Salmayo

Velmi dobře rozjetá sci-fi u které jsem se jen bál jestli to konec všechno nepos***, ale tenhle "nejasný" konec je ideální! ()

Pawlisman

No, co na to říct. Přesvědčivá Spacey, sic se mi na tuto roli vůbec nehodil. Škoda také detektivního hollywoodského středu - to už všichni xxxx krát znáááme. Jinak takový mix Přeletu nad kukaččím hnízdem, Men in black a nějaké té americké krimi. Celkově ale relativně originální a především první polovina zábavná. 3 hvězdy by byly asi nefér. 7/10 ()

JM87

Roztomilý, matoucí, mysteriozní, srandovní a tak dále a tak dále :) Nechci spoilerovat, protože po shlédnutí filmu mám v hlavě spousty otázek, takže nebudu. Jen si vemte první 4 slova v úvodní větě a nepředstavujte si k nim nic špatnýho. Ale ani nic extra dobrýho, na p**el Vás to neposadí, každopádně to rozhodně neurazí. Není tu nudný, je to zajímavý, je to moc dobrej film, ale vím, že se mi to nezařadí mezi moje TOP 10. Pravděpodobně na to časem hodně zapomenu, ale když už si vzpomenu, tak s úsměvem a sympatiema. Mám z toho filmu pěknej pocit. ()

LaGomme

Všechno se to tváří tak strašně tajemně, až se zhruba v polovině filmu už ani neví, jak se to má tvářit a všechno se to zvrtne do nějakého psycho sci-fi thrilleru. Výborná ústřední dvojice ale tento průměrný scénář vynáší mezi vysoce nadprůměrné snímky, u kterých si ani po skončení titulků nejste vlastně jisti, na co jste to koukali :) ()

Atheas

No odkud kdo bral inspiraci??? Každopádně mě i napadlo, že Kevin Spacey není člověk,ale skutečný K-Paxman. Brutálně chytlavý snímek. Existuje nějaká filosofie K- PAX ??? Jestli ne, tak by měla být. Film je skutečně dost inspirativní. Po shlédnutí jsem měl takový silný pocit, že je nade mnou něco krásně vyššího. A taky proto se na něj kouknu kdykoliv znova. ()

Ole92

Krásné sci-fi. Může se zdát že se po celou dobu nic neděje, žádná přestřelka,vesmírné lodě,zelení můžíčci ani nic podoblého. Ale krásné vyprávění a fantazírování. Ani jednu minutu jsem se nenudil. ()

radekgfx

"To není vaše práce, uzdravovat lidi. To je moje práce. Když je to vaše práce, tak proč jste je ještě nevyléčil?" Hodně zvláštní film - ve velmi pozitivním slova smyslu. Přesně tenhle druh Sci-fi miluji. Minimalistické, minimum akce, postavené na hereckých výkonech, skvělém scénáři a hlavní dějové linii, táhnoucí se v nezměněné intenzitě celým dějem. Podobně jako film Pozemšťan má i K-PAX silnou psychologickou rovinu, s výraznou a pro děj zásadní rolí Sci-fi. Variabilita interpretací těší stejně tak. ()

bolan

Mám rád nejasnosti a pocit, že jsem to vlastně nepochopil. Výborné sci-fi, které žádné sci-fi není a možná že jo a výstižný komentář se k tomu dá napsat taky dost složitě - prostě na to koukněte, je to dobrý. ()

Hepy13

Hned na začátku mě upoutala hudba kterou jsem znal ze Soukromých pastí, pak mě naplno vtáhl příběh, potom jsem si vychutnával hudební podklad během celého filmu. A závěr? Ve fantazii jsem si během filmu utvořil hned několik konců, ale jestli jsem se trefil? To ví jen Prot. A to že Kevin Spacey umí hrát blázny, to už přece všichni dávno víme. ()

Brylin

Netradiční, avšak působivé sci-fi, které ozdobili svými hereckými výkony jak Jeff Bridges, tak zejména Kevin Spacey. Pod umnou režisérskou taktovkou Iaina Softley sledujeme takřka marný sled pokusů psychiatra dr. Powella o porozumění těžkému pacientu, který tvrdí, že pochází z planety K-PAX. Je to blázen či skutečný mimozemšťan? I díky vhodné hudbě a bezchybně zvládnuté technické stránce snímku je Život podle Prota strhujícím zážitkem, ze kterého místy až mrazí. Silné čtyři hvězdičky. ()

ChillThomas

Kéž by se dalo vybírat z více jak pěti hvězd .. tento film je na tom lépe jak za 4* ale né zas na čistých 5*, při hodnocení do 10 bych zvolil 9/10, no co se dá dělat. Mimořádně skvěle napsaný snímek, excelentní výběr herců, hlavně Kevin Spacey záhrál K-PAXana fakt na Oscara . Je to typ filmu u kterého jsme neustále v zamyšlení a objeví se zde několik zvratů a ten co je na konci vás nechá přemýšlet i po filmu a to já velice rád. Určitě film nezůstane u jediné projekce. 88%... ()

B_EyE

Jednoznačně milý a dojemný snímek, nic co by v člověku rozvířilo proud bolestných myšlenek a uvrhlo ho na pár chvil do deprese - spíše naopak je film ve výsledku spíš takovým příjemným pohlazením. A rozhodně taky důvodem proč zase o trochu víc respektovat Spaceyho i Bridgese ... ()

xkupka07

Pro mně jeden z nejvíce lidských filmu. Ačkoliv celý čas film balancuje mezi silně depresivním až malinko vtipně romantickým filmem, pro mně je jeden z nejoptimističnějším filmem, co znám. ()

Dellylah

Krásný film, o jednom mimozemšťanovi. Možná. Kevin Spacey je těžko nahraditelný a popsatelný herec a Protem to pouze potvrdil. Zajímavé prostředí z psychiatrické léčebny a velice lidský příběh. Jen konec trochu zamrzel. Nebo , že by opravdu odletěl? ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006