Stanislaus

student UPOL

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 2.4.2017  19:02
    Masaryk (2016)

Co se filmu Masaryk nedá na první pohled upřít, je jeho nepřehlédnutelná ambicióznost, která je vítaná, pokud je dobře využita a zúročena. Což se v tomto případě naštěstí povedlo a tak vznikl snímek, který na české poměry rozhodně vyčnívá z průměru. Dvanáct Českých lvů je na místě, i když je pravda, že jsem neviděl všechny konkurenční filmy - ale i tak Masaryk nasadil laťku celkem vysoko. K hereckému obsazení nemám výtek, všichni zúčastnění sehráli svoje role na výbornou a potěšilo mě jazykové rozvrstvení a autentičnost. Co se technického hlediska týká, tak jde o solidně zpracovaný snímek, ve kterém se mísí nejeden sugestivní záběr s nepřeslechnutelnou hudební stránkou. Zkrátka zručně natočený a uvěřitelně zahraný exkurz do časů minulých, které nebyly zrovna jednoduché a bezpečné.

• 2.4.2017  18:52

Původní disneyovský film z roku 1991 jsem neviděl, takže jsem k nové verzi Krásky a zvířete přistupoval jako nepopsaný list, ale zároveň plný očekávání, protože podobné filmy z posledních let jako Popelka a Maleficent mě nesmírně zaujaly a okouzlily. Po zhlédnutí mohu s klidem a zcelka upřímně říct, že se tvůrcům podařilo vytvořit nadmíru kouzelný film, který je plný nádherných scén, hezkých písniček a rozličných charakterů. Rovněž musím ocenit, že byly do filmu zahrnuty rasové a dokonce i sexuální menšiny. Zkrátka velice líbivá a sympatická pohádka hrající všemi barvami a znějící všemi tóny, která se rozhodně neztratí v průměru.

• 2.4.2017  18:40
    Život (2017)

Inspirace (a možná i lehčí vykrádání) Vetřelci a Gravitací je nepřehlédnutelná, a i když Život nedosahuje kvalit ani jednoho ze zmíněných filmů, tak i přesto jde o solidně napínavých sto minut, během kterých jsem vážně moc fandil vesměs (až na jednu výjimku) sympatickému hereckému obsazení v boji s nadmíru inteligentním a nanejvýš nebezpečným "emzákem". Možná bych trochu zkrátil ty úvahy o životě a přidal bych více nervy drásajících scén, ale i tak jsem seděl v sedačce přisátý jako ta potvora. A rozhodně musím pochválit konec, při kterém moje rozbušené srdce zatleskalo. Zkrátka snímek, který je technicky, herecky ale i scenáristicky dobře zvládnutý, a který se opravdu vyplatí vidět v kině.

• 24.3.2017  08:47

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 25.1.2017) Solidně natočený film z německé produkce, ve kterém se účelně mísí prvky komedie, romantiky a dramatu, těží zejména z nadmíru sympatického obsazení a ze samotného námětu, který mohl "napsat jen sám život". Saliya je člověk, který rozhodně ví, co chce, a jde si tvrdě za svým, a to i přesto, že mu svět neustále hází pod nohy klacky - důležité je však se při každém dalším pádu zvednout a pokračovat za svým cílem. Zkrátka moc mile natočený a zahraný snímek, který rozesměje i dojme.

• 20.3.2017  18:31

Nový Kong nabízí řádnou dávku audiovizuálních orgií, na které se pěkně dívá, nicméně pokud člověk viděl všechny trailery, tak toho samotný film nenabídne o mnoho víc, což je tak trochu škoda. Osobně mě celkem ((ne)mile) překvapil příchod Konga na scénu. Tajemný a téměř nedostupný ostrov nabízí vskutku spoustu přerostlých a nebezpečných potvůrek, které jdou po krku "narušitelům z druhé strany" - scéna s pavoukem a závěrečná bitka měly opravdu grády. Herecké obsazení bylo vesměs sympatické, ale nikomu se nedostalo nijak velkého prostoru (snad tedy jen s výjimkou J. C. Reillyho) - i když člověk by to u podobného filmu ani moc nečekal. Zkrátka typicky natočený popcorňák, od kterého člověk nesmí moc čekat - pak si ho totiž užije o to víc. Z mojí strany tam bohužel nějaká ta očekávání byla.

