Stanislaus

okres Olomouc
student UPOL

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 22.9.2018  20:26

Děsivé dědictví je vskutku netradiční žánrová směsice, která diváka nenechá chladným. Rodinným dramatem prostupuje všudypřítomná a velice znepokojující atmosféra, která připravuje živnou půdu pro mysteriózní horor. V tomto případě však nejde tolik o lekačky a děsivé scény jako spíše o budování krajně nepříjemného a mrazivého pocitu u diváka. Herci byli vybráni skvěle a svých rolí se zhostili obstojně - vesměs každý z nich přispěl nejednou nezapomenutelnou scénou. Na výsledné podobě filmu mi snad vadil jen poněkud divoce pojatý závěr, který mi přišel scenáristicky už přes čáru. Zkrátka snímek, který těží zejména z dusné atmosféry a sugestivních hereckých výkonů.

• 16.9.2018  12:04

Na Meg(alodon)a jsem šel do kina jak z recese, tak ze zvědavosti, protože jsem chtěl vidět, jak si Jason Statham poradí v takto vysokorozpočtovém filmu s přerostlou parybou, přičemž jsem neočekával žádné zázraky. Ve výsledku se na to celkem dobře dívalo, vesměs i díky tomu, že žralok vypadal realisticky a tvůrci nabídli celkem poutavý pohled na tajuplný život v hlubinách moře. Vytknul bych však poněkud delší stopáž pro film podobného rázu a vložení přebytečné vztahové a rodinné vaty, která mohla být klidně vypuštěna či nahrazena další akcí. Zkrátka snímek určený do kina na jedno zhlédnutí, který mohl být krvavější a akčnější, nicméně i tak neurazí.

• 16.9.2018  11:52
    Bao (2018)

Bao je rozhodně jeden z nejbizarnějších předskokanů k celovečerním animákům, kterého se mi v kině dostalo - zařadil bych ho vedle stejně podivné Lávy z roku 2015. Člověku bylo celkem jasné, jaké poselství sebou film nese a na co se tvůrci snažili okatě upozornit, nicméně největším problémem bylo samotné provedení onoho poselství. Podle reakcí v kinosále jsem nebyl jediný, kdo byl zaskočen poněkud drastickým vyústěním. Zkrátka kousek, u kterého slovní spojení "animovaná JEDNOHUBKA" nabírá doslovně na významu.

• 16.9.2018  11:47

Po dlouhých čtrnácti letech jsme se dočkali pokračování jedné z nejlepších pixarovských klasik: Úžasňákovi jsou zpět! Dvojka nabízí řádnou dávku svižné akce, solidní animace a nejednoho vtipného momentu, o který se postarali zejména malý Jack-Jack a stará dobrá Edna. Co se krimi-zápletky týká, tak byla poněkud průhledná, což by v rámci jiného žánru možná mohlo vadit, nicméně zde jde o film, který byl primárně vytvořen pro průměrně náročného diváka. I když je fakt, že člověk po zhlédnutí scenáristicky vyumělkované Coco očekává i trochu víc od současných animáků - což však není výtka jako spíše připomínka. Zkrátka příjemně strávené dvě hodiny v kině u "červené" rodinky, která se vesměs hravě zvládá vypořádávat jak se zloduchy, tak se strastmi rodinného života.

• 14.9.2018  09:36

Mile natočená pohádková jednohubka z německé produkce, která sice svým zpracováním diváka neuzemní, nicméně ho ani neurazí. Děj filmu nenásilně utíká a člověk se během těch sta minut nestihne nijak výrazně nudit. Herecké obsazení bylo vesměs dobře zvolené - roztomilá Karoline Herfurth vs. úlisná Suzanne von Borsody - a musím uznat, že po technické stránce byl snímek též obstojně natočený. Zkrátka sympatická oddychovka pohybující se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, která naštěstí nesází na laciný a infantilní humor, čímž se distancuje od většinové žánrové tvorby posledních let.

