Stanislaus

student UPOL

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 27.5.2020  23:12
    Mizerové (1995)

Mizerové jsou ukázkovým příkladem devadesátkové akční komedie, na níž se nemilosrdně podepsal zub času. Kdyby se ve filmu méně mluvilo a více jednalo, určitě by to nebylo na škodu. Místy mi některé postavy neskutečně lezly na nervy kvůli svým otravným průpovídkám. Závěrečná akce měla grády a už zde byla očividná Bayova obliba pro nadměrné vybuchování. Pár humorných momentů se povedlo, spousta jich ale vůbec nefungovala. Slabší tři hvězdičky!

• 23.5.2020  23:59

Dokud nás vražda nerozdělí sází na scenáristickou kanonádu hlášek a ústřední herecké duo, což se místy i celkem daří, místy však film působí lehce trapně a nuceně. Verbální přestřelky mezi Jibranem a Leilani mi zpočátku trochu vadily, pak jsem si však na ně zvykl a byla to vcelku sranda. Nejvíce mě pobavilo vloupání do bytu a následné totálně improvizované vyslýchání. Ve výsledku jde o nenáročnou a ulítlou ptákovinu, na kterou si člověk po pár dnech nejspíš už nevzpomene.

• 22.5.2020  17:44
    Emma. (2020)

Jelikož jsem již dříve viděl x-krát Praštěnou holku od Amy Heckerling (jedno z mých guilty pleasures), která volně adaptuje Emmu od Jane Austen, tak jsem byl jistým způsobem obeznámen s dějem a tušil/věděl jsem, jak to dopadne. Tento fakt však nebyl vůbec na škodu, protože v tomto případě jde přece jen o přímou adaptaci. Opravdu mě bavil hravý styl vyprávění a všemi barvami laděná výprava a kostýmy. S hereckým obsazením jsem byl vesměs spokojen - Emma nabízí množství rozličných postav - emancipovanou Emmu, jejího hypochondrického otce, nesmělou Harriet, "darcyovského" Knightleyho, ukecanou paní Batesovou či vysmátého kněze Eltona. Příběh pěkně utíká, a i když to v závěru zavání červenou knihovnou, tak to i přesto neurazí díky všudypřítomné úsměvné atmosféře. Slabší čtyři hvězdičky! P.S. Ty pánské límce byly šílené!

• 21.5.2020  22:46
    Lov (2020)

Lovení lidí jakožto "hobby pro smetánku" jsme tu už měli, Lov však bere tuto tematiku z trochu jiného konce. Snímek nabízí množství černohumorných scén a vcelku solidní nepředvídatelnost děje - člověk opravdu neví, kdo, kdy a jak zemře, což je opravdu velké divácké plus. Vcelku mě rušily pasáže, ve kterých se až příliš mluvilo a zbytečně natahovaly stopáž - viz Zajíc a želva a Farma zvířat. Lov je jedním z těch filmů, u nichž chápu jakékoli hodnocení. Jinak Betty Gilpin chvílemi příliš tlačila na pilu se svým bad-ass-lookem, ale budiž.

• 20.5.2020  22:56

Rozbité zrcadlo osloví diváka hlavně díky plejádě hereckých hvězd, jež dávají filmové adaptaci románu od "královny zločinu" zcela nový rozměr. Angela Lansbury zde jistě chytala inspiraci, jak být nadmíru všetečnou amatérskou vyšetřovatelkou, jež později "psala vraždy". Dívá-li se divák pozorně, nemá problém odhalit identitu pachatele, byť samotný motiv byl (alespoň pro mě) celkem šokující. Překvapilo mě - a to milým způsobem - že scénář obsahoval množství sarkastických replik, které by člověk u podobného filmu moc neočekával. Jediné, co mě při sledování rušilo, byl na můj vkus nevhodně zvolený hudební doprovod. P.S. "Lolo, drahoušku, je jen jedna maličkost, která mi na tobě vadí. - Jaká?! - Tvůj ksicht!"

