Berserk

Série(2) / Epizody(24)

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Společnost The Asylum, známá svými "megahity" jako je Žraločí tornádo nebo Megažralok versus crocosaurus natočí novou verzi Pána prstenů. V roli Aragorna se představí Kevin Sorbo, Legolase ztvární Hulk Hogan a v roli Gimlyho nezapomenutelný Steven Seagal... Asi si myslíte, že mi hráblo a marně přemýšlíte jak to souvisí s novým animovaným Berserkem. No zkuste si to co jsem popsal představit... Představte si výsledek toho co jsem popsal... Pořád nevíte? Tak dobrá. Zkrátka na jedné straně máte fantasy klasiku, svatý grál, jehož příběh zná spousta lidí nazpaměť a kde víte, že postavy jsou super, příběh je super, prostě vše je tak jak má u fantasy být. No a na straně druhé máte televizní studio, které nemá vysoký rozpočet, doteď točilo béčkové, céčkové až co já vím efkové filmy pro úzkou skupinu nadšenců (nikoho nekritizuji, protože jakožto fanda moe jsem těch výtvorů od Lindenů i Millepensee pár viděl..). zkrátka ti co si nemůžou dovolit příliš drahé efekty, kostýmy ani skvělé herce. Co vám z toho vyleze? V lepším případě snesitelné béčko, o kterém nebude chtít nikdo ze skalních fandů předlohy moc mluvit, pár lidí zaujme a někdo mu dá dokonce i 5* protože je to přece "Pán prstenů". V horším případě nekoukatelný experiment, kde budou špatně kamera, šílené efekty, nepříjemné herecké výkony... Zkrátka věc co většinu lidí odradí, pár se od toho distancuje a pár dá 5* protože je to přece "Pán prstenů"... No a jak je na tom nový Berserk? Zpočátku to vypadalo na megaprůser, animace je vážně něco na co se normální člověk nechce moc koukat, pohyb postav je divný a některé postavy jako třeba Puck jsou dosti nepovedené. Navíc je v úvodu přeskočeno pár dosti zajímavých kapitol mangy... Jediné co novou adaptaci Berserka zachraňuje je fakt, že se páni autoři docela dobře drží předlohy a tak ten temný příběh, krev, násilí a sex, prostě všechny ty "fajn věci" na které se člověk těšil tam víceméně jsou. Jistě akce se snaží působit epicky, ale nepovedený pohyb postav jí trošku láme vaz. Krve je všude hodně a i toho sexu, i když fakt, že cenzura, která se v tomto případě vydala cestou postav bez genitálií a bradavek, tomu zase na efektu ubírá (ale pořád mnohem lepší než otravné zakrývání paprsky světla, které máme u jiných anime). Ale i tak jsem postupně zjistil, že koukat se na to vlastně dá, atmosféra tam také je a i když mě strašně štve to provedení a říkám si, že kdyby se autoři pustili cestou tradiční animace a vyhnuli se vizuálním experimentům mohlo to být hodně dobré anime. Takhle je to spíš takový průměr, kdy vím, že postavy a příběh jsou povětšinou dobré (nejlepší je samozřejmě Guts a každý kdo tvrdí, že nemá charizma, o významu toho slova evidentně nic neví...), akce a atmosféra je ucházející, hudba velmi dobrá ale animace je strašná. Za sebe končím na 6/10 s tím, že kvůli příběhu a Gutsovi se rozhodně na další díly v roce 2017 podívám. ()

Season 2 (2017) (S02)

Díky zajímavějšímu příběhu (je tam zase Griffith) a faktu, že se konečně objevil Berserk Armor, který tomu dodal šťávu mě to bavilo o něco víc, než předchozí série. Také mi přišlo, že CGI animace byla ze začátku mnohem lepší, bohužel posledních pár dílu už to zase byla čirá hrůza... Ale asi už jsem si pomalu zvykl, protože už mi to ten zážitek tolik nekazilo. Hudba se mi líbila a většinu postav mám pořád rád. Takže i když je to po stránce animační zase ve finále tragédie, příběh nabírá obrátky a mě to vlastně i baví. 7/10 ()