• 12.3.2017  20:26

Cashova píseň Hurt, která zazněla v prvním traileru, skvěle pasuje na celkovou atmosféru a vyznění nejnovějšího a vlastně i posledního wolverinského filmu. Logan už má svoje nejlepší léta za sebou a zžírán minulostí spíše jen přežívá, přičemž ho starání se o nebezpečně nemoceného Xaviera ještě více vyčerpává. S příchodem nového mutanta a bandou zabijáků, kteří se chtějí onoho "nechtěného experimentu" zbavit, je Logan nucen ještě několikrát vysounout své adamantiové drápy a zaříznout nejednoho záporáka. Při sledování na mě z plátna neustále sálala jakási předzvěst pozvolně přicházejícího konce, skrývající se za depresivními a tklivými obrazy - ale i tak člověk stále cítil naději. Zkrátka každá pouť, tak jako i vše ostatní, jednoho dne skončí a Loganova labutí píseň ve mně zanechala solidní dojem, a i když jsem nedal plný počet, tak i přesto jsem byl právě s takovým závěrem spokojený.

• 3.3.2017  20:52
    Vánoční Kameňák (2015)

Někdo by se mohl zeptat, proč jsem se vlastně vůbec díval na již pátý(!) Kameňák a dal mu nakonec odpad!. Odpověď je jednoduchá: Předchozí díl nebyl čistě odpadový a byl jsem zvědavý na přístup režiséra, který natočil úžasnou Kytici. Fakt nevím, kde se to zvrtlo, protože pátý díl je na stejné (= otřesně otřesné) úrovni jako trojka. Vtipy jsou ve filmu předříkávány o dost více mechanicky než předtím a smích postav upozorňující na ony "humorné" chvíle působil spíše otravně než vtipně. Vůbec se nedivím, že se od toho Paulová a Laufer distancovali. Zkrátka velešpatný film, který ukazuje období Vánoc v dost možná nejhorším světle.

• 3.3.2017  20:44

Nejkrásnější hádanka patří rozhodně k těm lepším kouskům z pohádkové produkce v posledních letech, obzvláště když vezmu v potaz, kdo seděl v režisérském křesle. Je sice pravda, že některé postavy (herci) krapet přehrávají - a to zejména Kikinčuk a Medvecká - nicméně zbytek obsazení byl vesměs sympatický. Co se děje týká, tak musím pochválit, že nešlo o přímočarý a primitivní příběh - našly se tam místy příjemně vložené peripetie. Zkrátka nenáročná oddychovka, která se sice nejspíš nikdy nestane klasikou, ale určitě stojí za zhlédnutí.

• 27.2.2017  15:19
    Evoluce (2001)

Evoluce je pohodová "klasika" se sympatickým obsazením, množstvím malých i přerostlých příšer a se spoustou scén, které jsou sice klišé, ale i tak pobaví. Věčně padající Allison (J. Moore) a lehce trapný Wayne (S. W. Scott) jsou postavy, které mi nejvíce utkvěly v paměti. Zkrátka nenáročná oddychovka, která se nesmí brát moc vážně (ona samotná se tak též nebere). P. S. Super reklama na Head & Shoulders!

• 27.2.2017  11:36

Poctivě natočená pohádka a nadčasová klasika v jednom, která díky svému řemeslnému zpracování a humornému ladění dokáže oslovit i dnešní publikum. Navíc, kdo si po zhlédnutí nepobrukoval nestárnoucí úvodní píseň. Zkrátka oddychovka, ke které se člověk rád čas od času vrací. P. S. Scéna s Růžičkovou v blázinci je nezapomenutelná!

• 26.2.2017  12:54

Skautův průvodce zombie apokalypsou zavání už jen podle názvu neskutečnou šíleností, kterou tento film bezpochyby je. Trojice skautských kámošů na život a na smrt se společně s blonďatou fešandou snaží probít hordou zombíků, přičemž jde mnohdy o vskutku kuriózní příhody plné krve, prostřelených hlav, ocucaných zadků a urvaných penisů. Ve výsledku jde o svižně natočených devedesát minut, během kterých se tvůrci opět nevyhnuli do očí bijícím klišé dialogům a scénám, ale to vem čert, jelikož jsem byl i přesto pobaven (a místy lehce zhnusen). Zkrátka film, který žánru hororové komedie nedělá až tak velkou ostudu a hodí se na zaplácnutí volného večera, ale kvůli pár lekačkám rozhodně nejde o žádnou oddychovku.

