Bournův mýtus

Die Bourne Verschwörung

Bournov mýtus

Akční / Thriller

USA / Německo, 2004, 108 min

Agent Jason Bourne podruhé v akci a podruhé na výtečnou. Tvůrcům se podařilo zachovat stálou akci a napětí. Možná by však filmu neuškodila větší délka, protože u takového filmu je 1:42 poměrně málo, kdyby byl o hodinu delší, jistě by se nic nestalo. Ale i tak perfektní akce a už se těším na třetí díl.(8.5.2009)

• Flipper

Flashbackový miš-maš, ručná kamera a trasľavý obraz a stále utekajúci Bourne. Tak by sa dal zhrnúť druhý film s Ludlumovej trilógie. Je ratší a plno ľudí tvrdí, že akčnejší. Ja tvrdím, že je len iba priemerným pokračovaním. Príbeh už veľmi nemá šťavu tak ako jednotka a preto je doplnený oveľa väčšími naháňačkami. Stále kvalitné rýchle bitky však ostali, Damon je nasratejší a celkovo je to obstojný zážitok. PS: Podobný Siemens, aký má Jason Bourne som mal aj ja :)(17.11.2009)

„Tejto organizácii som venoval štyridsať rokov, dve manželstvá a tri štáty som ťahal zo sračiek a ak si myslíte, že ma tu budete zdrbávať tesne pred odchodom na dôchodok, mýlite sa.“ Na Jasonovi Bourneovi, alebo ako sa ten čudný chlap volal, som nikdy neulietaval: nad posteľou mi nevisí plagát Matta Damona, v prekombinovaných scenároch plných klamstiev a špionáží sa ani nechcem vyznať, AGENT BEZ MINULOSTI sa mi páčil ako solídny akčný triler (80%) a keď prišla solídna trojka (80%), bol som vlastne rád, že to celé (vraj) skončilo. Takže môj postoj k BOURNOVMU MÝTU je chladný, ale oveľa skôr chladnokrvný, takže síce nezačínam prudko dýchať pri údajne revolučných akčných scénach, ale zároveň dávam dole klobúk pred bojovým umením, prostredníctvom ktorého dokážete nepriateľa spacifikovať za tri sekundy štyrmi údermi, a tiež nechcem žiadneho herca nominovať na Oscara, ale musím až takmer dať dole klobúk za to, ako dobre herci zahrali v podstate NIJAKO (ne)napísané postavy (Cox, Allenová, Stilesová, Damon). A potešil ma sústredený Karl Urban (Éomer z PÁNA PRSTEŇOV) ako hrdinova nová Nemesis a Karel Roden, momentálne jeden z najdôležitejších českých hercov, najviac sa mi ale z celého (ako inak solídneho) hitu vždy páčil brutálny zvrat z úvodu (most).(11.4.2009)

rozpočet : $75 million tržby celosvetovo : $288,500,215(10.12.2006)

Při prvním zhlédnutí mi dvojka neseděla svou "greengrasovskou" klamerou, ovšem po Letu č. 93 jsem si zvykl. Tenhle díl je opravdu vizuálně nadupanější, ale co je přidáno v tomto ohledu, chybí u postav, ale zase ne tak, abych nedal plné hodnocení :-) Motivace prostě nechybí ani tu.(29.10.2007)