Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

Spiker01

Poctivá akční jednohubka. Duo De Niro - Reno top! Akorát ten název opravdu nemůžu pochopit, v kontextu filmu nedává absolutně žádný smysl..až na tu scény s modely samurajů jednoho bondovského záporáka...8/10 ()

sud

Troufám si furiantsky říct, že minimálně za posledních 20 let nevzniklo mnoho žánrových filmů, které by se Roninovi vyrovnali. Atmosféra je dokonale oldschoolová (John Frankenheimer se nezapře) včetně Melvillovského samurajského prologu, přes pomalejší tempo má neuvěřitelný spád, akce je dynamická a nekorektní a zvratů je rovnou několik a každý rozhodně předvídatelný není. Co se týče obsazení - co jméno, to perla. Robert De Niro zde vypadá jako Lino Ventura (!) a stejně tak i hraje, Jean Reno jde ve šlépějích francouzských drsňáků ze staré školy, Natascha McElhone je stejně krásná jako přesvědčivá, Stellan Skarsgård je slizoun par excellance a Jonathan Pryce hraje padoucha ještě lépe než v Zítřku, který nikdy neumírá. Potěší i cameo Jana Třísky (nejen díky patriotismu) a Michaela Lonsdalea. Bezchybný akční nářez, čistý a průzračný jak křišťál. 100%. ()

Radko

Solídna akčná naháňačka, výborní herci v dejovo štandartnej krimi dráme. Je pomerne škoda, že takto premakane dobre vystavané filmy s áčkovým rozpočtom i hercami trpia zuniformizovaným scénaristickým riešením , ktoré je (zrejme neraz i producentami), ušité na mieru väčšej predajnosti a úspešnosti filmu. Ronin je však predsa len o trošíčku lepší, minimálne v tom, ako vytrel zrak rôznym experimentátorom s formou v oblasti krimi či thrilleru. ()

akisha

Akční film starý školy s excelentním obsazením a skvělou hudbou. Trochu zmatenější scénář, kdy někdy nevíme kdo je s kým a o co komu jde je bohatě vynahrazenej akcí a solid výkony všech hlavních herců. De Nirovi a Renovi role padly jako ulitý, to samé se dá říct i ke slizkýmu Skarsgärdovi. Je prima vidět tam i Jana Třísku, ač jeho výstup zabral kolem dvou minut. Jenom by mě doopravdy zajímalo, co bylo sakra v tom kufříku! ()

castor

Tahle mise šilhá po tajemném kufříku, o jehož obsahu nikdo nic neví. Ideální typ do týmu je ten, který se nebojí, moc se neptá a plní si své. Odborníci na zbraně, výbušniny, strategickou přípravu a elektronické systémy, kteří si za tučnou odměnu rádi zastřílí v ulicích Paříže nebo zazávodí v uličkách Nice. Ve stylu špionážních thrillerů se uznávaný John Frankenheimer rozhodl, že to těm mladým ještě jednou natře. O výsledku mi dovolte ale lehce pochybovat. Může za to hlavně překombinovaný a v lecčems nedotažený scénář s délkou, která se zdá být delší než oněch 122 minut. Moc bych chtěl dát téhle stylové jízdě s evropskou atmosférou v americkém stylu čtyři hvězdy, ale necháme to takhle!! ()

troufalka

Nemůžu si pomoct, slyšela jsem tam hudební motiv z Majora Zemana! :o) Škoda, že Tříska nedostal větší prostor, typově tam krásně sednul. ()

Spooner

Vynikající kriminálka,u které jsem se ani chvíli nenudil.Vynikající herci a dobrá atmosféra.Ze všeho nejvíce mě ale překvapili automobilové honičky.Takovej nářez jsem od nich,a vlastně od celého filmu, nečekal. ()

Davies182

Ronin se mi vryl do paměti hlavně díky nezapomenutelné automobilové honičce, jinak jde o skvělý thriller s Robertem De Nirem a Jeanem Renem - skvělá herecká kombinace. ()