• 10.6.2018  17:10
    London Spy (TV seriál) (2015)

"How do we live without the people that we love?" London Spy nabízí vskutku na první pohled neotřelou žánrovou směsici: mrazivý špionážní thriller, který se mísí s romanticko-tragickým příběhem dvou naprosto rozdílných mužů, přičemž se v průběhu děje ten či onen kompoment účelně posouvá do popředí či do pozadí. Celou minisérií, která měla optimální rozsah pěti dílů, prostupuje hledání pravdy, všudypřítomný pocit strachu, nebezpečí a bezmoci vůči systému, ale rovněž si zde své najde i vztahová tematika, ať už jde o vztahy rodinné či partnerské. Z hereckého obsazení bych rád nejvíce vychválil neuvěřitelně autentické a dechberoucí výkony Jima Broadbenta a Charlotte Rampling, nicméně ani generačně mladší Ben Whishaw a Edward Holcroft se skrze své výkony neměli zač stydět. Co se příběhu týká, tak jsem byl napnutý od začátku až do konce, byť jsem možná čekal trochu jiné rozuzlení - avšak nechci na tomto místě říkat propracovanější, jelikož nápad to byl opravdu dobrý. Zkrátka netradiční a solidně natočená britská minisérie, která dokáže člověku jak vyvolat nepříjemné mrazení na zádech, tak ho i dojmout k slzám.

• 19.5.2018  20:32
    Deadpool 2 (2018)

Když jsem viděl trailery na nového DíPího, které byly takové vesměs nemastné, neslané, tak jsem měl trochu obavy, jak se tvůrcům podaří navázat na solidně natočenou, svižnou a ultraakční jedničku. Po zhlédnutí dvojky musím říct, že jsem ještě o stupeň spokojenější než u předchozího dílu, což jsem opravdu nečekal - s o to lepším pocitem jsem odcházel z kina. Druhý Deadpool si nebere servítky v žádné oblasti a ve filmu se objeví snad vše myslitelné i nemyslitelné. Líbilo se mi, jak si scenáristé dělali nekompromisní srandu z populární kultury, filmů a filmového průmyslu celkově, což bylo sice už i v jedničce, ale zde to posunuli ještě dál. Co se hereckého obsazení týká, tak mě pouze lehce iritoval Firefist (ale což, to se mi u dětských hrdinů stává často), jinak nemám, co bych vytknul. Vedle toho musím pochválit soundtrack, který obsahoval staré songy nejedné mojí oblíbené zpěvačky, čímž se mi tvůrci trefili krutopřesně do vkusu, plus mě uchvátila titulní píseň od Céline Dion (rozhodně se vyplatí podívat i na samotný videoklip). Zkrátka film, který mě neskutečně bavil od začátku do konce a pustil mě až při titulkových scénách, které se výborně vypořádaly s kinematografickými neduhy minulých let. Prostě film, který se ničeho nebojí a má vážně koule - a i kdyby je neměl, tak si je určitě umí nechat narůst ... protože je to přece jeho základní instinkt.

• 2.4.2018  15:08

Třetí Fakjů pane učiteli sice nenabízí žánrovou novost jedničky ani exotickou akčnost dvojky, a tak zbývá podotknout, že jde o průměrnou komedii, která ale i tak tvoří (v rámci žánru) solidní závěr "géťácké trilogie". Film se snaží být až přespříliš poučný a poukazuje na soudobé problémy ve školství, což je sice na jednu stranu super, ale na druhé straně to zabijí komediální potenciál filmu - nicméně scény s virtuálním sexem a zaváděním čípku mě vážně odrovnaly, stejně tak jako originálně pojatá titulková sekvence. Zkrátka Zeki, Chantal, Danger, Ingrid a další do třetice všeho dobrého i zlého aneb Pěkná závěrečná přehláska nad Göhtem.

• 2.3.2018  21:05
    Lou (2017)

Lou nabízí, co se tvorby od Pixaru týká, typicky barevný a poučný příběh představující vskutku bizarní postavičku, která i když nemá srdce v pravém slova smyslu, tak i přesto působí neuvěřitelně vřele, což se dá říct i celkově o této animované jednohubce.

