Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

Pepinec

Robert De Niro a Jean Reno vytahují film svými výkony o stupínek výše. Přitažlivý námět nenašel tak vyrovnaného partnera ve scénáři, a tak se mi jevilo 121 minut jako příliš. Nevynechal bych z nich však ani jediný záběr z automobilových honiček, které mohou sloužit jako studijní materiál i současným tvůrcům. Sympatická byla (i přes miniaturnost jeho role) účast Jana Třísky. ()

Paldini

Předpokládám, že Američané Britům do filmování moc nekecali, vzhledem k množství zabitých civilistů (což není v amerických filmech příliš politicky korektní), kteří se připletou v přestřelkách a v automobilových honičkách do vyrovnávání účtů mezi jednotlivými skupinami žoldáků (agentů, teroristů). ()

Boogeyman

Můj první film na velkém plátně s prostorovým zvukem, jakožto úchyla na automobilové honičky jsem si nemohl vybrat lépe. Bez těch auťáků jde však "pouze" o klasickou, poctivou a dobře zvládnutou kriminálku. ()

Madsbender

Výborný, i keď premisou nie práve najoriginálnejší kriminálny thriller (povedzme si to na rovinu, schéma "zbaľ kufrík a vypadni" nie je nič objavné), ale so solídnou technickou formou, veľkodušným obsadením a skvelými akčnými scénami. De Niro ako vždy vynikajúci, Reno vo svojej pravdepodobne najvážnejšej roli a aj zvyšok obsadenia (McElhone, Skarsgard, Bean a Pryce) triafa do čierneho. 80% ()

Stegr

60% - Akce velmi dobrá, hlavně přestřelky mě vysloveně bavily, De Niro hrál výborně a ani ostatní herci o moc nezaostávali (Třískova minirolička potěšila), zato zápletka byla neskutečně předvídatelná, provařená a obyčejná... ()

Aky

Skvělá podívaná, krimi drama klasickéh.o střihu s evropsko americkým obsazením. Radost pohledět, jak ani honičky a střílečky nemusejí být bezduché. ()

GilEstel

"Ten amík je tvrďák co? Neni náhodou ze CIA?" "Pokud by byl ze CIA, tak proč by se operoval sám." :-) Docela dobrá akční podívaná, okořeněná několika vtipnými dialogy. Hlavní lákadlo ale zůstávají akční sekvence automobilových honiček. Závěr naštěstí není přehnaně happyendový. Přesto s takhle dobrým obsazením bych si dokázal představit lepší výsledek, zajímavější zápletku a dějové zvraty. Určitě chybí charismatičtější postava na té "zlé" straně, jako protipól dvojice Reno a De Niro. 60% ()

mchnk

Tak rozhodně 3 za celkové zpracování a 1 za Roberta a Jeana, ti byly opravdu výborní. Perfektní kriminální příběh, s naprosto nekompromisním scénářem a atmosférou starých detektivek. Skvělé reálné akce, které hravě strčí do kapsy i filmy z dnešní doby. Nicméně, je to prostě bezhlavé honění stříbrného kufříku. Ty 4 u mě skutečně drží Robert De Niro a Jean Reno, kterým skvěle asistuje Natascha McElhone. ()

kingik

Režisér John Frankenheimer se na sklonku své kariéry jen a jen zhoršoval. Tento nevýrazný thriller natočený po staru jest toho důkazem. Nebavilo mě to a přišlo mně to až blbé. 20% ()

Snorlax

Vezmeme velký herecký potenciál, scénář pro klasické akční béčko, nezapomeneme přihodit jednu krásku, vybereme zajímavé exteriéry a pak to všechno spatláme do jedné nepoživatelné hmoty. Český dabing tomu moc nepomáhá, Třísku nemluví Tříska, který má naštěstí jen pidiroličku, takže to našinci až tak netrhá uši. ()

InJo

Výborný staromódní thriller, jenž má minimálně tři (nebo spíš čtyři) velké klady - Roberta De Nira, Jeana Reno a dvě perfektní autohoničky. A samozřejmě hlavně výtečnou režii Johna Frankenheimera - bez ruky protřelého a sebejistého řemeslníka mohla tahle látka snadno dopadnout velice zle. Ronin stojí i za vícero zhlédnutí, a to i přesto, že děj vlastně nic moc ne(vy)řeší a jen se neustále žene kupředu. Tady to ale naštěstí skoro vůbec nevadí, protože tenhle snímek dokáže svoji relativní příběhovou plytkost (všichni se navzájem podrážejí kvůli jakémusi záhadnému kufru) více než dostatečně vykompenzovat ostatními filmovými prostředky. Jedna z mých dlouhodobě oblíbených ryze chlapských podívaných - a čím víc novodobých CGI slátanin bez koulí a hmatatelnějšího stylu vidím, tím raději ji s přibývajícími roky mám. 90 % ()