Xmilden

V roce 1971 vznikl film Francouzská spojka s pravděpodobně nejlepší automobilovou honičkou všech dob. Druhý díl dostal v roce 1975 na starosti jistý John Frankenheimer. Nevím co jej vedlo k tomu, že o nějakých 23 let později natočil snímek Ronin, ale opatřil jej hned dvěma skvělými honičkami, o kterých se vyučuje dodnes :) Jakoby ten člověk cítil nějaký dávný dluh a chtěl se Friedkinovi něčím vyrovat. Nevím. Každopádně De Niro podle mě od té doby nehrál v lepším filmu. 80% ()

lesumir

Ronin je dobrej, to pro začátek. Ale "dobrý" znamená být průměrný, alespoň ve škole to tak vždycky bylo a bude. Tady je to stejný. Jako by se střetávali dva obrovské ledovce, jeden značí Holywood a druhý evropskou produkci. Skvělý De Niro a skvělý francouzský De Niro (Jean Reno) v opravdu svižném akčňáku, není čas na nudu a automobilové honičky jsou dokonalé. Nejdokonalejší! Ale chybou je scénář, ten je opravdu silně postaven na hlavu. Natascha McElhone je ale sex roštěnka! ()

Hrabka

Průměrné krimi, které aspoň mě nijak víc neoslnilo. Některé scény jsou dobré, jindy jsou zase ve filmu dlouhé prázdné pasáže. Herecké obsazení je na nejvyšší úrovni. Akční scény jsou natočeny hodně poutavě, ale filmu chybí asi lepší děj nebo prostě něco kvůli čemu bych si ho měl pamatovat. 55% ()

kinej

Ronin je dobrý příklad toho jak moc může být pouhý akční film dobrý, když je podepřen skvělými hereckými výkony. Takové role, jakou ztvárnili De Niro, Bean nebo Skarsgard, musí být pro každého herce lahůdkou. Výhodou je také nekomplikovaný příběh ve stylu méně je někdy více. Jediné co mi uniklo je, proč se vůbec film jmenoval Ronin. Historka o samurajích je sice zajímavá, ale z hlavních postav jejich osud nikdo nesdílel a tak to nechápu. Kdo měl tedy být ten Ronin? ()

cheyene

S blížícím se koncem mě Ronin začínal bavit více, ovšem z průměrného dojmu jej nevytáhne ani skvělý De Niro, Reno či Sean Bean. ()

Jamal

Jeden z povedenejších akčňáků, plných německých kár v čele s Audi. Do té doby nepříliš mediálně zreklamovaná automobilová značka. DeNiro a Reno opět vynikající výkon. ()

paascha

Zdařilá krimi o cti a starých hodnotách, na které dnešní svět sice zvysoka sere, ale my, stará škola, si prostě nemůžeme pomoc a jedem podle toho, i kdyby nás to krk stálo ()

Fiftis

Príbeh je ukážkovo spletitý a zahmlený, naháňačky a akčné scény výborne natočené a všetkému dominujú výkony pánov Roberta De Nira a Jeana Renoa. Teda nie že by sa tí ostatní mali za niečo hanbiť, ale hlavná rola proste je hlavná rola. Skvelé herecké obsadenie, dobré prostredie, zaujímavá zápletka a akonáhle sa do toho dajú tí dvaja, rozbehne sa poriadna akcia. Jedná sa o veľmi slušný kúsok. ()

Shakers

He, nedávno som pozrel 47 Ronin, takže to šanghajské vysvetľovanie bolo zbytočné :-) Inak brilantné herecké obsadenie, fajn európske lokácie a ešte lepšie auto nahanáčky, ale príbeh sa tu dosť stráca. Vlastne ono to nejaký poriadny príbeh s rozuzlením ani nemá, poslednú tretinu sa tu len strieľa, každý schytá po guľke a bez vysvetlenia vyletia titulky za doprovodu slušnej hudby a nazdar. Viac od toho nečakajte. 70% - 3* ()

lamps

Skvělá kriminálka s prvky klasických noir thrillerů, která kromě hereckých výkonů těží především z technicky obrovsky podmanivého příběhu. Prvních 15 minut se všechno chystá a představují se nám hlavní protagonisté, aby následně mohla vypuknout neutuchající akční jízda, u níž není třeba moc přemýšlet, a přesto dokáže uchvátit svým dokonale propracovaným a dravě pojatým námětem. Hlavně automobilové honičky mají neskutečný spád a právem se řadí k těm nejlepším, jaké kdy byly natočeny. Frankenheimer to má ale celkově jasně v malíčku, zkušeně diktuje odpovídající tempo a vynikající scénář vyšperkovává trefnou atmosférou napětí a zrady, která číhá doslova na každém kroku. Pomyslná koruna v podobě herectví De Nira a Rena a také menší roličky Jana Třísky mě nenechává na pochybách, že Ronin si plné hodnocení jednoznačně zaslouží.. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)