• 26.2.2017  12:46

Pětice nerozlučných kamarádů zažívá během školní docházky spoustu (ne)všedních příhod, které jsou jak humorného tak i vážnějšího rázu. Člověku se při sledování tohoto filmu vrací vlastní vzpomínky do minulosti. Občas jsem si říkal, že moje základka či gympl byly ve srovnání s těmito příhodami vcelku nudné. Zkrátka mile natočená oddychovka se sympatickým hereckým obsazením, která díky svému námětu nestárne.

• 26.2.2017  12:41

Pohodový a oddychový rodinný film z dob, kdy ještě Troška nehleděl pouze na počet prodaných lístků a masové publikum. Bota jménem Melichar disponuje vesměs sympatickým hereckým obsazením, kterému vévodí malý Martin Šotola. Divák má možnost se na sedmdesát minut vrátit do školních lavic, které jsou, byly a budou vždy opředeny nezapomenutelnými příhodami na celý život. Zkrátka povedený snímek pro všechny generace, který dokáže oslovit i dnešního diváka.

• 26.2.2017  12:37
    Vejška (2014)

Oproti Gymplu je Vejška o poznání více dramaticky laděná. Humorné prvky se povětšinou vytratily a do popředí se dostaly příběhové linie plné tragikomičnosti a hořkosti. Film je doprovázen vcelku agresivně působící hudbou, která o to ještě více vyzdvihává onu bezútěšnou atmosféru a osudy hlavních hrdinů. Nejvíce mě zaujal herecký výkon Zuzany Bydžovské, která se ve filmu objevila sice jen párkrát, ale její výstupy na mě silně zapůsobily. Zkrátka v rámci českých poměrů ne až tolik špatný kousek, který svému žánru nedělá ostudu.

• 22.2.2017  20:07

Nenáročná animovaná oddychovka, která je nadmíru dynamická a svižná, vedle toho pobaví, rozesměje, ale i dojme. Čápi již nenosí malá dítka, nýbrž začali podnikat v poštovních službách. Jenže jak už tomu bývá, tak bez nějaké omylu či zvratu by nebyl žádný příběh. Nejvíce mě pobavily scény z vlčí jeskyně a s vlky, kteří uměli ledasjakou formaci. Vedle toho musím ocenit nápad s "výrobou dětí". Zkrátka mile natočený film, který sice neohromí a nesrazí do kolen, ale hezky se na něj dívá a dobře se u něj člověk odreaguje.

• 17.2.2017  10:34
    Jakub lhář (1974)

V těžkých dobách je vidina každé naděje vítána s otevřenou náručí, i za cenu toho, že ona naděje může být vykonstruována pomocí lží. V případě Jakuba však divák nevnímá jeho lži jako něco negativního, obzvlášť ve srovnání s vyhlazováním židů a hrůzami 2. světové války. Jakub lhář je přímočaře vyprávěný film s upřímnými hereckými výkony, který se snaží tragickou skutečnost zahalit pomocí několika odlehčujících prvků (např. scéna s rádiem přes zeď či pohádka o princezně a mracích z vaty). Nejvíce mě zaujaly herecké výkony Vlastimila Brodského a Erwina Geschnonnecka. Zkrátka kvalitně natočený a skvěle zahraný snímek, který diváka vrací do časů plných strachu, děsu, hrůz, ale i naděje.

• 17.2.2017  10:23

Kubo a kouzelný meč nabízí neokoukanou animaci, vcelku konzistentní a originální příběh a nemálo bizarních charakterů. Rozhodně nejde o pohádku pro nejmenší diváky, což není na škodu - mně se onen místy dosti ponurý nádech vážně líbil. Vlastně už jen samotná myšlenka příbuzných bažících po oku malého chlapce není pro děti to pravé ořechové. Z postav mě nejvíce zaujala oprsklá Opice, potrhlý Brouk a duo krvelačných tet. Rovněž musím ocenit netradiční zakončení v rámci tohoto žánru. Zkrátka solidně odvedená práce, která si zaslouží diváckou pozornost i uznání.

