Bláznivá komedie o krušném životě pod ochrannými křídly snaživého smolaře Clarka Griswolda, který manželku Ellen a děti Rustyho a Audrey žene na další děsivě báječnou dovolenou, tentokrát do Evropy. Vše začne nevinně. Griswoldovi se zúčastní televizní soutěže a vyhrají první cenu, kterou je čtrnáctidenní cesta Evropou po atraktivní trase Londýn - Paříž - Řím. Leták cestovní kanceláře sice ujišťuje, že vše je perfektně připraveno a zajištěno, i ta nejlépe zorganizovaná akce se však v případě Clarka Griswolda změní v totální chaos. V Anglii jim autonehoda znemožní prohlídku slavného Stonehenge, která skončí katastrofou, v Paříži se otec rodiny rozhodne užívat nejen prohlídek muzeí, ale také nočního života. Zatímco Rustymu se takový nápad líbí, Audrey léčí svou nešťastnou lásku sáhodlouhými telefonáty přes oceán. Poté, co Clark protancuje v Německu podrážky, vede jejich cesta do Říma. Přestože se říká, že tam vedou všechny cesty, Clark ne a ne žádnou najít. Ale je jisté, že ani když nakonec dorazí do cíle, zábava nekončí. (TV Nova)

Beri odpad!

Musím sa priznať že Chevyho Chasa vážne neznášam. Každý jeho "vtip" mi pripadá neskutočne trápny, sto razy počutý a na úrovni 8-ročného decka. Preto sa moje hodnotenie vzťahuje na všetky jeho prázdninové filmy. ()

Katte

Tak tuto záležitost jsem vskutku nepochopila, prostě jsem zastánce krásného českého humoru, tedy především inteligentního. ()

Brano

Veľmi slabé pokračovanie, ktoré je dosť nudné a človek sa pri ňom zasmeje iba parkrát a miestami to už začínalo byť aj dosť trápne. Výlet do Európy mohol byť zaujímavý, ale tak to dopadne keď si to zoberiem do parády podpriemerný režisér, v tomto prípade režisérka Amy Heckerling. A herci: Jason Lively a Dana Hill mi boli dosť nesympatický. /45%/ ()

ostravak30

Budu docela stručný. Film postrádá skutečný humor. Ano, jsou zde zastoupeny úsměvné momenty a slovní spojení vystihuje podstatu toho, co chce básník říct. Nad řadou věcí se prostě pousmějete, ale nebudete se chechtat. Snímek si dělá srandu z Italů, Němců i Francouzů ve své době. Zobrazuje jejich klasické vlastnosti a dělá naopak z Američanů nevzdělané idioty. Na druhé straně jedná se o komedii a proto je vše nutné brát jako pokus o vtip. Film vlastně děj jako takový postrádá. Rodina střídá stát za státem a tam právě poznává charaktery jednotlivých obyvatel. Jako chlap přidávám malé, docela malinké plus, že vidíme řadu krásných slečen čímž se potvrzuje, že evropanky jsou krásnější než Američanky. Pubertální herci pak bohužel příliš talentu nepobrali. Jako úsměvná podívaná na to, jak nás vidí mimokontinentální cizinci se to dá strávit. Jednou. Ale znám plno lepších komedií. ()

marek29

Když se ztěžka usměješ u pár skečů křečovitě.. Když zjistíš že Eurotrip z roku 2004 vykradl tuhle prvoplánovitou pseudokomedii.. Když duch 80. let na tebe dýchne a smrdí to jako zhnilá cibule, víš, že máš hodnotit 2 z 5 :( Komediálnost nemůže vykopávku z dob dávno minulých katapultovat ani mezi průměr. Griswaldovi dobré, ale ne dost dobré. Maucta ()

bohhous22

Teď nemá cenu hodnotit režiséra se scenáristou.Chevy Chase je přirozenej jako hovno , Beverly D'Angelo se mi fakt v tomhle období líbí,ale volba udělat z nich manžely byla zkrátka famózní.Pátou dávám pro trvanlivost gagů a neotřelost byť absolutně banálního děje.Zkrátka to sedí a směju se tomu už dvacet let na stále stejných místech. ()

PlysovyMacko

Griswoldovci berú Európu útokom a je to sranda jak hovädo. Všetko čo sa môže pokaziť sa pokazí a hláška Som Griswold, nie idiot vystihuje celý film. ()

route60

Grisvoldovic povedená rodinka v Evropě nadělá slušnou paseku a divák se dobře baví, Chevy Chase se pro tuto roli narodil a už mu jí nikdo neodpáře.75% ()

blondboss

Pokračovanie Griswald dovoleniek v podobnom duchu ako jednička, až na to, že tento európsky diel bol o niečo nudnejší a tá kriminálne zápletka mi tam nesedela. Dosť zbytočné. Každopádne celkovo táto séria je pre mňa jednou z tých priemernejších. 60 % ()

Dukekuky

Skvělé pokračování, bylo zde hodně humoru, a to fakt hodně. Klasická americká komedie která vždy pobaví. K filmu není nic dodat, prostě super americká komedie na kterou se klidně můžete podívat 10x za sebou a pořád vás bude bavit. Film můžu doporučit 8/10 ()