Akční / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2002, 107 min

• RHK

Equilibrium a utopická sci-fi? - Zlatý Matrix, zlatý Brazil, stříbrných 12 opic, bronz Potomci lidí, dlouho nic, 1984 a THX 1138, automatická pračka, kupka hnoje, Equilibrium... Bodík aspoň za akci a napětí a druhý za Christiana Balea, jinak režijní holomráz.. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10638-equilibrium/videa/(26.1.2010)

Vždy mám dobrý pocit po filme, pri ktorom vidím od začiatku dobrý nápad a ten nápad je skvele spracovaný. Dobrý scenár, ktorý bol plný zvratov, fantastická futuristická akcia ako aj kulisy. A samozrejme prekvapivo známo a hlavne kvalitní herci, ktorí ukázali, že aj pri akčnom filme sa dá hrať. Akurát ma prekvapila iba krátka rolička Seana Beana na začiatku. 90%.(9.11.2006)

Chyb bylo v tomto filmu docela dost, ale výkon Christiana Bala i slušný "matrix-like" ohoz celého snímku to dokázal v mých očích vytáhnout až na čtyřku.(7.9.2004)

Žánrový mix s myšlenkou, kterou ani legendární 1984 nedokázalo dotáhnout do konce. O co zde v některých pasážích chybí akce, o to je pak lepší. Škoda pomalejšího rozjezdu, který místo strhující akční sci-fi jízdy připomínal spíš unylou postapokalyptickou story, zbytek je vizuálně atraktivní a myšlenkově plná záležitost, napodruhé pak ještě vydatnější a komplexnější.(3.5.2006)

U tohodle filmu jsem pokaždé usnula, když se na pátý pokud podařilo, že jsem jej konečně dokoukala, zjístila jsem, že je vlastně fajn.(20.5.2008)