• 16.2.2017  13:44

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 8.2.2017) Vskutku nápaditá, úsměvná a poučná disneyovská jednohubka, ve které se odehrává boj mezi rozumem a citem provázející člověka již od nepaměti. Ponaučením jest skutečnost, že obě nedílné součásti každého z nás by měly být v rovnováze.

• 16.2.2017  13:38

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 8.2.2017) Vaiana je osvěžující podívanou, která v zimních měsících zavede diváka do teplých krajin oplývajících spoustou barev, rozličnými charaktery a milým příběhem o hledání pravdy a sebe samého. Disney opět nezklamal a nabídl kvalitní snímek, který je vtipný, vážný, dynamický a plný nepřeslechnutelných songů, které si člověk rád pustí i po projekci. Zkrátka pěkně natočený animák, který sice trochu pokulhává za Zootropolí, ale i tak patří k těm lepším kouskům.

• 16.2.2017  13:25
    Gympl (2007)

Z Gymplu jsem znal pouze "slavnou scénu" s roztaženým mostem, nicméně celý film jsem zhlédl teprve nedávno. Místy to bylo humorné, místy už tolik ne a našlo by se tam pár hluchých míst, ale celkový dojem není až tak úplně nejhorší, když se ohlédnu za jinými českými počiny posledních deseti let. Zkrátka občas velice upřímná sonda do gymnaziálních lavic, která těží zejména z hereckého obsazení a samotného námětu.

• 16.2.2017  10:41
    L. H. (studentský film) (2013)

Půlhodinový exkurz do záchodových mís a mezi lidské exkrementy, který je pošahaný a něčím zvláštní zároveň, mě bohužel neoslovil natolik, abych mu dal více jak podprůměrné dvě hvězdičky. Jediným povšimnutíhodným dějovým prvkem budiž "hovínkový diář" hlavní postavy.

• 16.2.2017  10:37
    La La Land (2016)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 1.2.2017) La La Land jsem si nemohl nechat v kině ujít už jen kvůli tomu povyku, který vznikl okolo tohoto snímku sbírajícím jednu cenu za druhou na všemožných filmových festivalech či udělení filmových cen. Musím uznat, že z technického hlediska jde o velice kvalitně odvedenou a řemeslnou práci - např. hned na začátku mě uzemnila scéna bez jakéhokoli střihu s perfektní choreografií, nebo i ostatní hudebně-taneční sekvence. Co se herců týká, tak ta chemie mezi nimi byla, což si vlastně vyzkoušeli již dříve v Bláznivé zatracené lásce. Rovněž musím pochválit netradiční hollywoodský konec. Zkrátka všemi barvami laděný a vizuálně podmanivý snímek, kterému jsem sice neudělil plný počet, nicméně i tak si zaslouží diváckou pozornost. Ale všeho s mírou! P. S. Docela by mě namíchlo, kdyby si La La Land odnesl z udílení Oscarů více jak jedenáct sošek. To jen tak na závěr!

• 24.1.2017  13:48

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 18.1.2017) Willkommen bei den Hartmanns se svým příběhem dotýká aktuálních témat (nejen) v Německu, z nichž je nejvíce patrná problematika uprchlíků. Vedle toho se zde řeší i stará známá témata jako mezilidské a generační vztahy. Ve výsledku tak jde o příjemně strávené necelé dvě hodiny v kině u filmu, který není až tak úplně prvoplánový, pobaví a ponoukne i k zamyšlení. Zkrátka solidní komediální kousek z německé produkce, který stojí zejména na námětu a též hereckém obsazení.

• 17.1.2017  09:51

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 7.1.2017) Vier gegen die Bank je svižně natočená a nadmíru vtipná komedie, jejíž úspěch tkví zejména v herecké interakci ústřední čtveřice a v líbivém námětu, který je sice na jednu stranu tuctový, avšak v tomto případě dobře zpracovaný. Každý ze "zločinců" má zcela jiný profil, ale přitom se skvěle doplňují, jak v rámci loupeže, tak na komediální linii. Zkrátka sympaticky natočená komedie, která nestojí na připitomělých scénách a herectví, jak tomu často u podobných filmů bývá - nýbrž je chytrá a inteligentně podaná.

