Ztracené město

• USA The Lost City (více)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

dustur

Za mňa dosť podarená akčno-dobrodružná záležitosť , ktorá ničím neurazí ale ani neprekvapí. Sandra Bullock a Channing Tatum je skvelá dvojka, vtipná dvojka, za mňa dokonalý filmový pár, ktorý mňa prekvapili a zároveň dobre zahrali svoje postavy, v malej úlohe ma potešil aj Brad Pitt, ale kto sa mi absolútne nehodil v tomto filme bol Daniel Radcliffe , tam v tej jeho úlohe by som vedel predstaviť iného herca ( môj názor ). Ale inak Stratené mesto ako film dokonale funguje, a za mňa zatiaľ veľmi dobrá akčno-dobrodružná komédia roku 2022, ktorá si zaslúži štvorku. Film hodnotím: 4 / 5. ()

Maximilianus

Nápad to malo celkom dobrý a vďaka štvorici hlavných hercov, ktorí majú komediálne vlohy aj herecké skúsenosti to mohlo fungovať a vytiahnuť to na lepší priemer. Bohužiaľ to po odchode jednej z nich spadlo do obyčajnosti a až do konca išlo v známych koľajách. Je to škoda, pretože keby sa tvorcovia viac vyhrali, lepšie využili hercov a vytvorili nápaditejšie situácie a vtipy, bol by to vcelku podarený film. 6,5/10. ()

ER

Pár dobrých fórů a scén, sem tam dementní, ale very good Channing Tatum a Brad Pitt. Scéna s pidi automobilem,byť notoricky známá, byla v podání těch dvou zábavná. Styl Sandry Bullock mi úplně nesednul, připitoměle byla natočena honička v džungli. Povedl se ale závěr s morálním poselstvím a potitulková scéna. ()

Belmondicek

Další nezáživný blockbuster 21. století. Hrozný scénář, žádný humor, průměrná akce, nulová chemie mezi Bullock a Tatumem. Dvě hvězdičky si zaslouží pouze asi pětiminutová cameo role Brada Pitta. Jdu si spravit náladu a pustím si po sté parádní Honbu za diamantem! ()

Likan7

Jediná vyloženě pozitivní věc týhle průměrnosti je Brad Pitt. Je neuvěřitelný, jak velkej frajer na prahu šedesátky je. Bohužel tu má jen vedlejší roli a s jeho postavou se z filmu vypařila i jakákoliv dobrá věc. Casting je příšernej, Bullock a Tatum nemají žádnou chemii mezi sebou. Radcliffe si to asi nějak užívá, ale mě přišel většinou jen trapně úchylnej. Kámoška černoška je fail a tak jediný z toho vybruslil se ctí je zase ten Brad. Humor byl ucházející na začátku, pak se zvrtnul do parodie a posledních 30 minut jsem jen trpěl. Tatum se sice snaží, je schválně trapný a vtipný, ale jeho přitroublej Alan to neutáhne. ()

samkko

6.6/10 a z džunglových béček tohle asi vyhrálo. Fanda filmů podobných žánrů moc nejsem, ale u tohohle jsem se dokázal docela bavit. Může za to skvělé obzazení, dobrý styl humoru a fajn postavy. Jasně, najdeme zde nespočet nelogičností a klišé, ale když to nebudete řešit a zaujatě se snažit to vnímat, užijete si to taky. ()

