poster

Hlas moře

 • Španělsko

  Mar adentro

 • Francie

  Mar adentro

 • Itálie

  Mare dentro

 • anglický

  The Sea Inside

 • Slovensko

  Volanie mora

Drama / Životopisný

Španělsko / Francie / Itálie, 2004, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  *****

  Veeeľmi silný film, ktorý diváka neunaví, ale paradoxne mu neustále vytvára na tvári úsmev. Silná téma, krásne spracovanie, pôsobivá hudba a kamera. Amenábar sa stáve bohom...(29.11.2005)

 • genetique
  *****

  Nádhera. Filmy zobrazujúce osudy ľudí pripútaných na posteľné lôžko ('Le Scaphandre et le papillon') určite nie sú pre diváka psychicky ľahkou záležitosťou a tento príbeh vyrval a rozštiepil moje citové rozpoloženie do absolútnej prázdnoty a zároveň ma naplnil úžasnými pocitmi z dokonalosti filmu samotného. Alejandro Amenábar dokazuje, že sa vie pohybovať v každom žánrovom prostredí a ani skutočný príbeh s potrebou jemnosti spracovania a citlivej prípravy každého okamihu, mu nie je cudzí. Takisto aj Javier Bardem dokazuje hereckú excelentnosť tým, že oscarový výkon je možné predviesť s postavou, ktorá má úplne paralyzované telo a hýbať môže len hlavou. Každá minúta bola naplnená skvelým herectvom aj zo strany ostatných hercov, minúty ubiehali rýchlo pod vplyvom dokonalých dialógov a skvelej réžie. Na doplnenie obrazu o pocitoch podobne trpiacich ľudí a možnostiach asistovanej samovraždy odporúčam malý dokument 'The Suicide Tourist'. 95%.(22.7.2009)

 • Vitex
  *

  Dokonale povrchní film. Dokonce až tak, že po jeho skončení mám pocit, že jsem se o situaci a pocitech kvadruplegiků nedozvěděl naprosto nic. Kdyby tam Amenábar dal aspoň scénu, jak Bardemovi někdo před kamerou utírá prdel.. (nedokončeno)(11.1.2012)

 • Cival
  ****

  Obrovská várka existenciální tíhy v mistrovkém podání Alejandra Amenábara. Precizní ve všech ohledech.(24.1.2005)

 • salahadin
  ***

  Tenhle film přišel v pravý čas. V dnešní době má jedinečnou šanci uspět. Jeho vedlejším účinkem je rozpoutat debatu o asistované (sebe)vraždě. Euthanasie - ano, či ne? Je život můj, nebo není? Velice citlivé a osobní téma...a kompromis v nedohlednu. Ramón leží celé dny v posteli a chce umřít. Nesnaží se najít druhý smysl života. Nechce jezdit na vozíku po přírodě, nechce žít dál, i když jinak...ztratil důvod žít...byl ten důvod, pro který žil, pohyb? Nohy, ruce, schopnost milovat atd. atd.? Pro mě je Ramon slaboch, i když ho chápu. Já s euthanásií nesympatizuji a kloním s ek názoru, že člověk na svůj vlastní život prostě sáhnout nesmí, nemá k tomu právo. A proto mi vyznění filmu není moc po chuti. Skončilo to tak, jak si asi většina moderní společnosti přeje, i tak, jak se to stalo skutečnému Ramonovi.(21.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace