Jako malý kluk jsem se při tomto filmu dost bál, zejména té mimozemské kuličky. Na druhou stranu jsem jí hrozně chtěl mít (spíš ten kámen), abych mohl zastavovat dopravu:-) Film je dobře natočený (styl by se dal malinko přirovnat ke Spielbergovi) triků zde moc není, ale práce je odvedena dobře. Pro fanoušky sci-fi příjemné pokoukání.(5.8.2003)

Na hodnocení se jistě podepsala nostalgie, tenhle televizní film zkrátka patří k mému dětství. Sci-fi bylo na obrazovce jako šafránu a tenhle snímek byl navíc určen dětskému publiku. Jako kluk, který fandil sci-fi, jsem byl vděčný i za tenhle kousek, byť nebyl výpravný, triků bylo minimum a celkové zpracování odpovídalo českému prostředí a své době. Celkový dojem: 50 %.(4.6.2009)

Jako mladý chlapec jsem ten film děsně žral, nicméně s postupem času musím říct, že jsem si opravdu pamatoval hlavně ty scény s kamenem a koulí, no a pochopitelně s kočičkou. Po dlouhých letech jsem film opakovaně viděl se svými dětmi a ty mezihry byly opravdů dost děsivé. Takže z nostalgie ty tři dám.(30.3.2010)

• char_t

Odysseus je jako všechny československé sci-fi filmy. Má originální námět, neskutečně naivní zpracování a mizerné triky cca na úrovni roku 1960 na západě. Navíc si tvůrci uvědomují, že sci-fi neumí, tak ho dost neuměle schovávají za "rodinný" žánr... Pro mě i nadále existuje jediné čs. sci-fi, a tím jsou Návštěvníci. 35%(23.3.2014)

Přemýšlela jsem jestli vůbec psát komentář, ten film je dneska už mimo mísu a působí spíš úsměvně. Závěrečný Bubníkův monolog je neskutečně naivní. Ve své době to byl docela netradiční počin a jako dítě jsem ho viděla nejednou. Dneska mi přišel na mysl neb jsme pustili telku a CS film ho zrovna dával. Sice jsme chytli až závěrečnou půlhodinu, ale i tak na mě prsknul nějakou nostalgii či co.(25.2.2012)

• - V scéne z roku 2000 sa v detailných záberoch objavujú ilustrácie Teodora Rotrekla z publikácie "Šesť dní na Lune 1". (Raccoon.city)

• - Luděk Munzar namluvil Aloise Švehlíka, který hraje již dospělého Michala ve 20.století. (pávek)

• - Rozestavěný most je most na dálnici D1 přes řeku Sázavu v obci Hvězdonice. (VMa)