Zlaté oko

GoldenEye

Zlaté oko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1995, 130 min

Předně musím říci, že jsem byl na změnu představitele agenta 007 pěkně naštvaný a Timothy Dalton doplatil na všeobecnou představu, že Bond je elegán jehož mise jsou vlastně plná sexuálních dobrodružství a jedna velká vtipná údalost ! Takže po nepochopeném Timothy Daltonovi to měl Pierce docela jednoduché u všech až na mě ! Tak tedy nový 007 se jmenuje Pierce ..........Pierce Brosnan. Má dokonale padnoucí oblek a nejlepší konverzaci se ženami ze všech Bondů, používá ty nejlepší hračky od Q a když ho zradí 006 neváhá přitvrdit. Tohle protřepání vlastností však k němu dokonale sedlo . Ostatně úvodní elegantní bungee by ocenili i na Zvíkovském mostě a za jízdu tankem v Petrohradských ulicích by mu čeští dopraváci odebrali všechny body najednou. V rámci CK BOND návštívíme nové destinace, Monaco, Petrohrad a karibik.Krásné Bondgirl mě doslova uzemnili a zatímco Izabella Scorupco byla skutečně velmi krásná a statečná dívka, mé chlípné já potěšila hlavně supersexy Famke Janssen její dominantní povaha mě připoměla mou kamarádku MADAM MARII . Bohužel sadisticky úchylná Famke Janssen mě navždy vzala pocit bezpečí mezi ženskými stehny, kde se chlapy od pradávna rádi nacházejí. I přes tuto psychickou újmu budu rád koukat do zlatých očí tohoto filmu.(31.12.2006)

Brosnan se teprve hledal (a ještě byl moc mladý) ale bondovskému standardu to vyhovuje a Campbellovi patří jednoznačně dík za znovuoživení série...(3.10.2007)

S rozpočtem 58 mil. USD to není zdaleka tak eye-candy pokoukání, jako vymazlené a dvojnásobně drahé další díly, nicméně jako jakýsi základní stavební kámen - proč ne. Pořád se jedná o první přelomovou "moderní bondovku", ačkoliv tu zdánlivě není tolik veletočů a změn, jako mělo dřívější Povolení zabíjet, zároveň to není zdaleka tak kontroverzní přírůstek do série jako předchůdce. Brosnan je ok, v podstatě míchá všechny předešlé protagonisty dohromady, přičemž nejblíže má nonšalantnímu elegánovi Mooreovi. Akce robustní, ačkoliv má své mezery.(27.5.2006)

• Dudek

James Bond je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších filmových postav a sérií. Není se čemu divit, vždyť filmy o tomto charismatickém agentovi nabízejí průměrnému divákovi přesně to co si jen může přát, efektivní výbuchy, krásná auta a ženy. Jenže ne vždy tyto prvky znamenají kvalitní filmovou podívanou. Pierce Brosnan přišel jako blesk z čistého nebe zrovna ve chvíli, kdy se již začaly šířit fámy o Bondově konci, ne všichni s ním souhlasili, ale většina mladých diváků byla spokojena. Nakonec to ovšem dopadlo více než dobře, Brosnan se zalíbil i fanouškům a začalo se spekulovat o tom, že se do role agenta konečně dostal herec, který jako Bond vypadá. Ale teď ke Zlatému oku, o kterém si myslím, že se jedná spíše o podprůměrný film. Nedokáže totiž ničím oslnit, pár scének je tu vysloveně na efekt a celkově se nic moc neděje. Samotný příběh je jednoduchý a odehrává se přesně tak, jak se od něj očekává. Já nejsem nijak zarytým Bondovým fanouškem a možná právě proto mě film zanechal až příliš chladným. Neměl jsem nic prosti přehnaným akcím, protože ty k tomu filmu prostě patří, ale připadal jsem si jako člověk, který zírá na film pro prostoduché. Ani herci nejsou nijak přesvědčiví, spíše než Brosnan a Bean zapůsobila Famke Janssen, která hrála dokonce i docela dobře napsanou postavu... No jak to ukončit? Ještě stále doufám, že bude natočena bondovka, která by dokázala zapůsobit i na mě... Třeba se přesně to povede s Craigem, který bude tak trochu jiným agentem 007.(5.4.2006)

Nejlepší bondovka s Piercem Brosnanem, které nechybí absolutně nic. Sean Bean je jako záporák vynikající.(1.12.2007)