Bournův mýtus

Die Bourne Verschwörung

Bournov mýtus

Akční / Thriller

USA / Německo, 2004, 108 min

Vyšperkovaná, strhující (a stále realistická) nonstop akce, která nepoleví ani na sekundu. V Bourne Supremacy již nelze rozlišovat na akční scény a "výplň", neboť celý film je jedna dlouhá adrenalinová jízda. Dynamická kamera se ani na sekundu nezastaví a spolu s mistrnou režií maximálně vtáhnou diváka do tísnivé a depresivní atmosféry. Agent Bourne, bezchybně ztvárněn talentovaným Mattem Damonem, jakožto vlk samotář, jenž vyniká nad všemi ostatními vlky svou chytrostí a vynalézavostí, projíždí (a probíhá) filmem doslova jako nůž máslem - tohle je akce, kterou zaručeně oceníte i při opakovaných zhlédnutích. 9/10(7.6.2008)

Adrenalin z filmu doslova chčije. Strhující tempo mě nabouchalo neuvěřitelným způsobem. Měl jsem sto chutí si stoupnout do okna a zařvat jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó. Já bych se s tímhle filmem snad i vyspal, kdyby to šlo.(5.9.2007)

Našli ho! Tohle už není výcvik.... . Špionážní thriller, který si udržuje pocelý čas opravdu svěží tempo. P.Greengrass ukázal cestu těm, kteří mají touhu natočit film podle dobré knihy. Takhle by to ŠLO!(20.1.2007)

• - Stejně jako na konci prvního dílu i zde zazní skladba od Mobyho - Extreme ways. (Witta)

• - Původně měl v sérii filmů o Bournovi hrát hlavní postavu Brad Pitt, ale odřekl natáčení prvního dílu kvůli snímku Spy Game (2001). (imro)

• - Spoiler: V původním scénáři měla Marie umřít při nehodě autobusu. Bourne byl vzat do vězení za napadení řidiče. Velká část filmu se poté odehrává v indickém vězení, kde si Bourne dělá četné přátele i nepřátele před plánováním svého útěku. (HellFire)