Akční / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2002, 107 min

• Faidra

Chce to být cool jako Matrix, chytré jako 1984, drsné jako Mechanický pomeranč, barbarské jako 451 stupňů Fahrenheita a znepokojivé jako Brave New World - zkrátím to, prostě to honí tolik zajíců, že to každému tak maximálně uškublo chlup ze zadku a uhnalo si to leda ostudu (a konec metafor s honěním, nebo mě někteří místní zlikvidují coby konkurenci). Equilibrium to poněkud přehnalo s vlastním dávkováním a způsobilo, že jsme se svého času dohadovali s kamarádem a já zastávala stanovisko, že Bale musí být vynikající herec, když dokáže tak podat bezemocionální typy, zatímco kamarád tvrdil, že filmaři tak akorát využívají faktu, že Bale nepozná emoci, ani kdyby před ním tancovala v růžovém baletním trikotu. Čas oponou trhnul a rozhodněte sami, komu z nás dal za pravdu, já osobně musím dát za pravdu těm, které tenhle snímek, kde se ničivost emocí hájí plamenným řečněním, bouřlivým potleskem, culením se od ucha k uchu, přáním si dobrého jitra a vyptáváním se, jak jste si s kým blízcí, nechal citově poněkud u ledu. Čestné tři výjimky potvrzující pravidlo: modrá kukadla Emily Watson, zelené zraky Seana Beana a nevyhnutelné štěňátko.(5.2.2013)

Chyb bylo v tomto filmu docela dost, ale výkon Christiana Bala i slušný "matrix-like" ohoz celého snímku to dokázal v mých očích vytáhnout až na čtyřku.(7.9.2004)

Přestože film neni úplně bez chyb, akční scény jsou hodně přehnaný a samotný vyřízení hlavního záporáka v závěru je těžce "béčkový", tak po delší době dávám zase nějakýmu filmu maximální hodnocení. Equilibrium je taková směs toho dobrýho z 1984, 451°F a Matrixu a překvapivě to dohromady celkem funguje. Mně se to moc líbilo. update: Po druhym zkouknutí 1 hvězdičku ubírám a docela se divim, že jsem tomu předtim dal 5.(5.5.2007)

Dokonale chladný / chladně dokonalý stroj na zabíjení si jednoho škaredého dne nedá svou obvyklou dávku vládou nařízené drogy a začnou se dít věci vskutku famózní. Kašlu na to, že ten film vykrádá myšlenky ze slavných a geniálních knih s číslovkami 451 a 1984 v názvech. Tohle funguje.(18.8.2013)

• EvilPhoEniX

What THe Fuck?? Tenhle film se ke mně donesl s velmi krásnými Ohlasy,že se může rovnat s filmy jako je 96 Hodin a Ctihodný Občan.. Po shlédnutí filmu si nejsem jist, Jestli Český Národ na něčem Nejede!! Co to bylo za Akci? Parodie na Matrix či Akční Film?? Byla to Pouze Videohra? Bylo mi vždy do smíchu!! Ono ani není divu, Film je z roku 2002.. Pc technologie nebyla na tolik vyspělá, aby Efekty Měli nějaké Grády... Děj, příběh Super.. Zpracování Hrůza.. a na tom já stavím! Uvítal bych podobný film, ale z Roku 2012+ !(18.6.2012)

• - Práce Hugha Ferissa, výtvarníka z 20. storočia, boli inšpiráciou na vytvorenie mesta Libria. (Greenpeacak)

• - IX. symfonie Ludwiga van Beethovena, která zazní z gramofonu, byla použita i v jiném dystopickém sci-fi - Mechanickém pomeranči (1971). Tam to však byla druhá a čtvrtá věta, zatímco v Equilibriu první. (L_O_U_S)

• - Kurt Wimmer chtěl do hlavní role od začátku Christiana Balea, který ale s rolí váhal. Začalo tedy hledání jiných herců. Na Baleovo místo se tak dostal i Dominic Purcell. Nakonec se Bale k roli vrátil a Purcellovi byla svěřena vedlejší role. (Aknah)