Zůstaň nablízku (2017)

Nemůžu si pomoct. Nemůžu. Prostě musim dát plnej počet warpů. ■ Jestliže jsem čekal jak na zázrak až se objeví zase film, kterej mě posadí na prδel, tak zázrak se zase udál a to v nejméně očekávanou chvíli, když jsem si řikal, že by to chtělo něco šťavnatýho. Šťavnatý to bylo a navíc i dost mokrý. Útok ze všech stran... ■ Srdce zastydlého trekkie zaplesalo a já se několikrát přistih, jak spockovsky zvedám obočí. Uf. ■ Oči se koupaly radostí, uši si seděly blahem, čekal jsem, zda se to Wendy podaří, či zda odkopnuta bude šmahem. ■ Držel jsem jí pěsti na nohách a párkrát zadržoval dech, když se pak objevil ten policajt, zíral jsem, že mluví v kli̲ng̊ØṊɇCH. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [85/100] ■ (V) [70/100] ■ (H) Hannah Dakota FANNING [90/100] ● Toni COLLETTE [80/100] ● Alice Sophia EVE [70/100] ■ (E) Star Trek: TOS (1966) ● Galaxy Quest (1999) ● Wonder (2017) ● Little Miss Sunshine (2006) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 16-II-2018; 18:14] [1080p] ϿϾ [PZ-sk] [95/100] ■ (CSFD) silentname(C) [95/100]

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

Přesně podle mého předpokladu. Komické duo ubralo na vtipnosti. Chyběly mi především akční scény, celé to bylo více statické, ale aspoň přibyla mocná vládkyně, která s kouzelným zařízením v jejím pravém uchu, dokázala ovládnout celé své malé království. ■ Dvojka se snažila napodobit úspěch jedničky, ale stejně jako u původního Terminátora, tak pokračování prostě nemůže být svým předchůdcem, takže tento kovbojský souboj prostě nebyl tak k popukání. Na druhou stranu přinesl ujištění, že hlavní hrdinové nejsou Pat a Mat, ale naopak, že jsou Mat a Pat. ■ Jelikož naši dva hlavní hrdinové hráli své role zdarma, tak je zítra odměním pytlíkem bonbonů a jednomu z nich dám dárek do koše a druhému do urničky vedle pestrobarevné rakvičky. ■ Shrnutí: Vládkyně kouzel Světlana byla štábem dobře vybrána. Lotrando a Zubejda princeznu nezachránili. Poddaní z podhradí se nezabili. Umělci se umělecky zasmáli a hladové ovečky se nažraly. ◢ ■ ◣ (C) [80/100]

Česko hledá prezidenta (2018) (pořad)

Výborná komedie. ■ Už v prvních pěti minutách jsem se smál. Dlouho mě nic tak nepobavilo. Byly chvíle, kdy mi od smíchu až tekly slzy. Párkrát jsem se dokonce za břicho popadal. ■ Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že lze vytvořit směs Jen počkej, zajíci!, Bolka a Lolka a Pata a Mata. Prostě nádhera. ■ Jak Malej Jarda se už těším na druhý díl, kde sice bude jiný režisér a producent a vlastně celý štáb a děj se bude odehrávat v jiných interiérech, ale naši dva mladí krásní hrdinové a tahouni celého příběhu, tam budou a právě to je hlavní. Otázka je, zda i pokračování dosáhne této kvalitativní úrovně, neboť již ze zkušenosti víme, že se dvojka z 99% nedokáže přiblížit jedničce, ale stačí doufat a třebas se stane zázrak a budeme opět svědky skvělých grimas jednoho z hlavních hrdinů a naopak skvělých kamenných výrazů hrdiny druhého. Možná opět uvidíme excelentní publikum a uslyšíme zvukové projevy skalních fanoušků, ale i řádových fandů, kteří přišli podpořit své herce v jejich grandiózní veselohře. ■ Oba dva umělci jsou jistými adepty na pozici akčního hrdiny, který neváhá a svým vlastním mrštným jazýčkem okamžitě a střelhbitě zachraňuje oběti požáru věžového domu. Jako bájný princ přijíždějí na svém věrném černém mechakoni a zachraňují šestnáctiletou princeznu od jejího panenství a sousedovi, kterému do kanálu spadly klíče, tak ochotně a bez rozmyslu otevřou kanál a nohou na sousedovic zadnici pomohou nebohému člověku... ■ (C) [95/100]

Šal (2012)

Můj první kazašský film a hned taková pecka. ■ Snímek Шал je de facto jakousi moderní parafrází HEMINGWAYOVA "Starce a moře", ovšem s tím, že se celý děj odehrává na souši, respektive ve stepi. ■ Shal pro mě byl milým a pozoruhodným překvapením. První třetina mi nemohla nepřipomenout japonského Lovce medvědů. Přibližně v polovině jsem si vzpomněl na korejský Bingwoo. Poslední třetina se nesla v duchu dramatu Přežít. Musím zde také poznamenat, i když někteří si jistě budou klepat na čelo, že mi tento film, i když je to drama, dal vzpomenout na bláznivou komedii Bohové musejí být šílení, a to právě oním dobrodružstvím, které si v sobě tento příběh nese. ■ Místy je to skutečně smutné, ale to proto, protože se autor snažil přiblížit skutečnosti. A že je tento film nudný? Ale kde že... Není to tupý akční film a kdo by to od něj chtěl, tak má prostě smůlu a pro něj to bude nebetyčná nuda. Já jsem se naopak plně ponořil do příběhu a Stařec byl mým výtečným průvodcem po širé zasněžené a nehostinné kazašské krajině. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [90/100] ■ (V) [79/100] ■ (H) Erbolat TOGUZAKOV [95/100] ■ (♫) [70/100] ■ (E) Matagi (1982) ● Bingwoo (2004) ● Alive (1993) ● The Grey (2011) ● Everest (2015) ● Force Majeure (2014) ● The Gods Must Be Crazy (1980) ● Man in the Wilderness (1971) ● The Mountain Between Us (2017) ● The Edge (1997) ● Cliffhanger (1993) ■ (Č) 1 ■ (P) [Sobota, 11-VI-2016; 06:29] [720p] ϿϾ [PZ-cz] [89/100] ■ (CSFD) Big Beardanliofer(C) [89/100]

Tam na konečné (1957)

Na plný počet to sice není, ale i tak velmi zajímavé dílo. Ano, jsou tam klišé a stereotypy, ale stejně člověka zajímá, jak která postava dopadne. ■ Martin RŮŽEK zde hraje postavu ztroskotance a ožraly. Je to vůbec první role, kde jsem jej v této pozici viděl. Ačkoliv ožraly v reálném životě fakt nemusím, tak tato postava mi přišla něčím zajímavá. Chvílemi pana PEŠTU lituješ, chvílemi soudíš a odsuzuješ, chvílemi přemýšlíš nad tím, jak se z něj stalo to, co se z něj stalo, jestli to souvisí nebo nesouvisí s jeho nebožkou... ■ Dá se říci, že hlavní postavou je Olina, zatím ještě studentka, která v životě nenasbírala ještě moc zkušeností a bolestí života. To se ale změní s příchodem nového nájemníka pana MARTINCE. Vladimír RÁŽ se své role zhostil tak skvěle, že jsem třikrát měl chuť mu nakopat prδel. ■ Vlastně všichni nájemníci Na Smyčce byli něčím zajímaví. ■ A ta scéna na policejní stanici, kdy malá Hanička čeká, až si pro ni přijdou a policejní úředník vyťukává dvěma prsty zprávu na psacím stroji, tak to je jak ze současnosti. Škoda, že jsme se nedozvěděli více o podivínovi BRZOBOHATÉM a jeho dvou rohlících... ◢ ■ ◣ (R) [82/100] ■ (K) [80/100] ■ (V) [75/100] ■ (H) Eva OČENÁŠOVÁ [90/100] ● Vladimír RÁŽ [90/100] ● Alena KREUZMANNOVÁ (dabing Evy OČENÁŠOVÉ) [88/100] ● Martin RŮŽEK [85/100] ● Marie BROŽOVÁ [85/100] ● Jana DÍTĚTOVÁ [80/100] ● Karlička SVOBODOVÁ [68/100] ● Vladimír HLAVATÝ [66/100] ● Anna MELÍŠKOVÁ [60/100] ● Josef KEMR [80/100] ■ (♫) [68/100] ■ (E) Love with the Proper Stranger (1963) ● Dnes v jednom domě (1979) ● Hoteru bînasu (2004) ■ (Č) 1 ■ (P) [Sobota, 6-I-2018; 22:44] [SD] ϿϾ [PZ] [80/100] ■ (CSFD) black.maoKarlos80(C) [80/100]

Pod vlivem úplňku (1987)

O hodně slabší než Muž, o němž nic nevím a ještě ještě slabší než Tam na konečné. Nicolas CAGE se snaží, CHER se snaží, ale divákův zájem o děj nějak protéká mezi prsty. Vše zachraňuje až poslední třetina filmu. ■ Nebýt tam tak nádherně vykresleny ty jejich rodiny, tak by tento film ode mě nezískal ani tři hvezdy, takhle je to alespoň průměr, který neurazí, ale bohužel ani nijak nenadchne. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [58/100] ■ (V) [51/100] ■ (H) Nicolas CAGE [61/100] ● CHER [55/100] ■ (♫) [58/100] ■ (E) Love with the Proper Stranger (1963) ● Tam na konečné (1957) ● My Cousin Vinny (1992) ■ (Č) 1 ■ (P) [Středa, 22-XI-2017; 22:18] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [55/100] ■ (CSFD) blackrain(C) [55/100]

Muž, o kterém nic nevím (1963)

A já si naivně myslel, že až od devadesátých let maj herečky ve scénáři, aby se chovaly jako kravky, ale jak je vidět, tak už v letech šedesátých... ■ Ústřední téma: Kdy muž a žena podlehnou chvilkové touze, která není bez následků, je tuctové, avšak ne nudné. Mohlo by to být více zajímavé, kdyby mi ti dva k sobě více sedli nebo kdyby příběh byl trochu jinak uchopen a převyprávěn, takhle mi nezbývá nic jiného, než konstatovat, že se jedná o černobílý průměr. Nic víc, nic míň. ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [55/100] ■ (H) Natalie WOOD [75/100] ● Steve McQUEEN [67/100] ■ (♫) [59/100] ■ (E) Tam na konečné (1957) ● Moonstruck (1987) ● My Cousin Vinny (1992) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 10-VII-2017; 03:30] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [63/100] ■ (CSFD) nascendiAkyAntcheyenekareen(C) [63/100]

Bright (2017)

Film Bright mě velice mile překvapil. Neměl jsem žádná přehnaná očekávání, a tak mě nemohl zklamat a taky že nezklamal, ba právě naopak. ■ Trochu jsem se obával, když jsem si četl základní info, aby to nebyl další District 9, který mě nehorázně zklamal. Začátek filmu mi k tomuto mylnému dojmu nahrával, avšak nebetyčně rychle jsem se do toho tak zažral, že jsem zkousnul i ten Hip Hop & R'n'B podkres, který normálně dobrovolně neztrpím. ■ Líbil se mi celý ten koncept, kde se střetává krutá, špinavá a zkrvavená pouliční realita a mix fantasy prvků a taky, že ty dva hrdinové vlastně pořád dostávaj na prdel, jak John McCLANE ze Smrtonosné pasti. Hned od začátku jsem si nemohl nevzpomenout na Lebkouny, jak tou podobností, že oba parťáci jsou úplně odlišní, tak tím, jak jeden je typický zástupce lidu a ten druhý jiné rasy, která de facto není lidská. Trošku mi to taky připomnělo Muže v černém. ■ Je tam spoustu přímých i nepřímých odkazů na popkulturu (Shrek), na filmy, které byly natočeny a jsou do určité míry inspiračním zdrojem: Matrix - netradiční Vyvolený; Training Day - zaučování nezkušeného bažanta; Králové ulice - pouliční gangy versus policie/federálové; Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - neustálé přesouvání z jednoho místa na další, aniž by hlavní hrdinové vlastně věděli, co maj přesně dělat, dále... nesmí se dotknout magického předmětu, který s sebou vláčejí, protože by to mělo nedozírné následky... ■ Celý příběh je skvěle natimeovaný, nenudil jsem se ani na chvíli. Není umění okopírovat, co jen jde od ostatních, ale dát to dohromady, aby to mělo hlavu a patu a to se tady povedlo. ■ Je z toho celého cítit jakýsi apel na diváka, aby se alespoň na chvíli zamyslel nad tou naší vší různorodostí, ale i tím, co vše máme společného a co je naopak naše vlastní zhouba. ■ Je také zajímavé sledovat černošského policistu Daryla WARDA, jak své dcerce vysvětluje, že když Nick JAKOBY je Orc, tak to automaticky neznamená, že je to hlupák s nízkým IQ, přestože kastovní systém a historie dvou tisíc let to tak dokládá... ■ Prostě 5 hvězd a basta. ◢ ■ ◣ (R) [80/100] ■ (K) [85/100] ■ (V) [75/100] ■ (H) Will SMITH [75/100] ● Joel EDGERTON [88/100] ● Lucy FRY [68/100] ● Noomi RAPACE [68/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) District 9 (2009) ● Immortel (ad vitam) (2004) ● Alien Nation (1988) ● Die Hard (1988) ● Excalibur (1981) ● Men in Black (1997) ● The Matrix (1999) ● Once Upon a Time in Venice (2017) ● Shrek (2001) ● Training Day (2001) ● Street Kings (2008) ● The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) ● RoboCop (1987) ● They Live (1988) ● Underworld (2003) ● Kôkaku Kidôtai (1995) ● Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009) ● Highlander (1986) ● Highlander: The Search for Vengeance (2007) ● Dune (1984) ● Avaromu (2001) ● Der Himmel über Berlin (1987) ● Mononoke hime (1997) ● X-Men (2000) ● Dante's Inferno: An Animated Epic (2010) ● The Secret of Moonacre (2008) ● Bakemono no ko (2015) ● Tuck Everlasting (2002) ● Battle Los Angeles (2011) ● Alien Nation (1989) ■ (Č) 1 ■ (P) [Středa, 3-I-2017; 23:36] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [85/100] ■ (CSFD) MickeyStuma(C) [85/100]

Kulový blesk (1978)

Geniálně jednoduché nebo jednoduše geniální? ■ Kulový blesk jsem viděl poprvé jako kluk. Ihned se mi to líbilo, ale teprve až v dospělosti jsem dokázal ocenit všechny jemné nuance jemného humoru, který tu a tam naráží na smutnou realitu všedních dní a přináší vesele smutně krásný nevšední výkres... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [85/100] ■ (H) Rudolf HRUŠÍNSKÝ [95/100] ● Josef ABRHÁM [95/100] ● Daniela KOLÁŘOVÁ [95/100] ● Ladislav SMOLJAK [95/100] ● Zdeněk SVĚRÁK [90/100] ● Karel KALAŠ [86/100] ● Milada JEŽKOVÁ [86/100] ● Bedřich PROKOŠ [80/100] ● Zita KABÁTOVÁ [80/100] ● Karolina SLUNÉČKOVÁ [75/100] ● Jaroslav VOZÁB [82/100] ● Petr BRUKNER [82/100] ● Rudolf VODRÁŽKA [72/100] ■ (♫) [95/100] ■ (E) „Marečku, podejte mi pero!“ (1976) ● Drahé tety a já (1974) ● Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974) ● Na samotě u lesa (1976) ● Svatební cesta do Jiljí (1983) ● Vrchní, prchni! (1980) ● Akumulátor 1 (1994) ● Jára Cimrman ležící, spící (1983) ● Skalpel, prosím (1985) ● Podnájemníci (1976) ● Léto s kovbojem (1976) ● Setkání v červenci (1978) ■ (Č) 10+ ■ (P) [TV] [PZ] [95/100] ■ (N) [1-I-2018; 15:05] [SD] [2.1] [PZ] [83/100] ■ (CSFD) sportovecRudovousJossieblackrain(C) [89/100]

Bezva ženská na krku (2016)

Velmi příjemné a pozitivně laděné. ■ 9 z 10 případů současné české filmové tvorby mě nemá čím oslovit a většinou je to pro mě ztráta času, ale Bezva ženská na krku je onen desátý případ. ■ Skvělá nálada, ani chvíli nuda, žádné trapnosti, zbytečné zbytečnosti. ■ Šablona jasná již od počátku, ale stejně to baví. Takhle si představuju pohodový film. ■ Minulý rok jsem na tento film chtěl jít do kina, poté, co jsem v kině v Ústí nad Labem viděl upoutávku, nakonec to ale, stejně jako v mnoha jiných případech, nevyšlo. Konečně jsem si na něj našel čas a dostal jsem přesně to, co jsem potřeboval. ■ Petru HŘEBÍČKOVOU jsem znal pouze z divadla, proto mě v tomto snímku velmi mile překvapila a to maximálně. Také potěšil Václav KOPTA jako autobusák - fanoušci znají jeho úchylku. Zbytek postav pro mne nezajímavý... ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [80/100] ■ (V) [69/100] ■ (H) Petra HŘEBÍČKOVÁ [95/100] ● Ondřej VETCHÝ [95/100] ● Miroslav TÁBORSKÝ [90/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Kamisari nânâ nichijô (2014) ● Miss Stevens (2016) ● Teorie tygra (2016) ● Obecná škola (1991) ● Bota jménem Melichar (1983) ● Metráček (1971) ● Pětka s hvězdičkou (1985) ● To Sir, with Love (1967) ● Ore monogatari!! (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pátek, 22-XII-2017; 07:48] [FHD] ϿϾ [PZ] [89/100] ■ (CSFD) blackrain(C) [89/100]