Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

predators

Hodnotím především to, co se odehrálo v závěrečném rozuzlení. Do jisté doby se dokonce dařilo tajit pointu, takže o to byl výsledek překvapivější. A ikdyž jsem do poslední chvíle doufal, že to dopadně jinak, tak byl konec opravdu dokonalý. Ostatně, stejně jako J. Depp a Shooter. "Shoot her..." :-) 70% ()

nash.

Některé novely jsou skvělé, ale nataženy do celovečeráku ztrácejí na síle. A to i v případě, že Atlasem, který se je snaží udržet na ramenou, je Johnny Depp. Okno má slušný rozjezd, kterému však začne zhruba v polovině docházet dech a bylo by to ještě horší, nebýt fakt znepokojivého Johna Turturra, který svým výkonem zastínil i sice charismatického, leč občas mírně přehrávajícího Deppa. Bohužel to celé nakonec pohřbila stupidní pointa, která nemá s předlohou nic společného. To bylo opravdu tak těžké nechat výborné původní Kingovo zakončení celého příběhu? ()

Slarque

Roztahování Kingových povídek či krácení románů většinou končí dost uboze, takže adaptace novel dopadají nejlépe. V tomhle případě ale nejde o další Vykoupení nebo Nadaného žáka, jen o slušný nadprůměr. David Koepp je stále lepší scénárista než režisér (i když ten konec opravdu zmršil – viz. KevSpa). John Turturro je přesvědčivý padouch, ale jinak je to sólová jízda Johnnyho Deppa, který opět dokazuje, že momentálně je na vrcholu a vyplatí se ho sledovat. ()

Tomco

Aj keď je Koepp všeobecne vnímaný, ako priemerný režisér, musím skonštatovať, že po Ozvenách mŕtvych ma už druhýkrát presvedčil o tom, že je o dosť viac. Alebo žeby to bolo spôsobené prítomnosťou Johnnyho Deppa, ktorý je vlastne, ako vždy výborný? Za jedno pozretie rozhodne tento film stojí. ()

Arsenal83

Zaujímavý začiatok a potom jedna línia bez šokov či obrovského napätia, pretože pri bežnom pozorovaní človeku hneď dôjde pointa, ktorá už bola ukázaná v iných filmoch predtým a v lepšom a  väčšom formáte. ()

klerik

Pre mňa dokonalá poviedka/ priemerný film. Depp je síce ako stvorený na znudeného chlapíka, ktorému sa rozsypalo manželstvo a kariéra, dokázal mi priblížiť pocit človeka, ktorý je v koncoch, ale skrátka mi to nestačilo... Oproti iným "Kingovkám" nadpriemer s výnimočne nedokatovaným (aj keď zmeneným) finále, ktorý mal v sebe väčší potenciál... ()

Chrustyn

Scénáristický profesionál David Koepp a poměrně zdařilé převedené Stephena Kinga, kde nechybí obvyklá témata, jako les, chata, spisovatel v krizi a pranoia. Nic převratného, konec pozorného diváka také nepřekvapí, ale jako napínavý nenáročný thriller, naprosto uspokojivé. ()

LaciLC

Celý film sa niesol v duchu solídneho trileru, no ten koniec keď všetko malo do seba zapadnúť úplne stiahol celý film pod vodu. Hlavní Johnnyovia sú síce sympaťáci, ale 4 hviezdičku už nezachránia. Škoda. Mohla to byť pocta Kingovi, ()

lola3121

Podle mě jedna z povedených Kingových adptací, zde opět podhodnocená. Rozcuchaný a nemytý Johnny Depp ploužící se po bytě v umolousaném županu je prostě k sežrání a Kreace Johna Turturra coby Shootera rovněž není k zahození. S nadšením řadím tento titul do své deníčkové sbírky... a neodpustím si vzkaz pro místní komentátory: "S těma předvídatelnýma pointama už se jděte taky vycpat". ()

jojinecko

Poviedka Stephena Kinga bola vynikajúca, sfilmovaná verzia je na tom (ako sa dalo predpokladať) horšie. Potvrdilo sa to, čoho som sa najviac obával... Koepp sa síce pridŕžal predlohy a vcelku úspešne, ale vypointovaný záver vyznieva nechcene komicky...Ešte že Deep je opäť skvelý:) ()

