poster

Bournův mýtus

 • USA

  Bourne Supremacy, The

 • Německo

  Die Bourne Verschwörung

 • Slovensko

  Bournov mýtus

Akční / Thriller / Drama

USA / Německo, 2004, 108 min

 • Cervenak
  *****

  Ak keby v tom filme nebolo nič iné, tak kvôli najlepšej akčnej scéne všetkých čias (jasné, že hovorím o moskovskej naháňačke) dám plné hodnotenie. Celé je to komplikovanejšie, temnejšie a lepšie zrežírované než prvý diel a predovšetkým Greengrass urobil z Damona skutočného zabijaka, ktorému každý rozumný človek rýchlo uhne z cesty. O to silnejšie vyznieva nesentimentálne dojímavý záver v byte ruskej devušky, ktorý zanechá v divákovi snáď ešte lepší pocit ako predchádzajúce akčné peklo.(9.6.2007)

 • novoten
  *****

  Nejjednodušší návod, jak se vrátit v královském stylu. Zdravě překombinovaná hierarchie protivníků, ještě chladnější přístup a záplava strhující a formálně rozcuchané akce, která se stala měřítkem pro každý další akčňák, který si vypůjčil ruční kameru. Pro příběh je největším plusem určitě chladnokrevné duo Urban - Roden jako protiklad k mojí favoritce Pamele Landy. To, že srdeční tep okamžitě zařadí vyšší stupeň jen se Jason objeví na ulici, mě nikdy nepřestane udivovat.(23.5.2005)

 • dobytek
  ***

  Na tenhle film jsem se docela těšil, protože jsem na něj čet a slyšel plno chvály. Bohužel, pro mě to bylo celkově spíš zklamání. Asi je to tim, že jsem neviděl Agenta bez minulosti, protože jsem se nějak nedokázal pořádně dostat do děje. Film mi připadal trochu moc komplikovanej a zmatenej a ze zběsilýho střihu mě chvílema skoro bolela hlava. Sem tam nějaká akce, jinak spíš nuda. No aspoň jsem se u toho v klidu navečeřel. Navíc Matt Damon mi nějak moc neseděl v roli takovýho posledního akčního hrdiny. Hodně průměrnej film.(21.10.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Spoiler: Existuje i alternativní konec filmu, kdy Bourne (Matt Damon) po návštěvě Neskiho dcery (Oksana Akinshina) v Moskvě upadá do bezvědomí vlivem střelného zranění. Probouzí se v nemocnici a po rozhovoru s Pamelou Landy (Joan Allen) z nemocnice ve svém stylu uprchne. (Thommy91)

 • - I když není uvedený v titulcích, na scénáři se podílel i Brian Helgeland. (imro)

 • - Průměrná délka záběru je 1,9 vteřin. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace