Bournův mýtus

Die Bourne Verschwörung

Bournov mýtus

Akční / Thriller

USA / Německo, 2004, 108 min

Akční učebnice prostřelená skrz filmové plátno. Mattova Damona životní role, bez které by byl akční svět o něco chudší.(5.3.2012)

Adrenalin z filmu doslova chčije. Strhující tempo mě nabouchalo neuvěřitelným způsobem. Měl jsem sto chutí si stoupnout do okna a zařvat jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó. Já bych se s tímhle filmem snad i vyspal, kdyby to šlo.(5.9.2007)

Pokračování akčního snímku o agentovi Jasonu Bournovi se povedlo parádně a toufám si říci, že se mi líbilo více než první díl. Velkou část zásluhy na tom přičítám skvělé režii Paula Greengrase. Matt Damon opět nezkamal a jen potvrdil, že role Jasona je nejspíš jeho životní.(27.11.2007)

• - Spoiler: Na konci filmu poté, co Pamela Landy (Joan Allen) poděkuje Bourneovi (Matt Damon) za nahrávku, vyjde Jason Bourne z budovy a venku je hezké počasí a svítící slunce. V dalším pokračování Bourneovo ultimátum (2007) je možné tuto scénu vidět ještě jednou, ale venku je ošklivě a místy sníh. (Kroeger055)

• - Zbraň, kterou Bourne používá v Moskvě je Sig Sauer PRO. Kirril používá Walther P99. (HellFire)

• - Původně měl v sérii filmů o Bournovi hrát hlavní postavu Brad Pitt, ale odřekl natáčení prvního dílu kvůli snímku Spy Game (2001). (imro)