Pod rouškou temnoty

• USA Blacklight (více)

Politickou aktivistku Sofii před jejím domem srazí auto a řidič z místa činu ujede. Je zjevné, že nejde o náhodu. Travis Block je veterán z vietnamské války, který pracuje jako tajný agent pro ředitele FBI Gabriela Robinsona a jeho úkolem je likvidovat problémy v systému. Je vlastně čistič a odstraňuje agenty, kterým selhalo krytí. Chce se své stinné minulosti zbavit a odejít do důchodu, aby se mohl věnovat dceři a vnučce. Ředitel ho ale odmítá propustit. Dává mu poslední úkol, přivést agenta Dustyho Cranea. Travis ale neví, že Crane spolupracuje s novinářkou Mirou Jonesovou, která pátrá po příčině Sofiiny smrti a získala od Cranea důkaz, že nešlo o nehodu. Dal jí informace i o přísně tajné operaci FBI, určené na likvidaci nepohodlných lidí. Mezitím je Dusty Crane zavražděn a Travisova dcera i s vnučkou jsou uneseny. Novinářka Mira Travisovi všechno řekne, a tak je nucen považovat svého ředitele za nebezpečného zločince a zastavit ho všemi prostředky. (JOJ Cinema)

bourec

V tomhle filmu snad nejlíp fungovaly scény, kde nebyla žádná akce. Jinak slabota. A co filmu chybělo nejvíc. Scénář, a emoce.40%. ()

majo0007

Vyzerá to hrozne amatérsky a lacno, a vskutku to aj je. Človek musí neveriacky krútiť hlavou, že "toto" si odbylo premiéru v kinách, a nie na nejakom doobednom free streame. Bez sentimentu treba dodať, že Lijámova éra starostlivého taťuldu a lovera je ouver, ako akčný dedula je skôr stelesnená trapnosť. ()

Johnny.ARN

Neeson sa rozlúčil s akčnými filmami veľmi neakčne. Slabé po všetkých stránkach, od príbehu, cez herectvo až po akčné scény. Ale tak čo by sme čakali od večene mladého sedemdesiatníka? Ďakujeme za predošlé akčné snímky a na tento rýchlo zabudnime. 2 z 5 ()

JohnSmith

Myslel jsem, že Neeson mluvil o tom, že s akčními filmy končí. No evidentně ne. Doby 96 hodin jsou pryč a máme tu naivního veterána FBI, který si myslí, že bojuje za dobro proti zlu. A ono ejhle, je to jinak. Námět stupidní, akce nic moc a herci, bohužel včetně Neesona, za moc nestojí. ()

sedm.1

Sice je fakt, že i přestože má Liam na krku už sedmdesátku, tak pořád v těchto svých akčních postavách nepůsobí nějak vyloženě trapně, či nevhodně, stále má charisma a pořád si dokáže udržet jakousi auru fungujícího, nelítostného hrdiny, co nakope každému bezpráví nekompromisně prdel, na druhou stranu je bohužel ovšem zároveň i pravda, že spíš už své oponenty ale ukecává, než aby z nich vymlátil duši, no je to zkrátka složité, nicméně mám tak trochu v tomto ohledu obavy do budoucna, že jelikož v tomto trendu svých postav zatím asi nehodlá Neeson příliš polevit, tak s tou přesvědčivostí a živelností to bude nejspíš už asi jen horší a horší, což se následně bude odrážet i na kvalitě, respektive lépe řečeno, na zábavnosti těchto jeho filmů, které lze z valné většiny, stejně právě jako Blacklight, označit za tuctové béčka, které zachraňoval právě jen Liam svými akčními kousky a bez nich to bude už jen vyloženě trápení, no uvidíme, nikdo ale prostě nemládneme, že? Takže jak už jsem zmiňoval, akce tu je minimum, pokud mě paměť neklame, tak uprostřed jeden souboj, kde navíc Liama evidentně zaskakuje dvojník, a pak v závěru jedna větší přestřelka, která sice úplně mizerně nepůsobí, ale upřímně, nezachraňuje vůbec nic. Zápletka je jinak předvídatelná kopie milionkrát viděného, je bez nápadu, bez nějakého většího spádu, i když tedy abych nepřeháněl, tak ani vyloženě nenudí, ale prostě strhující jízda to tedy rozhodně není, atmosféra ani styl zpracování nejsou výrazné a ani s jednotlivými postavami a jejich hereckými představiteli to není žádná výhra, hlavně pak ta ústřední postava novinářky je vyloženě příšerná a nehorázně mě iritovala i díky jejímu obsazení. Tomuto béčku zkrátka nepomohlo vůbec nic, aby neskončilo v podprůměrných, nezáživných vodách, takže ho lze doporučit snad jen pro opravdu zaryté příznivce Liama Neesona, jinak se ale jedná fakt upřímně o slabotu. ()

