Kapitán Fait vláká do pečlivě připravené léčky vraždícího lichváře a majitele herny, který si je jistý svou beztrestností... Na některé zločince je spravedlnost krátká – stačí mít dostatek peněz a podplatit šéfa policie závislého na výherních automatech. Úkol, který stojí před kapitánem Faitem (M. Myšička), přesahuje rámec schválených policejních postupů. Fait i jeho kolega Dobeš (R. Nebřenský) vědí, kdo je vrah, a tuší, jaká je struktura celého mafiánského gangu, který vede majitel casina Válek (M. Ruppert). Jenže úplatný Faitův nadřízený neustále maří vyšetřování. Fait se rozhodne jednat na vlastní pěst, zapojí do pátrání svého nejtalentovanějšího studenta Alexe (V. Navrátil) a začne svoji soukromou válku s policejní byrokracií i sebevědomou televizní reportérkou Markétou (E. Křenková). Když i Markéta pochopí, že pravda je na Faitově straně, vznikne neformální skupina Božích mlýnů: mstitelů, kteří trestají zločince navzdory systému. (Česká televize)

jarod13

Přemýšlel jsem, zda dát tři, nebo čtyři hvězdy, ale nakonec jsem dal čtyři. Seriál je na českou televizní tvorbu opravdu hezký zajímavý a snad se ještě rozjedě. Martina Myšičku mám rád a jeho pojetí rolí je vyjímečné. Osobně jsem čekal více humoru jako třeba v seriálu pod hlavou, ale na druhous tranui jsem se nenudil. Myslím, si, že další díly, nám otevřou k seriálu dveře. No uvidíme. Pár klíše tam samozřejmě je, ale kde není. Občas jsem měl pocit, že se autoři insirovali u "Mazaného Filipa". Za mě jsem byl spokojen. Trochu něco jiného, než jsem čekal, ale jsem spokojen. ()

Kimon

No, alespoň jsme si u TV s manželkou pěkně zdřímli. Ti, kteří si u TV nikdy nezdřímli asi nevěří, že po takové hodince dřímání (přesněji cca po 38 minutách, totiž těch prvních 20 minut jsem se opravdu snažil) můžete být opět 100% nabití. Není to o hercích a herkách. Ale o nevtipném scénáři. Ani komedie, ani krimi. Takový kočkopes. Přečtěte si https://www.novinky.cz/kultura/filmy-serialy/clanek/recenze-nevtipna-komedie-a-nedetektivni-detektivka-z-ct-40356843#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=m0sj8Ie16AX-202104131206&dop_id=40356843&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz. Aby bylo jasno, tak docela naprosto se Stanislavem Dvořákem z Novinek nesouhlasím. Měla to být přece původně komedie, takže soudit scénářové jednání kaskadérky skákající pod auto a scénářové vyšetřování případu po dvouvteřinovém příjezdu Policie a poté porovnávat filmový scénář s pravděpodobnou skutečností je ze strany pana Dvořáka hodně neprofesionální. Film je přece jen fikce, nikoliv skutečnost. V tomto případě zcela jistě. Inu, i na Novinky.cz se dočtete filmových recenzí hodných ...náctiletých. ()

topi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ale tohle je pro mne velké překvapení! Krimi v kombinaci s humorem, který funguje na jedničku! Finále bylo sice trochu zbrklé a uspěchané, ale pro mě téměř Tarantinovské. Dynamické tempo, rytmická hudba a moderní look. Obsazení výborné, Myšička je sarkastik jak má být. Po delší době mě Jan Hřebejk přesvědčil, že stále patří mezi naše top filmaře, alespoň v to tedy doufám, na další díly jsem velmi zvědav. ()

bobstock

Straší mě, že upadá kvalitativní laťka, kterou byl Hřebejk znám..jako pilot nového seriálu nemastné neslané. Nezáživní protagonisté ve vší úctě k panu Myšičkovi a skutečnému investigativnímu novináři Kroupovi, ale tyto postavy jsou především herci, kteří hrají všechno jen né životní postavy seriálu. Zasloužilému umělci Jiřímu L. se dopřává pro mne až ubohá stále se opakující scéna u kafe či čaje v proskleném zahradě rozšafné vilky. Pokusy o trapný humor, drsný lichvář Ruppert honí komplice po ranči já vás roztrhnu? Po uši zkorumpovaní šéfové policie a nikdo s tím nemůže nic udělat?..Příliš naivní na vtip pokud chtěli tvůrci cílit na diváky s většími rozlišovacími schopnostmi. Sem si přál moc, ať to je absurdně bláznivý, ale stále inteligentní a reálný. PS: Znělka mi rve uši.. ()

Peddro odpad!

Ani napínavé, ani vtipné, odpad dává kvůli tomu, že to bylo na ČT prezentováno jako hit sezóny, ale neudržel jsem pozornost a po 15 minutách mi ti je hrálo do pozadí. Nemám důvod sledovat další díl. Hřebejk a Myšička jsou v současnosti spíše politickými komentátory, takže ČT je bude oslavovat, i když dílo kvalitní nebude.... ()

• Natáčelo se v Praze a okolí, např. v Černošicích, Jesenici u Prahy či v parku zámku Štiřín. (rakovnik)
  • Studio televize TVY, kde reportérka Markéta natáčí rozhovor s kadeřnicí Leonou, je karlínský newsroom Economie. Ve stejných prostorách ve skutečnosti natáčí rozhovory DVTV. (Brain)
  • V epizodě je kpt. Dobešem (Robert Nebřenský) použit automobil Škoda Fabia modré barvy registrační značky 3A4 4517. Stejný automobil se stejnou RZ používali kriminalisté v seriálu Případy 1. oddělení (od r. 2014). (azcr)