Stanislaus

student UPOL

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 3.9.2017  11:55
    Wonder Woman (2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 20.06.2017) Vedle Muže z oceli prozatím nejlepší kousek z DC vesmíru, který nabízí vesměs sympatické charaktery a pořádnou dávku akce gigantických rozměrů, na kterou se pěkně dívá. Divák má možnost vidět zrod a vývin hlavní hrdinky, která se se svými nepřáteli rozhodně nemazlí a určitě bych si nepřál ji naštvat. Zkrátka viditelný kvalitový posun od předešlých filmů z DC produkce, takže teď jen doufat, že se i další snímky ponesou na podobné vlně.

• 3.9.2017  11:47

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 28.06.2017) Neuvěřitelně bláznivá a potrhlá komedie točící se okolo kvinteta kámošek, které chtějí řádně a pořádně oslavit rozlučku jedné z nich. A jak už tomu bývá, tak se při takové pařbě plné alkoholu, tanečků a drog stane nějaký lehce větší průšvih. Občas mi některé postavy lezly celkem na nervy, ale i tak jsem se celkem dobře pobavil a rovněž se mi líbilo, že tam tvůrci šoupli i pár trochu překvapivých momentů, které tahaly jinak klišoidní scénář z podprůměru. Zkrátka totálně praštěná jízda (nejspíš jen) na jedno zhlédnutí, která by rozhodně neměla sloužit jako inspirace pro uspořádání jakékoli rozlučky.

• 3.9.2017  11:41
    Zpívej (2016)

Zpívej je mile natočený animák, který sice nenabízí takovou hloubku a ponaučení jako například V hlavě nebo Zootropolis, nicméně i tak jde o nadprůměrný kousek, který se v dnešní animované produkci určitě neztratí. Na jednu stranu je tento film sice celkem předvídatelný, avšak není příliš infantilní a hloupý, takže onen poněkud plošší scénář lze v klidu tolerovat. Vedle nadupaného soundtracku, který je plný známých songů, nabízí Zpívej množství rozličných postaviček, ze kterých mě osobně nejvíce pobavila prastará paní Crawlyová a čiperná mamča Rosita. Zkrátka sympatická, svižná a pestrobarevná oddychovka, která se skvěle hodí na volný večer.

• 1.9.2017  15:54

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 08.07.2017) První dva díly "Já, padouch" byly znatelně a kvalitově lepší, o tom (alespoň pro mě) není pochyb. Jako některým zdejším uživatelům tak i mně vadil fakt, že Gru už není čistý záporák, a že se ve filmu až příliš řeší rodinné záležitosti, které jakýmsi způsobem zabíjí kouzlo jedničky a dvojky. Dokonce už ani "malí žluťásci" nejsou tak vtipní jako dřív. Musím sice uznat, že jsem se párkrát zasmál, a vedle toho se mi opravdu líbil soundtrack, ale i tak na mě trojka zapůsobila silně průměrným dojmem, což nezachránila ani přítomnost dvojčete Drua ani nápaditá osobitost záporáka Balthazara Bratta. Zkrátka film, který se v dnešním přehršli animáků lehko ztratí.

• 1.9.2017  15:45

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 13.07.2017) Nejnovější marvelovka nabízí divákům svižný příběh plný akce se sympatickým (a omlazeným) obsazením a nenásilným množstvím humoru. Tom Holland se jako Spider-Man zhostil své role velmi dobře, krátké výstupy Roberta Downeyho Jr. ve filmu stojí vždy za to a Michael Keaton je jako hlavní záporák opravdu charismatický (ostatně "okřídlené/létající" postavy mu jdou - viz Batman a Birdman). Je celkem znát, že film hodně cílí na mladé publikum, ale naštěstí se mu daří nesklouzávat k infantilnosti. Zkrátka sympaticky natočená oddechovka, která sice nefunguje tak dobře jako týmovky Avengers či druhý a třetí Captain America, ale stále se obstojně drží nad průměrem.

• 1.9.2017  10:41

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 22.07.2017) Odkazy, inspirace a možná i kopírování z Pátého elementu a Avatara jsou nepřehlédnutelné, avšak vysloveně neruší, ani neuráží. Z hlediska vizuální stránky jde o slušně natočený blockbuster, ve kterém jsou možná některé charaktery až příliš umělé, ale dechberoucí vzhled lokací to vše vynahrazuje. Osobně jsem měl poněkud problém s hlavním představitelem Valeriana, který mi přišel nadmíru nesympatický, takže nemohu říct, že bych mu jako divák fandil. Rozhodně dávám palec nahoru za některé dějové odbočky (doupě trolů, Rihanna) nebo nápady ("perlorodky"). Zkrátka snímek, který se možná až příliš snaží vyrovnat konkurenci ze zámoří, přičemž si v některých místech tvůrci ukousli možná až moc velké sousto.

• 1.9.2017  10:35
    Rakka (2017)

Průměrně natočená sci-fi jednohubka, která kdyby měla být převedena do celovečerního formátu, tak by se muselo nutně vypilovat zpracování, protože ve srovnání s Districtem 9 nebo jeho krátkometrážním předchůdcem mě Rakka zkrátka tak moc neoslovila a neuhranula.

• 1.9.2017  10:31
    Dunkerk (2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 30.07.2017) Nolanovi se opět podařilo natočit strhující snímek, který vyniká zejména v technickém zpracování, které je dechberoucím příkladem řemeslné filmařiny. Tentokrát si vybral úplně jiný žánr, než na který jsme od něj zvyklí, ale i přesto dokázal, že i v těchto "žánrových vodách" si je jistý a neutopí se. Film nabízí množství úžasně nasnímaných scén doprovázených velice sugestivní hudbou, u kterých se mi úplně tajil dech a zastavovalo srdce. Herecké výkony minimalistické a nepatrné, ale i tak solidní a zapamatovatelné. Rovněž mě potěšily sekvence filmu nasnímané z více perspektiv, které si divák postupem času skládal jako dílky velice kvalitního puzzle. Zkrátka další hluboká poklona před mistrem svého řemesla, který mě opět svým filmem dostal do kolen.

• 1.9.2017  10:23

Mile natočená jednohubka o lásce, která když si něco umane, tak si jde srdnatě za svým a dává na frak rozumu i všem překážkám v okolí.

• 1.9.2017  10:20

Collateral Beauty většinu diváků nalákal pomocí úžasného hereckého obsazení a matoucích trailerů, které lákaly na tak trochu jiný film, než který nám byl naservírován. Alespoň tak tomu bylo u mě. Nemohu říct, že by to byl vyloženě špatný film, ale asi jsem nejspíš očekával trochu silnější příběh, který by se mnou více ponhul a nenutil by mě až příliš okatě soucítit s hlavní postavou Howarda. Což je ve výsledku škoda, když vezmu v potaz přítomnost témat jako je smrt potomků či úvahy o třech instancích v podobě Lásky, Smrti a Času. Zkrátka snímek, který stojí zejména na hereckém obsazení, kterému však podkopává nohy poněkud zmatený scénář.

• 1.9.2017  10:09

Slušně natočený survival podle skutečných událostí, ve kterém se nešetří explozemi, ropou, ale ani dobrými hereckými výkony a obstojným scénářem. První polovina filmu má lehký rozjezd, při kterém se člověk seznámí s postavami, aby si na ně udělal aspoň letmý názor, zatímco v druhé polovině je to zběsilá jízda o holý život, ve které se nešetří akcí a hrdinstvím. A zkrátka jak už tomu bývá, tak pokud mají lidé v nějaký rozhodující moment možnost volby, tak se bohužel často rozhodnou špatně, o čemž svědčí i tento snímek, který věrně rekonstruuje největší ropnou katastrofu v historii USA.

• 2.4.2017  19:02
    Masaryk (2016)

Co se filmu Masaryk nedá na první pohled upřít, je jeho nepřehlédnutelná ambicióznost, která je vítaná, pokud je dobře využita a zúročena. Což se v tomto případě naštěstí povedlo a tak vznikl snímek, který na české poměry rozhodně vyčnívá z průměru. Dvanáct Českých lvů je na místě, i když je pravda, že jsem neviděl všechny konkurenční filmy - ale i tak Masaryk nasadil laťku celkem vysoko. K hereckému obsazení nemám výtek, všichni zúčastnění sehráli svoje role na výbornou a potěšilo mě jazykové rozvrstvení a autentičnost. Co se technického hlediska týká, tak jde o solidně zpracovaný snímek, ve kterém se mísí nejeden sugestivní záběr s nepřeslechnutelnou hudební stránkou. Zkrátka zručně natočený a uvěřitelně zahraný exkurz do časů minulých, které nebyly zrovna jednoduché a bezpečné.

