Demonik

(festivalový název)
  • Kanada Demonic (více)
všechny plakáty

Carly a Angela jsou dcera a matka, které spolu moc často nemluví. Když Carly kontaktují z nemocnice, kde Angela leží v kómatu a s jizvami na rukou, jen velmi neochotně přistoupí na experiment: pomocí počítačové simulace může s matkou promluvit. Tím ovšem žena probudí ďábelské síly, které jen tak zastavit nepůjde. Film Neilla Blomkampa slibuje intenzivní kombinaci duchařského hororu a napínavého sci-fi thrilleru. (Future Gate)

iXtr3m3

Neilov najslabší snímok, to je jasné, ale na druhú stranu to určite nebol odpad. Technológia spojená s cirkvou, zaujímavý nápad, ktorý by som si vedel predstaviť ešte viac rozšírený, hlavne ku koncu som čakal pri chystaní "komanda" nejakú riadnu Bloomkampovskú akciu, ale dostali sme len výsledok, čo mi prišlo, ako keby to násilne z filmu vystrihli. Škoda, že si takto zatvára dvere do veľkého Hollywoodu, pretože jeho kraťasy, ktoré vyrábal v posledných rokoch (total pecky Zigote, Rakka, Firebase), boli bombastické a to nehovorím o jeho trojici super filmov. ()

SpaceOdyseus

Neill kouka na ohranou premisu novou optikou, slape mu atmosfera, pekne buduje napeti, jen aby mu ze zacatku podkopaval nohy uspechany scenar. Silny sci-fi element je jeho poznavaci znameni, ktere neopusti ani v low budget hororu a ja jsem za to moc rad. Bavil jsem se, bal jsem se a moc me tesi, ze se vykaslal na lekacky a nesmyslny a zbytecny gore. ()

Corpsegrinder

Tohle v podstatě zničil nízkej rozpočet a covid, nápad tech-xorcismu je sám o sobě fajn a volumetrický sekvence byly zajímavý, ale hororový scény tu byly asi dvě a jinak je to hodina a půl plácání o ničem, v druhý půlce nalákaj na těžkooděný kněze aby je pak mimo záběr zrušili, nechápu. Tohle prostě potřebovalo prachy a herce, pokud to měla bejt ukázka že jako jde natočit nízkorozpočtovej horor uprostřed pandemie, tak jo asi jde, ale za moc to teda nestojí, a zamrzí to dvakrát tolik od takovýho režiséra. ()

Spacecore

Asi budu znít zapškle jako Verbal, ale nemůžu si pomoc, osazenstvo ČSFD často fakt netuší, která bije a nedocení kvalitní film. Buď mají přepálené chuťové pohárky generickou mainstream produkcí, anebo jsou naopak rádoby artoví. Nevím, ale je to důvod, proč nadsazuju hodnocení o jednu hvězdu a dávám 5, místo zasloužených 4. Až na drobné výtky je to skvělý film, jak po režijní, tak i scénáristické stránce. Je to solidně překopané klišé. Funguje zde napětí, atmosféra a já osobně vítám takovéto horrory. A že já jich od svých tří let viděl... Mě tedy nelekají lekačky, ani gore, na mě funguje něco, do čeho se můžu vzít a to se mi často nestává. Možná hraje roli to, že neseru z Blomkampa. District 9 byl dobrý film, ale nikdy jsem se nepřidal k jeho hypu. Nepovažuji tedy Blomkampa za one hit wondera, naopak mi všechny jeho filmy přijdou jako solidní čtyřky (s výjimkou Zygote, to je ryzí pětihvězda) a tak se bavím pokaždé nad jeho osobitou filmařinou  nesrovnávám. Možná byste to taky mohli zkusit. ()

bobstock

Že by mu to měla omluvit koronavirová krize, to se na to měl radši vyprdnout. Nejsmutnější verze duchařiny s mdlými postavami a bez špetky atmosféry a doprovodné hudby. Blomkamp blouznící v horečkách..20% ()

jerenymo

Ta jedna hvězda je spíše za povedený trailer, který mne nalákal :( Moc si nedovedu vysvětlit takovéto zklamání z ruky Neila. ()

petikacka

Jujda, tak tohle se vůbec nepovedlo. Nebylo to ani vzrušující natož strašidelné ba dokonce naprosto bez vůně a bez zápachu akorát to byla nudná, směšná trapárna. No, do Neilla jsem vkládala velké naděje, ale bohužel...Nechápu co se to s ním tutok stalo. Všechny ostatní filmy byly pecka.  Za mě unuděných 45% ()

BOURQUE

Je to už nejaký čas, keď naposledy niečo vyšlo von z rúk Neila Blomkampa. Rozhodol sa, že vyskúša si seba v žánru hororu. Ten pokus však nedopadol dobre. Scenár operuje s klasickými prvkami B-čkového hororu (podobné filmy, dokonca kompaktnejších, na tejto poli by sme našli niekoľko) a jediným zaujímavejším momentom je to, keď sa postavy nachádzajú vo virtuálnom prostredí, alebo keď sa to lepšie povie, v simulácii. Záver je veľmi minimalistický a z určitého pohľadu ešte viac berie už aj tak z málo vydarenejších častí filmu. Bohužiaľ, Neil Blomkamp pokračuje v nie príliš presvedčivých výkonoch. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Johny M.

