Akční / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2002, 107 min

Vždy mám dobrý pocit po filme, pri ktorom vidím od začiatku dobrý nápad a ten nápad je skvele spracovaný. Dobrý scenár, ktorý bol plný zvratov, fantastická futuristická akcia ako aj kulisy. A samozrejme prekvapivo známo a hlavne kvalitní herci, ktorí ukázali, že aj pri akčnom filme sa dá hrať. Akurát ma prekvapila iba krátka rolička Seana Beana na začiatku. 90%.(9.11.2006)

Za málo peněz hodně bytelné muziky. Christian Bale je cool stejně jako akce - Wimmer má při její komponování zajímavé nápady. Equilibrium je emocemi nadupaný filmeček, který dokázal z minima vytěžit takřka maximum. Sice jen na jedno kouknutí, ale vem to čert: Bavil jsem se skvěle, tedy když se tvůrci zrovna nepokoušeli o bombastické davové scény, na jejichž věrohodnou realizaci by potřebovali mnohem plnější prasátko. 70%(5.6.2003)

Dokonale chladný / chladně dokonalý stroj na zabíjení si jednoho škaredého dne nedá svou obvyklou dávku vládou nařízené drogy a začnou se dít věci vskutku famózní. Kašlu na to, že ten film vykrádá myšlenky ze slavných a geniálních knih s číslovkami 451 a 1984 v názvech. Tohle funguje.(18.8.2013)

Efektní béčková akční variace na klasické dystopie, dělaná se zřetelnou chutí. Gun Kata je boží a k tomu skvělý Bale. Go, Kurt, go.(1.7.2003)

• Radek99

Postkatastrofický blábol ... Takhle si představuji pseudofilozofický snímek. Navíc je tu řečeno všechno tak polopaticky, scénáři i filmu by prospělo trošku rafinovanosti (když se tu pálí obraz, musí to být právě Mona Lisa, symbolika Otcova státu se musí podobat právě Třetí říši, citové probouzení je deklamováno ve scéně s hyperroztomilým štěnětem, které olizuje klerikovi tvář... kam se na tohle hrabe Lars von Trier!). A vůbec nejhorší - ta zjevná stylizace do progresivnosti Matrixu spolu s béčkovou omšelostí mi nějak nepasovala dohromady...(4.5.2007)