poster

Zlaté oko

 • Velká Británie

  GoldenEye

 • Slovensko

  Zlaté oko

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1995, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  *****

  Po průměrném POVOLENÍ ZABÍJET s rozpačitým Daltonem, přichází megaakční komiksový refresh s lišáckým Brosnanem, který si roli pořádně užívá. Silné obsazení, svižné tempo, vtipné dialogy, kvalitní záporáci, pěkné kočky a demoliční orgie, pasující ZLATÉ OKO na jeden z akčních filmů desetiletí. Filmu, kde tank zničí půlku města a pak se srazí s obrněným vlakem, míň než 5 hvězd nedám (a to prý to původně mělo být ještě divočejší). Moje nejoblíbenější bondovka.(24.3.2007)

 • Isherwood
  ****

  Nový koncept Bonda je fajn. Campbell servíruje nadpozemskou akci, která dává agentovi slušivý kabátek. Bohužel to ztrácí dech v budování dramatického oblouku, takže se celá zápletka vleče předlouhé dvě hodiny. Ale to vem čert. Sajúz padl, nechal Bondovi slušivé dědictví, nová doba si vyžádala ostřejší nášup akce, což splňuje Zlaté oko do puntíku, takže ten tank v Petrohradě jsem si užil jako dlouho nic!(27.5.2007)

 • pan Hnědý
  ***

  17. Bondovka - Brosnan se smokingem a samopalem v ruce všechno perfektní a vrací nám atmosféru zlaté éry alias Connery. Pierce Brosnan se stává mým nejoblíbenějším 077. Bez slitování, servítek s chutným Martini a sexy účast všech žen.(16.6.2012)

 • Radyo
  ***

  Trikově sice dokonalejší, než "conneryovky" či "mooreovky", ale tak nějak se z toho vytratilo to nefalšované "bondovství". Ale neřekl bych, že je to chyba Pierce Brosnana. Jen mám ten dojem, že James Bond se jako agent hodil více do období 60. a 70. let, než do současnosti.(13.8.2002)

 • novoten
  *****

  Svěží a nabitý Brosnan boří město s tankem, Sean Bean sází jednu poctivě drcenou hlášku za druhou a železný stisk Famke Janssen nutí v křesle nervózně poposedávat. Zlatému oku je už dvacet let, ale pořád je to esence všeho, proč jsem se já (a další hromada těch, kteří vyrůstali v devadesátkách) dostal k 007 a pootevřel tak další oblast filmové historie.(26.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace