poster

Equilibrium

 • USA

  Equilibrium

 • Slovensko

  Equilibrium

Akční / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2002, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brouk
  ***

  Prozium - lék na potlačení emocí... Slušná akční podívaná... Téma emočních zločinů a jejich potírání.... , ale osobně se mi tato tématika potírání emocí více a vtipněji líbila v jiném filmu... a to v Sexmisi i když je to z jiného žánrového soudku, leč potírání dekadentistek.... a kouzelné "spolkni prášek".. Ovšeme Christian Bale a Emily Watson.. mńam... A charismatický Sean Bean ve své miniroli, byť důležité... když tak o tom přemýšlím... není to nakonec za 4*... Možná až se to na to mrknu po čase(16.10.2004)

 • Morien
  *****

  MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY. Jako nenapravitelný romantik mám tenhle příběh strašně moc ráda a je mi úplně jedno, kolik je toho v něm nelogického. Depresivní začátek zahrnující společnost, kde každý muž, žena i dítě mohou v klidu žít svoje identické životy, kde neexistují žádné filmy, hudba, obrazy na stěnách nebo hry pro zábavu a nad tím vším bdí klerik, který nikdy není zasažen a sám vždy trefí cíl, dokáže vycítil myšlenky ostatních, nikdy neselhává a nikdy se na nic neptá, to všechno navodí tak hutnou atmosféru, že právě ta sorta lidí jako já, která by se určitě dala k narušitelům, by si nejraději šla hodit mašli. Jenomže pak přichází něco, co právě "nám" hraje na strunu, a to prosté selhání lidského elementu, protože lidé zkrátka nemohou žít jako kopie. A na nikoho se při tom selhávání nekouká tak krásně jako na Christiana. Všichni ostatní herci zůstávají naprosto v jeho stínu. Prestona vybavil takovým charismatem a kouzlem, až to snad ani není možné. Ze začátku možná působí chladně a odtažitě, stejně jako boční zbraně, které nosí za každých okolností v rukávu. V jeho tváři se zřídkakdy pohne jediný sval a neustále ulízaný účes drží tvar za všech okolností, postupně ale začínáme tušit, co se za těmi svaly děje, co v sobě skrývají ty šedé oči. A když se nám po velkém finále i sám veliký klerik John Preston na malou chvíli usměje, moje srdce plesá tak hlučně, jako když se mlátí naběračkou do radiátoru ústředního topení. Stylizace filmu připomíná Matrix, i prvek lidstva ovládaného a zbaveného "svobody" není nepodobný, přesto má Equilibrium jinou atmosféru. V Matrixu jde jen o bombastické pohledné scény a jakousi "coolovost", ale Equilibrium hraje víc na city, což je při pálení obrazu Mony Lisy nebo při střílení bezbranných psů zcela zjevné, na diváka, nebo alespoň na mě, to ale funguje. "Nadbojová" Gun kata taky hodně připomíná Neovo řádění s agenty, celá ale působí daleko víc skutečně a člověk při sledování věří, že je něco takového možné. Mě osobně zaujalo daleko víc než matrixové souboje. Bojových scén je ve filmu docela hodně, a někdo říká, že jich je tam až příliš a že pohřbívají příběh, mě ale ta rovnováha vyhovuje. Člověk spolu s klerikem začíná chápat, že city občas bolí a že jinak než přes násilí to stejně nakonec nejde. Cesta je vysoká, ale stojí to za to. Hudba je pěkná, melodická, působí stejně rozervaně jako obraz a neruší jej, ba naopak, pěkně doplňuje, strohé kostýmy "zfetované" společnosti a její matematický styl jsou v hlubokém kontrastu s přeplácanými pokojíčky "obránců citu", naplněnými voňavými doplňky a bachratými taburetkami jako z pracovny profesorky Trelawneyové z Harryho Pottera. A už dost, nebo ještě Eq začnu připodobňovat k bibli a tvrdit, že ho předpověděl Nostradamus. Zkrátka, co vám mám říkat, Equilibrium je prostě můj oblíbený film, a pokud mi na něj někdo sáhne, tak mu urazím ruku. ♥♥♥ "Mně, chudému, zbyly jen sny, které jsem k tvým nohám položil. Našlapuj opatrně, neb šlapeš po mých snech."(18.11.2006)

 • Lima
  ***

  Trošku schizofrenní mix 1984, 451 stupňů Fahrenheita, Minority Report a Matrixu. Někomu se to může líbit, podle mého vkusu to dohromady nefunguje. Začátek byl ovšem slibný - tíživá vize Orwellovské společnosti a v ní vynikající Bale v roli klerika, který objevuje city. Mělo to atmosféru, mělo to hloubku, ale postupem času se z toho stále více stávala slátanina, kterou drželo nad vodou těch pár společných scén Baleho a Emily Watson. Přál bych si, aby Wimmer příště natočil nějakou pořádnou řežbu, protože závěrečná akční sekvence byla vynikající.....PS: Mé přání bylo o 4 roky později BOHUŽEL vyslyšeno.(20.9.2003)

 • EvilPhoEniX
  **

  What THe Fuck?? Tenhle film se ke mně donesl s velmi krásnými Ohlasy,že se může rovnat s filmy jako je 96 Hodin a Ctihodný Občan.. Po shlédnutí filmu si nejsem jist, Jestli Český Národ na něčem Nejede!! Co to bylo za Akci? Parodie na Matrix či Akční Film?? Byla to Pouze Videohra? Bylo mi vždy do smíchu!! Ono ani není divu, Film je z roku 2002.. Pc technologie nebyla na tolik vyspělá, aby Efekty Měli nějaké Grády... Děj, příběh Super.. Zpracování Hrůza.. a na tom já stavím! Uvítal bych podobný film, ale z Roku 2012+ !(18.6.2012)

 • Hakha
  ****

  Docela milé překvapení. Béčko, který se inspirovalo Matrixem, ale i přes to má šmrnc a dobře se na to dívá. Akce je svižná a nabitá různými efekty, kterým dopomáhá rychlý střih a Christian Bale, který je zde vynikající. Sice je ve filmu mnoho nedostatků, které mě z obrazovky hned praštili po tváři, ale i tak to má zajímavý příběh a ze závěru jsem byl lehce překvapen. Ode mne Equilibrium dostává 4 hvězdičky...(11.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace