Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

Vojcl

Nejlepší film Johna Woo!!! Jedinečné akční scény, jaké nemají obdoby ani v Hollywoodu. Ale kromě svištících kulek to má i solidní scénář a děj pěkně odsípá i navzdory dlouhé stopáži. Nedoporučuji jen těm, kteří nemají rádi krev na plátně!!! A Chow Yun-Fat je prostě sekáč!!!! :-) ()

zipper111 odpad!

Já jsem snad musel vidět jinej film! Takovoudle nebetyčnou ptákovinu jsem neviděl už hodně dlouho. 84%? Jako za co? Že tam celej film lítaj větráci po místnostech, kosej ručním samopalem vše co se hýbe s kadencí rotačáku, a nikdy, ale vůbec nikdy nepřebíjej?? Celý příběh je ultimátní Déčko, naprostá sračka, kdy nikdo vlastně neví, proč hlavní záporák dělá to co dělá, jak je možný, že hlavní klaďas je superman? Nejtrapnější konec u mě Hard Boiled pohřbil do hlubin největších zklamání a debilit, co jsem kdy viděl... Film neskutečně o hovně, neskutečně přeceněný a neskutečně debilní. Jediná dobrá scéna z neskutečně dlouhejch dvou hodin, je "hasící mimino"... Nečekám, že akčňák bude kdovíjak geniální dílo, ale je mi líto, nic jinýho než odpad si tadle blbost nezaslouží..84%? Cha chá! ()

milicjant

Tak, tímhle filmem prý vstoupil John Woo mezi akční ikony filmového nebe. A co říci? Snad jen, že jsem doposud neviděl (a asi i neuvidím) tolika litry krve zbrocené Labutí jezírko. Ano, Hard-boiled je pověstným krvavým baletem, o tom není pochyb. Woo do filmu přinesl vlastní eleganci a estetickou kvalitu, což je jev dosti vzacný, uvážíme-li fakt o jakém žánru vůbec mluvíme, jaký sledujeme. I přesto, že pro spoustu filmů byl jistě tenhle monumentální akční epos nemalou inspirací, působí Hard-boiled i po letech skoro novátorsky svěžím dojmem – uhrančivé nájezdy kamery, zpomalené záběry a až absurdní choreografie smrtícího tance mezi kovovými kapkami. To vše mi nabídl film, kterým jsem dlouho opovrhoval. Tu jednu hvězdičku nemůžu dát, protože tu postrádám jakékoliv emoce. Hřejivá zpětná vazba na diváka se u Hard-boiled moc nenosí. V tomhle ohledu se těším na jiný film hongkongského mága - Killer. Třeba to jednou těch pět hvězdiček přece jenom bude. Dneska ne. ()

contrastic

nepřidám se pro mě k nepochopitelnému davovému šílenství ! , otřesný zážitek, chtěl jsem to po hodině vypnout, nakonec jsem to dokoukal do trpkého konce gradující debilní scénou v nemocnici. Záchrana kojenců to beru jako třešinku na dortu, to snad pan W. nemohl myslet vážně !!! ()

Tony.cs

Nechápu. Pořád se tam střílí, něco se tam ničí, lítá tam sklo a zdi a lidská těla. A ten bláznivej Woo toho nemá dost. To je ale pořádnej mazec. ()

kaylin

Je to výborné, možná nejlepší ze všech filmů, na kterých spolupracovali John Woo a Chow Yun-Fat, ale nemůžu si pomoct, když člověk vidí jeden z jejich filmografie, jako kdyby viděl skoro všechny. Ty výstřely jsou naprosto úchvatné, tady fakt máte pocit, že se trhá lidské tělo. Zvláště v závěru jsou to násilné orgie. Jinak ale to není film, který by mě donutil k orgasmu. Akční řežba, ale nějak bych si možná myslel, že v tom bude ještě trochu víc. ()

YURAyura

Slusnsne rozjety filmik se s pribyvajici stopazi stava nudnym nekoncicim masakrem. Nevim, co by se na to dalo vypichnout nebo pochvalit. Jestli je to vase gusto urcite se podivejte na nejaky Mengeleho dokument. A ja jsem si blahove myslel, ze Woo nekdy umel tocit filmy... ()

