Napínavé sci-fi pro děti, které i dnes dokáže zapůsobit zvolenou obrazovou a zvukovou formou. Se scénářem je to horší, historka by vydala na půlhodinové bakaláře. Ale pořád je to kvalitní filmařina a dobře natočený žánrový snímek, na který se člověk rád podívá i poněkolikáté.(3.9.2010)

Ako dieťa by som bol z tohoto filmu nemálo nadšený, dnes môžem len konštatovať, že sci-fi pre celú rodinu nedokázal točiť iba Steven Spielberg.(21.3.2013)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 24.12.1977 (8.2.2009)(8.2.2009)

Hodnocení v rámci svého žánru (rodinné sci-fi), kterým snímek naprosto bez diskuze je, lze směle uvažovat o nadprůměru. Celková podstata dětské fantazie s formou energie jiného druhu, jenž se dostala na Zemi, přináší klasicky precizní pohled Oty Hofmana na svět dětí. I celkové vyznění setkání tohoto československého druhu není vůbec špatné. Forma mimozemské energie, která zde byla ukázána, je velmi originální a podstata této komunikace, tedy sběr informací o planetě, vyznívá ve finále perfektně, a tím bourá určitou hranici naivity, kterou mohou vyvolat třeba vize počítačové učebny. No. A jelikož režisér Ráža oslovil hudebníka, jenž svými tóny a melodiemi uměl skutečně komunikovat a vyvolávat atmosférické vlny, není o nadprůměru nutné již více diskutovat. Liškovo tajemné cvakání si prostě hvězdičku navíc zaslouží. Dětští herci (na jedno použití) nejsou nikterak křečovití, či jinak herecky oslabení a tajemný, ojedinělý sci-fi příběh si lze s nimi v klidu vychutnat.(23.3.2014)

Přemýšlela jsem jestli vůbec psát komentář, ten film je dneska už mimo mísu a působí spíš úsměvně. Závěrečný Bubníkův monolog je neskutečně naivní. Ve své době to byl docela netradiční počin a jako dítě jsem ho viděla nejednou. Dneska mi přišel na mysl neb jsme pustili telku a CS film ho zrovna dával. Sice jsme chytli až závěrečnou půlhodinu, ale i tak na mě prsknul nějakou nostalgii či co.(25.2.2012)

• - V scéne z roku 2000 sa v detailných záberoch objavujú ilustrácie Teodora Rotrekla z publikácie "Šesť dní na Lune 1". (Raccoon.city)

• - Luděk Munzar namluvil Aloise Švehlíka, který hraje již dospělého Michala ve 20.století. (pávek)

• - Rozestavěný most je most na dálnici D1 přes řeku Sázavu v obci Hvězdonice. (VMa)