou, v níž není nouze ani o humor, ani o pěknou hudbu, natož o herecké výkony! Humphrey Bogart je tu jako vždy charismatický. Romantické komedie s Audrey mají opravdu mnoho do sebe.(6.1.2011)

Nie som prvý a určite ani posledný, kto s týmto "objavným" dojmom príde, ale obsadenie Bogarta bolo v tomto prípade obrovským omylom - a to nielen kvôli jeho veku, ale najmä preto, že chémia medzi ním a Audrey Hepburn (narozdiel od jej scén s Williamom Holdenom) absolútne nefunguje. Faktom však je, že celý príbeh je de facto iba naivnou a odľahčenou rozprávkou, ktorá dokáže vyčariť na tvári úsmev, no nič hlbšie v sebe nenesie. Dovolím si tak tvrdiť, že hodnotenie jej remakeu nám dáva pomerne ucelenú predstavu o tom, ako by divácka verejnosť Sabrinu prijala, pokiaľ by mnohí ľudia nepociťovali akúsi podvedomú úctu k starším snímkam len preto, že sa vďaka nim v istom okamihu dejín preťali životné cesty niekoľkých filmových legiend. (60%)(25.11.2018)

Asi je chybou vidieť najskôr remake a potom slávny originál. Myslím všeobecne. Potom sa buď stane, že vás originál absolútne ohúri, alebo si budete vybavovať situácie, ktoré ste videli a porovnávať ich, respektíve si hovoriť, aké sú si podobné. Napríklad som si povedal, že aj v Pollackovej verzii je casting vynikajúci. Možno som očakával viac humoru, oproti ďaľším romantickým komediálnym dvojhodinovkám je Sabrina skôr vážnym filmom. Ale u Wildera sa mi stáva, že mi jeho filmy sadnú viac na druhý krát a "vzhľadom na vzhľad" Audrey a aj jej zmenu účesu som s jej a Wilderowou Sabrinou ešte neskončil. Vidíme klasické dlhšie hollywoodske zábery a zároveň to ubieha ako voda. Nenaháňajú dnešní hyperrýchli kameramani a strihači svojim tempom zajaca vo vreci, keď nás tak často nudia? 70% a zaokrúhlenie dole iba preto, že som ešte nepridal poslednú hviezdu Some like it hot.(30.12.2014)

• - Humphrey Bogart prohlásil o Audrey Hepburn, že je netalentovaná. (Kulmon)

• - Ve filmu si Linus objednává lístky na Slaměného vdovce (1955), který měl ale premiéru až rok po Sabrině. (The_Second)

• - Audrey Hepburn se během natáčení s Billym Wilderem a jeho druhou ženou, též Audrey, velmi sblížila. Přátelství vydrželo po celý život. S Wilderem pak natočila ještě jeden film Odpolední láska (1957). (Zdroj: Audrey Hepburn - Barry Paris) (Mirokukii)