• 2.4.2017  18:52

Původní disneyovský film z roku 1991 jsem neviděl, takže jsem k nové verzi Krásky a zvířete přistupoval jako nepopsaný list, ale zároveň plný očekávání, protože podobné filmy z posledních let jako Popelka a Maleficent mě nesmírně zaujaly a okouzlily. Po zhlédnutí mohu s klidem a zcelka upřímně říct, že se tvůrcům podařilo vytvořit nadmíru kouzelný film, který je plný nádherných scén, hezkých písniček a rozličných charakterů. Rovněž musím ocenit, že byly do filmu zahrnuty rasové a dokonce i sexuální menšiny. Zkrátka velice líbivá a sympatická pohádka hrající všemi barvami a znějící všemi tóny, která se rozhodně neztratí v průměru.

• 2.4.2017  18:40
    Život (2017)

Inspirace (a možná i lehčí vykrádání) Vetřelci a Gravitací je nepřehlédnutelná, a i když Život nedosahuje kvalit ani jednoho ze zmíněných filmů, tak i přesto jde o solidně napínavých sto minut, během kterých jsem vážně moc fandil vesměs (až na jednu výjimku) sympatickému hereckému obsazení v boji s nadmíru inteligentním a nanejvýš nebezpečným "emzákem". Možná bych trochu zkrátil ty úvahy o životě a přidal bych více nervy drásajících scén, ale i tak jsem seděl v sedačce přisátý jako ta potvora. A rozhodně musím pochválit konec, při kterém moje rozbušené srdce zatleskalo. Zkrátka snímek, který je technicky, herecky ale i scenáristicky dobře zvládnutý, a který se opravdu vyplatí vidět v kině.

• 24.3.2017  08:47

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 25.1.2017) Solidně natočený film z německé produkce, ve kterém se účelně mísí prvky komedie, romantiky a dramatu, těží zejména z nadmíru sympatického obsazení a ze samotného námětu, který mohl "napsat jen sám život". Saliya je člověk, který rozhodně ví, co chce, a jde si tvrdě za svým, a to i přesto, že mu svět neustále hází pod nohy klacky - důležité je však se při každém dalším pádu zvednout a pokračovat za svým cílem. Zkrátka moc mile natočený a zahraný snímek, který rozesměje i dojme.

• 20.3.2017  18:31

Nový Kong nabízí řádnou dávku audiovizuálních orgií, na které se pěkně dívá, nicméně pokud člověk viděl všechny trailery, tak toho samotný film nenabídne o mnoho víc, což je tak trochu škoda. Osobně mě celkem ((ne)mile) překvapil příchod Konga na scénu. Tajemný a téměř nedostupný ostrov nabízí vskutku spoustu přerostlých a nebezpečných potvůrek, které jdou po krku "narušitelům z druhé strany" - scéna s pavoukem a závěrečná bitka měly opravdu grády. Herecké obsazení bylo vesměs sympatické, ale nikomu se nedostalo nijak velkého prostoru (snad tedy jen s výjimkou J. C. Reillyho) - i když člověk by to u podobného filmu ani moc nečekal. Zkrátka typicky natočený popcorňák, od kterého člověk nesmí moc čekat - pak si ho totiž užije o to víc. Z mojí strany tam bohužel nějaká ta očekávání byla.

• 12.3.2017  20:26

Cashova píseň Hurt, která zazněla v prvním traileru, skvěle pasuje na celkovou atmosféru a vyznění nejnovějšího a vlastně i posledního wolverinského filmu. Logan už má svoje nejlepší léta za sebou a zžírán minulostí spíše jen přežívá, přičemž ho starání se o nebezpečně nemoceného Xaviera ještě více vyčerpává. S příchodem nového mutanta a bandou zabijáků, kteří se chtějí onoho "nechtěného experimentu" zbavit, je Logan nucen ještě několikrát vysounout své adamantiové drápy a zaříznout nejednoho záporáka. Při sledování na mě z plátna neustále sálala jakási předzvěst pozvolně přicházejícího konce, skrývající se za depresivními a tklivými obrazy - ale i tak člověk stále cítil naději. Zkrátka každá pouť, tak jako i vše ostatní, jednoho dne skončí a Loganova labutí píseň ve mně zanechala solidní dojem, a i když jsem nedal plný počet, tak i přesto jsem byl právě s takovým závěrem spokojený.

