Úžasňákovi

• USA The Incredibles (více)

Bob Parr, známý jako Mr. Úžasný, býval jedním z největších světových superhrdinů a zachraňování světa bylo jeho denním chlebem. Svůj superoblek musel pověsit na hřebík před patnácti lety. Dnes pracuje jako odhadce škod pro pojišťovnu a bojuje s nudou a rostoucím břichem. Se svou manželkou (bývalou Elastiženou) a třemi dětmi se pokoušejí žít normální život. Jeho chvíle ale přijde, když ho tajemný kontakt vyšle na vzdálený ostrov s tajným posláním. Tam zjistí, že génius zla připravuje ďábelskou pomstu světu... (TV Prima)

Xeelee

Kdo by to čekal, že podstatu superhrdinských komiksů nejlépe vystihne (s notnou dávkou nadsázky) komediální animák? ()

veru_needy

Pixar opět potvrzuje, že na poli animovaného filmu je jednička. Úžasňákovi disponují hezkým a zábavným příběhem, který tak trochu paroduje všechny filmy o superhrdinech. Velkým plusem jsou i rozmanité a propracované postavy či prostředí. A stejně tak jako skoro v každém dětském animovaném filmu, tu byl i padouch, který si myslel, že je lepší než všichni ostatní. Prostě super. - "No matter how many times you save the world, it always manages to get back in jeopardy again."/b> ()

Bauer

Podle mně jeden z nejlepších animovaných filmů ale jestli to byo určeno dětem a to že asi jo tak bych řekl že to bylo docela dlouhé. ()

luka4615

Brilantní animovaná záležitost, která ani po těch letech neztrácí nic ze své hravosti či atraktivity. The Incredibles jsou totiž krásně zpracovanou animovanou poctou superhrdinským filmům a filmům s Agentem 007, k níž navrch přidává své vlastní originální nápady. Právě tohle je jeden z těch snímků, které budu jednou pouštět svým dětem. Výborná práce! „This is a horrible suit, darling. You can't be seen in this. I won't allow it. Fifteen years ago, maybe, but now? Feh!“ ()

Sawy

Moje vůbec nejoblíbenější pixarovka.Film je spíš než do superhrdinských spektáklů stylizován do starých bondovek a to byl skvělý nápad.Postavy jsou propracované skutečně úžasně,ať už jde o supersilného tatínka Boba,nesmírně pružnou maminku Helen,superrychlého synka Dashe,neviditelnou dceru Helen nebo sympatické mimino Jack-Jacka.Mým největším oblíbencem je ovšem Mražoun obdařený hlasem Samuela L. Jacksona.Důkazem geniality Úžasňákových je ale hlavně fakt,že mě víc než špičkové akční scény(nejeden blockbuster bledne závistí) bavili paradoxně ty neakční,třeba "klasická rodinná večeře nebo plkání o starých časech za zvuků policejní vysílačky.To je skutečně výkon.Skvělá animace je už u Pixaru samozřejmostí.Brad Bird se zkrátka vytáhl,překonal předchozí výborný film Hledá se Nemo a já jen doufám,že se jednou v Pixaru rozhodnou udělat pokračování.Tahle rodinka by si to totiž skutečně zasloužila.95 % ()

codeas

Tento film pochazí od samotných bohů z PIXAR. Možná je to moc nadnesené, ale pokud řeknu pochazí od bohů počítačové animace mnoho lidí mi dá za pravdu. Co se týče technických pokroků spojených s humorem, vznike skvělá zábava pro děti všech věků a jejich rodiče, kteří jsou často jako doprovod. Režisér Brad Bird ve filmu mluví Ednu "E" Mode, ale dle mého názoru propučil o vzhled záporného hrdiny - Syndrona. Celková animace je o krok dále, samotní "pixaři" uvažovali jak mají 3d graficky pojmout člověk. Nakonec upustili v "dokonalou reprodukci" a vznikl výsledek jaký můžeme spatřit v kinech - tedy trochu jako karikatury. Myslím že se jim to hodně povedlo. Výtvarná stránka celku je dokonalá a soudě několika záběry, myslím že se nechali inspirovat alespoň trošičku úměleckým směrem - kubismem. Nádherný ostrov plný zeleně, vodopády, tropický les, opravdová podívaná. Film bych doporučoval spíše dětem středního věku, menším dětem se bude líbít jelikož je barevný.Nejvíce film ocení dospělí. Ano, dle mého názoru je tento film je určen spíše pro ně. Humor je spíše dialogový, veden za určitou reakcí, kterou mnozí známe z běžného dne. Příběh je originální, parodický a trochu i otevřený pro druhý díl. Necháme se překvapit.. ()