• 2.3.2018  20:59

Negativní prostor zaujme na první pohled jak bizarní až děsivou animací, tak i příběhem, který je sice v jádru lehce tuctový, nicméně je hezky vypointovaný, takže ona všudypřítomná všednost se nejeví jako negativní (prostor).

• 2.3.2018  20:56

Čtyřminutová osobní zpověď podpořená sympatickým Bryantovým hlasem a nevšední animací, která sice hraje na emoce, ale takovým tím milým a nenásilným způsobem.

• 2.3.2018  20:48
    Zahradní party (studentský film) (2017)

Když by vystupovali v Zahradní party namísto žab lidé, tak by tato na první pohled tuctová jednohubka zapadla do nánosu všednosti. Avšak díky netradičním postavičkám, které vynikly skrze velice zdařilou animaci, se člověk pomalu dostává k pointě, která rozhodně není prvoplánově tuctovou záležitostí.

• 18.1.2018  22:07

Na rovinu se přiznám, že jsem tento film chtěl vidět zejména kvůli Kate Winslet, kterou mám opravdu moc rád. Rozhodně nejsem skalním fanouškem Woodyho Allena, byť jsem viděl nejeden jeho film, nicméně i tak jsem se rozhodl jít na Kolo zázraků do kina. Rovněž musím přiznat, že jsem si od tohoto snímku moc nesliboval, takže jsem nemohl být ani zklamán, leda překvapen. Ve výsledku se mi dostalo vcelku průměrného dramatu, které je sice obalené v pěkném retrohávu 50. let, a které se pyšní sympatickým hereckým obsazením, avšak na druhé straně tomu všemu podkopává nohy scénář a hlavně prazvláštně napsané postavy, ke kterým si člověk nemá šanci udělat jiný než negativní vztah. Jak už jsem říkal na začátku, Kate Winslet mám vskutku v oblibě, ale její Ginny byla asi její nejvíce iritující postava, kterou zahrála vážně dobře, a o to víc byla na pěst - slyšet stokrát za film, že má migrénu a potřebuje Aspirin, málem přivodilo migrénu mně. Vedle toho jsem očekával nějakou akci v rámci mafiánské linie a návratu ztracené dcery, ale všechno nějak na konci vyšumělo. Zkrátka film, kterému nejvíce škodí to, jak je napsaný, což počíná a končí zejména až přespříliš teatrálním ztvárněním a vedením herců, což bylo očividně chtěné, ale mnou jako divákem spíše nechtěné.

• 18.1.2018  21:55
    Coco (2017)

Před dvěma lety se tvůrcům od Pixaru podařilo ohromit dechberoucím V hlavě a pro tentokrát přebírá štafetu nejnovější kousek, který se skrývá za skromným názvem Coco. Divák má možnost na sto minut uniknout do nádherně barevného spektáklu, ve kterém se střetává svět živých a mrtvých - a také svět lží a pravd. Musím se přiznat, že mě už vskutku dlouhou dobu v kině (a vlastně ani doma na PC/TV) žádný film nedojmul tolik jako právě Coco. Pokud budete očekávat bláznivou taškařici na sto barevných způsobů, tak budete nejspíš zklamaní - o tom tento snímek rozhodně není. Humorných scén tu najdete spoustu, ale jsou podávány v rozumných dávkách. Tento snímek sází zejména na hluboký příběh, ve kterém se skrývá nejedna nečekaná odbočka a hlavně (již mnohými zmiňovaný) plot twist, kterému se divákovi ve většině dnešních animáků nedostává. Zkrátka velice vydařené dílo, které člověku připomíná, že bychom neměli soudit knihu podle obalu, že každá pravda i lež má stejně jako mince dvě strany, a hlavně, že tím nejcennějším klenotem, kterého se nám může dostat, je milující rodina.

