V roce 1969 měla v Divadle na Vinohradech v režii Václava Hudečka premiéru slavná komedie francouzského dramatika G. Feydeaua Brouk v hlavě. Secesní salonní fraška s brilantně napsanou hlavní dvojrolí majitele pojišťovací společnosti a přitroublého hotelového sluhy, kterou tehdy vytvořil Vlastimil Brodský, se stala okamžitě hitem, protože zároveň na prověřeném mechanismu situační komedie odrážela i vratkost světa, v němž žijeme, kde člověk s vysokým postavením může být z ničeho nic považován za outsidera. Inscenace byla později zaznamenána, ale nikoli jako představení v divadle. Byla přenesena do studia a zkrácena, se snahou přiblížit se co nejvíce typu tehdejší televizní inscenace. A vznikl zdařilý tvar, jehož předností je zejména zachycení skvělých hereckých výkonů tehdejších osobností vinohradského souboru, který byl na mimořádné výši. Dnes toto dílo patří do zlatého fondu České televize. (Česká televize)

Pitryx

Je to takové dost roztahané, chybí tomu větší „šmrnc“. Herci zahráli dobře, ale mi ta novější verze lépe „sedla“. ()

ostravak30

Přiznávám se rovnou, že mě tohle moc nezaujalo. V první řadě to není divadelní záznam. Je to TV inscenace. Pokud by byl, točilo by se to v divadle, což pokud je mi známo se točilo, ale bez diváků, pouze pro televizní kamery. A jejich smích či reakce mi prostě u něčeho, co se dovoluje nazývat divadelním záznamem chybí. Dále celá hra mě prostě nějak nenadchla. Neviděl jsem jiné verze a nemůžu tedy srovnávat, ale první dějství je trochu bez humoru a života, ve druhém herci zmateně pobíhají sem a tam, k tomu dodáme pár humorných věcí a třetí se odehrává ve stejném duchu. Je zde nejvíc humoru, ale také je to spíše chaotické pobíhání z jedněch dveří do druhých. Navíc se mi zdá, že někteří herci pro televizní kamery zbytečně přehrávali. Vše vypadá spíše nahraně pro kamery než přirozeně pro diváky. A myslím, že kdyby hráli skutečně pro diváky s diváky v hledišti, určitě by to byl o poznání kvalitnější zážitek. ()

Ricci

Relativně slušný výsledek, ale na mne to jako celek moc nefungovalo. Je to možná i tím, že znám scénář do poslední repliky - zde se jej poměrně drželi, ale výsledek je i přesto nemastný-neslaný. Bouton v podání p. Brodského by šel zahrát určitě lépe. Marcela v podání pí. Jiráskové - velmi slušný výkon. Naopak Kamil (Z. Řehoř) je co se týče projevu velmi zjednodušený - takto lidé bez patra nemluví (srv. DBM, Ondříček, tam je to na výbornou). Z průměrnosti trochu vybočoval Josef Bláha, ale jako celek to tahle figura nemá šanci utáhnout. ()

PTuranyi

Výborná adaptácia klasickej divadelnej hry založená na niekoľkonásobnej zámene postáv s dvojúlohou výborného Vlastimila Brodského. Samotný príbeh je výborný a herci hrajú skvele. ()

lapatata

Verze Zdeňka Zelenky z roku 2002 se mi líbila mnohem víc, a to především díky Dejdarovi a Preissovi. V této inscenaci mě potěšila zejména dámská dvojice Slunéčková, Jirásková. ()

artcha

Možná by to byla povedená taškařice, kdyby to napsal Oscar Wilde.... Mně to přišlo hrozně stupidní a nezáživný, hlavně ten dědek v otáčecí posteli, to byla poslední kapka.... ()

dzivetka

Podle mě stejný připad jako u Sluhy dvou pánů - průměrná hra, jejíž úspěch závisí na zpracování. To je v tomhle případě bravurní. Neskutečně roztomilá Jiřina Jirásková, nezapomenutelný Vlastimil Brodský. Můžete se na to dívat donekonečna - a pořád se tomu musíte smát. :)"Já jsem Boutóóón!" :D ()

milanista

Vynikající komedie, která je v repertoáru Vinohradského divadla mnoho let, i nyní.. Brodský byl naprosto vynikající, ale celkově se současným nastudováním, vede dvojice Preiss, Trojan. Proto hodnotím jen 4 hvězdy, prostě Trojan jako Kamil je nepřekonatelný! ()