Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

Bullet

Myslím že toto byla první Bondovka co jsem viděl a nedá se říct že by u mě nastala euforie a epileptickej záchvat z přemíry nadšení.Mě osobně nikdy serie Bondovek neučarovala ale to neznamená že se jí budu vyhejbat. ()

Tomoso18

Skvelý debut Pierca Brosnana ako Jamesa Bonda. Filmu nechýba dynamika ani vtipné/sarkastické hlášky v správnom okamihu. Sean Bean sa svojej úlohy pomstychtivého bývalého agenta a priateľa Bonda zhostil vynikajúco a ani výber dámskeho hereckého obsadenia nemožno kritizovať :) ()

Tobias_Sin

Svižná akční podívaná se zajímavými postavami - programátorem, sexistickou Janssenovou,.. opět zajímavé nápady - satelit v laguně, EMP zbraň - na tu dobu.. PS: Spoiler - to, jak to dopadne s Beanem, člověk ví již od začátku ;-) ()

tommyvercett

Moje uplně prvně viděná bondovka. Pierce Brosnan je velice dobrý, nechybí napětí ani humor. Obsazení záporáků se mi libí a k tomu slušná bondgirl. ()

Ekdahl

Přiznám se, že nevidím mnoho smyslu v podrobnější analýze spotřebního zboží tohoto typu - zajímá mě na tom jen kvalita řemesla, podobné filmy jsou čistě oddechové záležitosti, věnovat se jim podrobněji je ztráta času, sorry. Nuže: s odřenýma ušima to ty čtyři hvězdy dejme tomu dá, byť v té dlouhé pasáži odehrávající se v Rusku těžce padá řetěz. Zbytek - akce, obsazení, scénář - ujde. Na to, že je to z roku 95 je trochu zvláštní ta studenoválečnícká retro linie. A taky nevim, proč Bond jezdí v BMW. ()

PORTER44

První role P.Brosnana v roli Bonda a hned sedne do tanku a prohání se ulicemi šrotuje auta a boří domy.Tentokrát se stane jeho protivníkem jeho spoluagent který jako zemře při jejich poslední misi ale za čas se opět setkají když chce jeho protivník zničit Londýn .Další díl nijak nevybočil ze stylu takže dobrá podívaná. ()

topol999

Jak to ten Martin Campbell dělá, že všechny jeho dosavadní bondovky jsou jedny z těch úplně nejlepších?? (Casino a Oko). Zlaté oko je velice dobře zvládnutý film, ať už akčně, tak hlavně herecky (nejen Brosnan, ale i Sean Bean a Gottfried John). Nelze jinak než, abych dal Oku plných 5*. "za Anglii, Jamesi?, ne za sebe!" ()

vampvegetar

no.17 pre Bonda(18 s Never say never). A s novou tvárou a sviežim,moderne poňatým dejom novej dekády po najdlhšej pauze v sérii. Chytľavý úvod, rezké a príjemné zmeny lokalít, vizuálne i akčne, podobne i s Bondgirls, "technologická dejová línia" bez nelogických oldie-technických nezmyslov a "etnicko-nacionalistický" humor do seba zapadajú do jednej z naj bondových skladačiek,čo ma fakt chytila. K tomu i otrasne odolní záporáci ( skazená iná 00 ako prima nápad ) s efektnou finálnou scénou podobne opticky podmanivou ako úvodná. I keď drobné nedostatky sa nájdu,po mnohých viac-menej úspešných dávam plný počet,takú 5-. ()

aneta105

Nejlepší Bondovka od Brosnana, spousta výborné akce, záporák taky, nová M... ženské výkony pokulhávaji, ale to jsem ochotna odpustit. Divák má pocit, že se tato Bodovka dá ještě zařadit do té méně moderní kategorie bez větších luxusních moderních vychytávek. 75% a málem bych zapomněla na super song od Tiny, tak 80% ()

Whiterose

Moje první bondovka v životě. Nikdy nezapomenu, jak jsem na ní byla v kině s partou vrstevníků, bylo nám mezi 11 - 13 lety. Je to už nevěřitelných 22 let. Na mně se ten věk projevil, na Golden eye nikoliv. Stále patří mezi nejlepší a nejoblíbenější filmy bondovské série. Nový představitel Bonda měl tehdy agenta 007 převést do nového tisíciletí. Povedlo se. Bond se zmodernizoval (už jen to, že M je žena), ale i tak mu zůstalo dost starosvětské elegance a hravosti. Děj, akce a vtípky baví i dvou dekádách. Brosnan je šarmantní, sexy a místy i nesmrtelný majitel devatera životů. Příběh je napínavý a nenudí. Padouchové po čertech mazaní a mstiví. Nechybí svůdné bond girls, zde doslova černá (vraždící nymfomanka) a bílá (něžná programátorka) labuť. Dojde i na martini s vodkou a ikonické DB 5. Starý dobrý Bond, který okouzluje a baví napříč generacemi. ()

SNCIS

"Dávám ti šest minut. Stejných šest minut, jako jsi dal ty mně." - "Co to znamená?" - "Že máme tři minuty." V pořadí 17 bondovka! Timothy Dalton je vystřídán hezounem Pierce Brosnan. Je vtipný a přitom drsný. Brosnan vnesl do role lehkost a takovou mladistvost. Promnohé nejlepší Bond a přiznám se, že i promně. Když shrnu snímek, tak je dokonalý. Co mi utkvělo v hlavě: Scéna s tužko-grantátem, Bond v tanku, úchylná záporačka Famke Janssen ("Měla ráda pořádný stisk."), finální bitka Brosnan versus Bean, titulní píseň Golden Eye od Tiny Turner. Scénář trochu zamotaný, ale nevadí to, neboť se tam pořád něco děje. Bondgirl Izabella Scorupco, sice není můj tip, ale pasuje tam. "To zničíte každý dopravní prostředek, do kterého nasednete?" - "Standardní pracovní postup." Jedná se o kvalitní akční film. - 100%. ()

BigJohn02

Ale jo, Brosnan je sice trochu suchar, ale na agenta 007 se hodí. Skvělá akce, demolice Petrohradu tankistou Bondem je nezapomenutelná, obě holky opravdu krásné a Sean Bean jako vždycky umře. A Němec Gottfried John zahrál nejhnusnějšího Rusáka v historii Bondovek. ()

CaptainPixel

Povedena Brosnanovka, rekl bych jeho nejlepsi spolecne s "Jeden svet nestaci". Famozni titulni pisen, fajn zapletka, kulervouci Fanke Janssen a M propagujici Jack Daniel'se (pritom ma v UK takovej vyber...). Mozna si mely Teri Hatcher a Halle Berry brat u Famke hodiny herectvi. Kdyby umely hrat Bond girl, mohla ta serie bejt lepsi cela. ()

v.pohode

Ať si kdo chce co chce říká, tak Brosnan byl podle mě stejně dobrej Bond jako Connery. Jako Bond Brosnan válí ve všech Bondovkách, kde hrál. Kam se na něj hrabe Craig... ()

A_Shearer

Mno jako bondovská série se nikdy nesnažila někoho přesvědčit o realističnosti akce, ale když několikatunové letadlo padá pomaleji než osmdesátikilovej Bond, neni to zrovna povedené intro do základoškolské hodiny fyziky.Je samozřejmostí, že u tohohle typu filmů automaticky stáčím IQ na dvoucifernou veličinu, ale co je moc, je moc. Když si k tomu připočítám chaboučkej příběh a novýho - sice v tvářičce hezkýho -, ale neskutečně prkennýho Bonda, kterej vypadá, že si hraje na agenta asi jako my, když nám bylo 12,je hodnocení hodně z milosti. Přitom Dalton byl takovej hezky rošťáckej Bond, dal bych si ho býval rozhodně radši, než tohodle blazeovanýho panáka. Za nejlepšího Bonda může Brosnana označit leda někdo, kdo ho viděl na plakátech, ale ne při pokusu o hraní. ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)