• 7.1.2018  22:26
    Ferdinand (2017)

Ferdinand je mile natočený animák, který sice hloubkou příběhu či dokonale vypiplanou animací nedosahuje kvalit filmů posledních let, viz Zootropolis, V hlavě či Vaiana, nicméně i tak mě dokázal vtáhnout na těch celých sto minut. Vedle oněch morálních poučení, která jsou pro animáky typická, se ve filmu našla nejedna nadmíru vtipná pasáž, u které jsem se zcela upřímně zasmál od srdce, zejména u scén s kozou Lupe, trojicí ježků a koňů. Nicméně i všudepřítomní býci a býčci mě dokázali rozesmát, ale i dojmout, když tvůrci začali hrát na vážnější notu. Zkrátka sympatická oddychovka, která obsahuje jak pořádnou dávku humor, tak i špetku napětí a zdravé množství didaktického materiálu.

• 1.1.2018  17:31
    Tvář vody (2017)

Když jsem poprvé viděl trailer na nejnovější del Torův film, tak jsem si říkal, že se Tvář vody zařadí vedle Faunova labyrintu, co se originálního příběhu a vymazlené výpravy týká. I když tento netradičně pojatý romantický film kvalitou a úderností lehce ztrácí za úžasným del Torovým majstrštykem, tak i přesto jde o snímek, který nenechá diváka chladným a netečným. K úžasné výpravě a děsivě nádhernému vzhledu "monstra" nemám slov, protože bych jen opakoval komentáře ostatních. Ústřední zamilovaná dvojice toho moc nenamluví, ale i tak má člověk pocit, že jejich vztah plný pohledů, znakové řeči a bizarních skřeků je nadmíru vřelý, možná i lehce děsivý, ale o to více kouzelný. Vedle krvavých scén bez příkras, které jsou pro del Torovy filmy charakteristické a opakují se napříč jeho tvorbou, se našlo místo i pro humornou stránku, o kterou se postarali zejména Octavia Spencer v roli Zeldy a Richard Jenkins jako Giles. Nevinný a mírně potutelný výraz Sally Hawkins skvěle konstrastuje s démonickým vzhledem hlavního záporáka s tváří Michaela Shannona, vedle kterého se i vřeštící výraz "monstra" zdá býti více sympatickým. Zkrátka jeden z nejpodivnějších filmů poslední doby, který se díky příběhu, hereckým výkonům a výtvarné stylizaci rozhodně neocitne pod vrstvou prachu a v zapomění.

• 22.10.2017  12:04

Nádherně natočený dokument plný dechberoucích záběrů a poznatků ze zvířecí říše, který nabízí divákům pohled na jeden den ze života těchto úžasných tvorů, kteří nepřestanou člověka překvapovat, ať už jejich zvyklostmi, jedinečností či téměř každodenním bojem o holý život. Tvůrcům a kameramanům patří moje hluboká poklona a obdiv! Zkrátka velmi povedený devadesátiminutový exkurz do vzdálených i blízkých krajin, který je pastvou pro smysly.

• 3.9.2017  11:55
    Wonder Woman (2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 20.06.2017) Vedle Muže z oceli prozatím nejlepší kousek z DC vesmíru, který nabízí vesměs sympatické charaktery a pořádnou dávku akce gigantických rozměrů, na kterou se pěkně dívá. Divák má možnost vidět zrod a vývin hlavní hrdinky, která se se svými nepřáteli rozhodně nemazlí a určitě bych si nepřál ji naštvat. Zkrátka viditelný kvalitový posun od předešlých filmů z DC produkce, takže teď jen doufat, že se i další snímky ponesou na podobné vlně.

• 3.9.2017  11:47

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 28.06.2017) Neuvěřitelně bláznivá a potrhlá komedie točící se okolo kvinteta kámošek, které chtějí řádně a pořádně oslavit rozlučku jedné z nich. A jak už tomu bývá, tak se při takové pařbě plné alkoholu, tanečků a drog stane nějaký lehce větší průšvih. Občas mi některé postavy lezly celkem na nervy, ale i tak jsem se celkem dobře pobavil a rovněž se mi líbilo, že tam tvůrci šoupli i pár trochu překvapivých momentů, které tahaly jinak klišoidní scénář z podprůměru. Zkrátka totálně praštěná jízda (nejspíš jen) na jedno zhlédnutí, která by rozhodně neměla sloužit jako inspirace pro uspořádání jakékoli rozlučky.

