Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

movie

Čím vícekrát se na tenhel film dívám, tím víc mám pocit, že je to absolutní bomba.Je vidět, že stařící dokaží mnohdy natočit lepší akci, než dnešní a generaci mladší filmaři. ()

Marius

Na to aby ste sa dozvedeli čo je v kufríku ho treba najskôr získať a potom ... zabudnúť (pravidlo číslo 2) Ronin ma veľmi potešil a to v tom, že niekto ešte skutočne vie natočiť inteligentný "pure" akčný film. Tento mal k dobru aj de Nira, Rena, Skarsgarda, Nataschu McElhone(nejen na koukání) a čerešňou na torte bola pre mňa Kati Witt v miniroli krasokorčuliarky Natasche. Ako tu už bolo spomenuté v tomto filme sú excelentné nedigitálne automobilové naháňačky, na ktoré sa nahypovaná nuda z Reloaded nechytá (a na konci žiadny lietajúci strýko Fedor). Dobrá oddychová jazda. 8/10 ()

Boss321

Poctivý akční snímek, ze kterého přímo čiší atmosféra starých dobrých kriminálek. Vidět v akci hvězdnou partičku Roberta De Nira, Jeana Rena, Stellana Skarsgårda a Seana Beana je opravdu vynikající zážitek. Skvěle je doplňuje krásná Natascha McElhone, která v současnosti září v seriálu Californication. Jako valná většina zde musím vyzdvihnout vynikající automobilové honičky, které jsou natočeny skutečně ve velkém stylu. Jeden z posledních a zároveň nejlepších snímků režiséra Johna Frankenheimera. Škoda, že scénář nebyl lépe propracován, jinak by to byla naprostá bomba, takhle "jen" čtyři hvězdičky....... ()

Jossie

Když se sejde několik roninů a mají získat jeden záhadný kufřík, vznikne docela zajímavá akční jízda. Velmi pěkné role pro de Nira a Rena a menší, ale dobře zahraná role Seana Beana, hodně hezkých automobilových honiček a hlavně ten neotřelý závěr, to byly největší klady filmu.3,5 * ()

Jara.Cimrman.jr

"Už jsem operoval apendix čajovou lžičkou." Tak s tím nemám zkušenosti, ale auto už jsem řídil, občas si zastřílím a záda si taky celkem umím krýt. Jen to neumím udělat všechno najednou a v tak zběsilým tempu jako roninové Sam s Vincentem. Mě to s nimi vždycky bavilo, protože tady jde o přátelství, princip a adrenalin, což jsou ingredience, který mi vždycky chutnaly. Jen už jsem zapomněl, co jsem to vlastně strčil do toho kufru, že se o něj všichni tak perou. ()

EdaS

Parádní old school akční kriminálka francouzského střihu. Lahodné obsazení, geniální automobilové honičky. ()

H34D

Ronin, ač s perfektně natočenými automobilovými honičkami i schopnými herci v popředí, je stále jen prosté béčko s rozporuplným scénářem. Pár detailů je příjemně propracovaných (proklepnutí ostrahy u kufru), ale jinak se film omezuje na rádoby velkolepé zvraty, hraničící s překombinovaností, zjednodušuje myšlenkové pochody hrdinů (tam kde je ruská krasobruslařka je automaticky i ruská mafie?) a zkrátka nepůsobí na mozek, ani na srdce. Kvůli klasickému De Nirovi a intenzivním honičkám v atraktivním prostředí však stojí za zhlédnutí. 6/10 ()

dobytek

Když jsem viděl, že v tom hraje Robert De Niro a Jean Reno, tak jsem na to byl hrozně zvědavej, protože oba patří mezi moje oblíbený herce. Ale celkově to bylo spíš zklamání. Kromě několika automobilovejch honiček to byla celkem nuda. Tříska se ve filmu ukázal jen na chvilku. ()

Shit

Výborný akční krimi se skvělým hereckým obsazením, už jenom přítomnost takových hereckých es jako je Robert De Niro, Jean Reno a nebo Jan Tříska, který je tady sice jen na chviličku než mu vystřelí mozek na sklo u auta, ale přeci tam je na tu chvilku a to potěší, tak musí donutit se na to aspoň jednou kouknout a ještě když jsou výborný i ve svý roli, tak je skvělej film zaručenej. Tohle sice neni nic výjmečnýho, ale svým na tyhle filmy netypickým dějem zaujme a udrží pozornost až dokonce, někdy si sice musel Frankenheimer vypomoct akcí, ale ani tam stařící jako je De Niro s Renem nezaváhali a poradili si bez větších problémů a i když je to zpracovaný tak, aby to vypadalo jako nějaká stará kriminálka, tak i ta akce je nadprůměrná a spolu s dobrou hudbou je zábavná a svižná. Jediný co mi trošku vadilo bylo protahování ke konci a to i přesto, že to má jenom dvě hodiny. Myslim si, že by to nějaký to zkrácení určitě sneslo, ale nějak zvlášť to nevadí a dá se u toho příjemě strávit večer ()

choze

Starosvětská kriminálka ve francouzských kulisách s úsporným scénářem rozvinutým kolem symbolického macguffinu, stylovými dialogy, suverénní režií, luxusním mezinárodním obsazením a údernou akcí. ()

Gilmour93

Malá ukázka práce lotrovského fotra Jacka Byrnese před nástupem do důchodu. V tom kufru byl zavřený starý dobrý duch francouzských kriminálek - pořád ho měli tak nějak při sobě, ale nikdy ho nepustili ven.. ()

Hal_Moore

Ronin je film s perfektní atmosférou starých kriminálních filmů, který by neměl uniknout žádnému fandovi filmu. Herecké obsazení je jedno z nejkvalitnějších vůbec. Navíc zde hraje jeden z nejlepších herců vůbec - Robert De Niro. Automobilové honičky, jako by ani nebyly z tohoto světa (během natáčení bylo zničeno 80 automobilů), vždyť na nich spolupracoval i někdejší pilot Formule 1, Jean-Pierre Jarier. Hodně mi to připomnělo starší film, Francouzskou spojku. Jestliže milujete akční snímky, budete v extázi. ()

genetique

Veteráni akčných scén vytvorili silnú koalíciu akčnej jazdy a napätia, ktorá slabšiu scenárovú opozíciu schováva hravo do vrecka. Základ pointy je síce originálny, no nastávajúce klišé je cítiť. Chvíľkové striedanie záporakov vyšlo nazmar na úkor miernej nepriehľadnosti a prekombinovanosti. Je však cítiť aj ohromnú dávku adrenalínu, prepracovanosti, technickej zdatnosti a to ma položilo. Na takéto sa bude vždy spomínať. 85%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný thriller s hviezdnym hereckým obsadením. Má dobrý príbeh o skupinke rozličných odborníkov, ktorí sú najatí na zdanlivo jednoduchú úlohu, krádež tajomného kufríku, ale situácia sa začne skomplikovávať a nikto si nemôže byť istí, komu môže veriť a komu vlastne o čo ide. Spracovanie nie je zlé, celý čas sa na to dá celkom dobre pozerať a aj situácie, v ktorých prakticky o nič nejde majú svoju atmosféru, takže za celý čas som sa nenudil ani na okamih, ale zároveň tá hlavná zápletka, teda krádež kufríka za celý čas nedokáže vyvolať pocit, že skutočne ide o niečo dôležité, takže som postavám nefandil až tak moc, ako by bolo vhodné a ani celkový výsledok honu za kufríkom ma až tak nezaujímal. Akcie je tu priemerné množstvo a vo svojej kategórii je dosť slušná. Snaží sa pôsobiť čo najuveriteľnejšie a aj sa jej to pomerne darí, ručnej akcie je minimum, akciu tvoria hlavne dobre natočené prestrelky, na ktoré sa dobre pozerá, len by to chcelo viac zaujímavejších momentov, ale pochváliť aj tak musím hlavne automobilové naháňačky, ktoré patria medzi tie najlepšie, aké sa dajú vôbec vidieť, sú dlhé, výborne natočené a aj dostatočne napínavé. A dojem z akcie vylepšujú aj slušné krvavé úmrtia a dokonca aj nadmerný počet zabitých civilistov. Najviac sa mi páčia dve hlavné naháňačky. Herecké obsadenie je výborné, obzvlášť Robert De Niro, na ktorého profesionalitu je radosť pozerať, Jean Reno, Natascha McElhone, Skipp Sudduth a iní, len škoda, že Sean Bean tu má len horšiu úlohu, ale aj tak moc priestoru nemá. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, snahou bolo natočiť čo najrealistickejšie pôsobiaci akčný thriller a to vyšlo viac než dobre. Škoda, že hlavná zápletka je len takto obyčajná, kvôli nej ma dej nedokázal až tak vtiahnuť a preto ani nemôžem dať lepšie hodnotenie. Ale inak som dosť spokojný. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 66%. ()

molotov

Nadprůměrná krimi s pěknou automobilovou honičkou a De Nirem, který hraje šéfa bandy blbců, aspoň v porovnání s jeho postavou. ()

StarsFan

"Ve feudálním Japonsku byla třída bojovníků - Samurajů - vázána přísahou chránit své pány i za cenu vlastního života. Samuraj, jehož pán byl zabit, upadl do veliké hanby. Byl pak nucen toulat se zemí a hledat obživu jako žoldák najatý bandity. Bojovník, který ztratil pána, už nebyl považován za Samuraje. Byl znám pod jiným jménem. Říkalo se mu Ronin." Temnou ulicí Paříže projíždí auto, ve kterém sedí Sean Bean, Robert De Niro, Jean Reno a Stellan Skarsgård. Hvězdné obsazení, které by většinu průměrných režisérů svádělo shodit film někam na hranici laciné, zato box-officově úspěšné kriminálky, pod vedením Johna Frankenheimera předvádí něco úžasného. Něco, co tu dlouho nebylo, a patří do staré evropské noir školy. Pomocí svých čtyř herců ukazuje příběhy několika mužů, kteří opustili svá dosavadní zaměstnání, aby s vidinou peněz či změny života nastoupili na cestu smrti. Pronásledujíc muže, o kterých nic neví, kvůli kufříku, jehož obsah jim není znám ani o trochu lépe. Ztracejíc se v ději událostí občas stejně jako divák, hledajíc nenalezitelné, přemýšlejíc nad každým dalším krokem. "Jak jsi věděl, že je to past?" "Kdykoliv začneš pochybovat, není o tom pochyb. První věc, kterou tě naučí." "Kdo tě učil?" "Nepamatuju si. Druhá věc, kterou tě naučí." Ronin disponuje mnoha klady. Jednou z nejlepších automobilových honiček, jaká kdy byla natočená. Krásnými pařížskými exteriéry a jazykem, který plynule přechází z francouzštiny do angličtiny. Lehce mysterií opředeným scénářem (u mě to umocnil ještě fakt, že francouzsky neumím a film jsem sledovala bez titulků) a nádhernou kamerou. A hlavně nejlepší krimi atmosférou, jakou jsem viděla v posledním roce, snad jen Nelítostný souboj se jí dokáže vyrovnat. "Žádné otázky. Žádné odpovědi. Tak to mezi námi chodí. Smíříš se s tím a život jde dál. Možná je to lekce číslo tři." ()

3DD!3

Trošku děravý scénář, ale jinak výborná kriminálka. Herci skvělí, DeNiro je tady ve své možná poslední, opravdu dobré, akční roli. Potěšila mě i Natascha McElhone. O perfektní atmosféru a dokonalé honičky se postaral John Frankenheimer s pečlivostí sobě vlastní a citem pro detail. ()

Kaka

Plnokrevná, sebevědomá oldschool záležitost s kulervoucím De Nirem a vynikající akcí. Klasika a pocta minulým generacím. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)