Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Zajímavosti k filmům (52)

Střelný prach (2017) (TV seriál)

Christopher „Kit“ Catesby Harington, který ztvárnil ústřední roli a zároveň s Ronanem Bennettem spoluvytvořil scénář, je jak již napovídá prostřední jméno, skrze matčinu větev rodu skutečným příbuzným Roberta Catesbyho, předobrazu své role a muže, který stál v čele tzv. Spiknutí střelného prachu, skrze které se skupina anglických katolických šlechticů neúspěšně pokusila o atentát na krále Jakuba I. a vyhození do povětří Westminsterského paláce 5. listopadu 1605 v době zahajovacího jednání parlamentu. Zajímavostí je také, že Kit Harington, jak již bylo řečeno, je příbuzným Roberta Catesbyho, vůdce spiknutí  a skrze otcovu větev rodu také skutečným příbuzným krále Jakuba I., který byl cílem atentátu. Jeho předci tedy stáli jako nepřátelé na opačné straně barikády a on, nyní, po čtyřech stoletích je spolutvůrce seriálu, který mapuje tuto historii.

Ztracené město Z (2016)

Původně zamýšlenou volbou pro roli Percyho Fawcetta byl Brad Pitt, kterého námět nadchl. Nakonec si ale kvůli zamýšlenému náročnému a až 6 měsíčnímu natáčení v džungli rozmyslel svoje rozhodnutí, nicméně u filmu zůstal a se svojí produkční společností Plan B Entertainment zajišťoval produkční záležitosti. Roli měl poté ztvárnit Benedict Cumberbatch, ale i ten nakonec musel odstoupit, a to kvůli natáčení filmu Doctor Strange (2016). Roli Fawceta nakonec ztvárnil Charlie Hunnam.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Slovo "Revenant"  je odvozeno z latinského "reveniens" což znamená "vrací"  a má několik významů, např. "ten, který se vrací po dlouhé nepřítomnosti," "ten, kdo se vrací po smrti" nebo "člověk, který se vrací jako duch po smrti." Dále také "přízrak", "duch", "stín" a další.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Kvůli práci na Revenant Zmrtvýchvstání se musel Tom Hardy (John Fitzgerald) vzdát role ve filmu Suicide Squad (2016). První natáčení se totiž protáhlo, což časově kolidovalo právě se Suicide Squad.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Kvůli tomu, že sníh roztál dříve, než filmaři potřebovali, museli natáčet finální scénu u města Ushuaia v oblasti Tierra del Fuego v Argentině. Dávno po původně plánované poslední klapce, která měla nastat v březnu 2015 a nakonec padla mnohem později - v létě 2015.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Mnoho členů štábu se domnívá, že natáčení by nemuselo být takové utrpení v náročných, extrémních klimatických podmínkách (četná zranění, mnoho členů štábu bylo vyhozeno, někteří skončili sami) a také, že se mohlo ušetřit dost peněz (plánovaný rozpočet byl vysoce překročen), pokud by alespoň některé části filmu byly koncipovány s počítačově generovanými efekty. K tomu režisér filmu Alejandro González Iñárritu uvedl: "To je přesně to, co jsem nechtěl. Skončili bychom totiž před zeleným pozadím s kávou, v pohodlí, každý by byl šťastný, ale s největší pravděpodobností by z filmu byl kus ho.na."

