"Opilství je neomluvitelné, stejně jako sebelítost, která ho způsobuje.."(26.1.2016)

Ano ano, takto má vyzerať poriadny western. Dĺžka mi nevadila, ani raz som sa nepristihol, že by som sa nudil alebo pozeral na hodinky. Do poslednej chvíle som bol rozhodnutý pre 4*, ale kedže mám slabosť pre skutočné príbehy tak dávam 5. Záverečný komentár ma dostal.(6.9.2012)

Jeden z mála westernov, ktoré dopodrobna vyrozpráva celý život, perfektne vyčrtne psychologickú stránku osoby, prileje štipku romantiky, drámy a ešte stále ostáva miesto na napätie a poriadne strielačky. Na druhej strane však vďaka Bohu, veď v 190minútach by to inak bola nuda. Síce som film pozrel na dvakrát, lebo mi už bolo dlho, ale nenudil som sa, to nie. 75%.(3.11.2006)

Sice precizní western, ale neúnosně dlouhý. Výběr herců povedený, Kevinu Costnerovi tyto role sedí. Přestřelky zpracované klasicky, bez nápadu. Veškerá kritika je vlastně směřovaná právě na délku, ta v podstatě sráží film do jakéhosi lepšího průměru. Jsem zvědavý na srovnání s Tombstone a chápu, proč se Wyatt Earp stal tak velkým kasovním propadákem.(4.7.2013)

O Wyattu čtu různé povídky po netu a mám i jeho pár příběhů z rodokapsu. Pro mě je to hrdina s velkým srdcem, chladným pohledem a přesnou muškou. Moje westernová srdcovka se skvělým obsazením.(16.7.2011)