Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

borsalino

Dokonale průměrné dílo, které je sice doplněno o dvě herecké hvězdy, ale tím velká pozitiva to končí. Slabiny jsou děj a scénář. Nic není vysloveně špatné, ale to nestačí. Za týden už nebudu schopen ani říci o čem film byl... Myslím, že to hovoří za vše. ()

SOLOM.

Ronin nám kromě solidního špionážního příběhu a velmi dobře natočených automobilových honiček nabídne především kvalitní herecké obsazení. A to byla jeho největší doména. Robert De Niro a Jean Reno jasnými tahouny celého filmu a to nejen díky svému umu, ale i jejich postavy byly nejzajímavější. Natascha McElhone je sice atraktivní děvče na své roky, ale čekal jsem od ní přece jenom více. Stellan Skarsgård tentokrát coby pěkný zmrd a třeba takový Tříska se tu jen mihl v pár minutách, ale účast v takovém filmu se počítá. Zbytek tak nějak do počtu, nebo se tu moc neohřáli. Příběh samotný měl množství solidních pasáží, ale i poněkud nudnějších momentů, které brzdili tempo. I tak si ovšem odnáším slušný zážitek. Jde o lehce nadprůměrný kousek – což znamená 60%. ()

Necrotongue

Další z mých občasných návratů v čase dopadl velmi dobře. Mezinárodní thriller se skvělým mezinárodním obsazením, fantasticky pochmurnou atmosférou a velmi kvalitní akcí mi znovu připomněl, že v devadesátkách nevznikaly jen naše hrůzy (Nahota na prodej, Playgirls, Playgirls II), které donutily i skalní odpůrce totalitního režimu zavzpomínat se slzou v oku na budovatelské snímky, ale i thrillery, akčňáky, komedie atd., z nichž se mnohdy staly kultovní záležitosti. No dobře, Ronin se asi mezi kultovní filmy nedostal, za mě je to ale pořád setsakra povedený snímek a je mi dost líto, že už se dneska takhle řemeslně poctivé věci příliš netočí. No, nezbývá mi než doufat, že při natáčení nedošel újmy žádný francouzský pouliční prodavač zeleniny a že ke všem těm vedlejším ztrátám došlo pouze ve filmu. / Poučení: Nepoučuj lidi, kteří by mohli poučovat tebe. ()

Bauer

Výborný thriller s kvalitními automobilovými honičkami a se špičkovým obsazením!¨ Co dodat......proste velice nadprůměrný film. ()

Beastmaster4

Průměrný akční thriller s nadprůměrně kvalitním hereckým obsazením. Dvojice Robert De Niro a Jean Reno funguje bezvadně. Bohužel má na můj vkus Ronin trošku pomalejší tempo a je plný pasáží, které nedokáží udržet mou pozornost na 100%. Milé překvapení v českém obsazení Janem Třískou, i když je vidět tak 2 minuty. Nic, co by mne nějak nadchlo, ale ani urazilo. Rozhodně to ale není typ filmu, který bych musel v nejbližší době vidět znovu. ()

Sawy

Kombinace atmosféry evropských kriminálek a japonských samurajských filmů,výtečné herecké výkony pánů Roberta De Nira a Jeana Reno a skvostně natočené automobilové honičky,to vše činí z Ronina mnohem víc,než jen klasickou akční krimi.Ronin je film zdánlivě komplikovaný,ve skutečnosti ale s divákem rozehrává důmyslnou hru.O postavách víme jen to,co o sobě sami řeknou,žádné odbočky,zdlouhavé vysvětlování,pouhé soustředění se na aktuální úkol.Bylo příjemné zase jednou vidět film,který na vše nedává polopatické odpovědi a spoustu věcí nechává záměrně nedořečených.Jestli na to divák přistoupí nebo ne,to už je pouze na něm.Já osobně se už teď nemůžu dočkat dalšího zhlédnutí.A Natascha McElhone mi tady z nějakého důvodu hrozně připomínala Keiru Knightley.Což není na škodu. 90 % ()

Lacike

Spickovy akcny thriller zo starej skoly. Prim tu hraju novodobi Roninovia, cize skuseni zoldnieri, ktorych si môzete najat na akukolvek spinavu robotu. Tentokrat je mala skupinka najata na kradez tajuplného kufrika. No a o kufrik maju zaujem aj dalsie strany, takze sa dockame mnozstva podrazov a nikto nemôze verit nikomu. Jediny aspekt, ktory mi na tomto filme nikdy uplne nesedel, je chladny spôsob akym film pristupuje k postavam. Vdaka tomu ma film nikdy uplne nepohltil po emocionalnej stranke a vzdy si vychutnavam hlavne vizual. Ale tento styl ma svoj zmysel. Samotne postavy su dost uzavrete a snazia sa o sebe prezradiť minimum informacii. Proste profesionali. Iba v malych naznakoch sa o nich dozvieme to najpodstatnejsie, co ale pre ich vyznam vo filme uplne postacuje. Tato stroha charakterizacia je aspon vynahradena dokonalym typovym kastingom a vsetci zucastneni herci maju aj na malej ploche dostatocnu moznost zaziarit. Moji oblubenci De Niro a Reno su perfektna dvojka. McElhone nadherna nebezpecna kraska, potesi aj ceska ucast Jana Trisku alebo prekvapivy odchod zo sceny Seana Beana. Tou hlavnou ceresnickou filmu su ale akcne sceny. Kvalitne krvave prestrelky a hlavne 2 dokonale nahanacky. Tu druhu povazujem za najlepsiu filmovu nahanacku vsetkych cias. Ziadny digibordel, ziadne zrychlovacky pomaly iducich aut, proste natvrdo natocene kaskaderske remeslo v plnej rychlosti a to vsetko v hustej premavke a aj v protismere. V kine to bol nezabudnutelny zazitok. Mensi chlad u postav vynahradzuje perfektna melancholicka atmosfera, ktorej pomaha skvely soundtrack. Vysledkom je spickovy zastupca svojho zanru, ktory sa da pozerat neustale. Ten chlad mi trochu vadi, ale zvysne aspekty to dokonale vynahradzuju. P.S: to ze sme sa nikdy nedozvedeli, co bolo v kufriku nepovazujem za problem. Bolo to absolutne nepodstatne. 8/10. ()

