Akční / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2002, 107 min

Matrix cez kopirák...(1.5.2008)

• DaViD´82

Equilibrium je takový škemravý hybrid. Tuze moc by chtěl být filosofickým sci-fi reflektujícím (nejen) aktuální dění a zároveň líbivou podívanou plnou "coolovosti" pro mladé. V prvním bodě ta snaha vede k tak trapné a kýčovité doslovnosti až je to k zblití. Není tu byť jen jedna jediná originálně podaná myšlenka, respektive vůbec nějaká myšlenka. 451° Fahrenheita, Brasil či Mechanický pomeranč můžou v klidu dál trůnit na svých piedestalech. V tomto ohledu jde tedy o prohru tvůrců na celé čáře. Na druhou stranu co se akční části týče, tak ta celkem funguje. Samozřejmě s ohledem na nízký rozpočet filmu. Pohromadě to drží jedině díky Christianu Baleovi a jeho charismatu, kterým dokáže zakrýt i nezajímavě napsanou postavu. Žádný druhý Matrix se tedy nekoná. Pouze stěží průměrné béčko, které si za každou cenu hraje na něco více než na co má. A to nemám rád.(15.11.2007)

Vždy mám dobrý pocit po filme, pri ktorom vidím od začiatku dobrý nápad a ten nápad je skvele spracovaný. Dobrý scenár, ktorý bol plný zvratov, fantastická futuristická akcia ako aj kulisy. A samozrejme prekvapivo známo a hlavne kvalitní herci, ktorí ukázali, že aj pri akčnom filme sa dá hrať. Akurát ma prekvapila iba krátka rolička Seana Beana na začiatku. 90%.(9.11.2006)

O Matrixu se říkalo, že je nejlepší a že jeho "hlubší" významy jsou úžasné.... u jedničky pravda u pokračování... diskuze na dlouhé večerní noci u počítače... a tak se z jedničky se stalo nepřekonatelné dílo pro jeho pokračování. Tenhle film je jinou variantou Matrixu, která nepotřebuje hromadu peněz a efektů. Jde o geniální film bez pokračování a fakt, že většina lidí tento film přehlíží a podceňuje jej, je pouze smutnou pravdou... Není se čemu divït, třeba za pár let se z tento film docení. Režie je jednoduchá a kamera je krásná. Bojové scény mě naprosto dostaly a je mi jedno, že nějací zastánci Matrixu budou mít mnoho argumentů proti. Hlavní role je skvělá,bezchybně chladně zahraná. Klasická hudba je perfektní a hodí se k celkovému vyznění filmu. Demagogie ala Hitler aspol. je skvěle ukázána v osobě otce. Myšlenka, že city jsou důvod všeho špatného, je podle mě dost zajímavá a originální. Prozium, sérum proti citům, které má ochránit svět před možností cítit a všechny následky této přirozené schopnosti využívají vůdci k ovládnutí masy lidí. Tento film je hlubší než se zdá.(3.6.2004)

Přestože film neni úplně bez chyb, akční scény jsou hodně přehnaný a samotný vyřízení hlavního záporáka v závěru je těžce "béčkový", tak po delší době dávám zase nějakýmu filmu maximální hodnocení. Equilibrium je taková směs toho dobrýho z 1984, 451°F a Matrixu a překvapivě to dohromady celkem funguje. Mně se to moc líbilo. update: Po druhym zkouknutí 1 hvězdičku ubírám a docela se divim, že jsem tomu předtim dal 5.(5.5.2007)