Iggy

U tohohle filmu mi hodně vadilo, a nechápu že se tu o tom nikdo nezmiňuje, že se v něm nic neudálo. Celý film by se dal sestříhat tak do půlhodinové grotesky a pak by byl tak průměrně dynamický. Pro mě velká a příliš dlouhá nuda. ()

Pepy

Tak Pixar je velmi známý animovanými filmy a myslím, že tenhle je jeden z nich, který si pamatuje každý. Koukám na něj stále rád a pokaždé se zasměji i tam, kde jsem se minule nezasmál. Dost slušný dabing a co se týče vkusu, tak taky nebyl špatný. Škoda toho pokračování, myslím si, že by druhý díl byl také úspěšný. ()

ScarPoul

Ono je to vlastne celý film o záchrane manželstva. No a potom tradične o tom, že by sme mali byť taký aký sme a nemeniť sa. Incredibles sú pre mňa zvláštnym filmom. Nepovažujem ich totiž za úplne detský Disney family friendly film. Je to jednak pocta starým superhrdinom - teda pred dobou než prišli týpci z Británie a začali byť temný ako prasa - takže zlatý vek hrdinov a zároveň to má v sebe poctu Jamesovi Bondovi - tomu čoho hral Connery. Bird ukazuje rozprávačské majstrovstvo, ktoré je viditeľné v mnohých scénach. Dôraz je na akciu a príbeh viac než na humor. Čo oceňujem. Pre mňa film, ktorý stále funguje hoci sa na ňom vek už stihol podpísať. A tie trúbky v soundtracku. Uch.. Lahoda. ()

Lacike

Ten film ma vsetko. Zaujimavy pribeh, skvely scenar, sympaticke postavy, perfektnu reziu, ale superhridnska tema ma proste nejak neberie. Nie preto, ze by som ju mal plne zuby za posledne roky, ale uz pred rokmi ma tento film nejak nenadchol. Nie je to ani dostatocne zabavne a ani dostatocne vazne. Vo vysledku to je celkovo take mdle. Najviac ma bavil zaciatok v ktorom sledujeme ako sa snazia superhridnovia zit normalny zivot a prilis im to nejde. Najmenej ma bavili akcne sceny, ktore su klasicky sucasny digibordel v ktorom vsetko sialene vybuchuje. V dobe vzniku filmu to bolo celkom cool, ale dnes sú taketo kusky v kazdom druhom komixe. Takze vysledkom je solidny animak, ale mojou srdcovkou sa nikdy nestal. 6/10. ()

BoPo

Úžasňákovi sa na moju obrazovku dostali so 16 ročným oneskorením. Takže u mňa už logicky nemohlo fungovať akékoľvek očarenie kvalitou animácie. Zápletku v plnej miere ocenia skôr dospelí než deti, pretože ide o mix filmov so super hrdinami a bondoviek. A rozhodne sa tu nehraje len humornú strunu. Dostane pestré dobrodružstvo, dobre vymyslené postavy, neblbú zápletku. Jeden z tých lepších animákov, ktorý však svoju povesť jedného z úplných top neobhájil. Chýbal tu nezbytný základ, a to namotanie sa na postavy. Určite treba však oceniť význam pre žáner samotný, pretože Úžasňákovi ukázali, že nie len rozjuchané zvieratká a oživlé neživé veci v jednoduchej zápletke dokážu zarobiť veľké prachy. ()

moviesfan

Ano, ,,Úžasňákovi" je výborně animovaný film ve kterém je nejdůležitější příběh. Humor je zde specifický, který zase tak nebaví. Příběh je zajisté dobrý, ovšem jde poměrně mimo mě a nejsem z něj tolik odvázaný jako většina zde přítomných. Tento animák je určitě kvalitní, ovšem mne tolik nezaujal. ()

JohnCZ

Už ani jako malému se mi Úžasňákovi kdovíjak nelíbili a ani po letech názor výrazněji neměním. Tady si Pixar možná vůbec poprvé vybral slabší chvilku. Přišlo mi to poněkud zdlouhavé a zábavný rodinný úvod později střídá zbytečně dlouhá honička džunglí. Hlavně to ale postrádá takovou tu pixarovskou duši. O špatný animák se určitě nejedná, o jedinečný ovšem také ne. ()

villon17

Možná sem koukala na jiný Úžasňákovi, ale to, co sem viděla já, se mi nijak zvlášť nelíbilo. Dyť je to furt o tom samym. Jakmile má někdo nadlidský schopnosti, zachraňuje svět a podaří se mu to. Jeden je silák, ženská je elastická a nesmí chybět ani silový pole a rychlost nebo jako ve fantastic four plameny. ()

liquido26

Úžasná variace na superhrdinské téma. Spousta skvělé akce, plno vtipů a hlavně naprosto dokonalá vizuální podívaná. Jeden z těch filmů, kde je vám líto, když skončí. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Úžasňákovi trhají rekordy