Legas

Mám rád filmy, kde se sejde skupina profíků, kteří dostanou nějaký úkol. Ronin má navíc svěže neamerický nádech, výborně fungující chemii mezi Robertem De Nirem a Jeanem Renem, naprosto bezkonkurenčně natočené automobilové honičky a konec podle mého gusta. ()

HoneyBunny

Obsazení slušné, exteriéry povedené, ale scénář příliš překombinovaný. Nepovažuju za přednost, že nám na konci neřekli, co to vlastně bylo v tom kufříku. Avízovaná automobilová honička je sice na staříka dost povedená a adrenalinová, ale vůbec nejlepší? ()

Anderton

Pokiaľ máte radi špionážne, podrazácke kriminálky a nevadí vám, že nepatria k vrcholom žánru, tak si Ronina užijete. Pokiaľ nemáte potrebu sa nevyhnutne do ich deja vžiť a držať za každú cenu postavám palce, tak budete spokojní. Ronina som videl dávnejšie a dosť som sa naňho tešil, takže jeho pozvoľné plynutie a akási odmeranosť voči divákovi mi trochu prekážali. Preto ho nemám potrebu znova vidieť. VIDENÉ ZNOVA: Napriek schizofrennosti tohoto riadku pridám zopár nových postrehov. Takže na druhý krát ma film chytil viac, najmä jeho spracovaním akčných scén. S postavami je to stále kontroverzné, neustále okolo nich a vďaka nim pribúdajú collateral damages a nikto z nich to nerieši. Ako im potom máme držať palce? Alebo je to Frankenheimerova podvratná hra s divákom? Dej je stále najslabším prvkom filmu, režisér mu našťastie dodal solídne tempo a nemáte sa kedy začať nudiť, aj keď vám bude ukradnuté, čo sa práve odohráva. ()

Kothy

Tenhle akčňák s De Nirem a Renem mi dlouho utíkal. Najdeme tu samozřejmě víc skvělých heců. Ve filmu se dost cestuje a postavy se neustále podráží. Celou dobu se všichni honí za stříbrným kufříkem a nikdo neví, co v něm je. Ve filmu jsou dost povedené honičky, které vás doslova vtáhnou. Akce je tu taky hodně. Kdo nakonec získá kufřík a komu se podaří dožít se finále? A hraje tam i Tříska. "Chodil jsem s ním do školy." ()

Campbell

No když jsem viděl tady hodnocení, řekl jsem si "Sakra Niro a Reno+ Bean a Skarsgard dohromady? To bude pecka" No a nakonec to nic extra teda nebylo. I když se na to dobře kouká a mám spíše pozitiva, tak jsem se nemohl nějak pořádně rozhodnout na co koukám, průměrná krimi nebo akční honička? Co musí ale každý bez výhrady pochválit je hudba od Cmirala která byla takřka dokonalá a hlavně skvěle zakomponovaná. Ale i tak jsem se necítil plně zasycen. ()

mil@n.fanatik

Slušný akčňák, slušné scénky, honičky v autě, střílení... Ale mezi nima prokecaný film co mě moc nebral, krom.první hromadné domluvě na akci....Dobré herecké obsazení výkony Roberta De Nira a Jeana Renoa... Celkově víc jak 3* ale určtě nevytáhnu... 60% ()

predators

Ze začátku jedna z mnoha klasických gangsterských krimi, ale od půlky jsem se docela bavil. Vcelku zajímavý a propletený příběh drží nad vodou především Robert de Niro a Jean Reno, ale jinak toho moc není, čím by mě tento film zaujal, něčím výjmečným.70% ()

nascendi

Ronina som videl viackrát a napriek tomu nechápem, čo proti nemu väčšina užívateľov má. Nejaké chyby v scenári? Nevýrazné výkony hlavných predstaviteľov? Neprezradený obsah kufríka? Nič z toho som neriešil a film som sledoval ako napínavý, dobre zahraný príbeh, v ktorom sa dosť strieľalo, rovnaký počet ľudí bol zlikvidovaný pri neskutočných automobilových naháňačkách, na Natašu bol tiež pekný pohľad, tak čo ešte všetci chcú? Tým, čo film hodnotili dobre som chcel prezradiť obsah kufríka, ale už som to zabudol. ()

Slartibarkfast

Moc se mi to líbilo, ale proč to bylo tak zatraceně o ničem? Skvělá atmosféra, drsní hoši, neskutečné automobilové honičky, nelítostné vraždy. Kdyby tohle obsahovala většina detektivek, tak se nekoukám na nic jiného, ale ten scénář byl tak šíleně o ničem. Prakticky se celý film honili za kufrem a ani na konci jsem se nedozvěděl, o co vlastně šlo. Jestli to byl záměr, pak mne to zklamalo. De Niro s Renem se snažili zbytečně. Dojem udělali, ale po té skleničce tvrdého nářezu mi na jazyku zbyla jen hořkost. Celkově jen lehce nadprůměr. 60% ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)