MATADOR

Tequila (seržant Yuen) v podání Chow Yun-Fata se mi líbil daleko více, než-li v jeho předešlém kousku Killer. Mistr John Woo asi pochopil, že přehnaně moc akce škodí. A zde to napravil velmi pěkně - akce ve skladišti toho je názorným příkladem (chvilka oddychu, nějaký ten proslov a pak hurá na věc). Snímek si zkrátka nebere servítky s níčím a nikým. ()

stration

Tolik nábojů, kulek mrtvol a akce jsem snad ještě neviděl. Vše pochopitelně v ďábelském tempu Johna Woo. Dnes už nesporná klasika. ()

Toshiro

Z počátku nadprůměrná akčárna, která přerostla počtem střel, výbuchů a mrtvol na menší válku se spoustou zbytečných klišé. ()

dawe04

Litry krve, stovky panáků na odtřel, tisícovka nábojů, (ne)konečná zásobarna nepřátel, pyrotechnické efekty, který by zaviděli i pořadatelé pekingské olympiády a Chow Yun-Fat v takové formě, až se vám zatočí hlava. Dokonalá akční oldschoolová záležitost, přesně v duchu 80/90kových drsňáren. Tony Leung se neosvědčuje jen jako hajzlobijec, ale i jako herec - sečteno a podrtženo, nejlepší akční film všech dob nevím, ale má k tomu sakra blízko, jako nikdo jiný. ()

Derek

vydene opat po rokoch a musim povedat OMG, woo vedel zinscenovat vynikajucu akciu bez CGI a bez zbytocneho WIRE-FU, GUNG-FU ci co to dnes frci (staci si pozret slavnu 4 minutovu scenu bez strihu a zamysliet sa nad tym kolko prace dala kaskaderska organizacia a kde by jedna chyba znamenala strasne vela extra prace). chow yun-fat a tony leung zvladaju bez problemov akcne ako i emocionalne polohy (ktore ako je typicke pre HK tvorbu obcas sklzaju k nechcenej parodii, ale to nie je deal breaker). skoda ze momentalne aktualny MANHUNT od WOOa je skorej parodiou na jeho HKske klasiky... ()

salalala

Naprosto famózní akční záležitost, kterou po šestadvaceti letech překonalo jen máloco. John Woo v ní absolutně neřeší příběh, který je prostinký, ale nabízí divákům v podstatě nepřetržitou akci, která je fantastická, má několik vrcholů a musí uspokojit všechny milovníky žánru. Vrcholem je samozřejmě závěrečná třetina v nemocnici, která má nápad, je natočená geniálně a její brutálnost, nekompromisnost a nekorektnost je z dnešního pohledu nevídaná, o to však příjemnější. Tempo je navíc natolik svižné, že v něm není moc prostoru na nudu a uteče jako voda. Yun-fat Chow byl svého času absolutní bůh a tento film to jen dokazuje, protože střílet zvládá levou zadní, ještě se u toho tváří tak zvláštně nevinně a je to těžký sympaťák, co párátko z pusy nevyndá, ať se děje cokoliv. I Tony Leung je velmi dobrý a mezi oběma pracuje svérázná chlapácká a kamarádská chemie, takže jim nelze nefandit. Po letech jsem z hodnocení ubral hvězdičku jen kvůli tomu, že ve filmu úplně chybějí emoce a ani trošku propracovanější příběh by nebyl na škodu, to, že se vůbec nemění zásobníky, až tolik neřeším, protože to k žánru tak nějak patří. Jinak je ale fantastický kousek, který zestárl jen minimálně a je pořád o několik tříd dál než ty nejlepší hollywoodské akčňáky. 90 % ()

Dont

Tohle už na mě byla moc velká divočina. Všichni střílí jak zběsilí, ale výsledkem je jen jeden ze dvou extrémů - bud nic netrefí anebo z někoho nadělají řešeto. Akce v nemocnici byla totálně nesmyslná - jak z pohledu gaunerů, tak z pohledu policie. To byly normální jatka pod dohledem policie… Scénář taky nic moc, spíše podprůměr. Takže nahoru to táhnou hlavně hongkongská herecká esa, v první řadě charismatický Yun-Fat Chow, pak psychicky narušený Anthony Wong Chau-Sang (přál bych si ho vidět v mnohem víc filmech než jen tady a ve Volavce) a konečně i mladý Tony Leung. V tomto žánru jsem viděl kvalitnější snímky. ()

d-fens

Naozaj brilantne natočené, príbeh ktorý má hlavu aj pätu, trošku vtipu, trošku sentimentu, ale na tekéto "nářezy" už asi nemám žalúdok.... starnem :) ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)