• 3.3.2017  20:52
    Vánoční Kameňák (2015)

Někdo by se mohl zeptat, proč jsem se vlastně vůbec díval na již pátý(!) Kameňák a dal mu nakonec odpad!. Odpověď je jednoduchá: Předchozí díl nebyl čistě odpadový a byl jsem zvědavý na přístup režiséra, který natočil úžasnou Kytici. Fakt nevím, kde se to zvrtlo, protože pátý díl je na stejné (= otřesně otřesné) úrovni jako trojka. Vtipy jsou ve filmu předříkávány o dost více mechanicky než předtím a smích postav upozorňující na ony "humorné" chvíle působil spíše otravně než vtipně. Vůbec se nedivím, že se od toho Paulová a Laufer distancovali. Zkrátka velešpatný film, který ukazuje období Vánoc v dost možná nejhorším světle.

• 3.3.2017  20:44

Nejkrásnější hádanka patří rozhodně k těm lepším kouskům z pohádkové produkce v posledních letech, obzvláště když vezmu v potaz, kdo seděl v režisérském křesle. Je sice pravda, že některé postavy (herci) krapet přehrávají - a to zejména Kikinčuk a Medvecká - nicméně zbytek obsazení byl vesměs sympatický. Co se děje týká, tak musím pochválit, že nešlo o přímočarý a primitivní příběh - našly se tam místy příjemně vložené peripetie. Zkrátka nenáročná oddychovka, která se sice nejspíš nikdy nestane klasikou, ale určitě stojí za zhlédnutí.

• 27.2.2017  15:19
    Evoluce (2001)

Evoluce je pohodová "klasika" se sympatickým obsazením, množstvím malých i přerostlých příšer a se spoustou scén, které jsou sice klišé, ale i tak pobaví. Věčně padající Allison (J. Moore) a lehce trapný Wayne (S. W. Scott) jsou postavy, které mi nejvíce utkvěly v paměti. Zkrátka nenáročná oddychovka, která se nesmí brát moc vážně (ona samotná se tak též nebere). P. S. Super reklama na Head & Shoulders!

• 27.2.2017  11:36

Poctivě natočená pohádka a nadčasová klasika v jednom, která díky svému řemeslnému zpracování a humornému ladění dokáže oslovit i dnešní publikum. Navíc, kdo si po zhlédnutí nepobrukoval nestárnoucí úvodní píseň. Zkrátka oddychovka, ke které se člověk rád čas od času vrací. P. S. Scéna s Růžičkovou v blázinci je nezapomenutelná!

• 26.2.2017  12:54

Skautův průvodce zombie apokalypsou zavání už jen podle názvu neskutečnou šíleností, kterou tento film bezpochyby je. Trojice skautských kámošů na život a na smrt se společně s blonďatou fešandou snaží probít hordou zombíků, přičemž jde mnohdy o vskutku kuriózní příhody plné krve, prostřelených hlav, ocucaných zadků a urvaných penisů. Ve výsledku jde o svižně natočených devedesát minut, během kterých se tvůrci opět nevyhnuli do očí bijícím klišé dialogům a scénám, ale to vem čert, jelikož jsem byl i přesto pobaven (a místy lehce zhnusen). Zkrátka film, který žánru hororové komedie nedělá až tak velkou ostudu a hodí se na zaplácnutí volného večera, ale kvůli pár lekačkám rozhodně nejde o žádnou oddychovku.

• 26.2.2017  12:46

Pětice nerozlučných kamarádů zažívá během školní docházky spoustu (ne)všedních příhod, které jsou jak humorného tak i vážnějšího rázu. Člověku se při sledování tohoto filmu vrací vlastní vzpomínky do minulosti. Občas jsem si říkal, že moje základka či gympl byly ve srovnání s těmito příhodami vcelku nudné. Zkrátka mile natočená oddychovka se sympatickým hereckým obsazením, která díky svému námětu nestárne.

