Clickbait

Epizody(8)

Únos táty od rodiny Nicka Brewera má zlověstnou dohru na internetu a jeho nejbližší musí rychle zjistit, kdo za tím vším je a proč to udělal. (Netflix)

jedna_vrana

Nicka Brewera (Adrian Grenier) unesú a vyhrážajú sa mu popravou, ak jeho príspevok na internete získa päť miliónov kliknutí. Jeho sestra Pia (Zoe Kazan) sa tomu snaží zabrániť. Pozitívne hodnotenie si zaslúži celkový dojem a zápletka. Aktuálnosť témy je očividná. Prípad je dostatočne zamotaný. Ale je v ňom príliš veľa faktických „preklepov“ a neuveriteľných scén. Policajti pátrajú s baterkami zásadne v noci, deti robia pátračov na vlastnú päsť. Nakoniec - Zoe Kazan pôsobí hystericky, zúfalo vyzerá a zúfalo sa správa. Nesadla mi ani trochu do svojej postavy. Pôsobila ako rozmaznané americké decko. ()

Lachtaan

Výborná, avšak trochu zapadlá minisérie v útrobách červeného streamovacího giganta mé pozornosti naštěstí vůbec neuprkla a když na ní teď konečně dozrál čas, nemůžu být spokojenější. K páté hvězdě ani nechybělo mnoho, nejedna epizoda je tak nadupaná zásobováním informací a šroubováním zvratů, že jsem si prostě semtam nemohl odpustit přirovnání ke stejně staré španělské Nevině, která ovšem stojí ještě o několik příček výš. Konec je už zde takový trochu hollywoodský, s přivřením očka mu to ale odpustíte. [viděno na Netflixu] ()

venison

S01: Na začátku Clickbait rozehrává se zajímavými kartami. Téma vypadá hororově, statečně, svěže a neotřele, tempo příjemně odsejpá.. Bohužel velmi brzo zabředávají tvůrci do bahna béčkového klišé. Snaží se neuměle navléct roli podezřelého snad na všechny postavy, které se mihnou v seriálu. Poslední díl o celé zazdil.. Pointa na diváka kostrbětě vypadne jak z céčkové podívané. Škoda, mohl to být velmi ambiciózní počin. ()

elanius

Napínavá, divácky prístupná krimiséria. Konečne seriál, kde postavy sú normálni ľudia, celkovo je celé vyznenie také civilné a to považujem za plus. Seriál je výborne vymyslený a napísaný, každý diel je venovaný primárne inej postave, rovno zabité dve muchy, posúva sa príbeh vpred a je dosť času vykresliť poriadne každú postavu. Konečne kvalita aj na Netflixe. (8/10) ()

Skeksis

Problém je, že ľudia veria fiktívnym postavám na sociálnych sieťach viac, ako reálnym ľuďom. Mladé kravky, ktoré majú strašnú potrebu lásky, sa nechajú zmanipulovať obrázkom škaredého slizského muža. Mimochodom, tento seriál mi pripadal ako prehliadka škaredých ľudí. Každý diel ale zrušil presvedčenie z toho predošlého, čo mám rada. Spoiler: pointou je unudená, frustrovaná stará rachetla. ()

coscarelli

Nie je ľahké prísť dnes so šokantným a prekvapivým uzáverom i keď cesta k nemu je výživná, nadupaná a plná Kinder vajíčok. Obľubujem minisériové rozuzlovačky, nech su natočené ako chcú. Brad to pojal po svojom. ()

Tejkina

Ze začátku se to mírně táhlo, potom mě to ale začalo bavit víc a víc. Atmosféra byla tajemná a já byla zvědavá, jak to všechno nakonec bylo. I když byl za mě konec trochu ''WTF'', ve finále vlastně zklamaná nejsem. Tohle bych fakt nečekala a myslím, že konečného pachatele uhádne jen málokdo. ()

Michelle75

Pia je nesympatická postava a leze mi na nervy celou dobu, a to vším. Vzhledem i chováním. Ale když se nad to člověk povznese, tak to nebylo vůbec špatné. Téma, které je asi hodně aktuální, protože sociální sítě a jejich používání a zneužívání to si zaslouží pozornost. Konec seriálu mě překvapil, ale působilo to na mě trochu useknutě a rychle, myslím ,že pomalejší rozuzlení si to zasloužilo. JInak spokojenost. ()

Merkin

Výjimka z výjimek - věc napínavá až do posledního dechu, jejíž závěr je originální, nečekaný a přitom zcela uvěřitelný. Tím, že je každý díl věnován jedné z ústředních postav, scénáristé na poměrně krátké stopáži dokázali zabrousit do hlubších vod charakterů většiny zúčastněných. Současný svět, jehož denní realitou se postupem času stala ta virtuální, je vykreslen ve všech barvách - z nichž převažuje chladnokrevnost, zášť, vypočítavost, přetvářka a ruku v ruce s tím jdoucí osamocenost, perverzita, nespokojenost a úzkost. Jinak snad obyčejní, možná i dobří lidé, vrženi osobní tragédií opět na hladinu skutečna, nevědí, jak na slunci zareagovat, proto volí různé bizarní způsoby adaptace, než opět zalezou do stínů anonymity. To je nakonec případ jak zneužívaných dívek, únosců, vrahů, úspěšných novinářů, policistů i rodiny Nicka Brewera,  Doporučuji. ()

