neo101

jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec a ve scifi patří mezi mou trojku nejlepších s Gattacou a Já,Robot. Super přetvařující se synáček, samurajské meče, šťěňátko a do toho hraje z gramofonu Bethoveen. Vřele doporučuju i jako film pro ženský, protože to nečekaj a pak jsou z toho hotový. ()

AlicaFox

Nech si tu hovorí kto chce co chce... Toto je film čo si tých 5 hviezd zaslúži.Christian Bale, Sean Bean a ten malý krpec boli úžasní. Vizuál dobrý, dej mal chvíľami slabé miesta ale v konečnom dôsledku, tiež dobrý a tá atmosféra ma úplne dostala..... ()

Jannica

Nápad dobrý, realizace na prd. Málo promyšlený děj, klasické filmové nesmysly. První hvězdička za vizuál, druhá za to, že mě to bavilo, a třetí za Christiana Bala, samozřejmě. ()

Pelous

Equilibrium je vlastně takovou filmovou adaptací Orwellova 1984. Budoucnost je šedá, emoce jsou zločin, vybočení z řady se trestá smrtí. Hodně omílaný námět, ovšem moc pěkně podaný. Christian Bale je ohromný sympaťák, byť už podle popisu filmu je jasné, že si vlastně moc nezahraje, neboť emoce jsou zločinem. Ze závěru mám rozporuplné pocity, avšak bez spoilerování je nelze vysvětlit. Velmi mě zaujal systém boje - zejména se střelnými zbraněmi to rozjeli do úplně nové dimenze soubojů. ()

JimmyMcNulty

Co především na filmu zaujme, tak je to atmosféra. Ta ve spojení se skvěle hodící se hudbou, výborným balem a klasickou rolí Beana tvoří dohromady skvělé scifi. Pár chyb by se na filmu určitě našlo, ale i vzhledem k tomu, že dobrých scifi je poskrovnu, tak za mně jasné 4 hvězdičky. ()

Kactaa

Působivý sci-fi film, čiší z něj sice inspirace Orwellovým románem1984 a dalšími dílky, mně se ale tahle slátanina skutečně líbila. Příběh má hloubku, mít strach ze svých vlastních dětí je přece jenom silná káva. Všudypřítomný strach, snaha odhalit i jiné lidi, kteří si přestali píchat Prozium, boj proti totalitnímu režimu. Krásná proměna Christiana Balea z necitelného "robota" do emotivního člověka se mi moc líbila. 90% ()

lordlisak2

Jeden z mých oblíbených filmů. Kombinace akčního prvku a psychiky, která se objevuje v tomto filmu mně příjde "úžasná" . Uznávám, že děj není úplně reálný, ale i tak. ()

Johny_Blaze

Skvělý film který mi bohužel už od začátku dával najevo nízký rozpočet. Ne nadarmo se říká že za hodně peněz hodně muziky. Pokud by bylo dost peněz dotáhnout sci-fi scény k dokonalosti a realističnosti byl by Equilibrium epický film. I tak si ale plně zaslouží mé čtyři hvězdy. ()

petr.mrazek

Matrix z jiné strany. Ano, tak by se dal tento film shrnout jednou větou. Je to příběh o hrdinovi, který se snaží vymanit ze systému a zničit jej. Klasické akční sci-fi se spoustou kulek a heroického bojového umění. Co ovšem tento film nezahazuje do propadliště dějin jako kopii výše zmíněného Matrixu? Bezpochyby je to nápad, lépe řečeno způsob, jakým způsobem nastolený řád funguje. V Matrixu jsou osoby držené nedobrovolně a nevědomky, ovšem v Equilibrium je to naopak. Lidstvo se prostě rozhodlo, že násilí již bylo dost a tak si pravidelně píchá drogu, která potlačuje veškeré city. Výsledkem je tedy chodící "zelenina", která nedokáže cítit a tedy jen dělá to, co se po ní chce. Filmu bych vytknul trošku moc uspěchaný konec a občas zbytečně prodlužované scény, ale jinak v celku pěkný kousek, který stojí za shlédnutí. ()

loukonicek

Nejlepší! Můj nejoblíbenější film, viděla jsem ho už aspoň 10x a stejně nemám dost. Bale je k sežrání, ten jeho sexy vážnej výraz je dokonalej. Miluju ten film!!!!!!!!! ()

stuj

Blbost. Tedy nápad dobrý, ale to je tak všechno. Jenom akce a střílení a pár jednoduchých postav. ()

smajki

Samozřejmě, že s Orwellovým literárním klenotem 1984 (ani jeho filmovým zpracováním) se Equilibrium nedá dost dobře srovnávat, nicméně inspirace je zde zcela jasná. Přiznám se, že představa a nastínění totalitního státu a režimu v takovéto a obdobné formě ve mně vždy vyvolává silný emocionální zážitek a způsobuje mi husí kůži. Dle základní myšlenky, že kdo cítí, musí být vržen do procesu, by mě jistě cleric okamžitě a bez soudu eliminoval, neboť mé pocity byly silné. Paradoxně se mi film líbil více po stránce dějové než vizuální. Některé akční a bojové scény mi až moc připomínaly Matrix (a nijak zvlášť kvalitně zpracovaný) a finální souboj s Otcem, který vlasně nebyl nijak dlouhý, ale svou monotónností se příšerně vlekl, mě nebavil. Ale 4 hvězdy si snímek zaslouží. ()

L_Into

Po druhém zhlédnutí měním hodnocení ze dvou na tři hvězdy. Pořád je tam příliš mnoho úsměvných momentů (drtivá většina bojových scén, kde se rčení za málo peněz hodně muziky zrealitovat nepovedlo), závěr originalitou taky neoplývá, ale ta atmosféra a Baleův výkon si tři hvězdičky rozhodně zaslouží. ()

fermatf

Christian Bale svoji roli hraje výtečně, efekty jsou výborné a ačkoli od sci-fi filmů často očekávám hlavně povrchní zábavu a ne nějakou hlubší myšlenku, tenhle uspokojil i mou intelektuální osobnost. Divák má při sledování tohoto možnost si nejen užít film, ale i si u toho zafilozofovat a zadumat. ()

Rathe

Christian Bale je fakt skvělý a přijde mi, že snad zahraje vše, co mu dají. A myslím, že tohle není jeho jediný film, kde nemá emoce. Jinak svět bez emocí je fakt skvělý a ta scéna s tím pejskem, jůůů. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda