Extraktoři

• angličtina Extractors (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Česko, 2023, 6 h (Minutáž: 60 min)

Pavla Gajdošíková, Jakub Štáfek, Jan Révai, Ján Koleník, Jitka Schneiderová, Sofie Anna Švehlíková, Gabriela Heclová, Michaela Petřeková, Jiří Štrébl (více)

Epizody(6)

Čerstvě vytvořený tým české zpravodajské služby má za úkol pomáhat Čechům, kteří se v zahraničí ocitli v nouzi. Potřebují k tomu nejen špičkový výcvik a fyzickou kondici, ale i jazykové znalosti, kulturní a politický přehled, bystrý úsudek, schopnost rychle se rozhodovat. (Voyo)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (3)

Extraktoři (2023)

Česká špionážna dráma "založená na skutočnosti". A ja blb uveril. Dokonca som aj dve tretiny seriálu veril, že to bude o dramatickom únose. Hlavne o ňom a nie o tom, kto koho mrdá v posteli, o osobnom živote policajtky, ktorý nikoho netrápi, alebo o zbytočnej postave Koleníka, ktorého jediná úloha bola chvíľu hrať heteráka. O reálnosti situácie presviedča napríklad Gajdošíková, ktorá ako vrodený trpasel jedná s medzinárodnými teroristami priamo na ich území tak husto, že James Bond by si to martini strčil od strachu do prdele tak hlboko, že by mu z nej trčala len oliva na špáratku. Ale keď príde zásah kdesi v afganskej dedine, to jsou teprve panoramata. Ja fakt nevedel či pozerám pokračovanie Johnny Englisha alebo reprízu Agenta WC40. A výsledná pointa toho všetkého? Štát je tak blbý, že bude platiť obrovské milióny za dve kravy, ktoré nevedia, že dve ženy na prechádzke Pakistanom to môže byť tak trochu lákadlo aj pre zarytého kozojebca a že tých zarytých tam je dosť, aj somár o tom híkal myslím v časti č. 4. A za tie milióny si zabezpečíš akurát to, že jedna z nich sa váľa po koberci, aby odriekavala Mohamedove zaklínadlá, už aj doma. Tomu sa hovorí lacný dovoz obohacujúceho islamu. Výhodný nákup. ()

Dohoda (2023) (E05)

Ten moment, keď si uvedomíš, že so špionážno-teroristickej drámy je český Johnny English. Alebo teda neviem, čo mala znamenať tá scéna v garáži. ()

Svoboda (2023) (E06)

130 centimetrová Gajdošíková hystericky vykrikuje na učiteľa priamo v aule školy, že si ho kurva študenti môžu kľudne natočiť. To je sakramentsky dobrá policajná práca. Seriál s potenciálom pošiel do hajzlu a o založení na skutočnosti sa nikomu nemlže ani snívať. ()