• 17.1.2017  09:44

Děda je lotr láká diváky skrze český distibuční název odkazující na dřívější De Nirovy komedie s Benem Stillerem, avšak v tomto případě bohužel nešlo o kvalitativně tak dobrý kousek jako ve výše zmíněných případech. Nevadí mi sprostší mluva či špetka fekálního humoru, nicméně zde mi to přišlo místy přes čáru nebo naprosto neúčelně využité. Párkrát jsem se zasmál, to nepopírám, ale spíše jsem si říkal, že De Niro takové filmy nepotřebuje, a že bychom si my, diváci, mohli takový kousek odpustit. Zkrátka komedie, která patří spíše k těm podprůměrným, což je škoda, nicméně se to dalo čekat.

• 17.1.2017  09:35

Bylo příjemné po těch vánočních TV propadácích vidět konečně pěknou a hezky natočenou českou pohádku, kterou druhý díl Anděla Páně rozhodně je. Ve výsledku se mi dvojka líbila o něco více než jednička. Většina vtipů fungovala na výbornou (i když občas jsem se jako "totální neznaboh" nechytal) a stejně tak i vzájemné pošťuchování mezi Petronelem a Uriášem, kteří byli hereckými tahouny celého filmu. Z technického hlediska jde o slušně zvládnutý filmařský kousek, na který si ještě určitě někdy v budoucnu najdu čas. Zkrátka moc milé překvapení a oddychovka v jednom během vánočních svátků.

• 17.1.2017  09:29
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Rok 2016 byl ve znamení špatných až velice špatných vánočních pohádek a Slíbená princezna patří bohužel k těm velice špatným kouskům. Nejvíce mě do očí bily nadmíru nesympatické postavy, plytký až hloupý scénář a kostýmy princezen alá gipsy sluts. Zkrátka hodně velké zklamání, které z odpadu zvedá obsazení Jana Ciny a několik málo trefných hlášek Jitky Čvančarové.

• 14.1.2017  12:02
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Vánoční pohádkový program na sklonku roku 2016 nezačal zrovna pěkným kouskem, i když je pravda, že to, co přišlo po něm, bylo ještě horší. Pravý rytíř není vyloženě špatná pohádka, ale místy se opravdu nedalo přehlédnout strojené až těžko uvěřitelné herectví a připitomělý scénář. Snaha zavděčit se i nejmladšímu publiku se tvůrcům celkem vymstila, jelikož film chvílemi působil až moc infantilně. Nicméně musím ocenit výpravu a kostýmy - alespoň tam si dal někdo záležit. Zkrátka pohádka, ke které se asi jen tak nevrátím, ale i tak by se našly větší propadáky (viz Slíbená princezna, která následovala další den).

• 14.1.2017  11:49

Myšlenka natočit film, který se odehrává paralelně s hlavním příběhem Star Wars, se mi líbila, protože se rád čas od času podívám do předaleké galaxie, byť nejsem skalním fanouškem. Rogue One nabízí ve výsledku i přes pomalejší rozjezd podobně svižnou jízdu jako předešlé díly, přičemž v poslední půlhodině vše eskaluje v dechberoucím finále. Musím říct, že mě rozhodně zaujal poněkud netradiční závěr v rámci amerických filmů. Zkrátka kvalitní kousek, který se skvěle hodí jako předkrm při čekání na další Star Wars a zároveň vytváří pěkná napojení na čtvrtou epizodu.

• 30.12.2016  11:12

Sympaticky natočený animovaný film z belgicko-francouzské produkce, kterému vévodí netradiční vztah velkého bručouna Ernesta a nenápadné myšky Celestiny. Jejich přátelství naráží na předsudky, omezenost a zaběhnuté konvence, což však tuhle na první pohled nesourodou dvojku nedokáže zastavit. Divák tak dostává nádherný příběh s nezvyklou animací, který by se mohl klidně aplikovat ze zvířecího světa do toho lidského. Ve snímku se střídají jak úsměvné tak i vážnější sekvence, přičemž jsou oboje použity účelně. Zkrátka příjemně strávených osmdesát minut u filmu, který těží zejména z výtvarného ztvárnění a námětu.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51