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Štáb se potýkal s extrémními klimatickými podmínkami, kdy teploty klesaly na minus 25 nebo i minus 40 stupňů Celsia. Herci byli nuceni hrát bez čepice a rukavic. Režisér filmu Iñárritu řekl, že: "všechno bylo zmrazené, vybavení se lámalo a dostat kamery z jednoho místa na druhé byla totální noční můra." Mnoho členů štábu označilo natáčení filmu jako zdaleka nejnáročnější ve svém životě.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Natáčelo se na několika místech v Kanadě: v Britské Kolumbii to bylo u města Burnaby, také u  Canmore a Calgary, což jsou města v provincii Alberta. V Kanadě se dále točilo ve filmových studiích Mammoth Studios, které se nachází v Britské Kolumbii a také v Kananaskis Country, což je systém přírodních parků západně od města Calgary. Natáčení zahrnovalo i lokace v americkém státě Montana, což je i původní lokace z knižní předlohy, konkrétně se točilo u malého města Libby. Točilo se také v Mexiku a Arizoně (USA).Trvalo pět let, než tvůrci našli ta pravá, lidmi nedotčená místa na natáčení. Natáčení pak probíhalo od 23. září 2014 do 11. dubna 2015.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film by natáčen chronologicky asi 80 dní. Dlouhou dobu natáčení nezpůsbilo jen nepříznivé počasí.Také to bylo dáno velkou vzdáleností mezi místy určenými k natáčení. Hlavní důvod je ale ten, že režisér Alejandro González Iñárritu a oceňovaný kameraman Emmanuel Lubezki pro zachování maximálního realismu pracovali pouze s přirozeným světlem, což znamenalo práci jen pár hodin denně. Doba natáčení proto musela být pečlivě plánována dopředu.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Pojem „Sicario“ přeložen ze španělštiny do angličtiny znamená „Hitman“. V překladu do češtiny pak znamená „Zabiják“.

Everest (2015)

Příběh filmu je založen na rozhovorech s pamětníky dosud největší tragédie výstupu na Mount Everest  a knihy "Into thin Air" spisovatele Jona Krakauera, který se sám zúčastnil expedice, kdy 11. května 1996 sněžná bouře zabila za jeden den nedaleko vrcholu hory osm horolezců. Konzultantem filmu byl také Lou Kasischke, přeživší tragédie z Everestu, který svůj příběh popsal v knize "After the Wind".

Královna pouště (2015)

Natáčení začalo 20. prosince 2013. Filmovalo se postupně v marockých městech Marrákéši a Ouarzazate, dále ve skalním městě Petra v Jordánsku a oáze Erfoud na Sahaře. Po natáčení v Africe se štáb přesunul do Londýna, kde natáčení skončilo 6. března 2014.

Královna pouště (2015)

Ústřední role filmu Gertrude Bell byla v prvním záměru obsazená herečkou Naomi Watts, ale později ji nahradila Nicole Kidman. Také jedna z hlavních mužských rolí byla přeobsazena. Původně měl roli Henryho Cadogana hrát Jude Law, ale poté, co nastaly první potíže a průtahy s filmováním, projekt kvůli kolizím se svými jinými rolemi opustil a nahradil ho James Franco.

Nezlomný (2014)

Film vychází z biografie sepsané Laurou Hillenbrandovou, která vyšla v roce 2010 pod názvem "Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption". Hillebrandová knihu psala po několik let v těsné spolupráci s Louisem Zamperinim. Biografie byla nesmírně úspěšná, stala se č. 1 v seznamu bestsellerů v New York Times a posbírala mnoho příznivých kritik a nejméně 7 prestižních ocenění.

Nezlomný (2014)

Předobraz hlavní postavy Louis S. Zamperini se objevil ve slavném filmu Sedmá kavalérie (1941) v hlavní roli s Errolem Flynnem. Jeho role byla ale maličká, takže se ani neobjevil v závěrečných titulkách. Právě když absolvoval natáčení, přišel mu povolávací rozkaz do armády.

71 (2014)

Jack O'Connell uvedl, že se cítí být spřízněn s rolí, protože ve svých 15 letech také uvažoval o vstupu do armády. Prohlásil: "Byl jsem trochu jako Gary Hook, i když určitě vzdělanější, co se týče Severního Irska, protože jsem napůl Ir." (Zdroj: BBC)

71 (2014)

Když se Jack O'Connell dozvěděl, že jeho postava pochází z Leedsu, rychle požádal o přepsání původu na Derby a to ze dvou důvodů. Jeden je ten, že sám z Derby pochází a přišlo mu, že Derby je ve filmech obecně opomíjeno. Hlavní důvod je, jak jako zapřisáhl příznivec fotbalového Derby County, uvedl, že jsou dvě města, která odmítá reprezentovat - Nottingham a Leeds. Jedná se totiž o dva odvěké nenáviděné rivaly právě Derby County. Režisér Yann Demange i scenárista Gregory Burke nebyli proti, O'Connellovi vyhověli a přepsali i související dějové linie. (Zdroj: Derby Telegraph)

Reklama

Reklama

Reklama