M.C.S.

Jedna z nejlepších pohádek všech dob. Vždycky se na ní rád znova podívám. Werich a Burian spolu utvořili opravdu výstavní kus naší kinematografie. Geniální filmové umění. Za mě 100%. ()

Rangifer

"A JÁ NECHCI BÝT KRÁLEM!... Já chci být... pornohercem." Další klasika, která se prostě MUSÍ na svátky vysílat, i kdyby na sůl nebylo. Na tohle by se měli Američani dívat, ne na žádný Evendžery, Spajdrmeny, píčoviny a Lady Gaga. Je až neuvěřitelné, že i když to bylo natočeno v roce 1954, tak je to dodnes stále oblíbená pohádka. Nebýt Wericha a Buriana, takové obliby by tenhle film nedosáhl. Podle mě je Werich nejlepší československý herec který kdy žil. Mojí nejoblíbenější částí, je vaření v kuchyni a ta scéna s tajtrdlikem. ()

Reyer

Pohádka s velikým a nezaměnitelným P. Obsazení pomalu na oscara. Všechno to má... A hlášky jsou nesmrtelný... ()

anicca

Nie som až tak veľký fanúšik klasických rozprávok, ale Byl jednou jeden král je veľmi dobrý počin. Pamätné hlášky a hlavne nezabudnuteľná postava kráľa. ()

martin2702

Jedna z nejhezčích pohádek na vánoce bez ní si neumím přestavit vánoce Jan Werich a Vlasta Burian to je super parketa moc povedená pohádka. ()

GrooteLulu

..."Dovolte starý pane, my vám pomůžeme, je to pro vás těžké".... ..těžko hodnotit, jestli "Pyšná, Šílená, nebo Pekařův císař".. ovšem Jan Werich, Bořivoj Zeman, Brdečka, Seifert, ...návrat Buriana na scénu, Horníček, Kopecký..... Bořivojozemanovský svět v barvách, scénách, kulisách ... hudba, kostýmy... nad Pyšnou vítězí vtip, nad Šílenou světla a barvy, nad Pekařem, nevím, asi bych je postavil oba filmy vedle sebe na první místo ... je to to nejlepší co máme ()

mt27

Naprosto skvělá pohádka. Film je vtipný i poučný. Atmosféru umocňují krásné kostýmy a skvělé herecké výkony. Scénář je doslova geniální. 90 % ()

kavralajka

Když král ve středních letech nemá ženu a navíc je to ukázkově pyšný blb, tak vymýšlí chujoviny. Krásná pohádka o prozření a nápravě. ()

oashi

Studnice českých hlášek: "Jako sůl?!" "Já že jsem tajtrlik? Ty seš tajtrlik!" "Tak na půl hektaru." "Žádnou sůl: Koření!" "Našel pevnou půdu pod nohama." "Spát se mi co? Chce. Chce se mi co? Spát!" ()

SLPHR

Výborná pohádka, která nepřestala bavit ani po téměř 70 letech.  Werich zase ukázal, že jeho pohádky patří k těm nejlepším. Jeho ztvárnění králů je nezapomenutitelné a v této pohádka tomu není jinak. ()