borec999

Typický akčňák s Liamom Neesonom po štyridsiatypiaty krát... Neviem, čo za zázrak podaktorí čakali ale ja som viac menej spokojný. Je to presne také isté ako asi posledné 3-4 podobné Liamove filmy, čiže: jednoduché, s priehľadným scenárom, réžiou a technickou stránkou lepšieho béčka, a klasicky chraizmatickým Liamom, pri ktorom je v tých pár akčných scénach ktoré film má vidieť že jeho zvažovanie že by dal akčným filmom zbohom je rozhodne na mieste. Celkovo vďaka pár kvalitnejšie nasnímaným akčným scénam (ako je zvykom u dnešných béčok- willisovky a pod.) a Liamovi (ktorého mám dosť rád) som to na 1 pozretie bez problémov prežil. 55% ()

iXtr3m3

Žiaľ žiadna sláva veru. Človek zaspomína so slzou v oku na sériu Taken. Nebolo to márne, ale také o ničom, hralo sa tu na veľké sprisahanie, ale bolo to také televízne, že to až bolelo. Technicky to nebolo najhoršie, ale scenár bol veru deravý ako sito. Škoda, ale samozrejme nemôžme čakať od Neesona v 70tke stále zázraky, veď už v Taken bol takmer dôchodca... :) ()

AdamesWWE

[3/10] Dosť nepodarený film, ale chápem, aj takéto akčné výlevy sa dali čakať v kariére Liama Neesona. Je to stále sympaták, ale to je jediné kvôli čomu sa dal ten film dopozerať, aj ked to bola minimálne z polovice stereotyp a dosť aj nuda. Akčné scény obyčajné, taká béčková produkcia, ktorá síce nevyzerá vizuálne zle, bohužiaľ obsahovo a spracovaním to je už niečo iné. ()

filipvrbik

Není to nic moc, ale zase až taková katastrofa to není - tedy dokud se Liam Neeson nepokouší běhat a prát, to katastrofa je...40% ()

warrenur

Neustale ten isty typ role, v ktorej Liam-a vidime spolu s biednymi scenarmi v mnohych B-ckach ho ako herca znacne degraduju. Williams sice reziroval vynikajuci Ozark, ci The Accountant alebo Flawless, ale jeho reziserske schopnosti prepozicane May-ovej scenaristickej bullshit-prvotine vysli uplne navnivoc. Pekny plagat, hlupy scenar. Zabity cas, neodporucam. ()

bozka10

Liam prešiel od 96stky dlhú cestu a nahor rozhodne nesmerovala.Blacklightom sa ponoril ešte hlbšie do sračiek podpriemeru,kde si už podáva ruky s Willisom a Mikulášom.Velká slabota. ()

TheSpearCZ

Doteď jsem typické Neesonovky měl, dá se říci, rád a s klidem jsem je hodnotil průměrem, tohle už je ale ovšem dno, které se rovná posledním Willisovkám. Takže to jde do prdele. 1* ()

Rathalos

Akcne thrillery v podani Liama Neesona su vacsinou pozeratelne,na obstojnej urovni a tak je to aj v tomto pripade,nudit som sa nenudil,malo to hlavu i patu,aj to zbehlo raz-dva,ale uz by som ho konecne rad videl na filmovom platne aj v inom zanri...:-) ()

BOURQUE

Klasický a nefalšovaný low-qaulity scenár béčkových akčných filmov. Podobne ako celé vedenie a vývoj príbehu. (Takéto filmy, s väčšou pozornosťou na scenár a na akčné scény, sa dajú točiť aj inak.) Liam Nesson, pred sedemdesiatkou, ešte stále má dobrú kondičku. Ale je na ňom vidieť, pochopiteľne, že niektoré scény sú pre neho už výzvou. Ja na jeho mieste by som sa preorientoval na menej akčnejšie filmy. On je totiž stále dobrým hercom. Osobné hodnotenie: 57% (*) ()

helloween93

Hned zkraje roku 2022 přistála v kinech další Neesonovka za 40 mio $ s názvem Blacklight koprodukovaná několika společnostmi. Režie se ujal Mark Williams, který natočil Honest Thiefa. Akce je minimum, prostor tu dostává ne moc kvalitní a inovativní příběh o zlém programu FBI. Filmu podráží nohy ne moc zajímavý scénář a hrozně laciný konec, kdy se šéf FBI přizná ke zločinům, které spáchal, to bylo vyloženě z kategorie sci-fi. V kinech Blacklight propadl a filmu by spíš prospěla distribuce pouze na streamovacích platformách. Trochu mám obavu o Neesonovu kariéru, snad už opravdu končí s akčními rolemi, jak dvakrát prohlásil (naposledy v roce 2021). Myslím si, že nutně potřebuje nějaký opravdu solidní film, protože filmy jako Blacklight jsou cestou k Willisům, Cageům, Seagalům apod., což by v jeho přípdě byla obrovská škoda. Snad se vymaní z té akční role a ještě si ho divák pár let užije. 2* ()

KOOHA odpad!

Twe to je hrob jako svine, na to se nedalo vubec koukat. Pustil jsem si to, ale klobel jsem neco na telefonu a po 30 minutach jsem se pristihnul, ze jsem ani nezdvihnul oboci se podivat, co ze se tam deje. Dej vo nicem, lokace kdesi ve Vancouveru, proste zumpa jako svine. Uz at nic netoci, jde to s nim s kopce ()