Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

JohnSmith

Parodie na celej Hollywood se spoustou fajn herců v miniroličkách. K tomu pár ftipů,ale jinak to nepřesahuje průměr. Smith je sice fajn,ale Mewese opravdu rád nemám. ()

sskrblik

Někomu tenhle humor sedět, někomu ne... a pak tu budu já, který to ani nevychválí ani nestrhne ke dnu. Jednoduchý závěr zní, že je to poměrně slušné a zasmějete se. ()

ravalah

Pekne napady bohuzel zazdivaji trapne chvile, kterych je na muj i pritelkyne vkus trochu moc. Dokoukal jsem to jen ja. ()

yeniczek

Jednoduše geniální a pro filmového geeka povinnost:) Ale dokážu pochopit, že se to někomu nebude líbit... Ta hranice snesitelnosti je totiž strašně tenká... ()

VanTom

Řešit bláznivou absurditu zápletky samozřejmě nebudu, ovšem určité pachuti nad tím, jak se oblíbené duo přihrávajících huličů z minimalistických, humorných, ale v životě ukotvených Smithových prvotin transformovalo v nevýrazné "cartoonové" postavičky na cestě do Hollywoodu, se zbavit nemůžu. Sexistický / záchodový verbální průjem mi taky zrovna nesedl a drzé sebeparodie, množství cameo roliček či podvratných narážek zdaleka nezachránily všechno. Mezi 2-3*. ()

Sany33

Celkom podarená vec na ktorej som sa v minulosti celkom dobre bavil, keď som si to ale pustil teraz tak som bol dosť mimo. Jedná sa asi o to, že humor bol situovaný na aktuálnu dobovú problematiku. To máte tak isto ako so Stand-upom. Keď ho robíte na dávno zabudnuté veci tak jednoducho stráca humor zmysel. Ale ako príjemné retrospektíva a nostalgia funguje vynikajúco a nemôžem mu odoprieť nadpriemerné hodnotenie. Jay a Bob sú jednoducho top. 70% ()

cross

Tak tohle byla jízda, kterou hned tak každý nezvládne... Kevin Smith natočil totální sračku, která je sračkou zcela záměrně a která si dělá srandu ze všeho Hollywoodského - od totální degradace sama sebe až po nejvyšší patra své produkční společnosti Miramax. Smith to má ale na háku všechno, protože nejenom že spousta slavných osobností miramaxácké historie se k této jízdě propůjčila, navíc se dá najít ve filmu několik opravdu vtipných scén a keců - co na tom, že to je vlastně jen pitoreskní křenění a trapná pitomost, když je to (občas) docela zábava.. Pro fanoušky Jaye nebo Boba nebo Smithových předchozích filmů naprostá nutnost! Pro mě naprosto čistočistě průměrný průměr - tedy **1/2. ()

-ELFKA-

Nieje to úplne na zahodenie, sem tam sa vyskytnú kvalitné hlody. Ale zlý dojem z nechutného fekálneho humoru aj tak zostáva. ()

masw

Je snad nemozne natocit film s hvezdami a natocit ho spatne a nevtipne? Nemozne to diky tomuto filmu neni... ()

DellEthing

Tenhle film byl moje první setkání s Kevinem Smithem (2002). Rozhodně doporučuji původní znění, dabing se ke Smithovým filmům vůbec nehodí. Film pro znalce Hollywoodu a předchozích filmů od View Askew. ()

ganz

Pokud jste viděli předchozí filmy Kevina Smithe a vyžíváte s v popkulturnch odkazech, film pro vás nebude odpadem, v jiném případě ale doporučuji nejdříve shlédnout přdchozí filmy. Film je přeplněn odkazy na předchozí filmy a také se v něm objeví charaktery z nich (Jason Lee zde dokonce hraje jak svoji postavu z flákačů, tak z Hledání Amy). Každopádně doporučuji v originále, dubing bere u tohoto filmu hrozně moc... nejlepší scéna: parodie planety opic ()

Dreadd

Jakkoliv jsem pochyboval u Aldouse Snowa, zda dokázal bavit i jako hlavní postava, U Jaye a Silent Boba mě to nenapadlo ani na chvíli. Kevin Smith se nebál vecpat kvanta odkazů nejen na cizí, ale i na svoje filmy, takže se vyplatí mít alespoň Smithovu filmografii nakoukanou a zážitek z filmu je mnohonásobně větší. Všechny gagy tradičně zabalené do kupy sprostých slov mohou naznačovat tupou komedii pro teenagery (kdo viděl některá Smithova vystoupení, ví, že tohle je prostě jeho styl, přestože on sám tvrdí, že žádný nemá), ale kromě různých popkulturních odkazů zde najdeme plno geniálních gagů - Jayův rap, prolomení čtvrté stěny, "Boo Boo Kitty Fuck", potahování ze světelného meče, jeptiška nebo vyprávění Willa Ferrella o tom, že silně nedoporučuje dráždit C.L.I.T. (v češtině to tak nevyzní). Navíc se zde objeví spousta hollywoodských hvězd často parodujících sama sebe. Určitě se vyplatí zhlédnout i vícekrát, protože je dost možné, že všechny odkazy neodhalíte hned napoprvé. ()

Guzo

Když se podívám, jaké jsou Smithovi předchozí filmy, ani jeden se mi nevryl nějak extrémně do paměti, byť byly minimálně průměrné. V Jay and Silent Bob Strike Back se ale všechno konečně propojilo a přibyla spousta dalších vtípků a popkulturních narážek. Neříkám, že se jedná o něco světoborného, ale přišlo mi, že se Smith konečně našel a natočil to, k čemu předtím jen směřoval. To, že je děj sám o sobě totální kravinou tu nehraje nějak výraznou roli, protože jde především o jednotlivé scény a hlášky a těch je tu požehnaně. 7/10 ()

vyfuk

Hlavně dávám bonusový body za propracování Smithova vesmíru a vyhraní si s kravinama. Bohužel tím opadl zájem a kladné hodnocení. Ale přibylo víc nebe pro mastiče. Jako třeba pro mne. Oceňuji herecké štěky jen aby film dostal to co potřeboval. Byly tam hodně divný momenty. Ale jsou tam i momenty, který mne prostě dostaly. ()

Molir

Totalni narez, sice asi hodne lidi znechuti, pokud se budou snazit zjistit "co tim chtel basnik rici", ale to mi nevadi, protoze ROTFL :-)) ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2