Komunistický agent, který se zdárně uchytil u troubovitě důvěřivých amerických tajných služeb, to přesto nemá snadné, hrozí mu odhalení, ale přesto zachraňuje českého vědce, kterého chtěli zlí imperialisté unést. Prý to měl být psychologický portrét rozvědčíka, vystaveného silným stresům, ale přesto přesvědčeného o své pravdě... Dnes z toho všeho zůstala nezamýšlená parodie s mnoha dobrými herci, kteří se v takové zhůvěřilosti uvolili účinkovat. (oficiální text distributora)

Jonatthan

Musím přiznat, že jsem Radovanu Lukavskému a Idě Rapaičové fandil, aby to těm lotrům ze zápaďáckých rozvědek natřeli a svou lásku pečetili v socialististickém Československu. Jestli se jim to povedlo neprozradím. To by byl spoiler jako hovado... Myslím, že režisér z minima záběrů Západního Berlína, které měl k dispozici, vytěžil maximum a neměl jsem pocit, že tam byl pouze kameraman. Pravda Istanbul charakterizoval cestopisný záběr tak od Hanzelky a Zikmunda, ale nijak zvlášť mi to navadilo... ()

route60 odpad!

Hra na Špióny panu Vladimíru Čechovy rozhodně nevyšla a z dnešního pohledu je plným pávem směšnou záležitosti a zapomenutí hodný film. ()

psychousek

Uff... Všechno dobře dopadne, komunistická strana získá svého agenta... A to všechno kvůli neopatrné jízdě agenta CIA, který srazí stopařku, ale nikdo tomu nevěří... Původní záměr filmu je dneska už dávno pasé, ale nám díky tomu zůstal obraz, jak si lidi představovali zákeřnou americkou špionáž. ()

carl.oesch odpad!

Super koment Big Bear. Docela by mně zajímalo, jestli to Ivan Gariš myslel vážně a nebo se u toho královsky bavil. Nepřekvapilo by mě, kdyby b bylo správně. Fakt je ten, že ve své době se na podobné filmy chodilo už jenom třeba právě pro ten štryptejz někde v pozadí. JInak Radovan lukavský taky zahrál kdeco a nic neodflákl (nakonec rok 1975 byl rokem, kdy to měli soudruzi už opravdu všechno pořešený a měli pocit, že to v ruce drží opravdu pevně, takže jeden (a nejen Lukavský) nevěděl, nicméně, co mně v tomhle filmu bylo nepříjemné byla ona Ida Rapaičová. Tu jsem bytostně nesnášel, ať hrála co hrála...uděluji ji čestné místo vedle Helenek Bohdalové a Růžičkové a podobných děsivých existencí. P.S. Aha takže sorry jako, ale Ivan Gariš byl prostě jenom tupý komunistický dobytek, podílející se na nejhorších zvěrstvech v padesátých letech - viz. jeho životopis tady. Jdu blejt. Hlavně akce Kameny je hnus nehoráznej, když se soudruzi vraždili mezi sebou, tak to mně nevadilo a nevadí. ()

Nerajohn

Tak tohle se jen tak nevidí. Fim se odehrává valnou částí v Berlíně, kam se vydal asi jen kameraman a natočil pár ulic, přičemž tento záběr se ve filmu několikrát opakuje. Jde v podstatě o dvojí agentství R.Lukavského, který oficiálně pracuje pro CIA, ale dělá i pro čs. rozvědku. Istabul se objeví až na konci, a vypadá to spíše, jako nějaké město na německém pobřeží. Ale originální námět i zpracování to je. ()

Riker

Celkem (nyní) úsměvná komoušská variace na špionážní filmy. Nejvíc mě dostalo vidět herce obvykle hrající v pohádkách a komediích zde představující drsné Jamese Bondy - "agenty ze zapadu". :-) ()

