Godzilla x Kong: Nové impérium

• USA Godzilla x Kong: The New Empire (více)

Epická bitva pokračuje! Filmový Monsterverse společnosti Legendary Pictures navazuje na explozivní souboj Godzilla vs. Kong zcela novým dobrodružstvím, které postaví všemocného Konga a obávanou Godzillu proti kolosální neobjevené hrozbě ukryté v našem světě, která ohrožuje jejich existenci - a také naši vlastní. Godzilla x Kong: Nové impérium se hlouběji zabývá historií těchto titánů a jejich původem, stejně jako tajemstvími Ostrova lebek a dalších míst, přičemž odhaluje mýtickou bitvu, která pomohla zformovat tyto výjimečné bytosti a navždy je spojila s lidstvem. (Vertical Entertainment)

upson

V podstatě se jedná o druhý díl Konga. Na prvním místě zmiňovaná Godzilla zde slouží jako katalyzátor příběhu a vůbec to nevadí. Na druhou stranu si myslím, že kdyby na to byl Kong sám a měl scény jenom pro sebe, mělo by to pro příběh daleko větší význam. Kongova vyléčená ruka, rekonvalescence a pomoc od vlastního druhu by dávala příběhu větší smysl a bylo by to na červené hodnocení, protože katalyzátorem příběhu by byl děj, nikoliv titán Godzilla. Chápu však, že na papíře to dávalo smysl a obě monstra dohromady jsou pro studio jistota zisku. ()

Chrustyn

Před vstupem do sálu, ponechte mozek v lobby a můžete se pobavit. Už předchozí souboj nejznámějších titánů nebyl žádným sofistikovaným artem, ale Nové impérium, posouvá pojem tupost na nový level a Godzilla x Kong: Nové impérium se tak nejvíce přibližuje nedávnému opusu Meg 2. Naštěstí je Adam Wingard šikovný řemeslník a tak film vypadá dobře, je extrémně barevný a tak každých 10 minut se rve velká potvora s potvorou ještě větší a jen se mění prostředí. Je to extrémně hloupé a ničení velkoměst už v dnešní době nikoho neposadí na zadek, ale pořád dostáváme film, který je skutečným blockbusterem a tak o dva kroky napřed oproti komiksové konkurenci. 50% ()

Niktorius

Nové impérium přichází nedlouho poté, co (i) našimi kiny prosvištěla vynikající Godzilla -1, což přirozeně svádí k nářkům nad tím, jak zas jednou Američané svou dětinskostí a megalomanstvím zkazili vážnou zahraniční látku. Ale taková tvrzení by samozřejmě byla pomýlená, neboť vážné filmy jsou v japonské godzillí sérii nepočetnou výjimkou, nikoli pravidlem. _______ Kdykoli se budeme chtít rozčilovat nad tím, jak je Nové impérium scenáristicky odfláklé a dokazovat to třeba ne legračních pasážích, kdy postavy začnou zdlouhavě vysvětlovat z prstu vycucanou mytologii Dutozemě, měli bychom mít na paměti, že podobně lze potopit velké množství G-filmů. A rozhodně nejen těch z období Šówa. _______ Pořád se mi ale těžko přenáší přes srdce, že Nové imérium trpí klasickou hollywoodskou sequelitidou. Studia na jednu stranu dělají seriálovitá "cinematická univerza", aby příliš neriskovala nevyzkoušenými náměty, ale na druhou stranu s fikčními světy těchto univerz zachází zcela volně podle toho, jak zrovna vypadají fanouškovské reakce na konkrétní filmy. V každém jednotlivém dílu franšízy se tak může stát úplně cokoliv, včetně návratu mrtvých postav nebo narušení / převrácení dříve ustanovených pravidel. Není úplně lehké udržet si vůči světu s takto anarchistickými pravidly nějaký zájem. ()

Martrix

Po hooodně dlouhé době v kině. Olympia Brno. Kino poloprázdné a přesto se mezi tou cca dvacítkou lidí našli pitomci, kteří přišli o půl hodiny později, courali tam a zpět, nebo aspoň svítili mobilem. Sorry staří kinofilové, ale díky stále nižšímu prahu mé tolerance vůči bezohledným tupounům, se pro mě kino stalo spíš stánkem utrpení, než zábavy. Platit takový prachy za tak mizernou službu.... . Chodit do kina budu asi už jen na vás, Nolane, Camerone a Villeneuve. A to přestože zrovna Kong vs Godzillák, nabízí skvělé triky, dynamické akční sekvence...velké platno té megapodívané opravdu sluší. Tvůrci posunuli vizuální stránku filmu, zase o kus dál. Nic neodflákli, od začátku do konce moc pěkný pokoukání. Přitom těch momentů s podporou CGI, bylo opravdu požehnaně. Jak taky jinak, když se vůbec nedrželi zkrátka při psaní scénáře. Nové impérium je dobrodružné fantasy jak vyšité (rozuměj pohádka na stereoidech). Ale ano, asi takhle má vypadat americký blockbuster - no brain, just game. Míra zábavnosti se od posledně zvedla, protože tentokrát bylo vše mnohem, mnohem odlehčenější. Hodně pomohlo i obsazení mého oblíbence Dana Stevense a slušivý sestřih Rebeccy Hall, kterou vždy rád vidím. Bohužel jim to kazila postava užvaněného, rádozábavného černocha...tohle klišé je velmi zatuchlé. Nicméně toho žvanění nebylo mnoho, protože většinu stopáže obstaral příběh Konga....tentokrát byl "opravdovou" postavou v hlavní roli. Méně epic měřítko, trochu upravený scénář a klidně to mohl být film ze ságy Planety opic. Přitom i ta linka s lidmi byla důležitá a pěkně se s tou Kongovou prolnula. Vlastně ani nemám potřebu vynášet nějaká negativa. Jde už o několikátý Monarch universe film. Rubou se tam obří monstra, je to prodchnuté konspiračními a úsměvně nablblými teoriemi...jestli někdo čekal shakespearovský scénář, tak je jelito. Tohle má být především zábavná podívaná. Podobně jako Transformers, Jurský svět, Pacific Rim... . A za mě byla. Dokonce když zajdu dál a půjdu cestou srovnání celých sérií, tak Monarchversum nemá zdaleka tak kolísavou úroveň kvality jednotlivých filmů, jako třeba Transformersum a dost možná ani o moc kolísavější, než filmy Dinoversa. Nové impérium je tak dobře technicky provedené, že až to uvidí Roland Emmerich, tak mu závistí prasknou podvazky. Míra destrukce byla sice v Moonfall vysoká, ale vedle toho, co teď předložil Wingard, zaostává ve všech aspektech. Takže já jsem spokojený. Dostal jsem asi i víc, než jsem čekal. A celkový tón...sympaticky pozitivní nálada filmu, včetně závěru...to mě dokonce příjemně překvapilo. Je to američárna, co víc by jste sakra chtěli? Ty 4* nedávám jen jako kompenzaci za ty dvojhvězdičkové filozofy, kteří jdou do kina na film s názvem Godzilla x Kong: Nové impérium a pak tady píší, že je to blbina. Dost možná jsou to ti pitomci, kteří dnes přišli do kina pozdě, nebo byli půl filmu nalepení na telefonu, nebo jsou to dokonce kino-ripáci, kteří sjeli na mobilu hned mezi prvními, "špičkovou" půlgigovou kopii z nějakého bulharského kina. () (méně) (více)

pepo

Veľmi zábavný blockbuster. Prvé dve tretiny vynikajúce, potom sa preklopí do bordelu. Najviac potešili dlhé scény bez slov a hromada atrakcií. Výborná zábava a škoda, že sa vo finále tak uletelo. Mohol to byť monster ekvivalent Rýchlo a zbesilo. To znamená: úplne blbé a maximálne zábavné. Takto je to iba úplne blbé a veľmi dlho maximálne zábavné...a na konci otravné . Ale stále najlepší dil série. 7/10 ()

• S rozpočtem 135 milionů amerických dolarů se jedná o „nejlevnější“ snímek ze série MonsterVerse – nejdražším filmem z tohoto univerza pak je Kong: Ostrov lebek (2017), který stál 185 milionů. (fiLLthe3DD)
  • Původně byl zvažován název „Son of Kong“ – studio Legendary totiž vlastnilo práva na postavu Godzilly pouze do roku 2020, přičemž nebylo jisté, zdali jim je společnost Toho prodlouží. Zajímavostí také je, že stejný název nesl už jeden film z roku 1933. (fiLLthe3DD)
  • Adam Wingard v rozhovoru prozradil, že záměrně používá zelenou barvu krve pro monstra z Duté země, protože působí méně násilně a jako větší zábava pro děti. (NiWi)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (více)