Dr.film

Jedna z dalších Kingových adaptacích dosahuje standardního průměru a přiznám, že jsem ani nic jiného neočekával. Scénář kopíruje knihu a takřka nikam nevybočuje (až na tu změnu konce proč sakra ?!), což není zase tak špatné a nutno podotknout, že se Davidu Koeppovi podařilo chvílemi vytvořit docela slušné napětí. Dost zásluh nese také Johnny Depp, jeho herectví mám rád a je vidět, že se jedná o skutečný talent stejně tak i John Turturro jako Shooter má dostatek charismatu. Celkem je Tajemné okno hodně slušný průměr ale bohužel nic víc. ()

sharky

Výborný mazivý, napínavý thriller, který bohužel zabíjí stupidní, už mnohokrát profláklá pointa. Nic méně první půlka která je téměř bez hudby působý díky ostrým ruchům docela strašidelně a finální závěr trochu zaretušuje stupidní pointu. Film ale stojí za zhlédnutí už jenom kvůli fantastickému výkonu J. Deppa. 70% ()

honajz

Promarněný potenciál. Tajuplno není moc tajuplné, zvraty nijak příliš překvapivé, jen Johnny Depp hraje standardně nadprůměrně. ----- Film: Podle povídky Stephena Kinga poněkud rozvláčný film o samotářském spisovateli (Johnny Depp), kterého ohrožuje neznámý muž, jemuž prý ukradl povídku. Pokud jste podobnými žánry kovaní, hned v úvodních minutách vám bude závěr jasný. DVD: Trailer na tento a 4 jiné filmy mají jen ES titulky, komentář režiséra, minidokumenty o scénáři (19 min.), natáčení (29 min.) a závěru filmu (14 min.), 4 vystřižené scény s volitelným komentářem (celkem 6 min.) pak GB titulky, 4 počítačové scény (7 min.) je nepotřebují. ()

anais

Dle předlohy Stephena Kinga vnikl další film, který se zabývá obtěžováním autora šíleným fanouškem. Kvalita Misery se však neopakuje. Johnny Depp tu působí nevýrazně, scénář neobsahuje žádné výraznější nápady, a koneckonec je vrchol trapnosti. Následuje SPOILER! Copak je tak těžké vymyslet nějakou jinou, alespoň trochu jinou pointu než autoři Hide and seek, Klubu rváčů a jistě mnoha dalších filmů? A nebyla by snad ŽÁDNÁ pointa lepší než TATO pointa? Kolikrát ještě na konci filmu zjistíme, že hlavní hrdina je vrah, rozdvojená osobnost? Kolikrát nás autoři budou lákat na inteligentní rozuzlení, a předloží jen další lacinou nápodobu 100 let starého Dr.Jeckylla a pana Hida? Kingovu předlohu jsem nečetl, ale pokud je v ní v skutku tento závěr, zasloužil by si za kopírování stejně otravného fanouška, jakým je John Torturo v Tajemném okně Ač možná to bylo tak, že si hned na začátku řekl, že napíše něco vysoce neoriginálního, a domyslí si tam postavu, která ho za to potrestáKdo ví. Třeba je sám Stehen King rozdvojená osobnost a své oběti skladuje někde ve sklepěAle to už je na jinou diskuzi. ()

Tigo

Novelu jsem necetla, nemuzu tedy srovnavat, ale Kinga v tom poznat slo. J. Depp je vyborny (ostatne jako vzdy :) ), jen to rozuzleni me trosku zklamalo. Mozna to byl zamer, ale az prilis mi to pripominalo Temnou puli ... ()

Ivoshek

Jestli něco posouvá tenhle film nad průměr, je to Johny Depp. Spisovatele s "tak trochu divnými vidinami" a množícím se počtem mrtvých známých zahrál tradičně výborně. I díky jeho a Turturrově výkonu člověk ani moc nevnímá určitou průhlednost scénáře. a nepříliš nápaditou režii. Celkově 3 ***, resp. 3 a 1/2, protože nemohu nezohlednit masakr mladého, sympatického páru pomocí pracovního náčiní). Pozn.: Čím to je, že mají adaptace Kingových předloh tak kolísavou úroveň? Je to režisérem? Protože když to vzal třeba The Shining do ruky Kubrick, byla to paráda. ()