bozka10

Asi najkrajšia rozpravka aku som kedy videl.Vtipná,inteligentná,kúzelná.A fantastický Werich a Burian.Toto je neodmyslitelný klenot kinematografie.Kam sa hrabú amíci. ()

zdeny99

Nostalgicky krásný film s kouzelnými pastelovými barvami a malebnými interiéry. Bořivoj Zeman si na tomto filmu dal záležet. Do hlavní role zasadil Jana Wericha, pro kterého to byla po Rudolfu II. v CÍSAŘOVĚ PEKAŘI a PEKAŘOVĚ CÍSAŘI jeho druhá nejdůležitější filmová role. Kolem něj soustředil spoustu dalších známých herců. Oblékl je do dobových kostýmů. Interiéry zámku jsou dokonalé. A to jak trůnní sál, tak třeba kuchyň či hladomorna z níž byl ve filmu vinný sklep. Vypadá to vše tak realisticky a zároveň pohádkově. Nejúchvatnějšími přesto jsou na celém filmu scény v bažinách, se solí, oběd bez soli či sladký oběd a především ta, když Werich s Burianem kuchtili lívance. Se skořápkami a vším, co do nich nepatří. A jak jim to pak všude přetejkalo jako v pohádce Hrnečku, vař! [50507. hodnocení, 614. komentář, 87%, 95. nejlepší film, 892. nejoblíbenější film] ()

Johnny

Toto je klasika, ktorú cez Vianoce proste človek musí vidieť ináč to nie je ono. Herecký koncert pánov hercov a hlášky, ktoré podvedome každý používame. Samozrejme "přiměřeně". ()

solid

Scénář a hlášky v něm to je dokonalost sama. excelentní výkony jen dolaďují tento povedený snímek. Na mě je jen prostě moc pohádkový. ()

čmelda5

Tahle klasika snad ani nepotřebuje komentář. Je to POKLAD mezi našemi pohádkami. Viděla jsem ji už mnohokrát a ještě mnohokrát uvidím, ale vím, že mě nikdy neomrzí. Burianovy a Werichovy hlášky jsou legendární, oni jsou legendární. Nic víc k tomu ani dodávat nemusím... ()

lemonova

To, čo robí z tejto krásnej rozprávky skutočný klenot, sú výkony Jana Wericha a Vlastu Buriana.. neviem sa na nich vynadívať. :) ()

Person

Podle mě jedna z vůbec nejlepších českých pohádek. Hodně to táhnou Werich s Burianem. Ti vše obohacují svým pověstným humorem. Ale i další postavy jsou výborné a jako celek má tato pohádka krásné kouzlo. A navíc je poučná. Co víc můžu žádat? ()

helloween93

Pohádka, kterou jsem viděl po cca 20 letech. Motivem je klasika sama, že peníze nejsou všechno a diamanty domácí zvířata nenakrmíte. Tahounem filmu je jednoznačně Jan Werich a ve vedlejší roli mu sekunduje Vlasta Burian. 4* ()

Denny

Tahle Sůl nad zlato se povedla a navíc měla proti Pyšné princezně výhodu, že se sehnali peníze na barevný film. Nádherná přehlídka nejlepších českých herců a hereček. ()

Besyn

Klasa,špica,dokonalost.Lepšího krále v podání Jana Wericha v českých pohádkách prostě nenajdete."Už kyne !". ()