Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

MáŠa

Film od tvůrce filmu Dogma s obdobně hvězdným obsazením, na mě původně nezapůsobil tak dobře jako Dogma, ale po druhém shlédnutí po pár letech tady ten komentář přepisuji na něco pozitivnějšího a 2 hvězdy měním na 4. Asi sem trošku do tohohle filmu dospěl :) ()

mm13

Je mi ľúto, ale aj keď som na osem otázok z Mattyho komentára odpovedal kladne, nebavil som sa skoro vôbec. O nejakom dramatickom oblúku (či aspoň jeho náznaku) tu nemôže byť ani reči a jednotlivé "humorné" scénky... párkrát som sa uchechtol, teraz už ale ani neviem pri čom. Nestálo to za to! ()

Beastmaster4

Ach jo, to byla nuda. Tohle měla být komedie? Asi jo protože tak 3x jsem se zasmál a nic jinýho tu už nebylo. Že si tu štěkli herci z různejch známějších filmů a seriálů, dobře, fajn a dál? Mě to přišlo hodně, ale opravdu hodně přeceněný. Film se tváří jako cool huličská věcička, která má samozřejmě co říct hlavně mladejm, ale není, fakt je to ubohý....hodně nepovedený.....možná jako křoví pro menší párty s kámošema. Nechce to a nezaslouží si to větší soustředění ;) ()

Iggy

Rozhodně nejslabší film Kevina Smithe. Objektivně bych dal snad jen *. Ale ti, co mají tohoto režiséra rádi a co znají a milují jeho ostatní dílka, si mohou klidně přidat další **. Nudit se rozhodně nebudou! ()

ScarPoul

neviem prečo tento film nezaujal tak ako mal zaujať ale čo som ja kritik ja som len obyčajný filmový fanúšik ktorý si pozrie všetko od vytahu na popravisko, upira nosferatu , krasu divokých koní, spice world , austina powersa a ostatne filmy ktore možno že nemaju nejake vyššie posolstvo ale aspon pobavia a a ked nie tak aspon mate na čo nadavat. preto si myslim že toto je ta naj komedia mierne parodujuca celý hollywoodky system a filmových kritikov aku som kedy videl , exceletný ferrell a jason mewes a kevin smith v ulohach ktoré ich urobili jay a silent bob tentoraz v samostatnom filme v ktorom stretávame staré zname postavičky ale aj uplne nové. naj je hlavne comeback carrie fisher ako mnišky a marka hamilla ako lovca vtakov opet sa to toči okolo komiksu blantman a Cronic ktorý vam okrem zabavi ukažu aj nejake tie hviezdne vojny. za 5* ()

Jansen

To teda byla sračka. Tak nevím proč jsem se na to díval už po třetí? Jay a mlčenlivý Bob, dementní dealeři trávy, které jejich matky kdysi dávno zapomněly před obchodem, hýří trapnými fekálními vtipy (tedy především Jay:), zachraňují orangutána a jedou do Hollywoodu překazit natáčení filmu na motivy svých vlastních postav. Hollywoodské scény, kde se postupně setkávají s Benem Affleckem a Mattem Damonem a potom s „prcičkářem Jimem“ a „Dawsonem“ (představiteli jejich rolí) jsou tak špatné, až jsou dobré (mimochodem není to heslo našeho nejúspěšnějšího livestylového časopisu:) ()

Lacike

Tento film funguje v dvoch rovinach. Ako blazniva komedia s dvoma zhulencami a ako velka pocta View Askew univerzu s mnozstvom odkazov na predosle Smithove filmy. Vsetky tie odkazy a cameo vystupy ma neskutocne bavia. Kedze som Smithov fanusik, tak som väcsinu z nich rozpoznal a perfektne si ich vychutnal. Najviac ma bavili odkazy na Clerks. Bohuzial ta hlavna linia, ktora sa toci okolo Jay a Boba ma az tak velmi nebavi. Ich humor je prilis teenagersky prizemny. Pritom ako vedlajsie postavy v minulych filmoch boli skveli. Podla mna ale nemaju na to, aby utiahli film ako hlavne postavy. To fuckovanie a neustala snaha vsetko otrtkat sa dost rychlo omrzi. Snad keby mal film nejaku solidnejsiu zapletku a nie len cestu z bodu A do bodu B. Mohlo to byt obcas aj trochu vaznejsie a mohli sme sa dozvediet nieco viac o nich dvoch. Bohuzial sa to nestalo. Jedna zo zaujimavych zapletiek o tom, ako Bob pri Jayovi vlastne trpi, je tu nacrtnuta len v par vetach. Pritom to mohla byt jedna zo skvelych linii filmu. Najviac mi v celom filme chyba rozoberanie vztahov, ktore ide Smithovi najlepsie. Ale na to tu, u tak jednoduchych postav ako je Jay a Bob, nebol priestor. Trochu to ozivia aspon parodie na zname megahity. Star Wars nesmie chybat. A objavia sa aj Mark Hammil a Carrie Fisher. Skoda, ze sa tam nemihol aj Lucas. Ked uz to nie je dost seriozne, tak to mohlo byt ovela blaznivejsie a parodickejsie. Ale ani tych parodii tu nie je dostatok, aby to bavilo nonstop. Takze vysledok je tak prijemny pridavok pre Smithovych fanusikov, ale mohlo to byt ovela lepsie. 6/10. ()

HateBreeder

Naprostej nářez. Dva "hašišáci" se vydávají do Hollywoodu, aby si podali všechny co mají co dočinění s novým filmem, kde právě tito dva zhulenci vystupují. Vlastně ne přímo oni, jen jejich fiktivní postavy. Cestou zažijí plno dobrodružství a vidět že si to užívaj. Kevin Smith jako Silent Bob je prostě k sežrání. Sice toho ve filmu moc nenamluví, ale stačí aby dvakrát otevřel pusu a hned jsou z toho dva nejlepší okamžiky ve filmu. Jason Mewes jako Jay je zase takovým chodícím monopolem na slovíčko "FUCK" které zabírá 90% jeho monologů. Dále oko diváka jistě potěší třeba rolička Bena Afflecka, který si dělá srandu sám ze sebe (a jde mu to moc dobře, mohl by to dělat častěji), nebo Matta Damona, Wese Cravena či Jasona Biggse a Jamese Van Der Beeka :) Jay and Silent Bob strike Back patří k nejlepší novodobé parodii na hollywood. Musím se mrknout i na ostatní Smithovy filmy a možná, že se pak ze mě taky stane Smithofil. ()

maseer2

pro mě druhý nejlepší film Kevina Smithe hned po Clerks 2 ! .. typický smithovský vulgární humor a k tomu plejáda hollywoodských hvězd, které parodují samy sebe.. co víc si přát:) ()

Johny_fork

Tenhle smímek si Kevin Smith natočil vyloženě pro radost a zejména pro jeho skalní fanoušky je to geniální dílko, je plný odkazů na jeho předchozí snímky, dělá si legraci prakticky ze všeho a hlavně sám ze sebe. Typický drsný až absurdní humor mi sedl (ale někdy je to až moc). Camea Willa Ferrella, Bena Afflecka, Mata Damona... a dalších posouvají tento sktečně nevšední film mimo všechny kategorie. ()