ALchemik

Naši vyhráli a američani spolu s němci a dalšími zápaďáky prohráli...Lukavský byl dobrý a Cupák jako prodavač informací všem zúčastněným stranám byl super. ()

brasek

Nuž asi som si zmýlil filmy... neustále oboznamovanie sa s rôznymi agentmi až je z toho totálny guláš, že nikto nie je si istý ničím. Z pohľadu príbehu... ale tento film vlastne ani príbeh nemá a o napätí či atmosfére sa ani baviť nemôžeme. Ale z pohľadu počtu agentov je toto asi top - špionážny film. Hodnotím ako nepodarený a prakticky nepozerateľný snímok o ničom. ()

moorks

Námět dobrý, obsazení skvělé...chybí jen více pořádné akce, přece jen dialogů je tak až příliš a postupně už trochu nudí...ale jinak filmu není moc co vytknout. ()

McIron

Samozřejmě by to zasloužilo odpad za tématiku i zpracování. Snad i za to, že jinak lidsky slušný Radovan Lukavský hrál v mnoha mimořádně odpudivých komunistických filmech různé esen- a zde i esté-báky! Ale zač ta jedna hězdička? Uznávám, že je to hodně osobní, ale za jeden z barů, v němž se točilo - bar mého mládí a dospívání, jeden z naprosto nejunikátnějších pražských interiérů období modernismu a internacionalismu - tedy 60. až 70. let. Interiér, který by UŽ SNAD DNESKA, DOUFÁM(!!!) nedovolili památkáři nenávratně zničit. Ano, jde o legendární smíchovský Snack Bar Diana, dnes je na jeho místě jistě bohulibá instituce - Unicef - ale to, že zde byl rozmlácen a nenávratně zničen skutečně mimořádně cenný a typicky český mobiliář své doby (klasická kombinace hi-tech sedaček a výrazných kontrastů leštěného dřeva a jasně červené barvy) je zločin. Dianu můžeze vidět např. v seriálu Arabela (v jednom z úvodních dílů), v Majoru Zemanovi (Diana "hraje" západoberlínský bar Faun v Bílých linkách), její poslední role byla ve filmu Ene Bene (ženský si jdou po volbách sednout do "Dijány" - ač se film točil a odehrával v Přibyslavi, Dianu hrála smíchovská Diana), RIP'!!! ()

Monicina

Najväčšia sprostosť, akú som kedy videla. Mám rada špionážne filmy z čias socíku, ale toto bola veľmi nevydarená paródia. Ale aspoň som sa celý čas smiala na tú stupiditu, preto dávam jednu hviezdičku. Čudujem sa pánovi Lukavskému, hercovi jeho formátu, že sa znížil účinkovať v tejto primitívnej fraške. ()

Josef.Svejk

Celkem pitomý scénář a produkce typický pro propagandistické filmy natočené v době komunismu po roce 1968. Hned na začátku ožraly agent CIA srazí v Češku stopařku autem Simca-Chrysler vyrobeným v Evropě, ale přesto má americkou SPZ. CIA byli takoví volové, že svým agentům cestujícím za železnou oponu kupovali Chryslery vyrobené v Evropě a pak na ne dali americkou SPZ. Pan agent Grandnter se h ned potom prokáže československým esenbákům americkým pásem, na kterým je přes obal vytištěno "CANCELLED", neboli zrušeno. Tohle dělá americké ministerstvo zahraničí u prošlých pasu. Evidentně komousky režisér nebo komousky produkční neměli dostatek inteligence nato, aby jim někdo v STB opatřil verohohodnou kopii amerického pasu. Potom ta celá akce začínající v Berlíně. Deep-cover agent Halva, který je dobře zapsány u CIA ale ve skutečnosti je double-agent STB/KGB, se veřeje stýká v barech s další agentknou STB/KGB, která je navíc známá západním rozvědkám. Jak daleko myslíte, by se takovýhle deep-cover agent dostal? Kravina od začátku do konce. Dávám dvě hvězdičky z těchto důvodů: klasická auta a dobové záběry z Berlína (K-Damm a Gedachniskirche), plus dobrý výkon Radovana Lukavskeho. Jinak je to komunistická kravina od zacatkuy až do konce. ()

horskejvlk

Úsměvný naivní scénář poplatný objednávce ČSSR ale aspoň se točili filmy s tímto žánrem. Dnes ? Samé sociální dramata jako by producenti i režiséři žili v Blahobytu a toužili točit samý těžké nezáživné filmy s vyhaslými herci. Tady to bylo alespoň v Istanbulu ale dnes jede produkce maximálně do Tater. ()