Trixinka

Bez urážky, ale Sandra Bullock by už měla hrát spíše matky, tchýně, babičky, prostě postavy úměrné svému věku. Rozhodně ne postavy rozjívených, naivních, v růžovém flitrovém oblečku oděných dívčin, pobíhajících po džungli s mladším mužem, do kterého se přitom světe div zamiluje. Nejlepší scény se bohužel odehrají již v úvodu filmu, poté to opět sklouzne do zaběhlých, několikrát již viděných, scén a situací. Daniel Radcliffe je v roli padoucha relativně roztomilý, Channing Tatum v roli knižního modela to mohl rozparádit daleko více, postavu neohroženého zachránce Brada Pitta odstranili tvůrci moc rychle, byl to jakýsi závan něčeho čerstvého v zaběhlém příběhu. Nejotravnější postavou byla ovšem postava manažerky spisovatelky, prostě klasická osina v zadku :) Jako ano, dá se na to koukat, i několikrát pokud jste fanoušek Sandry, Channinga či dalších. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Už poriadne dlho som chcel vidieť nejaký novší kvalitný dobrodružný film. A podarilo sa. Nie je to síce film roku ale ja som si ho užil. Dej filmu je fajn, tak trošku netradične začína, síce sa po nejakom čase zvrtne do klasického hľadania pokladu v tomto prípade mesta ale to neprekáža. Film má veľmi peknú záverečnú myšlienku, ktorá má malé napovedá už počas celého filmu. Čo sa týka dobrodružnej stránky je to veľmi dobre. Rýchlo sa nabehne do nejakého dobrodružstva. Komediálna stránka je fajn ale zas to hraje na dosť trápne momenty, ktoré ja osobne nemusím. Po akčnej stránke je to zlatá stredná cesta. Nie je jej tam príliš ale ani málo. Herci sú sympatický a hrajú veľmi dobre. Hudba je prinajmenšom zaujímavá voľba. Nie je to nič čo by som si púšťal ale zas k filmu to sedí. Tých 112 min ubehne celkom rýchlo. Celkovo ako letné oddychová záležitosť je to slušný počin. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

LordMysti

Těžce průměrná dobrodružná komedie. Chtěl jsem říct, že od hereckého obsazení které film má jsem čekal víc, ale vlastně ani nečekal. ()

E lan

Taková bezduchá dobrodružná blbůstka. Neurazí ale ani moc nepobaví. Snad nejvíc mi pak vadila Sandra, věk nezastavíš a do téhle role už se prostě nehodí. ()

bearmeedek

Všechny tento film štve, představovali si dobrodružný film ve stylu těch starších a úspěšných. Nedávný Uncharted má vyšší hodnocení, ale mě hodně zklamal. Takže Ztracené město a jeho nízké ohodnocení mě hodně zrazovalo, ale stejně jsem do toho šel. V prvních minutách jsem zjistil, že se jedná o odlehčenou komedii a velkou nadsázku. A vůbec mě to nenudilo - úsměvné a na pohodu. K tomu silné herecké obsazení a absolutně tomu kraloval Brad Pitt, a to každou minutou na scéně. Kdo mě tam nejvíc štval (nebo strašil?) byla odporná černá prasnice - manažerka spisovatelky. Jinak ji prostě nazvat nedovedu. ()

gemi

"Nee!" chce se mi křičet po skončení filmu a zjištění, kdo to tak blbě režíroval. Rádoby dobrodružná rádoby komedie, která nefunguje absolutně v ničem. Dobrodružství nemá žádnou atmosféru a balancování na hraně sebeparodie je nevtipné. Krom pořád-ještě-slušné MILFky Sádry Bulldog a docela cool vysekaného Břeti Pitta film fakt nemá co nabídnout. ()

forkys

Průměrná soudobá komedie, která neurazí. Pokud máte od filmu nějaké větší očekávání, tak je lepší to moc nepokoušet a po pár scénách s Bradem to radši vypnout - jeho scény a repliky jsou k nezaplacení. ()

Ceberus

Svižná akční komedie za tři a půl hvězdy. Sandra Bullock a Channing Tatum nezklamali, Daniel Radcliffe si střihl fajnového záporáka a Brad Pitt parádní cameo. ()

Terminer

Jsou to takové 4,5*, osobně ale musím zaokrouhlit nahoru. Ztracené město je totiž nejosobitější oddechovkou, jakou jsem za dlouhou dobu viděl. Humor je tu chytřejší než by se dalo například dle trailerů očekávat, dialogy mají dynamiku a klišé scénář obsahuje poskrovnu. I Sandra s Channingem si sedli a komediální i romantická chemie mezi nimi funguje na výbornou. Radcliffe si odehrál svůj spolehlivý standard z posledních let (jeho role zde je značně podobná té ve druhých Podfukářích), bohužel nedostal tolik prostoru, kolik by si asi zasloužil. Naopak Brad je tady i v těch málo minutách na plátně jedním z vrcholů filmu, protože v takových angažmá ho obvykle nevidíme. Příběh je jednoduchý, přesto se dočkáme velmi originálního vkladu do subžánru filmů o hledání pokladů. A byť je nakonec tento snímek spíše komedií než dobrodružným filmem a po bok Indyho a Mumie se nezapíše, je opravdu zábavný a je neskutečně příjemné ho sledovat. Rád bych měl tenhle pocit, že se chytří tvůrci a herci jen tak bavili, častěji. On je ovšem poměrně vzácný. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)