Poměrně originální a atmosferickej covidovej (rozuměj míň peněz, herců, celkově všeho) horůrek, od kterýho jsem se naštěstí nenechal odradit blbejma recenzema blbů, co najednou zatracujou Blomkampa, ale právě jméno režiséra mě nalákalo. 3,5* ()

helraiser

Tak ou, tohle tedy docela slušně zamrzlo. Začátek solidní, navnadilo, aby posléze naprosto zklamal a konec to už zabil úplně. Tohle byla naprostá ztráta času. ()

J.Mayen

Od režiséra Districtu 9 nebo Chappieho Bych očekával opravdu mnoho. Tahle práce byly možná tak dvě nebo 3% jeho obvyklé činnosti. Filmu o vymítání máme přehršel exorcisty po Conjuring, ale Demonic je navíc s tou předlouhou stopáží neskutečně nezáživný a ničím zajímavý film. Z těch desítek možných směrů po celkem zajímavých 30 min. začátku si scénář nemohl vybrat horší a nudnější. To hodnocení zde na csfd vyjímečně odpovídá realitě. Film není vhodný na doporučování ()

B3n

Spomínam si, že už keď som videl Blomkampov film District 9, tak som bol takmer za čiernu ovcu kolektívu, pretože som z neho nedostatočne ochkal. Ostatní ten film s iskrami v očiach opisovali ako nejakú novú éru sci-fi, ako prelomové dielo, no ja som tam videl len 100x videné s miernymi obmenami. Podobne tomu bolo aj pri ostatných Blomkampových filmoch, ktoré som videl, priemer až podpriemer. A výnimkou nie je ani táto sci-fi jednohubka. Zvláštne postavy, ku ktorým si nevybudujete vzťah, slabé tempo, aspoň keby to bolo vyplnené nejakými myšlienkami... Niečím, pri čom sa človek nenudí. Vyzerá to tak, že ja a Blomkamp nebudeme kamaráti ani naďalej... Toto už nepotrebujem nikdy vidieť a nasledujúceho Blomkampa si pozriem už len pri správnom naladení. ()

Draconian

Něco se se mnou děje. Poslední dobou zjišťuji, že se mi líbí filmy, co mají nízká či velice nízká hodnocení. Asi se mi podělal vkus. No nic, na Demonik jsem se podíval s vědomím, že má kolem čtyřiceti procent. A já si říkám...sakra, jak to? je fakt, že pro Blomkampa mám slabost a líbí se mi i jeho krátké filmečky (a dokonce i Chappie). K filmu...musím říct, že mi tahle kombinace sci-fi a hororu fakt sedla. Je sice znát, že Neill si už může o velkých rozpočtech jako třeba na Elysium nechat jen zdát, ale i tak se mi líbil i vizuál. Především příběh byl fajn. Carly matka je vražedkyně v komatu a najednou ji volá soukromá klinika, že vyvinula novou metodu léčby a rádi by ji k tomu využili. Carla matku vidět nechce, nenávidí ji za to, co udělala, ale nakonec přistoupí. Nová metoda spočívá v tom, že se propojí podvědomí Carly a její matky a ty se potkají v umělé realitě. Líbilo se mi jak se děj neustále hýbe dopředu. I když se v zásadě jedná o velice jednoduchý příběh a jeho kostra není nijak extra originální, povedlo se nebýt úplně předvídatelným. Nechybí napětí a atmosféra mi připadala vyloženě skvělá. Samozřejmě jsou tu nedostatky. Třeba zejména na začátku filmu tu jsou dialogy dost kostrbaté, jindy je děj zkratkovitý a nelogičnostem se tvůrci také nevyhnuli. Blomkamp spolupracuje s herními vývojáři, přesto grafika ve virtuální realitě působí možná starším dojmem...nicméně tady si myslím, že šlo o záměr a navíc to i tak vypadá dobře a znepokojivě. Herecké výkony úplně devizou filmu nejsou, stejně jako hudba neoslní. Přesto já osobně jsem dostal dobrý sci-fi horůrek, který mě bavil a zajímal. Oproti jiným soudobým hororům se obešel bez trapných lekaček a celkově působil i osobitě. Za mě pěkných 80% ()

Jablickar

Slušnej horůrek na slušné úrovni. Tématika mě bavila, film nepůsobil nikterak přehnaně, čemu by se nedalo uvěřit. Občas některé scény byly trošku uspávající, ale celkově je horor povedený, odlišný od ostatních, na co jsme zvyklí. Znovu už bych se asi nepodíval, ale jako prvotní pocit po zhlédnutí mám vesměs pozitivní. ()

AmunRa

U nějakého amatérského tvůrce bych řekl dobrý, ale Neill Blokamp? Děsivá je především nízká technická kvalita filmu a tristní kvalita "simulace". Herecké výkony jsou mdlé, scénář nudný a atmosféra bídná. Asi jediná dobrá scéna filmu je s posednutou kamarádkou, ale jinak je utrpení se na to dívat. ()

Antimat

Klady a zápory filmu... Klady -  Malo to koniec (A dúfajme bez pokračovaní),myšlienka s virtuálnou realitou nebola zlá a javilo sa mi to originálne (bohužiaľ to tak neskončilo) Zápory - Otrepaný príbeh a dej len jemne v inom kabáte,atmosféra dosť biedna a rovnako aj gore ()

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (více)