• Francie

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Francie, 2005, 115 min

Opravdu divnej film. Zacatek vypada cool, takze sem se zacal tesit na dalsi jizdu ve stylu Podfu(c)ku, i kdyz tady vse pusobilo krapet vaznejc. Perfektni kamera s cool zaberama, pohodova, prakticky porad hrajici hudba, zajimavej, i kdyz nijak zvlast originalni pribeh, slusne hrajici Liotta a super cool Statham s dlouhejma vlasama, bradkou a snazici se o slusnej hereckej vykon, coz mu az na par mist docela slo. Tohle vse plati prakticky po celou dobu filmu, jenze za chvily Ritchiemu hrablo nebo co a Statham zacina mit monology, neni jasny, co se stalo a co ne, ktery postavy existujou a ktery si jen Statham predstavuje, kdo je kdo a pribeh zacina bejt zamotanej, nelogickej a nepochopitelnej. Kdyby to reziroval Lynch, bude to ukazkova psycharna s genialni atmosferou, jenze Ritchie by se mel drzet komedii, protoze z tohohle udelal ukecanou nudu. Na zaver se to sice rozjede, ale uz to film nezachrani. Moje hodnoceni se pohybovalo od odpadu po 5 hvezdicek a misty jsem skutecne nemoh od filmu odtrhnout oci, ale co je to platny, kdyz to je docela velka, strasne ukecana, nuda.(13.4.2007)

• Phobia

Statham tady vypadá jak olezlý vágus, Liotta jako rozteklá bukvice (ještě víc než obvykle) a bylo mi absolutně u (_!_), co se na obrazovce odehrává. Nemám v lásce kasína a gamblery přímo nesnáším; nezajímaly mě nesympatické postavy, tím pádem po mně děj stékal rychleji než voda ve sprše. Proto mi v nejmenším nevadí, že mě po půl hodině začalo brát spaní - TV jsem vypnula s úlevou, našla v sobě ještě sílu dojít do koupelny (i zpátky) a spala pokojně až do rána. Sny byly zábavnější než ten film, ikdyž už nepamatuju, co se mi zdálo:-). Nehodnotím, komentář zde umisťuji pro sebe do budoucna - až to zas někdy za rok poběží v bedně, abych sem koukla a hned měla jasno, že u "Revolveru" nemám ztrácet čas.(23.7.2010)

• xxmartinxx

Ritchieho styl bez humoru a nadsázky naprosto nefunguje. Revolver působí svou křečovitou vážností jedině směšně, ale bohužel ne zábavně. Guye mám za jeho rané kusy pořád rád, ale co předváděl po ženitbě s Madonnou, bylo opravdu za hranicí snesitelnosti.(11.7.2013)

.„V každé hře a v každém podvodu, je vždycky podvodník a je vždycky podvedený. Finta spočívá v tom odhadnout, když jsi ten druhý, jak se stát tím prvním“. Kdybych se dokázala oprostit od klasiky „Sbal prachy a vypadni“ asi bych dala vyšší hodnocení, ale já jsem to nedokázala. Přesto se mi film, kde šustí peníze „ krásná nová bankovka, symbol naděje, čistá a pevná, navíc pěkně voní.“, hrají se šachy (na šachovnici i ve skutečnosti a rozehraných partií je mnoho) docela líbil. Takže zatím nechám hodnocení jako pat za 3* a rozhodně se podívám ještě jednou! „Čím složitější hra tím komplikovanější protivník!“ A tahle hra byla zatraceně.. kombinačně. složitá.(18.12.2005)

• BadoXXII

Veľký rozhádzaný nepodarok.(13.5.2010)