Disease

Závěr sice trochu divoký, ale nikoliv nemožný. Jinak celkově hodně napínavé a výborně řemeslně zvládnuté. Ostatně seriál, který mě zaujal navzdory tomu, že v prvním díle je hlavní postava hysterická nesympatická psychotička, prostě musí mít něco do sebe. ()

Prochy38

Originálně pojaté krimi drama. Super herci, super vykreslení postav! Malinko mě asi zklamal závěr, ale když chtějí tvůrci mlžit a napínat celou dobu, není moc jak jinak. Kvalitní hra s divákem až do posledních chvil. Za mě super! ()

Kacitr

Z Clickbaitu na mě dýchla atmosféra mysteriózního Cizince z roku 2020. Rovněž přítomnost Zoe Kazan byla příjemným překvapením. Odsýpalo to a ta kostrbatá skládačka se stávala epizodu od epizody ucelenější. S rozuzlením spokojená nejsem, ale nějak to skončit muselo. Vtipné je, že mě to napadlo...ale říkala jsem si, že Brad není tak šílenej, aby něco takového odkýval. ()

cingi.t

Už dávno som nevidela tak nekonzistentný seriál. Úvod je fajn, ale potom sa to počas prvých piatich častí (2/3 seriálu) nekonečne tiahne. Keby to nemalo predom také dobré recenzie, tak by som to ani nedopozerala. Od 6. časti to začne byť zaujímavé, ale nie natoľko, aby to niekoho ohúrilo a samotné rozuzlenie neprináša zadošťučinenie za 6 hodín strávených pri Clickbait. Priemer 3*. ()

bozka10

Netflix sa pochlapil a naservíroval veľmi slušný dramatický krimi thriller.Pátranie po vrahovi usporiadaného manžela na oko idilickej rodinky dokáže udržať v napätí prakticky počas celej série.Ja som sa teda bavil a dal som to na jeden šup.Silné 4* ()

zahadum

Do poslednej chvíľky budete podozrievať všetko a všetkých aby na konci ....poźor dramatická odmlka....to bol záhradník :) žartujem...súhlasím a uznávam, že osoba vinná je dômyselne a logicky skrytá a nenapadlo ma dívať sa tým smerom. Takže spokojnosť tak za 80 % a nespokojnosť, že je to už ako v manufaktúre kde to ide všetko ako z montážnej linky a problémom je, že z tej istej. Určite to ale stojí za pozretie a pre ľudí závislých na sociálnych sieťach aj ponaučenie, že sa o svoj život delíte s kadekým..... ()

bearmeedek

Vydržel jsem 23 minut. Někdy je potřeba vydržet třeba dva díly, ale jen pokud předpokládám, že to bude "značkové". To tady určitě nehrozilo. ()

Argondia

Seriálu jsem naprosto propadla, hltala ho od začátku do konce a to díky originálnímu pojetí reality z pohledu jednotlivých postav, napětí, skvělé hudbě, výborným hercům, nepředvídatelnosti, emoční ping pongové hře a samozřejmě i díky jiskření mezi Piou à la Kazisvět a okatým kolouškem Amirim. Detektivka neměla chybu, byla jsem napjatá jak struna a nemohu dát méně než 5 hvězdiček. Doporučuji, varuji před závislostí a "jednohubkovou konzumací!" ()

Mngwa

Pro mě jednoznačně pětihvězdičková záležitost. Po Sociálním Dilema další věc chytře ukazující na různá úskalí informačního věku a internetové reality, například že někdy nic nemusí být takové, jaké se to jeví. Což by se dalo říci i o ději v seriálu ... události, které na začátku vypadají jednoduše a jednoznačně, postupně úplně změní význam jak se odkrývají další a další skutečnosti. Mě tohle téma prostě baví, je škoda že takových počinů není víc. Takže až si budete na netu psát s nějakou ztepilou kopretinou o svém sexuálním životě, tak byste měli vědět, že to ve skutečnosti zrovna tak může být třeba 60-letý chlupatý strejc, v jedné ruce držící pivo a v druhé ..... ()

mimozakon

I se spoilerem... Detektivní thriller ala Chris Carter...roztažený do 8 částí. Tipovat vinníka nemá smysl, protože v každem díle se děj a zápletka ubírá mírně jiným směrem a figurku vytáhnout až v závěru. Jinak každá z části není špatná, krásně ukazuje možnosti využití i zneužití informačních technologií a taky krásně ukazuje, že není radno věřit všemu, co je možné vidět nebo slyšet na internetech. ()