• 26.2.2017  12:41

Pohodový a oddychový rodinný film z dob, kdy ještě Troška nehleděl pouze na počet prodaných lístků a masové publikum. Bota jménem Melichar disponuje vesměs sympatickým hereckým obsazením, kterému vévodí malý Martin Šotola. Divák má možnost se na sedmdesát minut vrátit do školních lavic, které jsou, byly a budou vždy opředeny nezapomenutelnými příhodami na celý život. Zkrátka povedený snímek pro všechny generace, který dokáže oslovit i dnešního diváka.

• 26.2.2017  12:37
    Vejška (2014)

Oproti Gymplu je Vejška o poznání více dramaticky laděná. Humorné prvky se povětšinou vytratily a do popředí se dostaly příběhové linie plné tragikomičnosti a hořkosti. Film je doprovázen vcelku agresivně působící hudbou, která o to ještě více vyzdvihává onu bezútěšnou atmosféru a osudy hlavních hrdinů. Nejvíce mě zaujal herecký výkon Zuzany Bydžovské, která se ve filmu objevila sice jen párkrát, ale její výstupy na mě silně zapůsobily. Zkrátka v rámci českých poměrů ne až tolik špatný kousek, který svému žánru nedělá ostudu.

• 22.2.2017  20:07

Nenáročná animovaná oddychovka, která je nadmíru dynamická a svižná, vedle toho pobaví, rozesměje, ale i dojme. Čápi již nenosí malá dítka, nýbrž začali podnikat v poštovních službách. Jenže jak už tomu bývá, tak bez nějaké omylu či zvratu by nebyl žádný příběh. Nejvíce mě pobavily scény z vlčí jeskyně a s vlky, kteří uměli ledasjakou formaci. Vedle toho musím ocenit nápad s "výrobou dětí". Zkrátka mile natočený film, který sice neohromí a nesrazí do kolen, ale hezky se na něj dívá a dobře se u něj člověk odreaguje.

• 17.2.2017  10:34
    Jakub lhář (1974)

V těžkých dobách je vidina každé naděje vítána s otevřenou náručí, i za cenu toho, že ona naděje může být vykonstruována pomocí lží. V případě Jakuba však divák nevnímá jeho lži jako něco negativního, obzvlášť ve srovnání s vyhlazováním židů a hrůzami 2. světové války. Jakub lhář je přímočaře vyprávěný film s upřímnými hereckými výkony, který se snaží tragickou skutečnost zahalit pomocí několika odlehčujících prvků (např. scéna s rádiem přes zeď či pohádka o princezně a mracích z vaty). Nejvíce mě zaujaly herecké výkony Vlastimila Brodského a Erwina Geschnonnecka. Zkrátka kvalitně natočený a skvěle zahraný snímek, který diváka vrací do časů plných strachu, děsu, hrůz, ale i naděje.

• 17.2.2017  10:23

Kubo a kouzelný meč nabízí neokoukanou animaci, vcelku konzistentní a originální příběh a nemálo bizarních charakterů. Rozhodně nejde o pohádku pro nejmenší diváky, což není na škodu - mně se onen místy dosti ponurý nádech vážně líbil. Vlastně už jen samotná myšlenka příbuzných bažících po oku malého chlapce není pro děti to pravé ořechové. Z postav mě nejvíce zaujala oprsklá Opice, potrhlý Brouk a duo krvelačných tet. Rovněž musím ocenit netradiční zakončení v rámci tohoto žánru. Zkrátka solidně odvedená práce, která si zaslouží diváckou pozornost i uznání.

• 16.2.2017  13:44

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 8.2.2017) Vskutku nápaditá, úsměvná a poučná disneyovská jednohubka, ve které se odehrává boj mezi rozumem a citem provázející člověka již od nepaměti. Ponaučením jest skutečnost, že obě nedílné součásti každého z nás by měly být v rovnováze.

• 16.2.2017  13:38

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 8.2.2017) Vaiana je osvěžující podívanou, která v zimních měsících zavede diváka do teplých krajin oplývajících spoustou barev, rozličnými charaktery a milým příběhem o hledání pravdy a sebe samého. Disney opět nezklamal a nabídl kvalitní snímek, který je vtipný, vážný, dynamický a plný nepřeslechnutelných songů, které si člověk rád pustí i po projekci. Zkrátka pěkně natočený animák, který sice trochu pokulhává za Zootropolí, ale i tak patří k těm lepším kouskům.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51