Asi na stejné úrovni jako Tombstone, i když jiné. Kilmerův Holliday byl o pisl lepší, ale Quaid se taky hodně snažil. Costner je lepší Wyatt než Russel, ale to nevadí. Oba filmy mají ode mě stejné hodnocení.(26.6.2012)

Ano ano, takto má vyzerať poriadny western. Dĺžka mi nevadila, ani raz som sa nepristihol, že by som sa nudil alebo pozeral na hodinky. Do poslednej chvíle som bol rozhodnutý pre 4*, ale kedže mám slabosť pre skutočné príbehy tak dávam 5. Záverečný komentár ma dostal.(6.9.2012)

Přesně, jak píše uživatel BadoXXII. Asi po dvou hodinách sledování (s reklamami samozřejmě:) jsem již déle nemohla odolat a asi na půl hodinky jsem vytuhla. Pak jsem byla úměrně schopna sledovat zbytek filmu:) Snad více než na pana Costnera jsem se těšila na Mikeyho Madsena, coby jednoho z bratrů Earpových. Docela by mě zajímalo, kterého chytráka napadlo, aby ty jeho krásné, husté černé vlasy polili vanilkovým pudingem:) Na blond vypadá naprosto nepřirozeně a neMadsenovsky. Wyatt Earp mě neurazil, ale ani nijak extra nepotěšil. Je plný, mně známých hereckých tváří v kvalitně ztvárněných postavách. Nejvíc mi však vadilo, jak z něj byla strašně cítit ta "Hollywoodská Amerika." Hraní na city, otřepané scény a dialogy, všemožná klišé a do toho vždy v patosově dramatických momentech hrající Newtonova hudba. Dokázala jsem se na to skoro celé tři hodiny dívat, vystavěný příběh rozhodně není nijak nudný či slabý, jen to bylo příliš zdlouhavé a americké.(22.9.2011)

• Stegr

Zlaté maliny 1994 - 2x - Nejhorší herec HR (Kevin Costner), Nejhorší remake/sequel...(1.11.2008)

Velmi dobrý monumentální western. Popisuje dopodrobna životopis Wyatta Earpa. Není tolik zatížen na akci, spíše na lyrickou stránku vyprávění. V akčních pasážích je zase lepší jeho o rok starší kolega "Tombstone". Oba dva řadím na stejnou úroveň. Kevin Costner v titulní roli podal dobrý výkon, v té době uměl ještě hrát. Lawrence Kasdan westerny točit umí, ale proč se stávají propadáky, to mi nikdo nevysvětlí.(13.8.2006)