Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Jsem velkej fanoušek akčního žánru, ale Hard-Boiled už mi přišel akčně přepálenej. Méně je někdy více a taková smršť přestřelek už se nedá ani pořádně užít. Problémem taky je, že jde jenom o přestřelky - bitka se všehovšudy objevila jedna a automobilová nebo normální honička po vlastních nohou žádná. A přestřelky občas kazej nepovedený zpomalovačky. Ještě se objevilo pár neduhů asijský produkce v podobě ujetý hudby a nebo skutečnosti, že všichni ťamani vypadaj stejně (takže jsem občas nechtěně zaměnil Tequillu za Alana). Kdyby se zkrátila stopáž o nějakou půl hodinku, byl bych nejspíš mnohem spokojenější. Ale kultovnost snímku rozhodně nebudu nikomu vymlouvat a kdo ví, třeba při další projekci (s vědomim, co mě čeká) ještě změnim názor, tři silnější hvězdy. ()

Biopler

Hongkongská prepálená prestrelková exhibícia, pri ktorej som už hneď v úvode vycítil, že mi až tak nesadne. Ak film, v ktorom treba vypáliť do istoty plný zásobník do nepriateľa, i do nevinných civilistov, predtým než ich už ozaj budeme považovať za mŕtvych, je považovaný za skvelú akčnú klasiku, tak spánombohom zdravý rozum. Navyše vizuál plný iskier, akoby lacno dolepených od Carpentera, podopretý chabým zvukom, sa skoro opozerá a tak ešteže sa aspoň myslelo na príbeh, ktorého zápletku som predsa len trošku lúskal a bavila ma, aj keď šlo o volavku. Nápad so základňou pre arzenál v nemocnici sa mi veľmi páčil, len to celkovo nemuselo vypáliť až do rozmerov jatiek. Jednoznačne za hranou pôsobí zahrnutie novorodencov do príbehu, ktorým stačí dať vatu do uší a tým ich presvedčiť, že zvládnu za pomoci tých správnych ujsť z akčného inferna. Herci ako Yun-Fat Chow či Tony Leung potešili, rejža ich vybavil priam nesmrteľnosťou v spleti guliek, v ktorých mali tancovať. ()

Razzor_82

"Ty šmejdy zlikviduju do posledního!" Tak tomu říkám pomsta za mrtvého parťáka. Nekonečně plné zásobníky, ostré bojové scény, potoky krve, nezlomné přátelství, mohutné exploze a střelba na všechny možné způsoby. Devadesátková Hongkongská řežba napěchovaná akcí a mrtvolami. Logika tady dostává na frak ale právě v přepálenosti bylo to kouzlo těchto filmů. Posledních 40.minut v nemocnici je totální masakr. 8/10 ()

pulDag

Ve filmu je jedna z nejlepších akčních scén jaká je možna vidět... většina nynějších akčňáku má hodně co dohánět =) suppa (2006) ()

arkie

Chatrný dej, patetické scény, prestrelka, kde to len ide. Hrdinovia sa akosi prekvapivo rýchlo liečia, občas síce niekto z nich zomrie, ale na správnom mieste. Jediné, čo je nakoniec na tom zaujímavé je práve tá megalomanská preplácanosť efektami - chlapík bežiaci z vybuchujúcej budovy, keď na neho padajú kusy rozžeraveného kovu - to sa mohlo naozaj natočiť jedine v Hong-Kongu ... Na záver - všimnite si hlavného záporáka s červenou náplasťou cez jedno oko a brokovkou v ruke a ďalej scéna s krabicou s bielymi ružami (vnútri je brokovnica) - T2 jak vyšitý. :) Stačí raz a na preskačku. ()