• 17.5.2020  09:25

Vezmeš si mě? sice příběhově nenabízí nic extra nového, je to však natočeno tak milým způsobem, že to člověk promine. Svižné a humorné podvodní dobrodružství o prstenu, nešikovi, roztomilé chobotnici a nenažraném žralokovi.

• 16.5.2020  23:12
    Ta druhá (2020)

Ta druhá nijak nevyčnívá nad romantickými komediemi z minulých let, co se příběhu a rozuzlení týká, nabízí však ultimátně ztřeštěnou Lauren Lapkus, díky níž se jedná o neuvěřitelně divoký kousek, který je sice ve výsledku průměrný, ale zároveň zapamatovatelný - viz šílený "skok" z útesu, marijánková pasta či hypnóza. Praštěnost na entou a oddychová jednohubka v jednom!

• 16.5.2020  11:37
    Serpendipity (2019)

Serpendipity má opravdu zajímavý námět, který však ztroskotává na vesměs jalovém zpracování bez větší porce humoru a vcelku slabé animaci. Škoda, protože z "medúzáka" se rozhodně dalo vytřískat víc.

• 16.5.2020  11:17

The Blacksmith vypadá spíše jako upoutávka k videohře než jako ucelená epizodka, nicméně i tak zaujme svým kvalitním vizuálem a hudebním doprovodem v pozadí. S tímto "kovářem" si není radno zahrávat!

• 15.5.2020  10:31

Svižně natočená jednohubka s řádnou dávkou akce a kadeřnického náčiní, u níž jsem postrádal výraznější porci humoru, jinak bych šel s hodnocením určitě výš.

• 15.5.2020  10:07
    Corky (2017)

Corky zaujme svým netradičním hlavním hrdinou a vesměs i příběhem, který je sice jednoduchý, ale zároveň mile podaný aneb Jak se vývrtka zkamarádila se světluškami.

• 14.5.2020  09:18
    Nula (2010)

"How can nothing be something?" Nula je pochmurně laděná sociální hříčka, v níž čísla reprezentují postavení jednotlivců ve společnosti, což by se dalo v (nejen) dnešní době přenést na cokoliv - ať už na pohlaví, rasu či sexuální orientaci. Až na poněkud bizarní konec nabízí Nula silný příběh ze života a vedle toho zaujme i svým vizuálním ztvárněním.

• 14.5.2020  08:45
    The Maker (2011)

Stvoření, které jako by vypadlo ze stop motion filmů od Švankmajera a Burtona, tvoří za doprovodu výrazné a úderné hudby další stvoření k obrazu svému, a člověk tak trochu tuší, kam to směřuje. Nicméně pak přijde závěrečná pointa a člověk jen zírá s ústy dokořán.

• 13.5.2020  08:40
    Kinematograf (2009)

Kinematograf je vizuálně podmanivá jednohubka se silným příběhem a líbivým hudebním doprovodem. Střet osobního a profesního života je sice vcelku tuctové téma, nicméně zde je zasazeno do neokoukaného období vzniku kinematografie, takže je z toho cítit jakási porce "novoty".

• 12.5.2020  20:59

Vizuálně zajímavě pojatý příběh o střetu živých a mrtvých s nepřeslechnutelnou hudební stránkou a tuctovějším příběhem. Nechť žijí druhé šance!

• 12.5.2020  08:46
    Geist (2015)

Geist nabízí slušnou zápletku a pointu zabalenou do deseti minut skvěle budovaného napětí a tísnivé atmosféry. Animace je rovněž povedená.

• 11.5.2020  09:11
    Sonder (2018)

Vše má svůj začátek i konec, a tak tomu bývá i u vztahů. Nicméně je důležité kráčet stále kupředu a neutápět se zbytečně v minulosti. Sonder je hořkosladkým příběhem jednoho takového vztahu, který je protkán množstvím metafor. Plusové body za líbivou hudební stránku a zajímavě pojatou animaci. Jak kdysi pravila Kate Winslet: "Loving someone is setting them free, letting them go."

