Případy 1. oddělení (TV seriál)

• Česko

Oddělení vražd

(neoficiální název)

Prípady 1. oddelenia

Krimi

Česko, 2014 - 2016, 22 h 36 min (Minutáž: 22x63 min)

Ondřej Vetchý, Boleslav Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, Ondřej Malý, Petra Hřebíčková, Stanislav Majer, Petr Franěk, Roman Štabrňák, Zuzana Onufráková, Sabina Remundová, Slávek Bílský, Rebeka Lizlerová, Regina Rázlová, Jarmila Vlčková, Jan Meduna, Radek Holub, Tomáš Kozák, Robert Poláček, Jiří Modranský, Anna Polívková, Jiří Lábus, Josef Mareš, Jiří Král, Stanislav Zindulka, Roman Skamene, Martin Donutil, Jana Šulcová, Martin Sitta, Marek Adamczyk, Adrian Jastraban, Jiří Wohanka, Luboš Veselý, Antonín Hardt, Vladimír Brabec, Jiří Zapletal, Andrej Polák, Josef Kuhn, Renata Podlipská, Braňo Holiček, Jarek Hylebrant, Tomáš Dastlík, Tereza Blažková, Lukáš Melník, Vlasta Peterková, Ladislava Něrgešová, Václav Helšus, Lukáš Reichl, Gabriela Mikulková, Lenka Zahradnická, Sebastian Jacques, Peter Ondreička ml., Alena Doláková, Silvester Matula, Jan Plouhar, Gustav Hašek, Jiří Černý, Milan Mikulčík, Šárka Vaculíková, Radoslav Šopík, Alena Štréblová, Pavla Beretová, Richard Fiala, Lukáš Příkazký, Jana Gýrová, Přemysl Bureš, Predrag Bjelac, Čeněk Koliáš, Kamil Švejda, Jan Novotný, Zdeněk Košata, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Libor Kovář, Olga Schmidtová, Petr Lněnička, Aneta Krejčíková, Miroslav Gulyas, Anna Linhartová, David Máj, Filip Kaňkovský, Michal Gulyáš, Martin Hofmann, Otto Rošetzký, Miroslav Sabadin, Milan Hloušek, Jiří Čapka, Ondřej Lechnýř, Kryštof Nohýnek, Jiří Ployhar ml., Vojtěch Záveský, Milena Steinmasslová, Radek Kuchař, Radim Jíra, Andrea Daňková, Kristýna Kociánová, Agáta Lexová, Jakub Štáfek, Jiří Konvalinka, Justin Svoboda, Zdeněk Bařinka, Hana Štádlerová, Tomáš Havlínek, Tereza Těžká, Ondřej Novák, Jiří Bartoň, Štěpán Vlček, Martina Randová, Petr Buchta, Jiří Bábek, Vladimír Javorský, Jiří Štrébl, Martin Šmíd, Tomáš Tobola, Kateřina Fixová, Dana Klášterecká, Vlastimil Brabec, Ondřej Hampl, Filip Menzel, Petr Bláha, Kateřina Burianová-Rajmontová, Tomáš Jeřábek, Jakub Železný, Tomáš Dastík, Hana Seidlová, Veronika Řeháková, Kamil Mikulčík, Brigita Cmuntová, Antonie Talacková, Markéta Tannerová, Hana Frejková, Zdeněk Palusga, Pavel Majkus, Karel Wiencek, Jiří Krejčí, Štěpán Komárek, Matěj Nedvěd, Štěpán Kozub, Jamba Mulimwe, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zuzana Slavíková, Milan Šteindler, Václav Vašák, Andrea Černá, Jan Apolenář, Pavel Štoll, George Pacurar, Petr Reif, Josef Vrána, Barbora Munzarová, Petr Motloch, Roman Luknár, Zuzana Vejvodová, Roman Svoboda, Kryštof Grygar, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Zuzana Skalická, Otakar Brousek ml., Tereza Bílková, Ctirad Götz, Rostislav Novák ml., Jan Bosák, František Mitáš, Otmar Brancuzský, Lukáš Bech, Jitka Ježková, Jaroslava Pokorná, Jana Sováková, Robert Nebřenský, Stanislav Trtílek, Stanislav Gerstner, Gabriela Heclová, Pavla Gajdošíková, Tereza Lášková, Markéta Martiníková, Lola Hrabovská, Jakub Hajner, Tomáš Kettner, Igor Chmela, Diana Toniková, Dominick Benedikt, Martin Ešpandr, Pavel Romaňák, Karel Dvořák, Marek Dobeš, Radek Jiříček

