Kapitán Fait vláká do pečlivě připravené léčky vraždícího lichváře a majitele herny, který si je jistý svou beztrestností... Na některé zločince je spravedlnost krátká – stačí mít dostatek peněz a podplatit šéfa policie závislého na výherních automatech. Úkol, který stojí před kapitánem Faitem (M. Myšička), přesahuje rámec schválených policejních postupů. Fait i jeho kolega Dobeš (R. Nebřenský) vědí, kdo je vrah, a tuší, jaká je struktura celého mafiánského gangu, který vede majitel casina Válek (M. Ruppert). Jenže úplatný Faitův nadřízený neustále maří vyšetřování. Fait se rozhodne jednat na vlastní pěst, zapojí do pátrání svého nejtalentovanějšího studenta Alexe (V. Navrátil) a začne svoji soukromou válku s policejní byrokracií i sebevědomou televizní reportérkou Markétou (E. Křenková). Když i Markéta pochopí, že pravda je na Faitově straně, vznikne neformální skupina Božích mlýnů: mstitelů, kteří trestají zločince navzdory systému. (Česká televize)

Tronda10

Polotrapný humor. To si myslím, že vystihuje celý seriál i když jsem viděl zatím první díl. Myšička, Navrátil, Křenková, Nebřenský atd... - herecký ansámbl, který neoslní ani nenadchne - no prostě dobří herci na nesprávném místě v nesprávný čas. Potenciál tam je, ale pan Kroupa by se měl věnovat novinařině (to dělá dobře) a ne podílet se na scénáři pan Hřebejk by se měl zamyslet zda natáčet seriály s tak nízkou úrovní scénáře, který je velice špatný a kolikrát nesmyslný - že by účel? Aby něco nevtipného připadalo vtipné? Co bych pochválil tak je kamera ze které jsem měl dobrý pocit. Tak doufám, že 2. díl bude ještě lepší a seriál bude mít co do celkové kvality zvyšující tendenci. ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hele, já nevím. Začátek byl hodně trapný (archetyp mafiána, kasino, blbá novinářka, chyby v jednání policie apod.), kdy jsem se ošíval z těch pokusů o intelektuální humor (viz Comeback: díl Motivační CD), kdy mi přišlo divné, že šéf televize sebou nechá manipulovat evidentně totálně blbou novinářkou, která si nezjistí a nespojí všechna fakta a dá jen na osobní pocity, u tvrzení proti tvrzení by a/ nebylo co vyšetřovat, b/ ani šéf policisty by nemohl zařídit jeho pobyt v cele předběžného zadržení, a ostatně do cely předběžného zadržení by ani tu novinářku nepustili. Pár wtf momentů se ale naštěstí v závěru vysvětlí jako důmyslný plán (no, zas tak chytrý nebyl a taky mohlo mafiána napadnout, že někdo šije boudu, zvlášť po akci na farmě - vlastně to zakončení je celé takové puberťácko naivní), časem začnou být některé repliky aspoň trochu vtipné, a celkově ten konec je docela pozitivní, tak na ty silné dvě hvězdy to nakonec bude. Jinak se mi potvrdilo, že Křenková fakt neumí hrát a je topornější než Voříšková, když ještě nebyla Ramba, a to je co říct. ()

Peddro odpad!

Ani napínavé, ani vtipné, odpad dává kvůli tomu, že to bylo na ČT prezentováno jako hit sezóny, ale neudržel jsem pozornost a po 15 minutách mi ti je hrálo do pozadí. Nemám důvod sledovat další díl. Hřebejk a Myšička jsou v současnosti spíše politickými komentátory, takže ČT je bude oslavovat, i když dílo kvalitní nebude.... ()

ABC1

Prý krimikomedie, chachacha!!! Kde je ta krimi a kde ta komedie??? Přijde mi, že scénář napsal žák na zakládce, který sotva odrostl pohádkám, kde na jedné straně jsou hodní a krásní a na druhé straně zlí a oškliví. Schématické, nudné, nezajímavé, nevtipné... Kde je nějaký nadhled, ironie a sarkasmus??? Tuhle veteš chce někdo přirovnávat ke skvělému Marlowovi, to snad proboha ne. Zjevná inspirace Podrazem a v hudbě W. Allenem. ()

Lucik21

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Jako detektivka nic moc, jako komedie to také není žádná sláva. Námět je zajímavý, ale zpracování mohlo být mnohem lepší. Kombinace detektivky/komedie prostě nefunguje, protože ani jedno seriál nenaplňuje. Je to divný mix. Jediné, co se mi líbí, je písnička u titulků. Herecké výkony také nezaujaly. ()

• Zinscenované fotografie, kde je policista Fait (Martin Myšička) v důvěrném styku s jedním z gaunerů, a mají to být důkazy proti nim, se stejně tak mohli obrátit proti policistovi. (sator)
  • Studio televize TVY, kde reportérka Markéta natáčí rozhovor s kadeřnicí Leonou, je karlínský newsroom Economie. Ve stejných prostorách ve skutečnosti natáčí rozhovory DVTV. (Brain)
  • „Možná si myslíte, že jsem jen blbá kadeřnice, já jsem ale vystudovala herectví,“ chlubí se vyslýchaná před kapitánem Faitem (Martin Myšička): „Matfyz?“ ptá se kapitán. „Ne herectví,“ odpovídá vyslýchaná žena. „Na to je potřeba vysoká škola?“ dotazuje se kapitán. Představitel kapitána Faita, Martin Myšička, má vystudované obě školy. (sator)