Zlaté oko

GoldenEye

Zlaté oko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1995, 130 min

#17 - Skvelý návrat nesmrteľnej série o nesmrteľnom agentovi. Brosnan, Campbell sa postarali o kvalitné znovuzrodenie a pritom ostalo vlastne všetko po starom. Len konečne do popredia vystúpil scenár, poriadne efekty, bondovské hračky a slušné hlášky. 80%.(6.3.2006)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.4.2011)

17. bondovka - OO7 si vyžádal nejdelší přestávku. Během té doby zmizelo několik věcí. Předně Timothy, který to už nevydržel a odešel. Pak také SSSR - Bondův hlavní nepřítel. Ale postsovětské Rusko nabízí také řadu možností tak proč je nevyužít. Mohl to být pěkný návrat ve velkém - skok z přehrady, tank v Petrohradu, vražedný satelit a výborná písnička Tiny Turner. Ale hned řeknu, že jsem velký brosnanoskeptik. Pierce této roli nic nepřinesl, jen skloubil všechny prvky předešlých do jednoho. Conneryho elegance, Moorův vtip, Daltonova zranitelnost. Některým to vyhovuje, ale předem říkám, že mě ani náhodou. Nač experimentovat v nové době, když předešlé modely fungovaly. Nemícháme. Stačí už jen protřepat doboru akcí. Ale stále je to lepší než Jeden svět nestačí. Rovněž hlavní záporák dělá jen bubu a nic velkého nepředvede. Takže zbývá jen rajcovní Fmake Janssen a její stehna :-)(31.7.2006)

Až když člověk vidí všechny předchozí Bondovky, dokáže docenit Zlaté oko, které představuje opravdu dlouho očekávané probuzení série z kómatu, kdy ještě třicet let po Connerym těžily Bondovky jen ze zašlé slávy. Od minulého dílu uplynulo možná šest let, vyspělostí je ale tenhle film od Glenovy křečovitosti na celá desetiletí. Campbell má nápady, aktivně něco dělá, nepřihlíží jen tomu, jak lidé pobíhají a střílí po sobě. Brosnan je vynikající Bond, nejlepší od Conneryho (i když proti Daltonovi jsem taky nic neměl).(3.9.2011)

První ze série Bondů s Piercem Brosnanem a myslim si že je na docela solidní úrovni. Je pravda že minulým bondům, hlavně těm starším se tak úlně nemůže rovnat, hlavně příběhem, kterej je sice dobrej, ale nedotahnutej a hlavním záporákem, kterej byl spíš takovej chudáček, než nějakej drsnej boss, ale za to to je mnohem vyspělejší v oblasti triků a moderních vychytávek. taky je to mnohem víc akčnější a ta akce ji i občas docela vychytaná, ale Brosnan se do tý akce moc nehodí, protože neni zrovna prototyp akčního hrdiny, ale na toho ulízanýho anglickýho tajnýho agenta se celkem hodil, určitě lepší než Roger Moore.myslim si, že se to může v pohodě hlásit k minulým bondovkám a žádnou ostudu to neudělá, spíš naopak(7.6.2005)