Zlaté oko

GoldenEye

James Bond: Zlaté oko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1995, 130 min

Nesmyslnost děje by mi nevadila, s tím je u moderních pohádek zvaných bondovky třeba počítat, ale vadí mi, že se Brosnan vedle charismatického Beana a démonické Janssenové dost ztrácí. Jeho předchůdcům by se to nestalo. Tedy většině z nich.(7.8.2007)

Brosnanův a zároveň i můj první Bond. Už jako devíti nebo desetiletému capartíkovi se mi líbilo jak agent 007 tankem demoluje Rusko, vrtá díry do podlahy hodinkama a cedí jedu perfektní hlášku za druhou. No a víte co? Mám to rád pořád. To se na mě nezměnilo a asi ani nezmění. Co si budeme povídat Martin Campbell bondovky prostě umí. Začal ZLATÝM OKEM a pak Bonda přivedl zpět na vrchol v CASINO ROYALE a to si zaslouží uznání. Jako bonus se tady vyskytuje má osobně nejoblíbenější BondGirl Famke Janssen, nádherná, šílená. Mám pro ni prostě slabost ;-).(14.2.2007)

"007, musím vám připomenout, že máte povolení zabíjet a ne porušovat dopravní předpisy." Jenže zkuste jezdit po Něvském prospektu tankem nebo skákat s motorkou z prudce klesajícího letadla tak, abyste neporušili dopravní předpisy. To neumí snad ani úřadující postelový šampion Bond, tedy James Bond, tentokrát poprvé s vizáží č. 5 - typ Brosnan. Ale nechme dopravu dopravou, protože Bondova honba za satelitním elektromagnetickým pulzním udělátkem je zatraceně stylová, hodně zábavná a chraplavé Golden Eye k ní zní taky dost dobře.(7.4.2016)

Svěží a nabitý Brosnan boří město s tankem, Sean Bean sází jednu poctivě drcenou hlášku za druhou a železný stisk Famke Janssen nutí v křesle nervózně poposedávat. Zlatému oku je už dvacet let, ale pořád je to esence všeho, proč jsem se já (a další hromada těch, kteří vyrůstali v devadesátkách) dostal k 007 a pootevřel tak další oblast filmové historie.(26.7.2006)

Předně musím říci, že jsem byl na změnu představitele agenta 007 pěkně naštvaný a Timothy Dalton doplatil na všeobecnou představu, že Bond je elegán jehož mise jsou vlastně plná sexuálních dobrodružství a jedna velká vtipná údalost ! Takže po nepochopeném Timothy Daltonovi to měl Pierce docela jednoduché u všech až na mě ! Tak tedy nový 007 se jmenuje Pierce ..........Pierce Brosnan. Má dokonale padnoucí oblek a nejlepší konverzaci se ženami ze všech Bondů, používá ty nejlepší hračky od Q a když ho zradí 006 neváhá přitvrdit. Tohle protřepání vlastností však k němu dokonale sedlo . Ostatně úvodní elegantní bungee by ocenili i na Zvíkovském mostě a za jízdu tankem v Petrohradských ulicích by mu čeští dopraváci odebrali všechny body najednou. V rámci CK BOND návštívíme nové destinace, Monaco, Petrohrad a karibik.Krásné Bondgirl mě doslova uzemnili a zatímco Izabella Scorupco byla skutečně velmi krásná a statečná dívka, mé chlípné já potěšila hlavně supersexy Famke Janssen její dominantní povaha mě připoměla mou kamarádku MADAM MARII . Bohužel sadisticky úchylná Famke Janssen mě navždy vzala pocit bezpečí mezi ženskými stehny, kde se chlapy od pradávna rádi nacházejí. I přes tuto psychickou újmu budu rád koukat do zlatých očí tohoto filmu.(31.12.2006)

• - Do úlohy Bondovho dievčaťa Natalje Simonovovej sa rátalo s Elizabeth Hurleyovou alebo Elle MacPhersonovou. Xeniu Onatoppovovú mala pôvodne hrať Pavlína Pořízková, ktorá odmietla. (ash99)

• - Spoiler: Vo filme sa dozvieme ako zomreli Bondovi (Pierce Brosnan) rodičia - pri horolezeckom nešťastí. Je to prvý krát, čo tvorcovia odkryli minulosť a rodinné vzťahy Jamesa Bonda. (gezko)

• - Joe Don Baker, ktorý stvárnil Bondovho pomocníka Jacka Wadea, si zahral už v Dychu života (1987), kde mal pre zmenu zápornú rolu priekupníka zbraní Brada Whitakera. (ash99)