Po dvou seriích si troufnu říci, že je to jeden z nejlepších kriminálních seriálů co jsem na obrazovce ČT kdy viděl. Realistická práce policajtů odproštěná od akčních i jinak filmařsky efektivních scén (honičky, sex, bitky ) dělá ze seriálu originální, svěží a především velmi atraktivní podívanou. Vše podpořeno výborným castingem a předměty ac sparty praha ze soukromé sbírky Ondry Vetchýho. Doufám, že třetí serie na sebe nenechá dlouho čekat a když už budete v tom natáčení, tak vemte rovnou i čtvrtou sérku.(7.1.2014)

Konečně! Český seriál, který není horší kopií zahraničního formátu. Případy jsou autentické a tvůrci jsou dostatečně sebevědomí, aby se nebáli zvratů a leckdy vás donutili politovat i toho kriminálníka. Jestli bych na něčem doporučila zapracovat, tak to je představovat postavy detektivů častěji jako něco víc než jejich profese. A nějakou důležitější ženskou postavu bych prosila.(30.3.2015)

Půl hvězdy přidávám za to, že mi konečně v současném seriálu nevadili čeští herci. Téměř bez výjimky. Mouchy tentokrát hledat nebudu, jsou to jen octomilky. Pokud odhadnu pachatele a přesto díl celkem bez zívání dokoukám, nepovažuji to za nedostatek, koneckonců předlohové příběhy psal sám život. Polívka vypadal sympaticky střízliv, Vetchý absolutně za jedna, ostatní též slušné, místy dokonce i pobavili (Vladyka) a Filipa Blažka bych snesla každý sudý čtvrtek doma, to mívám volněji. Po 13.dílu snižuji na 3 hvězdy, počáteční nadšení postupně vyprchalo, některé díly nudily poněkud více.(2.3.2014)

Negativa: Příšerně přehrávající Vetchý (nikdo už asi nepochopí, že Vetchý neumí hrát a tak ho budou doživotně obsazovat do silných rolí, které nezvládá). A potom postava místního trouby Sršně, kterého hraje Vladyka. Vysloveně mi tam tento element pil krev. Pozitiva: Ten seriál mě bavil od prvního do posledního dílu, odpustil jsem i mírnou dramatizaci situací, které tolik dramatické být nemusely. Díky Josefovi Marešovi to celé působí velmi opravdově a přitom tak nějak "nečesky". Líbí se mi zápletky i zpracování. Hodnocení: 80%(13.7.2015)

Nečekaně dobré. Baví mě to, dává to smysl a je fajn, jak je každá postava opravdu jiná a jaký to má vliv na vyšetřování. Navíc vyšetřování nevypadají jako neuvěřitelný sled nejmodernější technologie, která udělá veškeré pátrání, která poskytne důležitá vodítka. Líbí se mi, jak přemýšlejí hlavou a nohama.(14.2.2016)

• - V 7. díle s názvem "48 hodin" navštíví kpt. Pražák (Filip Blažek) a kpt. Anděl (Petr Stach) oběť přepadení, pana Plicku (Vladimír Brabec). Na štítku u vchodu do jeho nemocničního pokoje je i jméno Radim Remunda, tedy stejné příjmení, jako má ve skutečnosti představitelka státní zástupkyně Sabina Remundová. (DecentFellow)

• - Zuzana Onufráková, představitelka policejní mluvčí, je nepřehlédnutelně podobná Janě Nagyové, nyní Nečasové. Těžko určit, nakolik se jedná o záměr tvůrců, že příjmení policejní mluvčí v seriálu je právě Nečasová. (consuela1)

• - V 8. díle s názvem "Policajt na odstřel" klade inspekce majoru Kozákovi (Ondřej Vetchý) za vinu, že "Dne 14.08.2014 jste bez povolení vstoupili do bytu paní Rajnochové..." Tento díl se vysílal 24.02.2014, takže "inspekce má asi věšteckou kouli". (melica)