• 3.9.2017  11:41
    Zpívej (2016)

Zpívej je mile natočený animák, který sice nenabízí takovou hloubku a ponaučení jako například V hlavě nebo Zootropolis, nicméně i tak jde o nadprůměrný kousek, který se v dnešní animované produkci určitě neztratí. Na jednu stranu je tento film sice celkem předvídatelný, avšak není příliš infantilní a hloupý, takže onen poněkud plošší scénář lze v klidu tolerovat. Vedle nadupaného soundtracku, který je plný známých songů, nabízí Zpívej množství rozličných postaviček, ze kterých mě osobně nejvíce pobavila prastará paní Crawlyová a čiperná mamča Rosita. Zkrátka sympatická, svižná a pestrobarevná oddychovka, která se skvěle hodí na volný večer.

• 1.9.2017  15:54

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 08.07.2017) První dva díly "Já, padouch" byly znatelně a kvalitově lepší, o tom (alespoň pro mě) není pochyb. Jako některým zdejším uživatelům tak i mně vadil fakt, že Gru už není čistý záporák, a že se ve filmu až příliš řeší rodinné záležitosti, které jakýmsi způsobem zabíjí kouzlo jedničky a dvojky. Dokonce už ani "malí žluťásci" nejsou tak vtipní jako dřív. Musím sice uznat, že jsem se párkrát zasmál, a vedle toho se mi opravdu líbil soundtrack, ale i tak na mě trojka zapůsobila silně průměrným dojmem, což nezachránila ani přítomnost dvojčete Drua ani nápaditá osobitost záporáka Balthazara Bratta. Zkrátka film, který se v dnešním přehršli animáků lehko ztratí.

• 1.9.2017  15:45

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 13.07.2017) Nejnovější marvelovka nabízí divákům svižný příběh plný akce se sympatickým (a omlazeným) obsazením a nenásilným množstvím humoru. Tom Holland se jako Spider-Man zhostil své role velmi dobře, krátké výstupy Roberta Downeyho Jr. ve filmu stojí vždy za to a Michael Keaton je jako hlavní záporák opravdu charismatický (ostatně "okřídlené/létající" postavy mu jdou - viz Batman a Birdman). Je celkem znát, že film hodně cílí na mladé publikum, ale naštěstí se mu daří nesklouzávat k infantilnosti. Zkrátka sympaticky natočená oddechovka, která sice nefunguje tak dobře jako týmovky Avengers či druhý a třetí Captain America, ale stále se obstojně drží nad průměrem.

• 1.9.2017  10:41

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 22.07.2017) Odkazy, inspirace a možná i kopírování z Pátého elementu a Avatara jsou nepřehlédnutelné, avšak vysloveně neruší, ani neuráží. Z hlediska vizuální stránky jde o slušně natočený blockbuster, ve kterém jsou možná některé charaktery až příliš umělé, ale dechberoucí vzhled lokací to vše vynahrazuje. Osobně jsem měl poněkud problém s hlavním představitelem Valeriana, který mi přišel nadmíru nesympatický, takže nemohu říct, že bych mu jako divák fandil. Rozhodně dávám palec nahoru za některé dějové odbočky (doupě trolů, Rihanna) nebo nápady ("perlorodky"). Zkrátka snímek, který se možná až příliš snaží vyrovnat konkurenci ze zámoří, přičemž si v některých místech tvůrci ukousli možná až moc velké sousto.

• 1.9.2017  10:35
    Rakka (2017)

Průměrně natočená sci-fi jednohubka, která kdyby měla být převedena do celovečerního formátu, tak by se muselo nutně vypilovat zpracování, protože ve srovnání s Districtem 9 nebo jeho krátkometrážním předchůdcem mě Rakka zkrátka tak moc neoslovila a neuhranula.

