Přehlídka skvělých herců! Osobně víc než Costner tu pro mě boduje skvělý Dennis Quaid coby tuberák Doc Holiday! Lawrence Kasdan umí točit skutečně dobře, ale mám pocit že Earpovi celých dlouhých 189 minut něco chybí ... škoda.(30.10.2006)

"Opilství je neomluvitelné, stejně jako sebelítost, která ho způsobuje.."(26.1.2016)

Největší slabinou filmu je zbytečná roztahanost - ubrat hodinu ze stopáže, mohla bych snad hodnotit hvězdičkou navíc. Největším kladem je Dennis Quaid v roli Doca Hollidaye, přesvědčivě vyžilý a sympaťák k tomu (kam se hrabe Val Kilmer, to se nedá srovnat!:-)). 66,6%(4.11.2008)

Další z četných vyprávění o legendárním šerifovi Wyattu Earpovi a rovněž legendární přestřelce u O.K. Corralu tentokrát zaujme především délkou. Ani tříhodinová stopáž ale nedokáže podle mě diváky dostatečně vtáhnout do děje, zejména díky sice rozvleklému, ale přesto nedotaženému scénáři. Nicméně jako jeden z nemnoha westernů 90.let je i Wyatt Earp příjemným zpestřením v té době neprávem opomíjeného žánru. Zásluhu na tom v jedné z mála vydařenějších rolí od Tance s vlky má Kevin Costner, ale také charismatický Dennis Quaid a i některé další známé tváře.(23.7.2003)

Wyatt Earp jako Forest Gump divokého západu. V rámci kulturního vyžití a vzpomínek na časy minulé jsem se podíval na tady tenhle skvost, který v rámci 183 min. poskytne pohled na pistolnickou legendu, ehm... dost bylo intelektuálních žvástů. Wyatt coby naivní mladík slíbil své srdce ženě, kterou viděl 1x v životě a jak jinak svůj slib dodrží. Za jistých okolností si přijde pro jeho ženu ďáblova pokojská (cca 1hod filmu) no a pak přijde on, obávaný pistolník, který vzal zákon do vlastních rukou a taky jeho znění. Jeden z nej. snímků daného žánru, co jsem měl možnost vidět 8/10. Já rád tyhle "epopeje".(27.7.2011)

• - Ve skutečnosti se Wyatt a Morgan stali pomocnými šerify až několik minut před přestřelkou u O.K. Corralu, kdy je Virgil spolu s Docem Hollidayem zplnomocnil. (liquido26)

• - Představitel Virgila Earpa, Michael Madsen, dostal nabídku hrát Vincenta Vegy ve snímku Pulp Fiction, ale nemohl z důvodu natáčení tohoto filmu musel odmítnout. (liquido26)

• - Film byl nominován na 5 Zlatých malin (Razzie awards) za nejhorší film, remake/sequel, režii, hl. herce a filmový pár (nominace pro Costnera a "kteroukoliv" z tří filmových manželek). "Vítězství" si odnesli Costner za nejhorší hl. herecký výkon a nejhorší remake/sequel filmu. (kenny.h)