CliffLee

Hard Boiled by neměl chybět v žádné sbírce vyznavačů akce, protože před inspektorem Yuenem by se dal naútěk i sám Rambo... Woo zde servíruje jednu perfekcionisticky zvládnutou akci za druhou, která končí obří demolicí nemocnice v celé poslední půl hodině. Nechybí ani stovky mrtvol, tuny munice a kopy hlášek. Pominu-li některé akční nešvary (např. nekonečné zásobníky) je Hard Boiled parádní akční výplach, který mě moc moc překvapil a nenapadá mě moc akčních snímků, které by mu mohli konkurovat... 9/10 ()

Arequipa

Hercům není moc co vytknout. Zasádní problém mám s celkovým pojetím akce dělané až příliš na efekt. Jsou filmy, u kterých mi nereálno a jednoduchá dějová linka nevadí a pak ty, u kterých mě tyto charakteristiky iritují. Děkuji kolegovi Gudaulinovi, který to za mě vše precizně a výmluvně shrnul. ()

Lovec prasat

Skutečně vrchol tvorby Johna Woo a jeden z vrcholů akčního filmu vůbec. Přestřelky jsou rozmanité, plné nápadů a vtahující už jen samotnou řemeslnou dokonalostí. Funguje navíc i vyprávění děje mimo akci, charaktery jsou sympatické a vše odsýpá. Celý článek zde. ()

Likan7

O to víc mě mrzí, že John Woo nedostal nenatočil podobnou akčňárnu v Hollywoodu. Akce je skvělá, někdy až brilantní, brutální a baví. Jenže je postavena na nudným filmu, který má k tomu 2 hodiny a nudí kdykoliv něco nevybuchuje. Před 15 lety bych byl možná nadšený, ale dneska potřebuji i něco jako scénář, který akce jen doprovází. Hard Boiled je akce, která má občas nějaký příběh. A ten je špatný. ()

Hashirama

Tyhle natvrdo uvařený kulky se opírají především o dokonalou kameru, soundtrack a akční poetiku Johna Woo, která mě osobně začne nudit vždycky přibližně u páté zpomalovačky. Dvouhodinová epizoda Komisaře Hočimina, kterou na dramatickém poli zastíní Volavka jako nic a na tom akčním libovolná držková s Jackiem Chanem. ()

junxi91

Prostě brutální, lehce zapeklitá asijská střílečka. Závěrečná scéna v nemocnici byla dost napínavá a měl jsem fakt strach, zda stihnou ta mimina evakuovat. Kolik pacientů tam zařvalo nechci raději ani vědět. ()

PavelU

Zřejmě mě zaujalo, že jsem neměl film mezi hodnocenými. To spustilo tendenci jej vidět, úzce související s tvorbou režiséra v Americe. Zejména ta nemocnice, říkající si tak o nejlepší akční sekvenci všech dob. Vzniklé jen rok poté, co v podstatě totéž definoval Hollywood. Byť v jeho případě jsme se nacházeli zcela jinde, ačkoliv dojem z obojího to navozuje podobný. Dále mi Hard Boiled připomenulo mnohem starší Bullittův případ, kde se Policie též snažila v nemocnici někoho ochránit, ale výsledný dojem je poměrně odlišný. Johnu Woo stačí propojovat příběh holubicemi či jinými okřídlenými tvory, aby dodal atmosféře ten správný styl, podpořené i četnými růžemi. Více či méně ve filmu hrající stěžejní roli. Tak jsou svedeni k sobě dva hlavní hrdinové, co musí bezpráví v Hongkongu uchopit po svém, jak nejlépe umějí. Jen tak je zaručena nějaká smysluplnost v jejich konání, čímž těm gangsterům alespoň trošku zkomplikují práci. Zprvu není zřejmé, jak jsou karty rozdány, kdo je hodný či zlý. Vývoj událostí ale určí pravidla hry, rázem půjde o souboj na život a na smrt. Mnoho lidí poznává důsledky neustávající vlny násilí a brutality, vygradované i nastalým zmatkem. Důležité je z toho nějak vyváznout, všemi možnými prostředky. V tomto ohledu dominují scény s malými miminky. Nezapomenutelná podívaná. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)