• 1.9.2017  10:31
    Dunkerk (2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 30.07.2017) Nolanovi se opět podařilo natočit strhující snímek, který vyniká zejména v technickém zpracování, které je dechberoucím příkladem řemeslné filmařiny. Tentokrát si vybral úplně jiný žánr, než na který jsme od něj zvyklí, ale i přesto dokázal, že i v těchto "žánrových vodách" si je jistý a neutopí se. Film nabízí množství úžasně nasnímaných scén doprovázených velice sugestivní hudbou, u kterých se mi úplně tajil dech a zastavovalo srdce. Herecké výkony minimalistické a nepatrné, ale i tak solidní a zapamatovatelné. Rovněž mě potěšily sekvence filmu nasnímané z více perspektiv, které si divák postupem času skládal jako dílky velice kvalitního puzzle. Zkrátka další hluboká poklona před mistrem svého řemesla, který mě opět svým filmem dostal do kolen.

• 1.9.2017  10:23
    Zamilovat se (studentský film) (2017)

Mile natočená jednohubka o lásce, která když si něco umane, tak si jde srdnatě za svým a dává na frak rozumu i všem překážkám v okolí.

• 1.9.2017  10:20

Collateral Beauty většinu diváků nalákal pomocí úžasného hereckého obsazení a matoucích trailerů, které lákaly na tak trochu jiný film, než který nám byl naservírován. Alespoň tak tomu bylo u mě. Nemohu říct, že by to byl vyloženě špatný film, ale asi jsem nejspíš očekával trochu silnější příběh, který by se mnou více ponhul a nenutil by mě až příliš okatě soucítit s hlavní postavou Howarda. Což je ve výsledku škoda, když vezmu v potaz přítomnost témat jako je smrt potomků či úvahy o třech instancích v podobě Lásky, Smrti a Času. Zkrátka snímek, který stojí zejména na hereckém obsazení, kterému však podkopává nohy poněkud zmatený scénář.

• 1.9.2017  10:09

Slušně natočený survival podle skutečných událostí, ve kterém se nešetří explozemi, ropou, ale ani dobrými hereckými výkony a obstojným scénářem. První polovina filmu má lehký rozjezd, při kterém se člověk seznámí s postavami, aby si na ně udělal aspoň letmý názor, zatímco v druhé polovině je to zběsilá jízda o holý život, ve které se nešetří akcí a hrdinstvím. A zkrátka jak už tomu bývá, tak pokud mají lidé v nějaký rozhodující moment možnost volby, tak se bohužel často rozhodnou špatně, o čemž svědčí i tento snímek, který věrně rekonstruuje největší ropnou katastrofu v historii USA.

• 2.4.2017  19:02
    Masaryk (2016)

Co se filmu Masaryk nedá na první pohled upřít, je jeho nepřehlédnutelná ambicióznost, která je vítaná, pokud je dobře využita a zúročena. Což se v tomto případě naštěstí povedlo a tak vznikl snímek, který na české poměry rozhodně vyčnívá z průměru. Dvanáct Českých lvů je na místě, i když je pravda, že jsem neviděl všechny konkurenční filmy - ale i tak Masaryk nasadil laťku celkem vysoko. K hereckému obsazení nemám výtek, všichni zúčastnění sehráli svoje role na výbornou a potěšilo mě jazykové rozvrstvení a autentičnost. Co se technického hlediska týká, tak jde o solidně zpracovaný snímek, ve kterém se mísí nejeden sugestivní záběr s nepřeslechnutelnou hudební stránkou. Zkrátka zručně natočený a uvěřitelně zahraný exkurz do časů minulých, které nebyly zrovna jednoduché a bezpečné.

• 2.4.2017  18:52

Původní disneyovský film z roku 1991 jsem neviděl, takže jsem k nové verzi Krásky a zvířete přistupoval jako nepopsaný list, ale zároveň plný očekávání, protože podobné filmy z posledních let jako Popelka a Maleficent mě nesmírně zaujaly a okouzlily. Po zhlédnutí mohu s klidem a zcelka upřímně říct, že se tvůrcům podařilo vytvořit nadmíru kouzelný film, který je plný nádherných scén, hezkých písniček a rozličných charakterů. Rovněž musím ocenit, že byly do filmu zahrnuty rasové a dokonce i sexuální menšiny. Zkrátka velice líbivá a sympatická pohádka hrající všemi barvami a znějící všemi tóny, která se rozhodně neztratí v průměru.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52