Terva

Tak jsem v poslední době viděl snad všechny filmy Kevina Smitha a tudíž by byl komiksový hřích, nepodívat se na prapůvod života Jaye a Silent Boba. ...........kdysi dávno, kdysi daleko, před jedním obchodem se smíšeným zbožím.......... CITÁT - Od kdy je zakázaný prdět !!??........ Jay a Bob se dozvědí, že vlastně komiks Bluntman a Chronic je o nich, ikdyž je to trochu jiný svět než ten jejich u zdi. Ale oni to tak nenechají. Zasmál jsem se u scény, kdy se Kevin Smith (Mlčenlivý Bob) podívá do kamery jako reakci na otázku - Kdo by točil film o Jayovi a Mlčenlivým Bobovi ? Jenže oba aktéři jsou zdravě nasráni,. že o nich bude film bez nich, a vydávají se do Hollywoodu překazit natáčení. CITÁT - Od kdy se v autobusech platí ? Do školy nás vozili zdarma !?......... Příchod Justice (to je dívčí jméno) je Boží. A znáte Susanne ? To je taky holka, ale trošku jiná. CITÁT - Možná proti nám stojí dva nejnebezpečnější muži Planety.......... Asi nejkrásnější parodie na film, je ta o Planetě Opic - ta se povedla. CITÁT - Hlupáci. Proklínám vás !!!......... Ve filmu je i spousta narážek, tak jako skoro ve všech Kevinovo filmech. Zde ja asi nejzajímavější spojení ....z holím zadkem z lesa do Hollywoodu.... nebo .......Občané Utahu, nedrážděte Klitoris........ Osobně se mi líbí, když jsou použity náznaky nebo střípky odkazů na různé filmy (a že jich tady je požehnaně). Například stejný obchod v New Jersey, domov Jay a Silent Boba použitý v příbězích Clerks 1 a 2, společnost Moobys, která je jak v Clerks tak třeba ve filmu Dogma, kde LOKI (Matt Damon) využívá kouzla Woodoo, Susanne, kterou můžeme vidět na konci filmu Flákači, nebo i několik narážek na film Hledám Amy, který má název podle vztahu Amy a Silent Boba. V neposlední řadě je povedené i vědomí herců, že prostě hrajou, což dokazují asi tři pohledy do kamery v kritických situacích. A nebo třeba věta Matta Damona, kterou říká Benu Afflekovi CITUJI - Žes mě přemluvil hrát v Dogma je jedna věc, já o tuhle sračku nestál....... Mluví o natáčení filmu Dobrý Will Hunting 2 - Lovecká sezóna. Je tu dokonce i parodie na Spilebergův film E.T. a logo jeho společnosti (Ta s Měsícem). Uvidíme zde třeba Wese Cravena a jeho Vřískot. No prostě samá sranda. CITÁT - Říkej mi Darth Varle !!....... Tak tohle je Hollywood. Světla, kamera, akce Jay a Mlčenlivý Bob vrací úder. Na konci tohoto nádherného snímku zazní i Morris Day a The Time. V závěru a vlastně v celém příběhu je nádherně na hercích poznat, jak si to užívaj. Já jim závidím. Kdo vydrží až na samotný konec titulků uvidí Boha. Dělám si prdel. Ale přijde Alanis Morissette. CITÁT - The Askewniverse. Bonus na dvd pak nabídne dva videoklipy. Afromen ....ha hahaha ha h ha hhhaa... a jeho marihuanová zmrzlinahahaha a druhý video je už zase jiný příběh - tak se podívejte. ()

jahol

Relativně vysoké hodnocení dávám, přestože toho vím o filmech Kevina Smitha hodně málo. Parodické prvky téhle bláznivé komedie mají mnohem širší záběr a přijde si zde na své filmový fanoušek, který viděl leccos, nehledě na to, že poslední třetina je parodií na Hollywood jako takový. A hlavně -vůbec mi nevadí filmy, kde je jeden fór nic moc a druhý trapný, když je ten třetí hodně dobrý a všech je ve filmu hodně - horší je to s filmy, kde sice žádnou trapnost nenajdete, ale vtip postrádají taky. Jason Mewes mi sice extra neseděl, ale Kevin Smith je výborný a moc mě potěšily třeba rolky Bena Affecka, Matta Damona, Willa Ferella, Alanis Morisette, a to, že do filmu dotáhli i Marka Hamilla. Film se navíc sympaticky obloukem nevyhýbá "citlivým" tématům (ano, jde o humor, ale jak často si tady scénáristé dávají pozor!) a tak tady najdete třeba taky pěkně vymalovanýho černýho rasistu nebo všudypřítomné homosexuální nadržení, ti opravdu jetí se snad dostanou až k zoofilii. Všudypřítomně vulgární, často laciné, ale často taky hodně vtipné a jako celek dobře udělané! ()

prsvl

Konec sice trochu zmatený, ale jinak je to dobře udělaný film, který slouží k pobavení a tak se musí brát. Navíc jsem byl jednou dívkou označen za člověka podobného Jayovi, tudíž jsem s tímto fïlmem, řekněme, duševně spjatý:). ()

Revanx

Jay and Silent Bob Strike Back je ťažkým orieškom na hodnotenie. Ono totiž ide o film od jedného z najlepších režisérov súčasnosti. Bohužiaľ, aj keď som jeho fanúšik, musím priznať, že pri tomto výtvore trocha podliezol svoju vysokú latku. Avšak, aj napriek tomu je Jay and Silent Bob Strikes Back skvelým filmom ktorý za pozretie nepochybne stojí a minimálne raz zabaví. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2