rublik05

Již avizované herecké obsazení je signál, že půjde o něco velkolepého, A opravdu. Excelující duo Werich/Burian a krásná Maruška, nádherná atmosféra, vtipy, prostě vše jak má být. Právem jedna z nejlepších českých pohádek. Sůl nad zlato nikdy nezklame, krásná vánoční stálice. 10/10. ()

kukkik

Jednoznačně jedna z nejlepších českých filmových pohádek vůbec. "Zde leží král, který špatně panoval. Licoměrné živil, poctivé vyháněl a sám si říkal král Já První.. že Já je Poslední, to nevěděl." 5/5 ()

Šňůra

Jedna z nejhezčích a mých nejoblíbenějších pohádek. A taky jedna z nejvtipnějších. Bořivoj Zeman, to byl samozřejmě pan režisér, ale kromě něj na téhle pohádce mají největší zásluhu především Jan Werich a Vlasta Burian. Tohle je prostě zlatá česká klasika, která nikdy neomrzí. ()

Tiiso

Pohádka kterou myslím viděla a hodnocení to dokazuje naprostá většina místních uživatelů. Skvělý Werich a skvělé zpracování. Co tady více popisovat. ()

winstonik

Faktom je, že film je prešpikovaný tým najčistejším českým humorom a je to vskutku skvelá práca. Lenže... já bolševiky nikdy neměl rád... a lži o tom, že každý bohatý král je hlúpy a že ľud je zdrojom cnosti ma za srdce chytiť veru nemôžu. Škoda. Werich nech si vyžerie to, že s jeho nespornou genialitou neodhalil podlosť idey, ktorej sa klaňal. ()

DjMetal

Ja som na stare rozpravky...Je to uplne basen si to pozriet a zaspominat,ze jeeej,vtedy ani moja babka nevedela ze bude mat moju mamu. ()

coinneach

Nádherná česká pohádka, kterou mám vlastně rád hlavně díky Vlastu Burianovi, který se zde opět předvedl, byť v poněkud střídmější verzi, jako "Král komiků". Pohádka má děj, který je podpořen výbornými hereckými výkony, bohužel dnešní nové pohádky mají pouze ty herce, kvalitní scénář prostě chybí. Přesto přesevšechno dnes již Byl jednou jeden král působí až moc staromilsky a označení "film pro pamětníky" není úplně mimo mísu. ()

Jozka7

Neodmyslitelná součást Vánoc i dalších velkých svátků, legenda z 50. let, jedna z vůbec nejlepších a nejkrásnějších československých pohádek. Jedna z posledních rolí Vlasty Buriana a premiéra Mileny Dvorské, obojí pod moudrým patronátem Jana Wericha... Na oči princezny Marušky nelze zapomenout. ()

PavelH

Naprosto královská věc: Werich a Burian rozjíždějí naprostou hereckou etudu. Vtipné a inteligentní dílo, které nikdy neomrzí. ()

kyLuke

Asi vážně nejlepší česká pohádka !! Dnes je to již klasika a jaká musela být ve své době ?? Výborný scénář , skvělý Jan Werich a dobrá hudba . ()

MaryLynn

Pohádka číslo jedna v mojí rodině. Hláškujeme každý den. Krásní Werich a Burian. Na tuhle pohádku žádná nikdy mít nebude. Zamilovaná mladá paní Dvorská, krásný rybář Ráž. ()

Kinpr

Pro mě jednoznačně nejlepší pohádka všech dob. Naprostý umělecký skvost, který můžu vidět každý rok a pokaždé to bude zážitek a ještě k tomu s úžasnými komediálními i absurdními prvky a situacemi. Werich a Burian, to je radost pohledět! Nic lepšího už nikdy nebude. Minimálně 7, slovy sedm, hvězd! ()