• 10.5.2020  10:00

Plánování je jedna věc, realizace je věc druhá. O tom se přesvědčí pár pes-kočka, jež by mohl stát za jakýkoli pár zažívající vztahovou krizi. Hořkosladký příběh ze života vyprávějící o tom, že je důležité mít své sny a plány, byť se cesta k nim může zdát krkolomná.

• 9.5.2020  10:03
    Le gouffre (2014)

Le gouffre je příběhem o silném přátelství a neskutečném odhodlání, jež mohlo udolat i tu nejhlubší propast. Líbila se mi nevšední animace a postupná gradace děje.

• 9.5.2020  09:42
    Soar (2014)

Mile a jednoduše podaný příběh se slušnou animací, který nabízí v závěru jedno scenáristické překvapení. Chyběly tomu však jakékoli emoce.

• 8.5.2020  10:32
    Exode (2014)

Exode nabízí velice slušné audiovizuální zpracování - zvukové projevy i vzhled obřího stvoření byly opravdu dobře udělané, rovněž mě zaujala minimalistická a syrová podoba lidí. Příběhově lze trochu odtušit, kam tato biblicky laděná jednohubka směřuje, nicméně i tak jde o solidní zážitek.

• 8.5.2020  10:14
    Swiff (studentský film) (2016)

Swiff nemá moc čím překvapit, nicméně i tak jde o mile natočenou jednohubku, jež zaujme solidní animací. Chudák (obří) slepice, chudáci (malé) ovečky!

• 7.5.2020  19:19
    Chlupáči (studentský film) (2017)

Chlupáči nabízí temné čtyři minuty z válečného pole a trefně poukazují na nesmyslnost válek a zbytečně zmařené životy lidí (zde tedy zajíců), kteří mohli být klidně přátelé, pokud by nestáli proti sobě jako loutky v rukou chtivých mocnářů.

• 7.5.2020  19:01
    Pour 585 (2018)

Pour 585 je dystopická jednohubka s vůni červeného vína, jež i přes absenci barev podává vcelku barvité poselství o tom, že je občas výhodné se vzepřít pevně danému systému.

• 6.5.2020  19:21
    Tiki Time (2018)

Havajská verze Příběhu hraček, která však nic nesděluje, ani nesnaží být humorná nebo napínavá. Zaujme tak především prostředím a exotickým hudebním doprovodem.

• 6.5.2020  19:10
    Brain Divided (studentský film) (2013)

Krátkometrážní předchůdce V hlavě s krapet slabší animací, který sází především na humornou konfrontaci mezi pravou a levou hemisférou, respektive mezi žhavými a umírněnými emocemi. Myslím, že se z toho dalo vytěžit o něco víc, nicméně samotný závěr byl vcelku vtipnou tečkou.

• 5.5.2020  21:01
    Bruised (2019)

Bruised má svoje kouzlo tkvící v jednoduchém, ale upřímném námětu. Kdo kdy viděl personifikovanou modřinu? I přesto jsem měl však pocit, že tomu něco málo chybělo.

• 5.5.2020  20:48
    Preheated (2019)

Preheated má zajímavý námět, který mohl být možná trochu vtipněji rozvedený, ale budiž. Animace je poněkud slabší, ale zároveň neurazí. Jen si říkám, jestli ten chlapec bude mít tak "žhavý" dotek napořád?!

• 4.5.2020  22:11

Inspirace je fajn, dokud z ní není imitace. Důležité je hlavně být vždy sám sebou a být se sebou spokojený. Material Girl je toho názornou ukázkou. Upřímně jednoduchý příběh a slušná animace.

• 4.5.2020  20:46
    Wings (2019)

V jednoduchosti a upřímnosti je krása, o čemž svědčí krátký aminák Wings. Mile odvyprávěný příběh o ryzím přátelství, jež vedle povedené animace nabízí i líbivý hudební doprovod.

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67