BoPo

Ronin je stará škola. Jednoduchý, priamočiary, s poctivou dávkou automobilových naháňačiek. Tie sú podané tak, aby ste si ich mohli čo najviac ohmatať. Na úkor dobrého sa sem tam objavuje diera v príbehu, podivné vyriešenie niektorých vypätých situácií a finále bez finále. Roninovia po skončení svojej cesty za znovu obnovením cti spáchali sebevraždu. John Frankenheimer spáchal rovnaký akt so svojím filmom. ()

GeusX

Povedený akční thriller a minimálně kvůli zdařilé adrenalinové automobilové honičce se stojí na film podívat. ()

bouncer

Je to dobré, ale...něco tomu asi chybí. I když ono co byste chtěli v žánru akční - krimi ještě udělat. Dobrá podívaná, ale časem se vám to vykouří z hlavy úplně stejně jako mnohem horší filmy. ()

Hwaelos

Obyčejná kriminálka s neobyčejným obsazením. Škoda jen, že nejzajímavější postava, totiž Sean Bean zmizel tak rychle ze scény... ()

Ouwen

SPOILERY: Po hodině konec, nedokoukáno. Nevadilo mi, že jsem nakonec ani nezjistil co v tom kufříku bylo, jen ten film je úplně prázdnej. Nic se tam neděje. Prostě sympatická parta zabijáků jde po nějakém kufru kvůli prachům a panuje mezi nimi nejistota. Akce průměrná, nudné přestřelování, které mi ani nepřišlo Rkové, krev jsem prakticky nezaznamenal. Honičky v autech fajn, ale z lhostejnosti mě to nevykleštilo, ruční akce zde taky není. Vizuál supr i dobrá režie, De Niro hraje výborně, líbil se mi jeho přístup, jen Jean Reno mi tentokrát přišel nevýraznej. Sean Bean zbytečnej. Bloncka pěkná, řidič bez problémů - zbytek mě nezaujal. Některé prvky, analyzování před akcí byla radost sledovat, bohužel to dost mrví nelogickej scénář. Přes tu všecku profesionalitu si jeden z party nechá zaplej mobil a De Niro si vzpomene na to, že měl nějakej kontakt ze školy. WOW! Navíc mi to přišlo takové o ničem, prostě to šlo kolem mě a ani vyústění to nemá. Škoda, takhle klasika mnou zůstane nepochopena. Jako neříkám, že film není kvalitní, jen mi to nic neřeklo. Hodnotit film však nebudu, nebylo by to fér. ()

jahol

Robert de Niro a Jean Reno je opravdu parádní dvojka, která by asi zasloužila ještě malinko lepší scénář. I když - vidět film v okamžiku uvedení do kin, asi by ode mne mohl dostat i za pět - deset let poté bohužel už autohoničky (po Bourneho triologii) nevyrazí srdce z těla, přestřelky jsou udělány poutavěji v seriálu 24 hodin, autooperace kulky připomíná také scény z jiných filmů - a tak vám nakonec z filmu zbydou zase především pohledy, mimika, dialogy těch dvou. A zatímco třeba v Leonovi to tolik nevadilo, protože akční složka byla dost v pozadí, u Ronina je zestárnutí znát. ()

villon17

Roninovu první hodinu sem sdílela s Dannyho parťákama 2, ale i když sem se sem za 5 vrátila, naprosto nic novýho se nestalo. Nic, co bych hned nepochopila. Vlastně taková filmová telenovela. Chtěla sem to vidět kvůli těm dvěma fešákům (až na Rena:) ), oni nezklamali, ale film jo. ()

Jakubisko

Takhle má podle mě vypadat perfektně zvládnutý a dotažený thriller. Žádné filmové extratriky, žádné rádoby psychologické zápletky, jen jednoduchý a chytlavý děj, orámovaný skvělými hereckými představeními v podání De Nira, nebo Beana. Velice se povedl záměr zapojit do filmu gangy z mnoha světových zemí, které se všechny pokoušejí jen o to, aby získaly jeden tajemný stříbrný kufřík. Divák se nenudí ani minutu a mě osobně nejvíc utkvěl v paměti přenádherný přízvuk irského gangstera ve větě "You're dead man" - "Jór ded mán". :) ()

corpsy

Geniálny akčný thriller s jednými z najpôsobivejších automobilových naháňačiek v histórii filmu ( nech žije starý dobrý old school ). Vynikajúco vystavaný príbeh odohrávajúci sa v nádherných francúzkych lokáciách a s kvalitnými hereckými výkonmi. 100 bodov. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)